Infiniti M30dS обслужване/ремонт

Подфорум за дискусии свързани с Инфинити, Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос).
IvoS
Регистриран: 14 юни 2021, 14:43
Автомобил/Car: Infiniti Q70
Град/City: София
Благодарил (а): 1 път

Мнениеот IvoS » 14 юни 2021, 15:01

Здравейте,

От тази седмица съм горд притежател на Infiniti M30dS 2012г и съм силно спечатлен от автомобила!

Минах преглед обстоен във Витоша Ауто и ми изготвиха списък с неща които трябва да се подменят. Искам да помоля да споделите и алтернатива за сервиз/части.
РАМА: JNIBDBY51U0520211

1. Смяна дискове накладки, предни и задни с термопластини, Казаха ми че липсвали в момента тези пластини
2. Теч от двете страни на кормилна рейка - те препоръчват смяна и цената е 2000лв+ труд и материали.
3. Омасляване маркучи автоматична скоростна кутия - препоръчват смяна
4. Смяна тампон задна стабилизираща щанга
5. Теч отдушник (предполагам става дума за отдушник картерни газове). Цената на самия отдушник е около 200лв но са ми писали 600 лв труд, около 13 часа работа на механик.
6. ГНП маркучи омасляване
7. Омасляване водни маркучи
8. Щората на задния прозорец не работи - от стария собственик информацията е че има износено зъбно колело. Евентуално ако може да препоръчате някои да я разглоби и направи на 3д принтер примерно?

Предварително благодаря!
Luboslav
Регистриран: 15 авг 2022, 09:50
Град/City: Плевен
Изпратили благодарности: 1 път

Мнениеот Luboslav » 16 авг 2022, 14:02

Здрасти ! Притежавам същия модел, от гореизброените неща само щората предстои да оправя, другите засега не се налага (200к реално изминати км). В София варианта е ВА, колкото и да е болезнено, в Плевен се доверявам на едни момчета, които се занимават с авто електроника и ми оправиха подгрева и обдухването на предна лява. Наблюдавай маркучите на турбото и ЕГР клапана, с тях имах няколко месеца ядове, предстои да проверявам егр, тъй като лампата ме побърка. Иначе като цяло безпроблемен модел, здрав мотор, хубаво върви, аз съм доволен.
Luboslav

Мнениеот Luboslav » 16 авг 2022, 14:04

Забравих да предупредя, че много скърца при спиране, независимо от дискове, накладки и т.н. В апаратите е проблема.
IvoS
Регистриран: 14 юни 2021, 14:43
Град/City: София
Благодарил (а): 1 път

Мнениеот IvoS » 12 сеп 2022, 18:30

Привет, честито за автомобила!

Да попитам за апаратите на спирачките как точно си реши проблема, моите скърцат ужасно като давам назад - смених дискове накладки почистиха ги махаха им ръждата преди два месеца и след 30-40 дни пак скърцат както преди да ги смяна.
Ударих и голям проблем с Турбото включва след 3500 оборота. Гледаха я колата всички вакуми турбо пътища и самото турбо механично било добре но няма мощност преди 3500 оборота с педал до долу. ЕГР-а и ДПФ са ми изключени и скоро започна да го прави това.
Със щората дали успя да я оправиш - от какво беше проблема колели износено или нещо друго?
Luboslav

Мнениеот Luboslav » 23 ное 2022, 17:58

[quote="IvoS"]Източник на мнението Привет, честито за автомобила!

Да попитам за апаратите на спирачките как точно си реши проблема, моите скърцат ужасно като давам назад - смених дискове накладки почистиха ги махаха им ръждата преди два месеца и след 30-40 дни пак скърцат както преди да ги смяна.
Ударих и голям проблем с Турбото включва след 3500 оборота. Гледаха я колата всички вакуми турбо пътища и самото турбо механично било добре но няма мощност преди 3500 оборота с педал до долу. ЕГР-а и ДПФ са ми изключени и скоро започна да го прави това.
Със щората дали успя да я оправиш - от какво беше проблема колели износено или нещо друго?

Оправяне няма :D Наскоро смених дискове (около 1000лв предни) и до момента (около 2 месеца по-късно) не скърца, само от време на време се обаждат. За съжаление, нямах време да оправя щората, но предполагам е някое тъпо зъбно колелце. Сега мисля за комплект летни гуми + джанти (тъй като оригиналните са много бордюрни вече), но се колебая дали да взема гуми 250-255/40/20, тъй като по спецификация колата си иска 245/40/20.
Luboslav

Мнениеот Luboslav » 23 ное 2022, 18:00

IvoS написа:Източник на мнението Привет, честито за автомобила!

Засега с турбото проблем нямам, но ДПФ смених, а ЕГР-а почна да ми дава грешки, което се отразява и на компютъра на колата и ме притеснява, че ще давам хиляди левове за обучаване на нов. Къде направи изключването на ДПФ и ЕГР, махнал ли си ДПФ, колата по- освободено ли върви след тези манипулации ? :)

Върни се в “Infiniti”