Малко инфо за Nissan Skyline

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
tonyyz
Регистриран: 26 окт 2011, 19:05

Малко инфо за Nissan Skyline

Мнениеот tonyyz » 30 окт 2011, 09:55

Хора не ме яжте още от първия пост, нов съм! :D Преди да започна - не, няма да си копувам skyline, питам просто от любопитство и за информация.

Въпросите ми са: Колко разход ще дава един skyline с двигател примерно 2.5 без да е пипан? Коклко тежи т'ва животно? С колко коне излиза от завода? Ако се сетя за още нещо ще питам. Говоря за R34-ките
Потребителски аватар
bronko
INSANE
Регистриран: 15 май 2010, 07:22
Автомобил/Car: Almera N15
Благодарил (а): 241 пъти
Изпратили благодарности: 132 пъти

Re: Инфо

Мнениеот bronko » 30 окт 2011, 10:11

Здравей и добре дошъл. :thumbs up:

Това върши ли ти работа.
tonyyz

Мнениеот tonyyz » 30 окт 2011, 10:19

Донякъде. Английския го разбирам ама не перфектно. Благодаря ти все пак! :thumbs up:
tonyyz

Мнениеот tonyyz » 30 окт 2011, 18:07

Извинявам се, че правя двоен пост.

Какво означават GT-R и GT-T? R предполагам идва от Racing?

В един сайт бяха написали че има разлика между битурбо и туинтурбо. Вярно ли е? Защото аз си мисля, че няма. Не разбирам много, та искам да се информирам.
Потребителски аватар
454
Редовен
Регистриран: 10 фев 2011, 10:32
Автомобил/Car: 300ZX Z31
Град/City: София

Мнениеот 454 » 31 окт 2011, 17:11

Хич ме няма в "турбо" историите ( въпреки, че от 4 дни вече си имам една турбинирана дивотия в гаража ), но да речем че го разтълкуваме по следния начин:
Twin - Близнак ( буквален превод )
Bi ( ама не сексуален ) - Двоен ( пак превод :) )
Та сега идва и леката разлика - При "Близнак" турбото се предполага, че две идентични турбини сработват по един и същи начин в еднакъв работен диапазон за конкретния мотор. Те са най-вече приложими при V-образни мотори, както и при редовите шестаци. Има и няколко боксер-двигателя със същото изпълнение.
От друга страна като "Двойно" турбо се дефинират двигатели с две последователни турбини с различни работни характеристики, които обслужват различен работен диапазон. Демек една по-малка и лесно развъртаща се за ниските обороти и една по-голяма, която се грижи за високите...

Оообаче, както винаги и тук има изключения от правилото и има фирми, които злоупотребяват с това - братята от Порш на тяхната Карера викат "Би-Турбо" въпреки, че е с идентични турбини, а това важи и за BMW Alpina B10 Bi-Turbo, но да речем, че тя е бутиково изпълнение затова няма да я коментираме.

Надявам се да съм лесно разбираем и да не съм те подвел с погрешна информация...
tonyyz

Мнениеот tonyyz » 13 ное 2011, 11:28

Благодаря, супер си го обяснил! :)

Върни се в “Skyline & Exotic”