Закупуване на FX/QX70

Подфорум за дискусии свързани с Инфинити, Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос).
Потребителски аватар
expose
Новак
Регистриран: 11 авг 2016, 13:31
Автомобил/Car: X-trail T31
Град/City: Пловдив
Благодарил (а): 8 пъти

Закупуване на FX/QX70

Мнениеот expose » 07 юни 2021, 08:17

Здравейте, колеги !

Разгледах темите из форума относно този автомобил, но не успях да намеря информация, която би могла да ми е полезна , а и да бъде актуална.

Може ли да споделите вашите мнения за този автомобил от първо лице ? Какво да се гледа при огледа ? Кой мотор е най-сполучлив - бензин или дизел ? Силни и слаби места.

Ориентирал съм се към дизеловия вариант Infiniti QX70 30d S. Доколкото разбрах, мотора е японски и си е специално произведен от Нисан. Въпреки това, бензина носи и на газ, тъй че също би могъл да е вариант. :angel:

Наплашиха ме ,че има проблеми с маслото и да очаквам 1л/ 1000 км. пробег. Има ли такава често срещата тенденция или си зависи строго от състоянието на автомобила и как е гледан ? Да очаквам ли пластмастите в купетo да дрънкат,

както в така обичаните ни Нисанчета или сглобката на Infiniti е далеч по-добра ?

Всякакви отзиви биха ми били полезни - разход ,поддръжка и като цяло струва ли си такъв тип автомобил, за цената която в момента варират 20 000 - 40 000 лв... ? Държа да подчертая,че наблягам на предимно градско шофиране.

Иска ми се да сменя Xtrail-а с нещо една идея по-луксозно и също толкова здраво. :ooops:
Nissan X-Trail T31 2.0 dCi M9R
Потребителски аватар
iskrendg
Маниак
Регистриран: 22 юни 2018, 16:29
Автомобил/Car: Infiniti FX45
Град/City: Враца
Благодарил (а): 22 пъти
Изпратили благодарности: 29 пъти

Закупуване на FX/QX70

Мнениеот iskrendg » 08 юни 2021, 13:16

Дизеловият двигател е на Рено, подсилен. Бензиновият 37S според мен е най-добър. Няма тропане и клопане на пластмаси. Няма такъв разход на масло 1л. на 1000км. дори при старото FX35.
При огледа се гледа износването на волана, педалите, салон, сервизна книжка, къде е сервизирано, километри. Градско ще ти гори между 16 и 20 на 100. двигателя е отзивчив към газов инжекцион. Частите като алтернативи са на добри цени, проблем е само ако трябва да си купиш ОЕМ японски. Имаме група във ФБ където може да ти даде някой повече информация.
vwwv
Новак
Регистриран: 24 юли 2019, 06:47
Автомобил/Car: Infiniti QX70
Град/City: София
Изпратили благодарности: 5 пъти

Закупуване на FX/QX70

Мнениеот vwwv » 13 юни 2021, 01:24

Здравей,
Имам такъв автомобил от 3 години.
Инфинити FX30 дизел 2011г.
Засега колата не ми е правила проблеми, върви доволно, има добра тяга за това тежко купе, дизеловият мотор е чук.
Смяна на масло излиза около 130лв. като аз слагам Bardahl 5W30 C4.
Смених и маслото на автомата за всеки случай, взеха ми 370лв в официалния сервиз.
Сменял съм също 2 биалетки и един кормилен накрайник, по нашите пътища нормално...
Като разход ми дава около 11л в града и 10л извън(със скорост 130-140км/час)
Пластмаси в купето не трактат, всичко е много стегнато.
Като голям минус за мен е супер твърдата возия. С 21 цола джанти тази кола яко друса. Иначе окачването по принцип им е здраво.
Общо взето мисля, че поддръжката е много по-евтина от на немските премиуми, но пък и аз не съм правил кой знае какви ремонти досега.
Потребителски аватар
dido_dobrev
INSANE
Регистриран: 12 дек 2007, 18:09
Автомобил/Car: Infiniti FX 37
Град/City: Pleven
Благодарил (а): 41 пъти
Изпратили благодарности: 42 пъти

Закупуване на FX/QX70

Мнениеот dido_dobrev » 12 юли 2021, 20:56

Колата е чук!
Взимай :pardon:
Infiniti FX37S
Потребителски аватар
iskrendg
Маниак
Регистриран: 22 юни 2018, 16:29
Автомобил/Car: Infiniti FX45
Град/City: Враца
Благодарил (а): 22 пъти
Изпратили благодарности: 29 пъти

Закупуване на FX/QX70

Мнениеот iskrendg » 13 юли 2021, 17:39

dido_dobrev написа:Източник на мнението Колата е чук!

Само това ли успя да измислиш Spam
Потребителски аватар
dido_dobrev
INSANE

Закупуване на FX/QX70

Мнениеот dido_dobrev » 18 юли 2021, 20:31

iskrendg написа:Източник на мнението
dido_dobrev написа:Източник на мнението Колата е чук!

