Т30 грешка

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
RIDEK
Регистриран: 11 яну 2018, 12:33
Автомобил/Car: Micra K11
Град/City: Плевен

Т30 грешка

Мнениеот RIDEK » 21 фев 2018, 14:26

Привет банда, днес водихме хтрайла на доктор да го прочетат, прикачвам снимка с грешките и повече ме интересува втората грешка на разпределителния вал. Та казаха, че може да е разтегната верига, или на вариатор(незнам дали точно така се казва) имало некви клапи уплътнения и тн... Неща който не разбирам.
От колега във форума знам че ако излезе тсзи грешка първо да сменя датчика. Та сега къде се намира той?
Или ако има някой сблъсквал се със същия проблем да помогне. Колата пуши бяло повече от колкото е нормално... Поне така мисля. Не гори масло или пък нещо друго. Едва ли има нещо общо със грешката но нека се знае. Изображение

Изпратено от моят Mi Note 2 с помощта на Tapatalk
Потребителски аватар
NOVA
Маниак
Регистриран: 29 юни 2015, 23:08
Автомобил/Car: X-trail T30
Град/City: София
Изпратили благодарности: 8 пъти

Т30 грешка

Мнениеот NOVA » 23 фев 2018, 23:04

Първият ми въпрос шум на веригата чува ли се при палене или ускорение?
Xtrail T30 2.0 NISMO Edition
sunfck
Маниак
Регистриран: 25 сеп 2007, 16:57
Автомобил/Car: Primera P11
Град/City: оттук и оттам
Благодарил (а): 3 пъти
Изпратили благодарности: 2 пъти
Контакти:

Т30 грешка

Мнениеот sunfck » 24 фев 2018, 08:24

При мене излиза грешката за катализатора. Чека свети известно време и после спира. Чудя се за смяна ли е или ламбда сондите нещо се бъгват (и двете ламбди са сменяни през 2016 година от предишния собственик).
Nissan X-trail, 2006 г, 2.0, 140 кс, ръчка
Primera P11, 2.0 TD, 1997 - железна.
ex Nissan Bluebird 1.8 TURBO 5MT (135 HP)
RIDEK

Т30 грешка

Мнениеот RIDEK » 26 фев 2018, 14:03

NOVA написа:Първият ми въпрос шум на веригата чува ли се при палене или ускорение?

Значи за мойте уши верига не се чува... джипа е доста тих, върви нормално (даже си мислехме че ще е доста муден но не е) няма загуба на мощ (набира си до 130км. без проблем без загуба на скорост или да се тормози).
RIDEK

Т30 грешка

Мнениеот RIDEK » 26 фев 2018, 14:10

След като напиша в чичо гугъл грешката излиза тази джаджа https://www.youtube.com/watch?v=I-dXDHLqGd4 че се е прецакала... Но има и други варианти като верига... датчик разпределителен вал... и незнам си още кво пишеха братята руснаци... Ще се ходи на сервиз тези дни въпроса е, че в Плевен нямам идея кой поне малко от малко си е имал работа с Нисани и може да помогне.
Потребителски аватар
NOVA
Маниак
Регистриран: 29 юни 2015, 23:08
Автомобил/Car: X-trail T30
Град/City: София
Изпратили благодарности: 8 пъти

Т30 грешка

Мнениеот NOVA » 04 мар 2018, 23:06

Верига се усеща колега особенно на трейлърчетата се чува бая... поне от тези с които съм се сблъсквал... не съм запознат с Бош системата но повечето си имат индикация на сериозност и колко пъти е чекнато като грешка по това може да разбереш колко сериозно е и да се установи по точна диагностика.... за съжаление за момента разполагам само за враг и Опел Софт. Надявам се скоро и да купя и нещо по масивно като Софт, все пак го правя като хоби :)
Xtrail T30 2.0 NISMO Edition

Върни се в “Terrano & X-trail”