Шум в ск.кутия

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
svesevo
Регистриран: 07 окт 2012, 15:30
Автомобил/Car: Murano
Град/City: Лондон

Шум в ск.кутия

Мнениеот svesevo » 17 май 2018, 08:08

Здравейте колеги,аман от такива като мен,който само искат мнение...а рядко дават :) но този път май е рак :( .От известно време чувах лек шум който се засили и в крайна сметка се оказа,че идва от кутията.Нямам светеща индикация CVT ,маслото е като ново(бистро),но е момента в който потегля се чува..пат-пат-паттттттт и така като ускорявам.Ходих тук(UK) на три гаража поляци,литовци и нашенци разбира се всички потвърдиха диагнозата :( Една кутия в ибей е 1000£ нещо не ми се дават и затова моля за съвет,въобще може ли да се отримонтира? Българчето в последния гараж ми предложи да разкачи задният кардан и да пробваме дали няма да се оправи като карам само с предно.Дали ще се получи и въобще имам ли други вариянти.Моля за мнения и съвети!
Потребителски аватар
Ka-Lin
Възкресител
Възкресител
Регистриран: 15 ное 2004, 12:05
Град/City: Варна
Благодарил (а): 34 пъти
Изпратили благодарности: 69 пъти
Контакти:

Шум в ск.кутия

Мнениеот Ka-Lin » 17 май 2018, 11:29

Може и раздатката да си е отишла, шума така както го описваш.....Тря да прослуша, ако тия сервизи грам им се занимава и/или са компетентни, няма да ги затрудни да разберат дали е от кутията или раздатката...
Todio написа:..Да струва ли си? Ама като седнеш в кафето и другите коментират, колко са на далавера с газта - ти какво ще кажеш? Не е важно колко струва ремонта, по-важно е дакажеш, МОЙТА НА ГАЗ ВЪРВИ ПО-ДОБРЕ И ЗА 5лв ОТИДОХ ЕДИ КЪДЕ СИ.
Потребителски аватар
speeder88
Маниак
Регистриран: 26 юни 2017, 08:39
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: Sofia
Благодарил (а): 26 пъти
Изпратили благодарности: 67 пъти

Шум в ск.кутия

Мнениеот speeder88 » 17 май 2018, 11:36

Според мен дори и да може да се отремонтира в BG цената няма да е много по-различна! Само на предно тоя туч според мен ще се мъчи много.
2016/QQ/1,6DiG-T/Ultimate Моят!
2017/QQ/1,6dCi/4*4/Tekna На кумеца!
Потребителски аватар
Ka-Lin
Възкресител
Възкресител
Контакти:

Шум в ск.кутия

Мнениеот Ka-Lin » 17 май 2018, 14:21

Аз карам само на предно с модификацията, описана по-назад във форума, мога да ти кажа, че изобщо, ама изобщо не се мъчи :mrgreen:
Todio написа:..Да струва ли си? Ама като седнеш в кафето и другите коментират, колко са на далавера с газта - ти какво ще кажеш? Не е важно колко струва ремонта, по-важно е дакажеш, МОЙТА НА ГАЗ ВЪРВИ ПО-ДОБРЕ И ЗА 5лв ОТИДОХ ЕДИ КЪДЕ СИ.
Потребителски аватар
svesevo

Шум в ск.кутия

Мнениеот svesevo » 17 май 2018, 16:13

Значи токущо разговарях с механика ми(аз понеже бачкам) той вика разкачих задното и пробвах...цък не става шумът си е там и то точно в кутията.
Потребителски аватар
Ka-Lin
Възкресител
Възкресител
Контакти:

Шум в ск.кутия

Мнениеот Ka-Lin » 17 май 2018, 19:52

Нека обясня как работи двойното предаване: раздатката се върти винаги, щом колелата се движат, тоест дори да разкачиш кардана от нея, няма да установиш дали е тя или кутията. Иначе казано, на D или на R, щом колата потегли, раздатката и кардана се въртят. Зацепването на задния мост става от задния диференциал посредством електромагнитен съединител, намиращ се в началото на задния диференциал. Като си откачил кардана от раздатката, нищо не си направил, освен принудително да изключиш двойното предаване. Не, че не може да е кутията, но метода, по който действаш не е правилен, и се опитвам да насоча вниманието ти и към по-малкото зло. Ако звука е цъкащ или хрущящ, си струва да насочиш вниманието си към раздатката.
Единия начин да разберете - ти и механиците от нея ли е, е като я свалите и завъртите на ръка и установите наличие на шум. Другият, но много по опасен вариант, който ако ще правите, ще е на ваш риск, е да качите колата на подемник, някой да е в купето, да включи на директна и да се установи отдолу откъде идва шума.
И третия вариант, който е най-лесен и безопасен е, ако механика има комплект за локализиране на шумове - сензори и модул. Слагате един сензор на раздатката, един на кутията отдолу, и тръгвате. Стетоскопа ще си каже откъде иде шума.
Потребителски аватар
svesevo

Шум в ск.кутия

Мнениеот svesevo » 18 май 2018, 19:44

Ka-lin Благодаря за изчерпателният отговор но ние вече по трудния начин го разбрахме :-o Б-гето разкачил кардана(докато работех)...и шумът не спрял(както ти споменаваш по-горе .А още при литовеца(вторият гараж) той малко беше луд и вика качвай се в купето и ме вдигна горе :ooops: включих на дирекна и той от долу слушаше.Вика: бляд...не повезло :? от кутията казва е шумът.Днес ходих да търся едни уж специалисти на авт.кутий(те малко фалирали) утре ще ходя другаде.Лошото е че бачкам и само след робота ги обикалям а и яко ме е страх така да карам но стискам палци :angel: .Благодаря още веднъж и когато имам диагноза ще я споделя.
Потребителски аватар
svesevo

Шум в ск.кутия

Мнениеот svesevo » 27 май 2018, 03:24

На парчета сме :roll: до няколко дни,ще узнаем раздатка,кутия или...
harrito
Регистриран: 27 апр 2017, 11:32
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: Бургас

Шум в ск.кутия

Мнениеот harrito » 27 сеп 2018, 11:14

Колега какво се оказа последно.
А проверихте ли вътрешните карета на полуоските?
Qashqai 2009, 2.0 LPG, 141 hp, CVT
Потребителски аватар
dido_dobrev
Маниак
Регистриран: 12 дек 2007, 18:09
Автомобил/Car: Infiniti FX II 35
Град/City: Pleven
Благодарил (а): 33 пъти
Изпратили благодарности: 28 пъти

Шум в ск.кутия

Мнениеот dido_dobrev » 27 сеп 2018, 18:46

svesevo написа:Източник на мнението Здравейте колеги,аман от такива като мен,който само искат мнение...а рядко дават

Той човекът си е казал, защо чакате развръзката?
Infiniti FX35 Facelift
Потребителски аватар
GSY
Маниак
Регистриран: 23 сеп 2015, 21:40
Благодарил (а): 141 пъти
Изпратили благодарности: 148 пъти

Шум в ск.кутия

Мнениеот GSY » 27 сеп 2018, 19:03

Защо въобще се отговаря на такива които са "ъброуд" и използват епитети от рода на
Б-гето разкачил кардана
.... еми да си пита там у английския форум и да се спасява какво ни занимава нас ...
NISSAN QASHQAI J11 1.6 DiG-T 163hp 6M/T Premium, Pearl White 01/2016

Върни се в “Murano, Qashqai & Juke”