Само това ли успя да измислиш Spam

Е какво да му кажа на момчето, кола като кола
Infiniti FX37S
Потребителски аватар
dido_dobrev
INSANE

Закупуване на FX/QX70

Мнениеот dido_dobrev » 18 юли 2021, 20:32

А забравих, и да знаеш че харчи, колкото FX37S, ама въобще не върви толкова :smiah: :pardon:
Infiniti FX37S
gem222
Регистриран: 25 авг 2021, 10:56

Закупуване на FX/QX70

Мнениеот gem222 » 30 сеп 2021, 14:21

Здравейте, от известно време оглеждам за ново возило и избора на този етап е FX 30 или за предпочитане FX 37 и двете с мин година 2012 :-) . Никъде обаче не намерих конкретно какъв е разхода (реален) на дизела и като цяло на това SUV в тези модификации какви са първоначалните разходи за обслужване/какво обслужвам? Моля някой да се включи с помощ, искам да купувам нещо вече, но нямам усещането да съм подготвен откъм информация. Нямам и познати каращи FX30 или 37..
Насочил съм се към едно 37 в Германия с газ. Слагам линкче и ще съм благодарен да ме насочите къде може да има уловки, какво търся и гледам/пита, :?: хиляди мерси предварително :)

:arrow:
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 7-216-4705
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: Qashqai
Благодарил (а): 409 пъти
Изпратили благодарности: 1024 пъти
Контакти:

Закупуване на FX/QX70

Мнениеот dare__devil » 30 сеп 2021, 19:17

37цата е за предпочитане...разход от 9 с 90км/ч до...20 в града и задръствания. С газта драмите са с катализаторите, разпадат се и ако не се вземат мерки, ремонтът е солен. При дизела има повечко неща за разваляне. ЕГР, ДПФ, дюзи. Цената на тази, която си харесал е добра, дори много добра, но да се има предвид, че идва от Канада или Щатите точно тази. Особено ако колата ще се кара и доста градско бих избягвал дизела. Ако намериш S версията получаваш по-спортни седалки, възможност за втвърдяване на окачването и по-големи спирачки...но и джанти 21 цола и съответните цени на гуми :angel:
gem222

Закупуване на FX/QX70

Мнениеот gem222 » 01 окт 2021, 15:12

dare__devil написа:Източник на мнението 37цата е за предпочитане...разход от 9 с 90км/ч до...20 в града и задръствания. С газта драмите са с катализаторите, разпадат се и ако не се вземат мерки, ремонтът е солен. При дизела има повечко неща за разваляне. ЕГР, ДПФ, дюзи. Цената на тази, която си харесал е добра, дори много добра, но да се има предвид, че идва от Канада или Щатите точно тази. Особено ако колата ще се кара и доста градско бих избягвал дизела. Ако намериш S версията получаваш по-спортни седалки, възможност за втвърдяване на окачването и по-големи спирачки...но и джанти 21 цола и съответните цени на гуми :angel:

Здравей, разход 9 с 90км и до 20 градско - за дизела или бензинова на газ имаш вредвид. Като цяло не съм карал дизел до сега, някак имам резерви, може и неоснователни.
21-ците ги имаме и при двата модела, преглъщам цената. предви че могат да се ползват повечко.
Видях че е презокенаска :) това следвали да ме притеснява?
Мерси
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Контакти:

Закупуване на FX/QX70

Мнениеот dare__devil » 01 окт 2021, 17:47

За бензина съм писал разхода. Ако е на газ, финансово е доста по-евтино от дизела Че е презокеанска означава, че ще е хубаво да платиш на някой от сайтовете, предлагащи проверка на историята на тамошни автомобили, за да разбереш за евентуални повреди по автомобила, били те причинени от наводняване или ПТП. За целта ще ти е нужен ВИН номер от продавача.
gem222

Закупуване на FX/QX70

Мнениеот gem222 » 03 окт 2021, 10:37

dare__devil написа:Източник на мнението За бензина съм писал разхода. Ако е на газ, финансово е доста по-евтино от дизела Че е презокеанска означава, че ще е хубаво да платиш на някой от сайтовете, предлагащи проверка на историята на тамошни автомобили, за да разбереш за евентуални повреди по автомобила, били те причинени от наводняване или ПТП. За целта ще ти е нужен ВИН номер от продавача.

Благодаря за мнението :thumbs up:
Потребителски аватар
drukman
INSANE
Регистриран: 09 сеп 2016, 10:33
Автомобил/Car: Titan A60
Град/City: Пловдив
Благодарил (а): 68 пъти
Изпратили благодарности: 171 пъти
Контакти:

Закупуване на FX/QX70

Мнениеот drukman » 03 окт 2021, 23:21

Презокеанска е много общо. За Канадските съм чувал проблеми с чекирането, понякога. За американските поне до сега карфакса е добър. Това е лично наблюдение не е статистика. Канадските идват и доста по-ръждиви. Като ще вземаш американка, внеси си я сам. Така ще знаеш какво си купил, а не да я гледаш напудрена за продаване. Ако не знаеш как, звънни да ти разкажа. Лесно е.
Никога не е късно да станеш за резил. О888 557Ч7Ч Вальо.
Лесно е да извадиш момчето от селото. Трудно е да му изгасиш фаровете за мъгла.
D22, A60, A61, RX350
gem222

Закупуване на FX/QX70

Мнениеот gem222 » 04 окт 2021, 21:32

drukman написа:Източник на мнението Презокеанска е много общо. За Канадските съм чувал проблеми с чекирането, понякога. За американските поне до сега карфакса е добър. Това е лично наблюдение не е статистика. Канадските идват и доста по-ръждиви. Като ще вземаш американка, внеси си я сам. Така ще знаеш какво си купил, а не да я гледаш напудрена за продаване. Ако не знаеш как, звънни да ти разкажа. Лесно е.

Мерси, Вальо. Ще имам впредвид ако се реша и ще звънкам. Имам някакви резерви да внасям сам..колите в УС като кочини ги продават.. :ooops: немога да си харесам позачистена :-D И от там имам притеснения аджеба щом видимото е в такова състояние, то какво ще да е невидимото
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Контакти:

Закупуване на FX/QX70

Мнениеот dare__devil » 04 окт 2021, 22:20