QASHQAI 2.0 бензин + газ, възможно ли е?

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
kombak
INSANE
Регистриран: 19 май 2008, 16:17
Автомобил/Car: Micra K11
Град/City: София
Контакти:

Re: QASHQAI 2.0 бензин + газ, възможно ли е?

Мнениеот kombak » 17 юли 2013, 10:21

Погледни къде ти е свързан изпарителя, ако е паралелно на радиаторчето на парното не е добре. Аз свързах изпарителя между изходящата вода на блока и радиатора на парното. Така зимата загрява много по-бързо и минава на газ. :ooops:
Изображение
Потребителски аватар
genog
Регистриран: 09 окт 2009, 13:48
Автомобил/Car: Qashqai

Мнениеот genog » 22 юли 2013, 16:37

Колеги, някой опитвал ли е демонтаж на третия ред седалки на Qashqai+2, с цел освобождаване на повече място за бутилката за газ? Предполагам, че повече от половината от обема й ще се скрие под горното ниво на багажника. Може би ще са необходими някой дработки, но като се има предвид, че като се сложи газова бутилка в багажника така или иначе третия ред става неизползваем. Защо да пълни багажника тогава?
Потребителски аватар
biser
Новак
Регистриран: 30 юни 2010, 04:29

Мнениеот biser » 23 юли 2013, 09:28

Що се отнася до охлаждането зимата, аз си реших въпроса с топлоизолаци от каменна вата и алуминиево фолио върху изпарителя и върху рейката и газовите инжектори. Изминала зима (2012-2013) нямаше сериозни студове както по-миналата. Никакъв проблем нямаше. Относно последователно или паралелно на радиатора на парното ли да е свързано. При мен пробвахме и двете още през октомви 2011 и беше абсолютно все тая за температурата на изпарителя. Температурата на изпарителя и рейката съм ги следял при включен лаптоп.
А пък за третия ред седалки... Аз съм с 50л. тороидална бутилка (на мястото на резевна гума) с височина 18см. Демонтирах третия ред седалки за да ги повдигна с почти сантиметър чрез шайби и нови по-дълги болтове. Сега изобщо не си личи като отвориш багажника че е надигнато малко. Също махнах болтчетата които крепяха тези неща в коита са закопчават коланите тъй като пречеха. Може просто да се изпилят. Резервната гума я слагам извънградско, за по-компактно винаги си нося малко компресорче вместо гума. Ако е само дупчица да напомпаш и до първия гумаджия. Много нови коли са без резевни гуми а с комплекти с разни лепила за впръскване през вентила и компресор. Разбира се най-добре е да си носиш цяла гума, но няма как ако сте седем души в колата :)
QASHQAI+2 CVT MR20DE 4WD Ultimate NC
Haimana
Регистриран: 31 юли 2013, 23:08

Мнениеот Haimana » 31 юли 2013, 23:32

Привет,
Да споделя и аз мнение за газовото - и колко ме е яд, че чак сега виждам информацията в този подфорум...
Кашкая е 2.0 бензин, 2007г. предишните му собственици бяха сложили газово. Карана е около 12000 км на газ, основно градско (т.е сравнително ниски обороти, никога не е превключвана ръчно на газ от бензин; мисля, че беше настроена на 30 градуса).
Всичко перфектно, до момента, в който почна да хаби доста масло и се озовахме на магистралата, без да можем да вдигнем повече от 80 км/ч, с 3000 оборота. Последва пушек под капака и оттогава (седмица) сме в бокса...
2-ма монтьора (независимо един от друг) потвърдиха проблеми с буталата и сегменти - единият се потресе как двигател на кола на 80000км може да изглежда толкова амортизиран...
Та, дали уцелихме късата клечка, дали пък някакъв относително познат проблем с Кашкая (из чужди форуми също се споменава за проблеми с износване на буталата), не знам... не съм разбирач, но от всички страни ни съветват да махаме газовото. Когато я купувахме (газовото беше на макс 200км), от сервиза на Нисан в Сф (Вапцаров) ни казаха, че след 20-25хил.км трябва да отидем при тях да направели нещо-си по двигателя (нямам спомен вече какво точно).
В обобщение, след 10000км на газ, си докарахме повече разходи от спестените от газовото до момента пари... не искам да отказвам никой, със сигурност има и добри примери. И да мисля кой как го е монтирал и тн., вече е пред свършен факт ;-) От газовото бяхме доволни, даваше разход 12-14 на градско, около 10 на извънградско...
Потребителски аватар
dimkaraganchev
Нисан Клуб България
Нисан Клуб България
Регистриран: 28 яну 2007, 01:48
Автомобил/Car: Primera P11-144
Град/City: гр.Сопот
Благодарил (а): 44 пъти
Изпратили благодарности: 78 пъти

