Rogue 2018

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
FONBOX
Регистриран: 01 апр 2022, 22:20
Автомобил/Car: X-trail T32
Град/City: София
Благодарил (а): 1 път

Rogue 2018

Мнениеот FONBOX » 01 апр 2022, 22:43

Привет,

От скоро съм с американец, който си вкарах от “ братята”
Освен, че е със стандартно въбриране на преден капак, явно при всички, и стрелката на антифриза е преди средата и при мен.
Първите ми впечатления са за приличен автомобил, опр не луксозен и с доста пестене по детайлите- най-вече пластмасовите елементи, които се драскат и от кихане в колата

Някакви съвети от вас, които карате от повече време
X trail/Rogue?
1 Кога се сменя маслото на автомата? Сега съм на 59 000км и какво масло бихте препоръчали? Гледам по показателите, че има освен оригиналното, на REVALONза CVT NFS3
2 Някой с Rogue, дали знае може ли да се визуализира на дисплея скорост или стрябва да се гледат ринговете на таблото само?
3 С какви марки гуми ги карате? От интерес питам

Благодаря предварително
Последна промяна от FONBOX на 02 апр 2022, 01:21, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
pl_yanev
Нисан Клуб България
Нисан Клуб България
Регистриран: 08 яну 2005, 14:44
Град/City: София ж.к.Люлин 3
Благодарил (а): 6 пъти
Изпратили благодарности: 33 пъти
Контакти:

Rogue 2018

Мнениеот pl_yanev » 02 апр 2022, 00:23

Капака вибрира, но не се отваря :smiah: .Въпрос но привикване е. На всички японски автомобили стрелката е малко под средата и това е нормалното положение. Скоростта се вижда от скоростомера, а гумите в момента са ми Вредщейн всесезонни и мога да кажа, че си представят прилично
Daihatsu Terios J2 2007г. 1.5 105 hp
Nissan Rogue SL AWD QR25DE 2016г. LPG TECH 324 OBD
EX Mitsubishi Lanser Sportback 1.8 143 hp 2011г.
EX Nissan X-Trail T30 QR20DE
Ex Nissan Almera N16 QG15DE
Ex Nissan Primera P11-144 SR20DE CVT
Потребителски аватар
PeterP@n
Маниак
Регистриран: 21 мар 2021, 14:48
Автомобил/Car: X-trail T31
Благодарил (а): 2 пъти
Изпратили благодарности: 48 пъти

Rogue 2018

Мнениеот PeterP@n » 02 апр 2022, 18:09

FONBOX написа:Източник на мнението Привет,

От скоро съм с американец, който си вкарах от “ братята”
Освен, че е със стандартно въбриране на преден капак, явно при всички, и стрелката на антифриза е преди средата и при мен.
Първите ми впечатления са за приличен автомобил, опр не луксозен и с доста пестене по детайлите- най-вече пластмасовите елементи, които се драскат и от кихане в колата

Някакви съвети от вас, които карате от повече време
X trail/Rogue?
1 Кога се сменя маслото на автомата? Сега съм на 59 000км и какво масло бихте препоръчали? Гледам по показателите, че има освен оригиналното, на REVALONза CVT NFS3
2 Някой с Rogue, дали знае може ли да се визуализира на дисплея скорост или стрябва да се гледат ринговете на таблото само?
3 С какви марки гуми ги карате? От интерес питам

Благодаря предварително

Здравей и честито!
Относно маслата, може да използваш съветника от този линк https://yacco.com/en/what-oil-for-my-vehicle
Не е задължително да вземеш именно продукти на Yacco, макар че аз ги ползвам от доста години и не мога да кажа нищо лошо. На моя X-Trail в момента всички масла са сменени именно с продукти на този производител (двигател, скоростна кутия, раздатка и заден диференциал). Погледнах бегло в съветника за маслата от линка и ми направи впечатление, че за американските и канадските версии за двигателя предложението е само за масла 0W-20, предполагам че в момента си с такова.
Що се отнася до гумите - всичко е много относително, зависи къде ще се шофира и по какви настилки.
Летните са ми Continental EcoContact 5. Зимните са ми Kleber Krisalp HP3 SUV, от които имам отлични впечатления (а и се представят доста прилично в тестовете, наред с премиум марки) и не са скъпи, техен брат-близнак са BFGoodrich G-Force Winter 2, като и двете са реално някакъв по-стар модел на Michelin.
FONBOX

Rogue 2018

Мнениеот FONBOX » 02 апр 2022, 19:29

Мерси за отговора!
Относно маслата, двигателя го обслужих с оригинално от “Нисан”- България. Аз питах за скоростната кутия, че съм почти на 60 000 км и пише, че се обслужва на 30-40000 мили.
Потребителски аватар
PeterP@n
Маниак

Rogue 2018

Мнениеот PeterP@n » 02 апр 2022, 21:23

FONBOX написа:Източник на мнението Мерси за отговора!
Относно маслата, двигателя го обслужих с оригинално от “Нисан”- България. Аз питах за скоростната кутия, че съм почти на 60 000 км и пише, че се обслужва на 30-40000 мили.

