Покупка Q50s Hybrid

Подфорум за дискусии свързани с Инфинити, Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос).
doomsday
Регистриран: 24 мар 2021, 09:30
Автомобил/Car: Infiniti Q50
Град/City: Sofia

Покупка Q50s Hybrid

Мнениеот doomsday » 24 мар 2021, 09:35

Здравейте,

Наскоро започнах да се оглеждам в един екземпляр Q50s hybrid - доколкото разбрах и попрочетох мотора е 3.5 комнибиран с електрически мотор. По американските форуму и канадските доста ги хвалят - бил труден за убиване, това естествено ако е поддържан както трябва.

Тъй като никога преди не съм отделял каквото и да е внимание на тази марка бих искал да ви попитам - някой тук има ли такъв, какво да се очаква като поддръжка, как са с резервните части защото разбрах че вече са се изтеглили от Европа. Накратко ще ми е от полза всяка информация от преки наблюдения върху модела - бил той този конкретен или с различен мотор.

Поздрави и благодаря предварително.
Потребителски аватар
drukman
INSANE
Регистриран: 09 сеп 2016, 10:33
Автомобил/Car: Titan A60
Град/City: Пловдив
Благодарил (а): 68 пъти
Изпратили благодарности: 171 пъти
Контакти:

Покупка Q50s Hybrid

Мнениеот drukman » 24 мар 2021, 12:53

Такава кола не съм имал, но мога да ти помогна с информация за частите. Имам хАмериканска кола. Цените в повечето случаи са такива, че с транспорта и митата пак остават по-ниски от европейските. Амортисьори Б6, за които в България ми поискаха 360лв./бр предни (в Нисан 640лв.). Аз взех Б8 по 108$, задни по 90$ +100$ доставка за всичките 4бр. Мито и ДДС 150 $. Платих ги във вторник след обяд. В петък вечерта пристигнаха в Пловдив. Взех ги в понеделник защото DHL не работи през уикенда.
Миналата седмица си поръчах фарове... 102$ двата. Модификация халоген с лупа и дневни. Не ги бързам и ще дойдат с контейнер, почти безплатно, а на 100$ таксите са 30$ Ще излязат 150$.
Проблем са едрогабаритните части.(В повечето случаи се намират по моргите).
За 3.5 литровия мотор съм чувал добри неща.
Не си написал от къде купуваш колата, година, за къде и къде е правена.
Ако мога с нещо друго да помогна, звънни.
Успех със сделката.
Никога не е късно да станеш за резил. О888 557Ч7Ч Вальо.
Лесно е да извадиш момчето от селото. Трудно е да му изгасиш фаровете за мъгла.
D22, A60, A61, RX350
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: София
Благодарил (а): 409 пъти
Изпратили благодарности: 1024 пъти
Контакти:

Покупка Q50s Hybrid

Мнениеот dare__devil » 24 мар 2021, 13:05

Q50S не е американски модел :) Има си и европейска версия. Не мисля, че ще има проблем с частите..
doomsday
Регистриран: 24 мар 2021, 09:30
Автомобил/Car: Infiniti Q50
Град/City: Sofia

Покупка Q50s Hybrid

Мнениеот doomsday » 24 мар 2021, 14:14

Здравейте,

Благодаря за отговорите.

Колата е 2014, Q50s Hybrid. Купувана от тук , на реални КМ под 100,000. Поддържана е била само и единствено в оторизираният сервиз - Витоша Ауто, но тъй като ама въобще не съм запознат с марката исках да посъбера малко повече инфо.

Върни се в “Infiniti”