NISSAN GT-R 2008+

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
DDelchev
Регистриран: 11 яну 2014, 17:06
Автомобил/Car: Silvia S12

Re: NISSAN GT-R 2008+

Мнениеот DDelchev » 13 фев 2014, 14:02

Здравейте. Аз имам въпрос. С цел заснемане на календар за JDM Club Bulgaria за 2015 година имам интерес към колата за снимки на автомобила ( заедно със R32,R33 и R34 ). Бихте ли се съгласили да се включите във снимките?
Екипът на JDM Club Bulgaria.
Потребителски аватар
BadAngel
INSANE
Регистриран: 16 мар 2005, 18:22
Град/City: София
Контакти:

Мнениеот BadAngel » 13 фев 2014, 18:37

PRASCHO написа:Здравей отново,
За хром съм я ползвал многократно и резултатът е перфектен, добра е и като защитен филм за джанти, тя е по принцип за джанти.
Виж за регистрационен номер нямам никакъв опит и не те съветвам. Просто го забърсвай с микрофибър периодично. Има доста меки и нежни кърпи като тези за стъкло във веригите магазини за хранене например.
Поздрави!
PRASCHO

това с кърпата беше първото което пробвах, но явно е опушен сериозно и не падна

с полир паста на ръка върху микрофибър го минах и стана добре

само покрай цифрите, където не мога да бръкна с парцала остана, но предполагам, че следващия път и там ще го наблегна :-P

колкото до тунингите.. според мен е нещо, което само би ти създало допълнителна занимавка.. дори и във фабричен сетъп колата е много силна и единствено инвестиция в спортна изпускателна система ми се струва разумна

даже и с фабричната мощност ГТР-а не може да се кара здраво, заради изтъркания асфалт из българия
PRASCHO
Новак
Регистриран: 26 юни 2008, 21:02
Автомобил/Car: Skyline V35

Мнениеот PRASCHO » 16 фев 2014, 23:00

DDelchev написа:Здравейте. Аз имам въпрос. С цел заснемане на календар за JDM Club Bulgaria за 2015 година имам интерес към колата за снимки на автомобила ( заедно със R32,R33 и R34 ). Бихте ли се съгласили да се включите във снимките?
Екипът на JDM Club Bulgaria.

Здравейте,
Няма никакъв проблем стига да съм в София.
Поздрави!
RASCHO
PRASCHO
Новак

Мнениеот PRASCHO » 09 апр 2014, 22:00

Здравейте,
Надявах се да намеря мнения и собственици на колата, но явно са срамежливи :D
Днес е черен ден за мен и моя любимец.
Не колата не ме е предала просто сервиза на Нисан се изсраха върху нея :(
Колата е на 2000км облепена изцяло с фолио, стои в отделен гараж и съм забранил всякакъв достъп до нея освен на моята личност. За съжаление се оказах собственик на една от тези 50% коли, при които се появява така нареченият click clik ефект. Това е странно чаткане при завой на ниска скорост, за заинтересованите мога да посъветвам какъв е проблема.
След като минаха близо 5часа за подобен супер елементарен за отстраняване проблем видях моето бижу да излиза от сервиза. Бях супер щастлив и смятах да и се порадвам, но нещо ме накара да погледна спирачките защото ми се видяха зацапани с масло и в този миг сърцето ми спря. Едната от спиците имаше видимо прясно и видимо одраскване. Погледнах и другата джанта и с ужас видях, че е надрана на същата височина но по-леко.
Убеден съм, че е причинено в сервиза защото незнайно защо проверих джантите преди да предам колата защото съм имал подобен проблем с друг автомобил, но там вече бях напуснал сервиза и си останах с пръст в устата.
От сервиза веднага не сме ние (естествено). Накрая се съгласиха и щели да ми пребоядисат джантите.
Като знам къде живея мога да си представя как ще ги боядисат и да се надявам, че няма да ми окепазят колата напълно като знам как се пипа по сервизите в България
Не знам и как ще излекуват болката и разочарованието в сърцето ми.
Не знам как този сервиз е получил лиценз за обслужване на NISSAN GT-R. Джантите се въргаляха подпрени на крика, гнездата на болтовете са също надрани от странният инструмент, с който затягаха болтовете, и за които предполагам че е причина за надирането.
Така една мечта една любов бяха убити от лайняната Българска действителност.
Към колата се полагат много сериозни подръжки защото я карам много рядко и имах идея да я докарам до към след 15г да е на 100хил. километра.
Още съм шокиран и на място в сервиза бях като попарен и не реагирах адекватно.
Утре имам среща с адвоката ми и ще видя как мога да реагирам, но нямам големи надежди.
По-големият проблем, е че не виждам къде биха ми поддържали колата така както се очаква. Ако Нисан Европа знаят каква кочина е сервиза където се поддържа този модел никога няма тази кола да се продава легално в България. За информация България не фигурира в списъка с лицензираните дилъри за Европа и това е проверено.
С огромна болка и мъка ви пожелавам лека вечер!
PRASCHO
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: Qashqai
Благодарил (а): 281 пъти
Изпратили благодарности: 747 пъти
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 09 апр 2014, 22:35

