Инсталация на афтърмаркет плеър в Primera P12

In Car Entertainment - яка музика, видео и т.н.
Потребителски аватар
klazarov
Маниак
Регистриран: 05 яну 2007, 00:42
Автомобил/Car: Primera P12
Град/City: София
Благодарил (а): 25 пъти
Изпратили благодарности: 139 пъти

Мнениеот klazarov » 25 ное 2019, 06:33

Ел. схемата, изработката на печатната плакта и асемблирането на конвертора са изцяло мой труд. Към момента продукта е на ниво прототип, като идеята ми е да го направя "Plug and play friendly" и след това да го пусна като готов продукт.
Nissan Primera P12, QG18DE, Type Elegance, ГИ Prins VSI
Потребителски аватар
ivanbikov
Маниак
Регистриран: 21 сеп 2017, 15:03
Автомобил/Car: 200SX S14
Благодарил (а): 24 пъти
Изпратили благодарности: 24 пъти

Мнениеот ivanbikov » 16 фев 2020, 13:27

klazarov написа:Източник на мнението Ел. схемата, изработката на печатната плакта и асемблирането на конвертора са изцяло мой труд. Към момента продукта е на ниво прототип, като идеята ми е да го направя "Plug and play friendly" и след това да го пусна като готов продукт.

Здрасти , я кажи как се държи мултимедията като загасиш колата , дали продължава да работи докато не се загаси захранването централно след 15 мин. , на следващото палене от нулата ли зарежда андроида или влиза в някъв стенд бай режим и си тръгва директно ?
Потребителски аватар
klazarov
Маниак

Мнениеот klazarov » 16 фев 2020, 19:49

Здравей, на база на ползването на системата мога да споделя следното: след гасене на двигателя, плеъра си работи докато не извадя ключа. Ако определено време след като съм извадил ключа (не съм засичал колко точно) го сложа обратно, плеъра тръгва на момента. Ако автомобила е престоял определено време, след даване на контакт плеъра тръгва "от нулата", като това го отдавам на факта, че компютъра спира напрежението по цялата инсталация на колата. Не съм прекарвал директен кабел от акумулатора до плеъра. Обмислях вариянт да пусна директен кабел от акумулатора до плеъра, но реших да не го правя. Не ми пречи, че стартира малко по-бавно, но така съм сигурен че повреда в плеъра няма да ми "умори" акумулатора. :pardon:
Потребителски аватар
ivanbikov
Маниак
Регистриран: 21 сеп 2017, 15:03
Автомобил/Car: 200SX S14
Благодарил (а): 24 пъти
Изпратили благодарности: 24 пъти

Мнениеот ivanbikov » 17 фев 2020, 07:18

klazarov написа:Здравей, на база на ползването на системата мога да споделя следното: след гасене на двигателя, плеъра си работи докато не извадя ключа. Ако определено време след като съм извадил ключа (не съм засичал колко точно) го сложа обратно, плеъра тръгва на момента. Ако автомобила е престоял определено време, след даване на контакт плеъра тръгва "от нулата", като това го отдавам на факта, че компютъра спира напрежението по цялата инсталация на колата. Не съм прекарвал директен кабел от акумулатора до плеъра. Обмислях вариянт да пусна директен кабел от акумулатора до плеъра, но реших да не го правя. Не ми пречи, че стартира малко по-бавно, но така съм сигурен че повреда в плеъра няма да ми "умори" акумулатора. :pardon:
Точно това ме интересуваше, благодаря.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk
WishMaster
Маниак
Регистриран: 09 сеп 2018, 16:41
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: Варна
Благодарил (а): 11 пъти
Изпратили благодарности: 7 пъти

Мнениеот WishMaster » 30 май 2020, 18:15

Здравейте! Първо поздравления за проекта и успешното му изпълнение.
Позволявам си да ползвам темата, тъй като тук определено има хора с много опит и знания.
Със заводския CD чейнджър съм(без екран)
Изображение
Моля да споделите мнения относно следните функционалности на китайските плеъри като цяло.
Иначе съм харесал по-скъпия вариант на този:
ЛИНК
или този:
ЛИНК 2
1. OBD буксата на китайчето предполагам се свързва към тази на колата под волана или има друга зад таблото? Ако ми се наложи диагностика, означава ли това, че трябва да разкачам медията или има други варианти?
2. Дали ще мога да ползвам вградения в огледалото микрофон?
3. Имам заводски бас в резервната гума. Има ли усилвател в него или е в чейнджъра? Съответно ще има ли къде да се свърже на китайчето?
4. Повечето не позволяват медията да работи при изключен контакт(с безключово съм) Дали някой е измервал консумацията на подобен плеър в "заспал" режим? Ако е вярно, че след изключване на колата за кратко време, после андроида зарежда бързо - това е приемливо. Остава да разбера дали важи и за моята кола...
Моля колегите, преминали вече по подобен път да споделят потенциалните проблемни ситуации при свързването на периферията, тъй като предпочитам да ги изчистя предварително, а не след като медията вече е тук.

