Събуждане на коне в ГТР р32

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
gogo_glavata
Маниак
Регистриран: 24 авг 2008, 12:28

Събуждане на коне в ГТР р32

Мнениеот gogo_glavata » 08 май 2009, 20:03

Така първо за хранителите ще ги помоля да мълчат ако нямат нещо креативно по темата.
Сега и многото ми въпроси :D
Имам желание да събудя позадрямали кончета с гтр си,сиреч без да добавям нововъведения а да си заменя поизносена периферия със нова.
Почнал съм с бубини(поръчани са вече)
Сега нещото което не знам
искам да си сменя инжекторите и помпата не знам какво да поръчвам
неискам да слагам реил за инжектори а да ползвам някои плуг енд плеи същото важи и за помпата
Въпроса ми е ако взема по силна помпа и инж.с малко по голям дебит и сложа регулатор ще се налагат ли промени по други неща(еку или налягане на турбо)
Нека вещите да се изкажат наистина нямам идея затова питам има само накъсани идеи (прочетени по форумите ) и немога да ги навържа
GTR R32 twin t.
Legnum VR4
Impreza STI
Suzuki Cappucino x2
Потребителски аватар
nolan
Маниак
Регистриран: 21 фев 2007, 18:47
Автомобил/Car: 100NX B13
Град/City: Габрово

Re: събуждане на коне в ГТР р32

Мнениеот nolan » 08 май 2009, 23:03

Ако сложиш различни инжектори, ECU-то задължително трябва да се ремапне. Може и да не може да запали без ремап.
А FPR-то ти е въпрос на време да издъхне с по-стабилна помпа. Като ъпгрей ти препоръчвам NISMO FPR. Не е скъпо. Регулеруемо е. Direct Bolt-on е и изглежда като стандартното на пръв поглед :) Нешо друго което са смениш - О2 сензора.
Също можеш да попочистиш това-онова. Например MAF-а. Куулера ти е най-вероятно е пълен с пумия. Тръбите на куулера също :)
Изображение
Потребителски аватар
Sherman
Маниак
Регистриран: 06 фев 2007, 10:43
Град/City: София
Контакти:

Мнениеот Sherman » 08 май 2009, 23:36

Ае ще се изказвам адекватно и без каквито и да било забележки и тн...ама откога смяната на работещи бубини вдига мощността?
Защо ще сменяш инжекторите?? Твоите инжектори са до 500 коня бе приятел? Ае помпата е хубаво да се смени с някоя по-яка ама инжектори абсурд освен това трябва задължителен ремап. От FRP нямаш нужда. На турбо кола най-добре и се отразява генерация...прави някоя голяма генерация с няколко гърнета, помпа, ремап и си готов...
Продавам различни чипове за CA18DET.
Потребителски аватар
gogo_glavata
Маниак

Мнениеот gogo_glavata » 09 май 2009, 00:41

imam generaciq imam filtri,bubini porachah zashtot edna mi zdade bagaja na Sliven na pistata (nadqvam se sq razbra che ne e za moshnost!!!)
Ok nema smenqme injektori ediniq e malko vanshno pozacapan ot gorivo zatova iskah da gi smenq no shte potarsq orginalni
otnosno pompata trqbva li remap ili moga da q smenq samo neq bez da pipam neshto drugo
model i site ako moje napravo site za porachvane
Koe e O2 senzora i Maf a
Sherman opravete si malko otnoshenieto i tona 3 ta tema mi sa struva sha mi naserete,
Hubu che ste maistori che gi razbirate ama draznite zatui che poleka sq kato mi davash saveti :D :D

Пиши на БЪЛГАРСКИ!
GTR R32 twin t.
Legnum VR4
Impreza STI
Suzuki Cappucino x2
Потребителски аватар
Sherman
Маниак
Контакти:

Мнениеот Sherman » 09 май 2009, 01:00

gogo_glavata"178476 написа:imam generaciq imam filtri,bubini porachah zashtot edna mi zdade bagaja na Sliven na pistata (nadqvam se sq razbra che ne e za moshnost!!!)
Ok nema smenqme injektori ediniq e malko vanshno pozacapan ot gorivo zatova iskah da gi smenq no shte potarsq orginalni
otnosno pompata trqbva li remap ili moga da q smenq samo neq bez da pipam neshto drugo
model i site ako moje napravo site za porachvane
Koe e O2 senzora i Maf a
Sherman opravete si malko otnoshenieto i tona 3 ta tema mi sa struva sha mi naserete,
Hubu che ste maistori che gi razbirate ama draznite zatui che poleka sq kato mi davash saveti :D :D

Е сега къде видя кофти отношение и лош тон бе пич? Ако имах кофти отношение въобще нямаше да ти пиша...няма нужда да сменяш инжектор защото има бензин около него...трябва само да се сменят о-пръстените му. Струват стотинки и се сменят лесно.
Ако сменяш помпа не е нужен ремап. Обаче има друг преоблем. Ако вземеш прекалено яка помпа може бензиновия регулатор да не може да смогне на дебита и да имаш високо налягане на празен ход, както стана при мене. Обаче ме съмнява да се случи на твоя мотор.
На ламбда сондата и викат някои О2 сензор...коне няма да видиш от смяната, но може разхода да падне...мисля обаче, че на твоя мотор са 2 сондите...Проучи как стои въпроса с надуването на турбините и ремапването...твоя мотор не става чипосване. трябва или изцяло друг компютър или piggy-back или разни други хардуерни туморчета всичките на много неприятни пари, но от това ще видиш най-големия ефект.
Потребителски аватар
Shark_LX
INSANE
Регистриран: 16 май 2005, 15:02
Град/City: Варна
Изпратили благодарности: 30 пъти

