Infiniti G35 sedan

Подфорум за дискусии свързани с Инфинити, Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос).
Simeon24
Регистриран: 26 дек 2017, 13:42
Автомобил/Car: Infiniti FX35
Град/City: Варна

Infiniti G35 sedan

Мнениеот Simeon24 » 26 дек 2017, 13:50

Здравейте, нов съм във форума и искам да ви попитам за всякаква информация относно Infiniti G35 след 2007 модела, защото не намирам много информация за въпросният автомобил. В момента карам БМВ е60 530д, но обмислям да взема въпросният японец защото навсякъде чета, че инфинити и лексус били много здрави и надеждни. Та основните ми въпроси са как седи въпросът с газифицирането, частите (защото ми казват, че трудно се намирали), здравината на автомобила, какви проблеми мога да очаквам. И ако случайно някой има наблюдение над този автомобил (за сега на него се спрях) - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5mcjyj

Благодаря ви предварително и весели празници! :-)
schumacher21
Редовен
Регистриран: 01 авг 2016, 11:08
Автомобил/Car: Infiniti FX II 35
Град/City: Sofia
Изпратили благодарности: 10 пъти

Infiniti G35 sedan

Мнениеот schumacher21 » 27 дек 2017, 14:34

Здравей,

Ще ти дам моите 2 ст. по темата. Нямам въпросният модел, но имам друг модел на Инфинити.
Относно частите - с повечко търсене се намират, но... тук идва въпросът какви части ще вземеш и каква отстъпка ползваш. Съветът ми е да се стремиш към оригинални или качествени афтърмаркет, от вносител, части. Моят опит показва, че части като Фебест трябва да ги забравиш. Според мен оригинални части с добра отстъпка е най-добрият избор. Да, понякога са скъпи (въпреки отстъпката), но са добри. Аз например от накладки ТРВ, масло Кастрол (закупени от Тех-ко) не съм доволен. След 5 000 км. изминати мисля да сменям отново накладките. Сега съм с масло от Нисан и съм в пъти по-доволен. Моят съвет е да си купуваш части от Нисан или от колегата Стани.

Относно сервизирането - сервиз/майстор, който си знае работата. В никакъв случай при сериозни ремонти квартален майстор. Най-добре официален сервиз - 62 лв. на час (оф. сервиз за важни ремонти - масло на скорости и диференциали примерно, реглаж), иначе другите ремонти от добър сервиз/майстор. Моето мнение е, че тези коли не биват да бъдат пипани от всеки, не всички им разбират и от Инфинити понякога спекулират с цените, затова Нисан.

Качество на материалите - задоволително, но не е толкова високо както при Мерцедес примерно. Специално за кожата говоря. Озвучаването е на ниво.

Конкретната кола - мисля, че се продава от около година и първоначалната цена беше близо 19 000 лева (не съм сигурен). 3 пъти съм ходил до въпросната автокъща: 1 път още, когато беше в Дружба имаше една S класа w220. На снимки беше много хубава, но само на снимки. Последният път гледах БМВ е90 320д комби - беше зле, но пък цената му беше добра. Задължително преглед в сервиз преди покупка.

Относно БМВ - макар и малко съм карал е60 218 к.с. Много хубава кола, наистина ми харесва. Много добра динамика, но в сравнение с това Инфинити е много, ама много бавна. Инфинити-то ще ти даде невероятна динамика, скорост и усещане за комфорт.

Какво да гледаш - да е запазена външно и вътрешно. Виж тампоните на двигателя, скорости и диференциали дали сълзят, текат и виж нивото на маслото, защото принципно си гори масло - около 1л. на смяна е нормално. И задължително провери геометрията. Не съм сигурен за този модел, но провери дали има луфт в рейката.

Газифициране - зависи кой го прави. Хубава уредба, висок клас с омасляване на клапаните. Ще се впръсква и бензин.

Това е моето мнение и е базирано на опит с Инфинити, не държа, че непременно съм прав. Успех и весели празници.