Мнениеот dimkaraganchev » 01 авг 2013, 19:06

Наистина звучи невероятно. Няма как за такъв кратък преход да се скапе двигателят от газта.
Nissan Primera P11-144 GA16DE с ГИ "AG"
Nissan Primera P11-120 GA16DE с ГИ "AG"
Nissan Almera N16 face QG15DE с ГИ "GI"
Ex Nissan Primera P10 GA16DS с АГУ "Сбирщайн"
Изображение
Haimana

Мнениеот Haimana » 02 авг 2013, 00:38

Назад в темата някой много подробно беше описал проблемите, които би породила АГУ. Все едно прочетох сценария на събитията с моя Кашкай... Пак казвам, може и да не е газовото 100% виновно, но всички монтьори, които видяха колата, съветват да се махне...

Изображение via Mobile Device
Потребителски аватар
biser
Новак

Мнениеот biser » 03 авг 2013, 10:27

Колега Haimana, Катализатора беше ли се разпаднал?
dani_82
Маниак
Регистриран: 16 мар 2012, 19:21
Автомобил/Car: Note
Град/City: ВАРНА

Мнениеот dani_82 » 03 авг 2013, 21:05

biser написа:Колега Haimana, Катализатора беше ли се разпаднал?

???????? Дас не би катализатора да се разпада ? :shock:
Note 1.6 110 кс 2006
EX Micra K12 1.2 80кс 2003г.

Изображение
Haimana

Мнениеот Haimana » 05 авг 2013, 01:22

Не, не се е разпаднал.

Изображение via Mobile Device
martin.yanev
Регистриран: 21 фев 2011, 13:00

Мнениеот martin.yanev » 02 сеп 2013, 22:35

Колега там са два катализатора провери първия по близкия до двигателя, при мен е една голяма дупка отвътре като и за тая цел махнах и втория катализатор, че да не би да се запуши. Това стана след като минах 10-15 хил.км. на ГАЗ после да съм минал около 25хил. и сега започна и на мен да ми пада маслото. По рано имаше колега real_to_real ако не се лъжа, та той сменя сегменти и гумички, но после изтри цялата тема и не знам какво стана имаше ли ефект или не от там ли беше проблема или не просто изчезна.
Потребителски аватар
biser
Новак

Мнениеот biser » 04 сеп 2013, 22:41

Единнственното логично обяснение за износването на сегментите е попадането на частици от разпадналия се катализатор в цилиндрите (преди около 2 години бях споменавал в същата тема). Катализатора пък се поврежда от лоши динамични настройки на газовата и в някой моменти има много богата смес. Газта доизгаря в първия катализатор и той се разпада. По принцип газта изгаря по-бавно от бензина и затова доизгаря и след изпускателните клапани. Прецакват се освен катализатора и леглата на клапаните. Най-добрия според мен изход от ситуацията съм го споменавал. На високите обороти да минава на бензин. Тъкмо да не се запичат много бензиновите инжектори, което е винаги проблем при всички които карат на газ. Колега Янев, как стигна до това да видиш катазатора. "чек енджина" светна ли?
martin.yanev
Регистриран: 21 фев 2011, 13:00