Мнениеот Shark_LX » 09 май 2009, 08:53

Сещам се за един кажи-речи фрии мод. Намираш 4 еднакви шайби - по около един милиметър дебелина. И ги подлагаш на уейстгейт актуаторите. Това е най-евтиния бууст контролер за който се сещам. Ще вдигнеш бууста малко, без да се налага ремап на 1-во четене.
Designed by Nissan
Improved by me

S13 stage 3+
N14 VZR in progress...
Потребителски аватар
gogo_glavata
Маниак

Мнениеот gogo_glavata » 09 май 2009, 13:17

О2 сензор=ламбда сега вече е по ясно мерси
Не сам казал че ще се стискам, но нежелая и да прекалявам със цифрите.
По това което виждам в ебеи има за кам 400-500 евра перформанс екута от апекси,незнам колко са добри но не ми изглеждат чак толкова скъпи,Мерси че ме светна за О ринговете на инжекторите,да ми кажеш откаде мога да ги купя или поръчам?
отделно може ли линк кам саит за закупуване на не толкова яка помпа и може би регулатор да устиска но да не се налага ремапване
доколкото разбрах има такав вариянт.
отделно искам да питам за блоу оффа не е проблем да взема дори марков има за по 200-250 евра,но бях питал преди тук и ми казаха че не е от голяма нужда освен за
фъскането
а и да питам този регулатор след кулера не е ли един вид блоу офф,които не изхварля навън а някаде вътре немога да вида каде ,но на субаруто го виждам ясно някаде по линията след филтара
може и да бъркам :
а относно бубине видях че и мощност давали :mhihi: :mhihi:
| http://cgi.ebay.com.au/YELLOW-JACKETS-C ... 7C294%3A50
GTR R32 twin t.
Legnum VR4
Impreza STI
Suzuki Cappucino x2
Потребителски аватар
Sherman
Маниак
Контакти:

Мнениеот Sherman » 10 май 2009, 12:34

О-пръстените можеш да си ги вземеш от почти всеки сервиз или магазин, където продават уплътнения, семеринги, лагери, о-пръстени и тн или просто някой магазин за авточасти. Ако беше от София щях да ти кажа от къде ама не си.
Перформънс Екута има бая....въпрос на избор...
Ако искаш колата да цъска, фъшка, квака си вземи блоу оф, обаче имай в предвид, че може малко да се шашка ЕКУ-то, защото си с дебитометри, които не знаят, че имаш блоу оф, който изхвърля в атмосферата измерен въздух.
Регулатори след кулера няма...блоуофи са това, но не изхвърлят въздуха в атмосферата а между дебитомерите и турботата, точно защото въздуха вече е премерен от дебитомерите.

Да хувави бобини дават мощност, но само ако е яко надута колата...тия от линка дето си дал яко дразнят. Spitfire бубините дават резултат над 600-700 коня...Ако си сток с читави бобини няма нужда от тях.
Потребителски аватар
gogo_glavata
Маниак

Мнениеот gogo_glavata » 14 май 2009, 20:12

искам да питам как се почиства интеркулера по точно с какжи препарати :Д
GTR R32 twin t.
Legnum VR4
Impreza STI
Suzuki Cappucino x2
Потребителски аватар
Sherman
Маниак
Контакти:

Мнениеот Sherman » 14 май 2009, 22:32

Препарата се казва Meglio. Зверски обезмаслител е...има го по по-големите квартални магазини и Billa :)
Потребителски аватар
gogo_glavata
Маниак

Мнениеот gogo_glavata » 15 май 2009, 20:47

нямам директен кирилизатор някои мойе ли да помогне
обмислям покупка и на ГТИ-Р доста примамлижа цифра е в тази криза.
Заслуйава ли си?
GTR R32 twin t.
Legnum VR4
Impreza STI
Suzuki Cappucino x2
snake
INSANE
Регистриран: 13 апр 2007, 20:51
Изпратили благодарности: 1 път

Мнениеот snake » 15 май 2009, 20:55

с какво да ти помогнем?
So long, and thanks for all the fish
Потребителски аватар
gogo_glavata
Маниак

Мнениеот gogo_glavata » 15 май 2009, 20:59

с кирилизатор

и с надахване че ми трябва за бадещата воина сас зената
GTR R32 twin t.
Legnum VR4
Impreza STI
Suzuki Cappucino x2
snake
INSANE
Регистриран: 13 апр 2007, 20:51
Изпратили благодарности: 1 път

Мнениеот snake » 15 май 2009, 21:01

е има два кирилизатора във форума. Освен това windows а и линукс, по случайност имат перфектни кирилици...
So long, and thanks for all the fish
Потребителски аватар
gogo_glavata
Маниак

Мнениеот gogo_glavata » 15 май 2009, 21:25

има само този които преобраща
а тои малко неправилно ги обраща а нямам на пц то си виндос кирилизатор
GTR R32 twin t.
Legnum VR4
Impreza STI