А това ли е най-важното :) Кофти тръпка е, но не е краят на света :) На клубно ниво контактуваме с Нисан, ще им препратя поста ти, ако нямаш против.
PRASCHO
Новак

Мнениеот PRASCHO » 09 апр 2014, 23:02

Имам против. Стигат ми проблемите за сега. Света не се е свършил тук си прав, но както споменах една мечта превърната в реалност беше убита, а за мен това е по важно. Мога да имам Ферари, мислех да взема Мазерати преди нея, но не. Влюбих се в колата още през 2008 опитах да направя още тогава преордър, но се разминахме.
Споделям една горчива реалност с идея да предпазя други собственици от патила в България, нали това е и идеята на този форум. Сега разбирам защо хората по света казват за колата, че въпреки всичко, независимо от качествата на колата, усещането за евтина играчка не ги напуска.
Аз най-вероятно ще обслужвам колата в Букурещ. :cry:
Поздрави!
PRASCHO
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 09 апр 2014, 23:27

Твоя воля:) Дано ремонтът те задоволи и да е пак в пълен блясък :)
Потребителски аватар
petarr_kamenov
INSANE
Регистриран: 17 апр 2008, 21:52
Автомобил/Car: Primera P10
Изпратили благодарности: 2 пъти

Мнениеот petarr_kamenov » 10 апр 2014, 00:06

Наистина е малкия дявол, но ганьовщината идва от факта, че са се опитали да прикрият щетата. Да бяха казали- надраскахме неволно джантата/те, за което ......... и ще боядисаме за наша сметка и т.н. ама не !!!! Преди година имаше сервизна акция за безплатен преглед и диагностика на автомобила, записах си час, който отказах веднага след като разбрах, че не мога по никакъв начин да виждам какво се случва с колата по време на прегледа.
Марсианци ама друг път
По-страшно от изкуствения интелект е естествената простотия.
PRASCHO
Новак

