Скоба на кормилна рейка-добавят я гаранционно

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
nasko56
Маниак
Регистриран: 12 яну 2009, 14:56
Автомобил/Car: X-trail T31
Град/City: Пловдив
Изпратили благодарности: 2 пъти

Скоба на кормилна рейка-добавят я гаранционно

Мнениеот nasko56 » 12 ное 2009, 11:57

Пускам темата и в нашия раздел, след като я видях в раздела за Кашкаи и Мурано. Някои може да четат само нашия раздел и затова искам да ги информирам ,че от Нисан добавят скоба на кормилната рейка и двете уплътнения на резервоара които се намират под задната седалка.

Аз, за утре си уговорих час и за около 1,5 часа ще съм минал реда си. Но първо се обадих и ги попитах дали наистина ги сменят.Отговориха ми ,че ги монтират допълнително и,че още не ми бил дошъл реда, но щом съм се обадил да отивам да ми ги сменят. Направете и вие така, щото я се обадят - я не. Абе за по-сигурно - звънкайте им и това е.
Поздрави ,
Наско
Последна промяна от nasko56 на 12 ное 2009, 12:28, променено общо 1 път.
nasko56
Маниак

Re: Скоба на кормилна рейка-монтират я допълнително

Мнениеот nasko56 » 12 ное 2009, 12:26

Днес ми монтираха въпросната скоба на рейката и ми смениха двете уплътнения на резервоара. Били пуснати без тази скоба и ги задължили да я монтират допълнително. Също ги задължили да подменят и двете уплътнения,но така и не разбрах защо. Процедурата трае около час и си заминаваш.

На Кашкаите им добавят само скобата ,без да подменят друго.

Относно това, на всички джипки ли трябва да се добавят, ми отговориха, че не на всички - при по-новите всичко било наред. Но от коя година и от кой месец така и не ми казаха.

Ако не ви потърсят от Нисан, търсете ги вие и питайте дали на вашия Нисан трябва да се монтират допълнително тези неща.

Някай беше питал, има ли отдолу под двигателя метален щит. Не, няма. Има само пластмасова кора с една шепа щипки.

Дано съм бил полезен. Успех.
Наско
Milidrag
Новак
Регистриран: 21 юли 2009, 12:03
Контакти:

Мнениеот Milidrag » 12 ное 2009, 17:08

nasko56 написа:...Относно това, на всички джипки ли трябва да се добавят, ми отговориха, че не на всички - при по-новите всичко било наред. Но от коя година и от кой месец така и не ми казаха.

мойта уж е нова - купих я през юли, но не знам кога е произведена - но получих от сервиза SMS, че трябва да отида. Отне около час.
nasko56
Маниак

Re: Скоба на кормилна рейка-добавят я гаранционно

Мнениеот nasko56 » 12 ное 2009, 17:17

Re: Скоба на кормилната рейка !!!

Ново мнениеот guaqil на 12 Ное 2009, 17:09

Кампанията се отнася за Кашкай (за кормилна рейка и датчик за перките) и за Трейл Т31 (също за рейките и за упл.на резервоара).Всички собственици на засегнати авомобили в БГ ще бъдат уведомени от нисан!

:beer:

Наско
cecost
Редовен
Регистриран: 13 ное 2009, 11:33

Мнениеот cecost » 13 ное 2009, 11:38

Здравейте, може ли да споделите повече информация за каква скоба става въпрос и къде на кормилната рейка се монтира. Автомобила ми е внесен втора ръка и не знам тази операция дали не е извършена (ако може снимка)
X-trail T31 2.0 dci AT 2007г.
Micra k12 1.2 AT 2005г.
Note E11 1.6 AT 2008г.
nasko56
Маниак

Мнениеот nasko56 » 13 ное 2009, 12:09

cecost"214694 написа:Здравейте, може ли да споделите повече информация за каква скоба става въпрос и къде на кормилната рейка се монтира. Автомобила ми е внесен втора ръка и не знам тази операция дали не е извършена (ако може снимка)

За съжаление, докато траеше процедурата, не се сетих да направя снимки , а и едва ли биха ми позволили. Най-добре е да отидеш в официалния сервиз на Нисан, свалят ти долната кора и ще ти кажат дали всичко е наред (погледнато отдолу се вижда дали имаш скоба а и не разглобяват нищо друго освен кората, просто я нанизват отдолу и я стягят и това е всичко). Плащаш си за огледа и си спиш спокойно, но трябва да го направиш, щото после може да береш ядове. Успех.
Наско
Потребителски аватар
ILYS
Редовен
Регистриран: 13 сеп 2008, 14:22
Град/City: София

Мнениеот ILYS » 18 ное 2009, 10:33

И на мен в момента ми правят тази кампания по гаранционната подмяна на тия части, даже в момента изчаквам в кафето до сервиза. Обаждайте им се вие, понеже те не знам дали реално ще се обадят на някой...
Nissan X-trail 2.0 dCi Ultimate NV 2008
kiril_k
Регистриран: 16 яну 2009, 14:55
Автомобил/Car: Primera P10

Мнениеот kiril_k » 18 ное 2009, 21:37

ILYS"215733 написа:И на мен в момента ми правят тази кампания по гаранционната подмяна на тия части, даже в момента изчаквам в кафето до сервиза. Обаждайте им се вие, понеже те не знам дали реално ще се обадят на някой...