Добре е значи да се обслужи и скоростната кутия при следващата смяна на маслата и филтрите, но може и по-рано, за да няма притеснения и чудене.
FONBOX

Rogue 2018

Мнениеот FONBOX » 03 апр 2022, 16:04

Поръчах вече от Stani, Ravenol 2 туби за CVT-то и в четвъртък ще го сменя.
Nachkov
Регистриран: 22 май 2022, 20:42
Благодарил (а): 4 пъти
Изпратили благодарности: 1 път

Rogue 2018

Мнениеот Nachkov » 22 май 2022, 20:54

Здравейте колеги, нов съм във форума, тъй като от две седмици вече съм горд собственик на канадски Rogue SL и имам няколко въпроси като новак, на които ще бъда благодарен за отговори.

1. Къде в София обслужвате Rogue-вете си, в официален сервиз на Нисан или другаде?
2. С какъв вискозитет масло се сменя, дали както е в САЩ/Канада с 0w20 или различно с оглед климата в България, както и на каква марка разчитате?
3. Откъде поръчвате части/консумативи и дали се намират лесно, както и имат ли съвпадения с европейската версия X-trail?
closed
Регистриран: 06 апр 2022, 09:33
Град/City: Любимец

Rogue 2018

Мнениеот closed » 24 яну 2023, 14:33

Здравейте новобранец съм със тази система 4wd та днес на rogue то на сняг натиснах този бутон 4wd lock но мисля че карах с около 50 60 и след по малко от минута се изключи, четах из нета че се пускало това само ако караш до 40 дали има опасност да съм направил някаква беля?
Потребителски аватар
pl_yanev
Нисан Клуб България
Нисан Клуб България
Регистриран: 08 яну 2005, 14:44
Град/City: София ж.к.Люлин 3
Благодарил (а): 6 пъти
Изпратили благодарности: 33 пъти
Контакти:

Rogue 2018

Мнениеот pl_yanev » 24 яну 2023, 17:50

Спокойно, автомобила е по-умен от потребителите. Все пак се продава и в САЩ. Не си му направил нищо, не ти го е позволил. :wink:
Daihatsu Terios J2 2007г. 1.5 105 hp
Nissan Rogue SL AWD QR25DE 2016г. LPG TECH 324 OBD
EX Mitsubishi Lanser Sportback 1.8 143 hp 2011г.
EX Nissan X-Trail T30 QR20DE
Ex Nissan Almera N16 QG15DE
Ex Nissan Primera P11-144 SR20DE CVT
Потребителски аватар
SUB-ZERO
INSANE
Регистриран: 07 апр 2008, 20:56
Автомобил/Car: Micra K11
Благодарил (а): 69 пъти
Изпратили благодарности: 55 пъти

Rogue 2018

Мнениеот SUB-ZERO » 24 яну 2023, 20:53

Nachkov написа:Източник на мнението Здравейте колеги, нов съм във форума, тъй като от две седмици вече съм горд собственик на канадски Rogue SL и имам няколко въпроси като новак, на които ще бъда благодарен за отговори.

1. Къде в София обслужвате Rogue-вете си, в официален сервиз на Нисан или другаде?
2. С какъв вискозитет масло се сменя, дали както е в САЩ/Канада с 0w20 или различно с оглед климата в България, както и на каква марка разчитате?
3. Откъде поръчвате части/консумативи и дали се намират лесно, както и имат ли съвпадения с европейската версия X-trail?

1. Където на теб ти е кеф, това не е някаква специална кола и във всеки сервиз могат да я ремонтират/обслужват. Въпрос на доверие и предпочитания.
2. В книжката на колата си пише за какъв климат кой е вискозитета. Маслата 0W-20/30 са "по-универсални", за сметка на високата си цена. Аз лично за БГ климат съм си избрал 5W-40 на различни мои коли и нямам проблеми. Марката пак по предпочитания, в случая е по-важно източника да е сигурен.
3. Зависи какви точно части, но във всеки магазин за авточасти ще ти намерят почти всичко за тази кола особено консумативи, поради наличието на европейска версия X-trail. Ако все пак се наложи да поръчваш нещо специфично за тази версия - 21 век сме, има всякакви варианти за поръчки от целия свят :wink: .
Аварийни мигачи НЕ СЛУЖАТ за ПРОИЗВОЛНО спиране на пътя !!!
Потребителски аватар
PeterP@n
Маниак

Rogue 2018

Мнениеот PeterP@n » 26 яну 2023, 21:22

За този двигател правилното масло е 5W-30, желателно е да е по-читаво, за да не почне да запичат сегмнентите и да се появи харч на масло. Препоръчително е и да се сменя по-честичко от това, което е предписал производителя, демек смяна на всеки 10 000 км или 12 месеца, което от двете настъпи първо.

Върни се в “Terrano & X-trail”