Поздрави

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Simeon24
Регистриран: 26 дек 2017, 13:42
Автомобил/Car: Infiniti FX35
Град/City: Варна

Infiniti G35 sedan

Мнениеот Simeon24 » 27 дек 2017, 16:48

Понеже пуснах и темата в БМВ-форума с цел събиране на по безпристрастни мнения, но там я изкараха (меко казано) доста чуплив автомобил. Не конкретния автомобил или модел, а като цяло за инфинити, че правели доста проблеми и било като да си сложиш таралеж в гащите :-D От друга страна по чужди форуми като чета изкарват G35 доста здрав и надежден автомобил, като основни минуси описват разхода на гориво и че бил тесен отзад... :pardon:
schumacher21
Редовен

Infiniti G35 sedan

Мнениеот schumacher21 » 27 дек 2017, 20:27

Въпрос на разбирания.
Определено не е чуплив автомобил, просто е може би по-фин, наистина. Няма такива проблеми с електрониката каквито имат Мерцедес, Ауди и БМВ. Просто е важно кой и как ще ти го поддържа.

Разход на гориво - според мен ще ти харчи 16 - 17 градско.

П.С и
БМВ за мен са доста чупливи. Имам наблюдения върху е60, е90, е83 и 1ва серия. Имат изключително здрави автоматици, но след 1 момент се предава хидротрансформатора. Демпферната шайба там е нещо като консуматив. Т.нар. пеперудки, проблеми с колектор и т.н и т.н.

Потребителски аватар
akxel
Маниак
Регистриран: 08 апр 2008, 01:27
Автомобил/Car: 200SX S13
Град/City: Асеновград
Благодарил (а): 2 пъти
Изпратили благодарности: 11 пъти

Infiniti G35 sedan

Мнениеот akxel » 27 дек 2017, 21:04

Зарежи какво пишат по форумите там обикновенно винаги има пристрастия дори и в нашия затова няма да почвам с хвалби или недостатъци само ще спомена че на американския пазар като цяло нисан имат доста добра позиция а европейския като цяло аз лично не го взимам под внимание защото всичко европейско е супер а другото е на заден план и до някъде е така поради простата причина че за тукашния пазар повечето японски автомобили ги омесиха с европейските и резултата :tz: но това важи и за самите европейци.
А сега относно колата от обявата аз лично няма да си направя и труда да я гледам поради простата причина че от снимките се вижда че е спукана от каране и е ровена от некадърници волана е захабен и на 14 снимка си личи как някой е ровил(свалял) таблото и даже не си е направил труда да го затвори както трябва или е прецакал закопчалките и е скъсал кожата и се гледа дунапрена или пяната която се намира отдолу.Още капачката на резервоара седи не естествено потънала в калника,предната броня също седи не естествено към снадките с калниците над фаровете друго което забелязвам е че от дясната страна фугите на вратите изглеждат еднакви ,но от ляво :tz: фугата между задния калник и задната врата е видимо по голяма от останалите.
това е което виждам аз от снимките на живо .....сам можеш да си направиш изводи
Ако си се спрял на този модел аз бих гледал друга кола а и колегата което написа за автокъщата си се препокрива и с тази кола
1991 nissan 200sx
1999 nissan almera n15 1.4-продаден
2000 terrano 2 2.7tdi-продаден
1999 nissan primera p11 1.6 wagon
Потребителски аватар
skydiver
Парашутист
Парашутист
Регистриран: 17 юни 2009, 00:10
Автомобил/Car: Primera P11
Благодарил (а): 364 пъти
Изпратили благодарности: 250 пъти

Infiniti G35 sedan

Мнениеот skydiver » 27 дек 2017, 21:22

VQ35 е двигател на доста години, доказан и изчистен във времето.Но си иска своето - най-вече хубаво масло и смяна на къси интервали.15к км с едно масло и VQ35 в едно изречение хич не звучи добре.Същото важи и за автоматика.
Чупливи - не бих казал.Просто страдат от кофти партиди собственици...
Ето ти една тема в щатски форум, където пишат генерално за VQ35DE:
My friend's altima has 250k miles on it. He has had no major repairs or any major problems (everything on his car is
stock). I've seen a lot of Nissan Engines with high mileage running pretty well, given that there aren't crazy modifications
done that will hinder engine-life

http://www.350z-tech.com/forums/173-nissan-350z/50582-high-mileage-350z-g35-how-many-miles-can-these-cars-handle.html#/topics/50582
Т.е. всичко се свежда до състоянието на съответния екземпляр.
Жалко , но май напоследък от BMW май само дизелите им държат...
Успех с избора и весели празници!
schumacher21
Редовен

Infiniti G35 sedan

Мнениеот schumacher21 » 27 дек 2017, 22:18

Така и така се заговори за двигатели, ще споделя и това, за да ти е по-пълна представата:
1. Двигател -5/30 или 5/40. Събира 5 л. Сменя се на 6 000 км.
2. Скорости - трябва да се отговаря на спецификацията Нисан Матик Д. Обслужване в Инфинити на скорости, раздатка и диференциали е 600 и нещо, по-евтино е от при БМВ.
Антифриз - около 10 литра. По спецификация е зелен, колегата Стани предлага розов, тъй като е по-добър.
Филтри - особеното (поне при ФХ) е, че горивен няма. Той е в помпата и е несменяем.
Ремъци - два броя: пистов и на климатика. Хубави ремъци Континентал около 25 - 30 лв.
Вериги - три броя: дай Боже да не се сменят, не иска да знам цена
Засега това се сещам.