Благодаря предварително!
Nissan Qashqai 2.0/4x4/6MT/2012
Потребителски аватар
klazarov
Маниак

Мнениеот klazarov » 01 юни 2020, 06:52

WishMaster написа:Източник на мнението Здравейте! Първо поздравления за проекта и успешното му изпълнение.
Позволявам си да ползвам темата, тъй като тук определено има хора с много опит и знания.
Със заводския CD чейнджър съм(без екран)
Изображение
Моля да споделите мнения относно следните функционалности на китайските плеъри като цяло.
...

Здравей, ще се опитам да отговоря на въпросите ти, въпреки че нямам Qashqai:

1. OBD конектора ти е само този под волана. Не е проблем да си вземеш друга OBD букса и да си направиш разклонение с втори конектор, който може да скриеш зад таблото. Така обаче има риск да си умориш акумулатора. OBD конектора на Примерата има захранване дори при заключен автомобил. Предполагам и при теб е така. Според мен не е нужно да имаш постоянна връзка между плъра и OBD конектора. Няма кой знае какви стойности за гледане. :pardon: Ако все пак решиш да пуснеш втори конектор за постоянна връзка към плеъра, сложи ключе за прекъсване на захранването към него. Така ще може да го включваш само при нужда и ще имаш свободен конектор за диагностика.

2. Не мисля, че е проблем да ползваш вградения микрофон. Просто проследи кабелите на вградения микрофон до централната конзола и го свържи към китайския плеър.

3. Най-лесно може да се ориентираш по кабелите, които влизат в буфера. Ако са само два съответно няма усилвател в него. Сервизното ръководство на твоя модел кола би свършило работа за изясняване на точните спецификации. Може също да свалиш говорителя и да видиш какво има в буфера. :pardon:

4. Ако стоковият плеър работи при изключен контакт и китайчето ще работи. Ако стоковия не работи при изключен контакт винаги може да си намериш захраване от таблото или да пуснеш директен кабел от акумулатора за да може китайчето да работи и без контакт. На моя плеър не съм мерил консумацията. Отговор за захранващите кабели също може да намериш в сервизното ръководство.

Успех с начинанието. При желание може да направиш снимков материал и обяснения, които да са от полза на колеги, които ще решат да минат по същия път. :thumbs up:
vikicol
Регистриран: 03 авг 2016, 21:54
Автомобил/Car: Primera Wagon WP11
Град/City: Сливен
Изпратили благодарности: 1 път

Мнениеот vikicol » 10 юни 2020, 16:07

Колеги и аз да се включа в темата. Присъединих се във Фейсбук в турска група на Нисан Примера П12. Там се запознах с един човечец Сабри мисля че се казва и има магазин или работи в магазин за авточасти само за Нисан. Та той ми предложи вариант за смяна на оригиналната мултимедия с автърмаркет. Ето и линка към самата мултимедия и да уточненя платакта за която говори автора на тази тема идва с мултимедията и в цената и доставката е безплатна.
https://www.ebay.com/itm/202994550492?f ... He4Eb36Y20
Вчера я поръчах и понеже не всичко има доставка до България от ebay човека ми направи заявката за да пристигне до България. Като цена е 218$. Ще ви държа в течечение като пристигне и бъде инсталирана. Има и клип в youtube ето и линк от видието на вече инсталирана такава на друг Нисан П12.
https://www.youtube.com/watch?v=7q9VE56mA_4
Потребителски аватар
dagaradin
Редовен
Регистриран: 22 юли 2008, 20:24
Град/City: Бургас
Благодарил (а): 6 пъти

Мнениеот dagaradin » 16 юни 2020, 15:13

Може ли колегата с линковете за мултимедия да ми ги прати на лично? Благодаря предварително.
Nissan Primera P12 QG18DE

Върни се в “I.C.E.”