keyless бутона на вратата не работи

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
cossy
Новак
Регистриран: 14 май 2015, 17:03
Автомобил/Car: Note
Град/City: София
Благодарил (а): 4 пъти

Мнениеот cossy » 20 юни 2022, 14:28

Здравейте, от няколко дни бутона за отключване и заключване на шофьорската врата не работи. Колата е keyless и другите бутони (на багажника и пасажерската врата) си работят. С ключ от дистанционното също няма проблеми, затова отхвърлям слаби батерии на дистанционното.
ViktorT
Регистриран: 26 ное 2021, 10:48
Град/City: Троян

Мнениеот ViktorT » 21 юни 2022, 16:30

Колега, при мен беше същата работа с предната лявата врата. Бях се настроил вече да не го ползвам бутона. Наложи ми се да свалям кората на вратата заради проблеми със стаклото и тогава разгледах механизма и кабелаците на кей леса. Разбутах кабелите натиснах тук и там, без кой знае каква надежда да се оправи. Но не, като сглобих всичко се оказа, че копчето проработи и вече няколко месеца си работи отлично. Така, че моя съвет е да провериш връзките на бутона (сам по себе си това е само един прекъсвач, нищо сложно) и да провериш дали не е прищипан някой кабел. Успех!
cossy
Новак
Регистриран: 14 май 2015, 17:03
Град/City: София
Благодарил (а): 4 пъти

Мнениеот cossy » 23 юни 2022, 17:24

Ами и аз се надявах да е лоша връзка, разглобих, понатиснах буксите, но уви нищо. По-скоро въпросът е, копчето подлежи ли на ремонт или се сменя цялата дръжка :shock:
ViktorT
Регистриран: 26 ное 2021, 10:48
Град/City: Троян

Мнениеот ViktorT » 24 юни 2022, 14:23

Доколкото успях да разгледам механизма, копчето може да се разглоби. От него излиза един кабел с две жила с букса. Преди да се разглоби, с уред се пробва копчето дали работи.

Върни се в “Tiida & Note”