Потребителски аватар
the machine
Регистриран: 02 мар 2017, 18:17
Автомобил/Car: Skyline R34
Град/City: друг

Infiniti G35 sedan

Мнениеот the machine » 26 апр 2018, 16:09

Здравейте.Ще използвам темата,за да попитам за този автомобил.Как ви се струва? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=6va3cm
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: Infiniti G35 Sport Sedan
Град/City: София
Благодарил (а): 112 пъти
Изпратили благодарности: 389 пъти
Контакти:

Infiniti G35 sedan

Мнениеот dare__devil » 26 апр 2018, 17:23

Сервиз, проверка и така. Така по снимки...трудно. Всичко ел. трябва да се провери. Клима, ел. пакет., стерео...

Колко масло има около пръчката за масло показва картерно налягане... Сервизна история е плюс.

Предното окачване е трудно за намиране на части, защото е 4по4 колата и отпред не е като 350z...

И т.н. ;)
Потребителски аватар
the machine

Infiniti G35 sedan

Мнениеот the machine » 26 апр 2018, 18:15

Благодаря ти.
Потребителски аватар
Alex13
Маниак
Регистриран: 11 юни 2008, 17:19
Автомобил/Car: Primera P11
Град/City: Русе
Благодарил (а): 15 пъти
Изпратили благодарности: 20 пъти

Infiniti G35 sedan

Мнениеот Alex13 » 26 апр 2018, 20:00

the machine написа:Източник на мнението Здравейте.Ще използвам темата,за да попитам за този автомобил.Как ви се струва? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=6va3cm

Мисля,че предната седмица го мярнах.Скоро е била регистрирана(по номера го разбрах).Добър звук извади и така го забелязах,паркира момчето и след 10мин, замина с малко повечко звук :-P .Добре изглеждаше от 10-на метра.
Но както казва Тоти,на диагностика и така ще решиш !
Saab 9-5 Wagon 2.3t MY 01 + 185 hp:P
Primera P11 Gt 97г.
Ех Primera P10 SR20Di 92г.
Ex Serena SR20DE 93г.
+Primera P10 донорче
Потребителски аватар
the machine

Infiniti G35 sedan

Мнениеот the machine » 27 апр 2018, 10:59

С такава машина е разбираемо от време на време да има звук,важното е да не стане картина. :D
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Контакти:

Infiniti G35 sedan

Мнениеот dare__devil » 27 апр 2018, 16:26

Не очаквай изтребител... Скоростната му кутия е доста допотопна... След първоначалния ентусиазъм това си е кола като кола. На летящ старт върви като модерен дизел с 200 коня...но с доста по-различен разход :) Има определена грубовина в нея, която аз намирам за чаровна :) Звукът е наистина хубав :)

Ауди а6 3.0тфси 290 коня те оставя в огледалото...лесно. Като идея за динамика просто.

Колата е тежка и основно за извънградско удобна. В града е мъка... Голяма предница и неманеврена като примера :) Фабрично няма камера или парктроник, тоест паркирането е интересно... Намирането на фар или стоп, ако не внимаваш...също :)

П.С. Аз си я харесвам моята :)
Потребителски аватар
the machine

Infiniti G35 sedan

Мнениеот the machine » 27 апр 2018, 18:36

Тук идва момента,в който искам да попитам,точно този седановия модел до 2007 година колко коня е.На едно място пише,че е 260,на друго 280.
С двойното предаване как е зимата?
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Контакти:

Infiniti G35 sedan

Мнениеот dare__devil » 27 апр 2018, 18:46

260 коня е до някой месец 2004. После е 280. 4по4 зимата е хубаво :) Но превърта предните само при нужда. Не е зацепено нон стоп:) Веселба е... Спиране на ЕСП е голяма грешка:)))

Върни се в “Infiniti”