Мнениеот martin.yanev » 05 сеп 2013, 12:17

Да чека светна и беше някаква разлика в налягането между двете ламда сонди,както и да е втората сонда в момента е с втулка и нямам повече ядове.Що се отнася за прашинките от катализатора няма как да влязат обратно в двигателя(че даже да стигнат сегментите), пътят им е само в една посока и то навън през ауспуха,след катализатора няма никакви рецирколаций към двигателя.Що се отнася до маслото в книгата пише че ако разхода е повече от 0,5л за 1000 което не ме успокоява трябва да се обърнеш към сервиз,при мен ми даде ниско ниво на 8000 хил. след смяната и аз си мисля, че понеже ходих до Велинград по новата магистрала е карах 160-180км/ч ,също така беше края на юли много жега та от там понеже след като долях не ми пада маслото повече или поне не фрапантно. Освен това установих че колата ми е карана с различни масла просто различни сервизи на нисан в различни градове та сега съм с BP visco 5000 от сервиза в Варна, за него мога да кажа и от приятели съм разпитвал ,че гори масло когато е тая марка просто е прекалено тънко или на високи температури е тънко нямам представа.
Потребителски аватар
biser
Новак

Мнениеот biser » 06 сеп 2013, 10:32

Незнам точно как е реализирана рециркулацията на отработените газове явно е в самия двигател (не търси видима тръба след катализатора). Като се разпадне първия катализатор и запуши втория цялото пространство на отработените газове става с финни твърди частици и по-високо налягане от нормалното. Така малка част от тези частици се връщат към двигателя (все пак налягането е много динамично променящо се) и оттам в рециркулацията EGR. Виновника за сегментите не е нито пропан-бутана, нито маслото. Това е според мен. Много често е една повреда да предизвика друга, дори връзката им да изглежда неверятна.
Послепис: Така е и при болестите при хората. Например подаграта. Болест на бъбреците но удря в ставите. На Кашото на газ катазатора-сегментите.
Kanchev
Регистриран: 03 ное 2014, 20:17
Град/City: Русе

Мнениеот Kanchev » 07 ное 2014, 14:03

Здравейте колеги,

Ще си позволя да повдигна темата понеже съм пред този вид казус:

Вече от доста време се оглеждам за смяна на една от колите във семейството . Причината е, че имам нужда от автомобил, който да съчетава две неща:

1. Семейните нужди на сегашното тричленно /3/ семейство с опция дай боже за увеличаване.

2. Използването на автомобила изключително много за служебни, дълги извънградски пътувания средно по 5 к км/мес.

Попаднал съм на изключително читав автомобил от Нисан Кашкай 2.0, 2008 год., но само на бензин - перфектна сервизна история, карана от мой много близък човек /поддържана/ с фул екстри /което не ми е приоритетно/ - 4х4 с опция превключване, стъклен таван, автомат, кожа и пр.

Най-голямата ми дилема за тази настина добре гледана и малко карана кола /100 к км към момента/ и въпрос към Вас е :

1. Мнението Ви самият автомобил - дали ще отговаря на двете главни изисквания? Обем за семейството и комфорт при дългото пътуване със него всекидневно за лични/семейни и служебни цели?

2. Поддръжката - основни консумативи и съпътстващи разходи при такава експлоатация в какво ще се изразява в пари /горе-долу/ - филтри, масла - ДВГ, кутия, диференциали, ходова част, гуми и пр. - всичко, което на вас ви е направило изключително добро или лошо впечатление?

3. Газифициране на този модел ДВГ 2.0 , 140 к.с. - има изключително противоречиви мнения изказани най-вече тук от всички форуми в БГ.
Моля за преки впечатления от колеги собственици на такъв автомобил с АГУ?
От настройките на АГУ-то ли зависят последствията като прегоряли клапани и сегменти или просто толкова си устисква този мотор - 60-70 к км???

Особено внимание към колегите собственици по точка 3, което е определящо за мен да скачам със голяма цифра, но само ако може АГУ, за което предварително благодаря.
oltzi
Регистриран: 23 юни 2010, 14:40
Град/City: Бургас

Мнениеот oltzi » 09 апр 2015, 09:16

Никога, ама никога не си слагайте газово на Кашкая. Това беше причината да продам моя. Двигатела не е подходящ за газово и не издържа. Скапаха ми се гумочките на клапаните, сигментите и най-накрая и ми затгнаха два от цилиндрите.

Върни се в “Murano, Qashqai & Juke”