Въпрос относно теглича

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
damianovdd
Маниак
Регистриран: 08 ное 2010, 15:01
Град/City: София

Въпрос относно теглича

Мнениеот damianovdd » 08 ное 2010, 15:46

Здравейте,
от няколко дни и аз съм горд собствненик на Нисан Патрол и естествено реших, че е най-удачно първо тук да потърся отговори на накои мои въпроси.
Ето и първия за какво се отнася:
Тия дни пътувахме със семейството до Гърция, един вид прощъпулник да му направим на жипчето. Като се прибрахме в Бг, направи впечатление на един от спътниците ни, че джипа е с теглич. Поразгледа и каза, че ако не пише в талона за този теглич да е фабрично монтиран (да е обявен като буфер или нещо подобно), трябва да е регистриран. Ако не е описан в талона или не е регистриран, гърците глобявали за това. Е, на талона не пише нищо за теглич или буфер, а и не видях някакви знаци по теглича, които да индикират за някаква регистрация.
Та, въпроса ми е къде и по какъв начин се регистрират тегличите? Има ли въобще Патрол без теглич за да се предполага, че теглича е монтиран извън производителя и да са необходими такива движения за регистрацията му? Сблъсквали ли сте се с такъв проблем и как сте го решили? Описани ли са във вашите талони тегличите?
Така като гледам излезе повече от един въпрос. :)

Благодаря в аванс.
Не, не ми наливай веч от тая стара Джанксова ракия, че свят ще ми се вие и знам ли що ще плещя и очите ще облещя и може би дори ей тъй ще си издъхна, ала налей ми пак от тая грешна стара Джанксова ракия.
Потребителски аватар
PAT-ROLLL
Маниак
Регистриран: 09 яну 2009, 14:44
Автомобил/Car: Patrol Y60
Град/City: Перник 0899195924

Re: Въпрос относно теглича

Мнениеот PAT-ROLLL » 24 ное 2010, 11:36

damianovdd написа:Та, въпроса ми е къде и по какъв начин се регистрират тегличите? Има ли въобще Патрол без теглич за да се предполага, че теглича е монтиран извън производителя и да са необходими такива движения за регистрацията му? Сблъсквали ли сте се с такъв проблем и как сте го решили? Описани ли са във вашите талони тегличите?

В BG няма къде да го регистрираш теглича.
Продават се като нови без теглич, същия се монтира допълнително(естествено срещу заплащане).
Проблема е, че византииците се чудят каква простотия да измислят, същото се отнася и ако са ти затъмнени стъклата с фолио.Нема оправия с тия.
Не, не са ни описани тегличите в талона, в немските и австрийските са описани ама в големия талон, обаче той по презумпция стои вкъщи, така, че и в техните не е описан.
Следващият път като ходиш при съседите е препоръчително да свалиш куката на теглича (на два болта е) защото рискуваш да разбереш лично размера на глобата!
Nissan Patrol GR Y61 :D Nissan 300 ZX Z31 :mrgreen: Nissan Patrol GR Y60 :pardon:
ИзображениеИзображение
Потребителски аватар
damianovdd
Маниак
Регистриран: 08 ное 2010, 15:01
Град/City: София

Re: Въпрос относно теглича

Мнениеот damianovdd » 24 ное 2010, 13:48

Да, при пътешествия извън Бг когато не се ползва, тегличът ще се сваля.

темата я продължих и на всеослушание тук:
http://forum.nissanbg.com/viewtopic.php?f=4&t=24537
Не, не ми наливай веч от тая стара Джанксова ракия, че свят ще ми се вие и знам ли що ще плещя и очите ще облещя и може би дори ей тъй ще си издъхна, ала налей ми пак от тая грешна стара Джанксова ракия.

Върни се в “Patrol”