Ами колега, ти как отиде като на никой не се обаждат? Да не получи писмо от гълъб?
Големи хора, а пишат глупости и измислици понякога.
nasko56
Маниак

Мнениеот nasko56 » 19 ное 2009, 10:10

Ми, този форум за какво е? За да си помагаме с информация, мнения и съвети.
И мен никой не ме потърси, но като прочетох във форума, им се обадих и на другия ден бях на подемника.
И въобще, защо плачеш на чужд гроб? Какво глупаво и измислено прочете тук?
Потребителски аватар
ILYS
Редовен
Регистриран: 13 сеп 2008, 14:22

Мнениеот ILYS » 19 ное 2009, 15:22

kiril_k"215868 написа:Ами колега, ти как отиде като на никой не се обаждат? Да не получи писмо от гълъб?
Големи хора, а пишат глупости и измислици понякога.

Колега, дай с малко по-културен тон, ако е възможно. Какво ми се зъбиш тука, като не си наясно за какво точно става дума? А и кой си ти, че ще ми даваш оценка на писанията и ще ги наричаш глупости и измислици? Глупакът в случая си ти.

За информация на останалите колеги:
Отидох сам и се информирах за кампанията от форума, от Нисан София АД никой не ми се е обаждал.
Nissan X-trail 2.0 dCi Ultimate NV 2008
Потребителски аватар
vankatabg
Маниак
Регистриран: 30 юни 2009, 18:07
Автомобил/Car: Infiniti QX50
Контакти:

Мнениеот vankatabg » 23 ное 2009, 22:26

Колеги, аз разбрах от форума за кампанията, секретарката ми се обади в Нисан София и от там потвърдиха, но са щели да ми се обадят след седмица но са ми записали час за утре 24.11.2009 г. ! След като мина през сервиза ще пусна инфо как е минало, аз няма да ходя, някой от шофьорите ще я закара, но съм им написъл един списък с въпроси които да зададат и предполагам, че ще получат коректени отговори тъй като фирмата ми е корпоративен клиент и си имаме приказка така да се каже ! :D
::: vankata :::
Infiniti FX30d S (QX70) Premium 2013
nasko56
Маниак

Мнениеот nasko56 » 24 ное 2009, 09:00

Защо ли никъде не прочетох, че някой е повикан (било по телефона или с SMS)
Защо ли !!!
Milidrag
Новак
Регистриран: 21 юли 2009, 12:03
Контакти:

Мнениеот Milidrag » 24 ное 2009, 09:25

Не четеш внимателно :D

Milidrag"214528 написа:
nasko56";p="214488 написа:...

Относно това, на всички джипки ли трябва да се добавят, ми отговориха, че не на всички - при по-новите всичко било наред. Но от коя година и от кой месец така и не ми казаха.

...
мойта уж е нова - купих я през юли, но не знам кога е произведена - но получих от сервиза SMS, че трябва да отида. Отне около час.
nasko56
Маниак

Мнениеот nasko56 » 24 ное 2009, 09:34

А !!! Май не съм чел като хората.
Потребителски аватар
vankatabg
Маниак
Регистриран: 30 юни 2009, 18:07
Автомобил/Car: Infiniti QX50
Контакти:

Мнениеот vankatabg » 02 дек 2009, 22:53

Здравейте колеги, аз малко се позабавих с инфото, но все пак ще ви кажа, че наистина е необходимо да направите посещение в някой от сервизите на Нисан, за да извършат сервизната акция! Ето инфо за X-trail -а:

Има скоба на кормилната рейка, която се държи от болт и гайка. Именно в тази гайка е проблема, тъй като японците са преценили, че има вероятност да се саморазвие и за това са изпратили специални пластини, които се монтират така, че да и попречат да се саморазвие. В България все още няма случай на подобен дефект, но от централата на Нисан са задължили всички сервизи да извършат тази акция.

За разлика от Кашкай-я при X-Trail-а освен тази пластина за кормилната рейка, се сменя и уплатнението на резервоара тъй като е дало някакви дефекти, става въпрос за уплатнение на самия резевоар, а не на гърловината при капачката.

Всичко това се извършва за около 2 часа, без намеса по интериора, само се демонтират корите и се извършват съотвените действия по подмяната !

Надявам се да е полезно това което написах и съветвам всеки да си определи час за посещение на сервиза за тази акция! Нечакайте да ви се обадят, по-добре звънете вие !
::: vankata :::
Infiniti FX30d S (QX70) Premium 2013

Върни се в “Terrano & X-trail”