Няколко въпроса за X-trail T30

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
poznatatrupka
Регистриран: 04 мар 2018, 20:20
Автомобил/Car: X-trail T30
Град/City: Плд
Благодарил (а): 1 път

Мнениеот poznatatrupka » 04 мар 2018, 20:30

Здравейте,нов съм във форума.Интересувам се от Nissa X-trail T30.Прочетох важните теми,относно избора на такъв джип.Имам няколко конкретни въпроса.

Първо,четох доста за двигателите,кой е най-удачният избор от дизеловите? От досега прочетеното се ориентирах към 2.2 dCi 136к.с.Но ако някой сподели впечатления от него,като разходи за подръжка,кое приблизително колко струва и за какви проблеми да внимавам.

Останалите неща,скоростна кутия,окачване и т.н също са ми неясни.Моля да спомените приблизителни разходи за обслужване на година,за да знам за мен ли е колата.

Всички ли T30 са с 4x4 или има и 4x2? Искам да е с 4x4 и трите режима auto,lock и т.н?

Относно офроуд способностите,не са ми приоритет,по-важно ми е зимата да нямам проблеми,защото ми се налага да пътувам.По тази тема как се държи джипа на магистралата,шумен ли е прекалено или?

На какво трябва да се набляга като цяло при огледа и избора на такъв джип?
poznatatrupka

Мнениеот poznatatrupka » 06 мар 2018, 18:16

Някой?
stoyanzs
Регистриран: 08 мар 2014, 16:09

Мнениеот stoyanzs » 07 мар 2018, 00:38

Преди 5 години трябваше да взема нещо проходимо за вилата в Еленкия балкан . Моя фааворит бе хонда срв ама жената като каза не та не харесала нисан та нисан.Познай кой командва у нас. Хайде в Сливен по обява 136 кончета; свети;дърпа здраво;самолет-колата ме извиика .Имал сам касмет и тя с мен.Мои роднина след преходи с нисана се запали и реши и той да се нисанизира .Той избира по обява/цена аз като„голем„спец по огледите. 3 нисана Карлово; Казанлък само измамници ако не бях с него щеше да си чука още главата. Дотук викам му ти избира ;дай 1000 лв повече аз ще ти избирам. На другия ден беше с перфектен нисан по хубав от моя.Та СЪВЕТА ми е вземи някой с Хтреил за мнение Иначе си на пързалката с намазани ски.За което питаш всичко си го пише в форума ЧЕТИ
poznatatrupka

Мнениеот poznatatrupka » 07 мар 2018, 09:06

Благодаря ти за съвета.Ще ги имам предвид.Ще почета още из форума,уж четох,четох,но явно не е достатъчно.Пуснах темата за конкретни впечатления.Мерси!
sunfck
Маниак
Регистриран: 25 сеп 2007, 16:57
Автомобил/Car: Primera P11
Град/City: оттук и оттам
Благодарил (а): 3 пъти
Изпратили благодарности: 2 пъти
Контакти:

Мнениеот sunfck » 07 мар 2018, 19:04

Колеги, все ви се чудя с това какво толкова ги оглеждате колите при покупка. Аз съм технически неграмотен за автомобилите (компютърджия съм - е не съм с големи лупи). Аз като купувах последните си 3 коли, отивах в автокъщата искам да се повозя в автомобила да го покарам 30-40 километра, ако се съгласят правим разходката и ако през това време не покаже нещо направо я купувам. То и 5 разбирача да вземеш с тебе все тази, няма как да се види всичко. Като се покара малко все нещо ще те усъмни, освен ако не е замаскирано за момента.
Останалото е късмет.
Иначе нисана е много добра машина, нямам представа за дизелите на X-trail.
Nissan X-trail, 2006 г, 2.0, 140 кс, ръчка
Primera P11, 2.0 TD, 1997 - железна.
ex Nissan Bluebird 1.8 TURBO 5MT (135 HP)
poznatatrupka

Мнениеот poznatatrupka » 09 мар 2018, 10:20

Съгласен съм с теб.Моят въпрос е по-конкретен,исках да чуя какви са приблизително цените за обслужване при покупка,или пък колко излиза годишно отново приблизително поддръжката на такъв тип автомобил,за да може да се разчита на него.Разбира се,че останалото е късмет,но все пак човек мисля,че трябва да е подготвен.Мерси предварително.
sunfck
Маниак
Регистриран: 25 сеп 2007, 16:57
Автомобил/Car: Primera P11
Град/City: оттук и оттам
Благодарил (а): 3 пъти
Изпратили благодарности: 2 пъти
Контакти:

Мнениеот sunfck » 09 мар 2018, 17:38

Годишната поддръжка е спрямо километрите, които се навъртат и по пътищата, по които се кара една кола. Нисаните не са със скъпа поддръжка (поне според мен).
Nissan X-trail, 2006 г, 2.0, 140 кс, ръчка
Primera P11, 2.0 TD, 1997 - железна.
ex Nissan Bluebird 1.8 TURBO 5MT (135 HP)
Потребителски аватар
stani
Точното Око
Регистриран: 15 юни 2008, 12:06
Автомобил/Car: Sunny N14
Град/City: София, ж.к. Надежда 2
Благодарил (а): 27 пъти
Изпратили благодарности: 242 пъти
Контакти:

Мнениеот stani » 09 мар 2018, 18:02

Конкретно ще ти отговоря за 2.2 dCi 136к.с. Т30:
-годишно имаш едно масло и филтри - маслото е 5л 5В-40, цени между 60 и 100+лв., филтрите са 4 броя, общо 4-те са 70-80лв., т.е. си около 200лв. са тези неща
-първоначално имаш горните неща + каквото вече е нужно - ремъци спомагателни 2 броя - около 80лв.
По спирачната система всичко е с нормални цени - накладки под 100лв., дискове 100-тина лева задни и 150лв. предни.
По окачването по-скъпи са предни носачи, защото са алуминиеви и при разбит шарнир се сменя целия носач - 200-250лв. за брой.
По двигателя скъп е съединител и маховика - 1500+лв. к-кта и к-кта вериги - 600+лв.
Бавен като оФлюФ, тъ-дъ-дъ-дъ-дъ-дъм,
но завива като ЕВО.Изображение
Кара си на гаССС, тъ-дъ-дъ-дъ-дъ-дъм,
но заделя мъни-та за ДЗВЕРО!Изображение
poznatatrupka

Мнениеот poznatatrupka » 10 мар 2018, 11:53

Благодаря за информацията.Относно к-кта вериги, той приблизително на колко километра се сменя,разпъва ли се веригата примерно? Препоръчително ли е да се смени след покупката,имайки предвид,че ще е трудно да се знае реалния пробег на джипа?
Потребителски аватар
NOVA
Маниак
Регистриран: 29 юни 2015, 23:08
Град/City: София
Изпратили благодарности: 8 пъти

Мнениеот NOVA » 19 мар 2018, 20:44

След покупка на кола която не познаваш е хубаво максимално обслужване за да си спокоен..... това вече зависи от парите с които разполагаш... веригата според мен е задължителна... от там нататък, съединител ако няма живот, масла филтри, хората много подценяват маслената помпа на тези моделчета пътя на маслото е по канали ако не работи на макс следва не правилно смазване, в мнпго от случаите са нарушени тези канали което задълбочава по сериозен ремонт, водна помпа..... да не те отчайвам но това си е правилно за всяка кола да се провери.... поздрави и не се стряскай заслужават си машинките.....
Xtrail T30 2.0 NISMO Edition

Върни се в “Terrano & X-trail”