Мнениеот PRASCHO » 11 апр 2014, 10:57

Здравейте,
Ефекта от проблема ми отмина. Просто ще си поръчам нови джанти на VALLENO.
Днес съм решил да дам малко информация как колата се представя по нашите родни улици и информация свързана с поддръжката на колата.
Като цяло нашите пътища като визирам София са смърт за тази кола и собственика и. По отношение на съхранението на автомобила се подгответе, че почти не съществува подземен гараж в жилищна кооперация в която да успеете да вкарате колата без проблеми. Често и надземните гаражи са проблем поради различен род препятствия.
По отношение на сервизното обслужване.
-Смяната на масло и филтри като цяло са доста евтини. За информация 5л двигателно масло в USA струва 25долара, масленият филтър е 6-8 долара и е същият като на 370Z. В сервиза в България ще ви поискат към 250лв за 6л. масло, за филтъра не знам.
-Смяна масло на скоростна кутия и диференциал си е пара
-Най-скъпо и често обслужване в зависимост от стила Ви на каране се оказват спирачките. Като цяло според феновете от UK и USA заводските спирачни дискове и накладки не са от най-издържливите и доста бързо се износват. Дисковете на автомобила подлежат на смяна не при износване, а при поява на микро пукнатини вследствие на натоварването, а повярвайте ми това не е трудно. За информация в USA смяна на дискове и накладки в USA струва 7000 долара.
Колата е доста богата откъм страна на различни шумове, които издава, но това е нормално според Нисан за подобен род автомобили. Тук си задавам въпроса защо Калифорния-та на мой приятел не издава ни един такъв. Обясних си го, че просто не е supercar като Нисана и затова. В Англия има форум, в който има раздел "Нисан GT-R, симфония от звуци". С времето съм убеден, че ще почнете да разпознавате нетипичните звуци.
По отношение на представянето на колата.
Колата върви много, не не-върви много, а зверски много. Усещането е невероятно ако намерите качествен път. Интериорът е приятен, а колата е много удобна за шофиране. Автомобила създава невероятни емоции и усещания. Определено си струва покупката, но просто имайте едно на ум ако не сте подготвени за горните разходи. Казвам го защото срещам доста хора, които са готови на всичко за да притежават колата. Познавам вече и хора, които се разделят с нея заради това. Колата на пръв поглед е достъпна, но си има и своите скрити моменти. Поддръжката е сума, но пък не знам една спортна кола, за която да не е, и имайте това в предвид защото говорим за Спортна супер кола.
Поздрави!
PRASCHO
Последна промяна от PRASCHO на 11 апр 2014, 15:10, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 11 апр 2014, 11:16

Сърдечно благодаря, че отделяш време да споделиш с останалите какво е да притежаваш подобен вид автомобил :) За съжаление, финансовите възможности на повечето хора не позволяват нито поддръжката, нито закупуването на такъв автомобил, но е хубаво, че имаме собственик на ГТР, който има желание да сподели с останалите своите преживявания :) Какви джанти си си харесал?
PRASCHO
Новак

Мнениеот PRASCHO » 11 апр 2014, 11:21

Харесал съм тези. Имам приятел в USA и знам, че са много добри, но и скъпи. Тези в БГ ще са към 10-12хил за 4бр. Джантите са поръчкови като оранжевото ще бъде при мене евентуално в цвета на спирачните апарати на Нисана.
http://www.autogaleria.hu/kl.php?kid=10 ... heels-2012
Дано да не реклама.
Поздрави!
PRASCHO
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 11 апр 2014, 11:48

Хубави са :) А самата кола няма ли да ни покажеш :)
Потребителски аватар
Arkadiy
INSANE
Регистриран: 21 авг 2007, 21:29
Автомобил/Car: Primera Wagon WP11
Град/City: Созопол-Стар град
Благодарил (а): 18 пъти
Изпратили благодарности: 13 пъти

Мнениеот Arkadiy » 11 апр 2014, 13:28

Ако не си доволен от официалния сервиз... има Овърдрайв :) Вече незнам с гаранцията как стоят нещата обаче :)
Nissan Primera P12
Еx Mercedes CLK Cabrio
Ex Nissan Almera N15 1.6 SR
Еx Тоyota Avensis 2.0 D4D
Ех Nissan Almera N15 GTI
Ех Nissan Sunny N14 1.4LX Silver
Ex Nissan Sunny N14 1.4LX Red
Ex Opel Vectra A
Еx Opel Corsa B
PRASCHO
Новак

Мнениеот PRASCHO » 11 апр 2014, 15:08

Ще щракна някоя и друга снимка като ми я върнат. Хората от Нисан се оказаха пичове, за което съм им благодарен. За сервиза мисля, че това е подхода ако искаме да сме доволни. Както казва един приятел "Не искам да правя революция, а еволюция". За гаранцията хич не ми и пука. Колата е със схема за отлежаване и за мен е инвестиция в бъдещето като се има в предвид, че вероятно е една от последните чисто бензинови модификации на модела. Бъдещето е на миксерите колкото и да не ми се иска.
PRASCHO
Потребителски аватар
skydiver
Парашутист
Парашутист
Регистриран: 17 юни 2009, 00:10
Автомобил/Car: Primera P11
Благодарил (а): 599 пъти
Изпратили благодарности: 428 пъти

Мнениеот skydiver » 11 апр 2014, 15:22