Монтиране на автопилот (темпомат) за Qashqai

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
gevgalov
Регистриран: 10 юли 2017, 10:58
Автомобил/Car: 200SX S14
Град/City: Казанлък
Благодарил (а): 4 пъти

Мнениеот gevgalov » 11 юли 2017, 13:44

Колеги преди седмица се сдобих с Qashqai (2.0 140hp 4x4) и нямам автопилот, та въпроса ми е как може да си монтирам автопилот. Става ли само със слагане на копчета на волана или трябва смяна и на компа.
Видях, че има пусната същата тема обаче тя май не на правилното място и никой не пише там.
Благодаря предварително!
Потребителски аватар
ivailoinj
Новак
Регистриран: 28 яну 2010, 16:49
Автомобил/Car: Primastar X83
Град/City: гр.Хасково
Благодарил (а): 2 пъти
Изпратили благодарности: 3 пъти

Мнениеот ivailoinj » 11 юли 2017, 20:25

Преди време ми дефектира кислородния сензор (ламда сондата) и темпомата спря да работи като я смених си тръгна и темпомата. Сам си отговори дали ще стане само със смяна на волана и лентовия кабел.
Model X-TRAIL
Body Code T31
Engine M9R/110KW ENGINE
Потребителски аватар
skydiver
Парашутист
Парашутист
Регистриран: 17 юни 2009, 00:10
Автомобил/Car: Primera P10
Благодарил (а): 487 пъти
Изпратили благодарности: 367 пъти

Мнениеот skydiver » 11 юли 2017, 22:45

ivailoinj написа:Източник на мнението Преди време ми дефектира кислородния сензор (ламда сондата) и темпомата спря да работи като я смених си тръгна и темпомата. Сам си отговори дали ще стане само със смяна на волана и лентовия кабел.

Твърде вероятно не е бил спрял само темпоматът.
При "по-новите" модели автомобили всяка грешка, която е свързана със самия двигател- датчици и т.н. , автоматично спира действието на всички системи, в чието функциониране влиза и двигателен мениджмънт - тракшън контрол ,системи за стабилност например.
Потребителски аватар
TOP GUN
Редовен
Регистриран: 22 окт 2006, 23:21
Град/City: Плевен
Благодарил (а): 5 пъти
Изпратили благодарности: 1 път

Мнениеот TOP GUN » 12 юли 2017, 00:45

Някой в друга тема беше написал, че при подаване на газ компа на колата извършва около шестдесет операции! Така че, едва ли само с три бутона и малко кабел ше стане! То със сигурност става , но на каква цена.
Qashqai 2.0 ; бензин. 2009 г.
gevgalov
Регистриран: 10 юли 2017, 10:58
Град/City: Казанлък

Мнениеот gevgalov » 12 юли 2017, 09:31

Чувал съм че на някой коли автопилота е заложен като програма и само управлението липсва т.е. копчетата
Потребителски аватар
Е.Димитров
Маниак
Регистриран: 13 авг 2016, 09:04
Град/City: София/Пловдив
Благодарил (а): 75 пъти
Изпратили благодарности: 13 пъти
Контакти:

Мнениеот Е.Димитров » 12 юли 2017, 10:02

Аз писах в другата тема, ще напиша и тук.
При БМВ Е46 (имах такова) му сложих само кабелче и копчета, защото има всички необходими модули за управление на газ и следене на скорост.
При нисана, трябва да се свали само волана (имам едно клипче в youtube, което аз съм правил, как се сменя лентов кабел и там се вижда как се сваля волана) и да се види въпросният лентов кабел, дали има всички изводи за копчетата, които ще се сложат.
Ако ги има, само се взимат копчетата на волана и се монтират на мястото на пластмасите без копчета и това е цялата игра.
Ако ги няма всички изводи, се налага да се вземе и лентов кабел на цена от между 18-20$ в алиекспрес (трябва да се гледа точният модел там, дали има изводи за куиза) до 150 лева втора употреба от тук.
Nissan Qashqai 1.6 LPG j10 2010 година
Потребителски аватар
skydiver
Парашутист
Парашутист
Регистриран: 17 юни 2009, 00:10
Автомобил/Car: Primera P10
Благодарил (а): 487 пъти
Изпратили благодарности: 367 пъти

Мнениеот skydiver » 12 юли 2017, 11:59

Потвърждавам написаното от колегата Е.Димитров.
По този начин монтирах темпомат на 2005 Toyota Rav4 2.0 VVT-i.
Също трябва да се провери налични ли са машинките на спирачката и съединителя( ако говорим за отделни датчици , от които ecu-то да взима сигнал).
99% тази информация трябва да е налична в сървис менюала.
Потребителски аватар
N_Petrov
VP44 Expert
VP44 Expert
Регистриран: 02 ное 2008, 17:53
Град/City: София (и тук там Варна)
Изпратили благодарности: 92 пъти

Мнениеот N_Petrov » 12 юли 2017, 12:56

А сигурни ли сте, че на нисана ги има тези неща :ooops: На хюндай липсва цялото окабеляване например и освен лентов кабел трябва да се пускат мостове в таблото, да се върже еку и да се постави бутон на съединителя. На волво пък трябваше специално активиране за което мото пфое поискаха 700лв :ooops:
Almera N16 YD22DDT

Всеки автомобил е екипиран с 2 вида пътепоказатели (мигача) - ЛЯВ и ДЕСЕН. Използвайте ги ПО ОТДЕЛНО!!!
Няма дума в българския език, която в мн. ч. да за вършва на "Й"!!!
Потребителски аватар
Е.Димитров
Маниак
Контакти:

Мнениеот Е.Димитров » 12 юли 2017, 13:34

Ами би трябвало да ги има. На моят нисан примерно, нямам халогенни фарове, но окабеляването си е там, трябва ми само лостчето и халогени разбира се. На жената бившата и кола, пежо 307 пък имаше някакви псевдо халогени, казвам псевдо, защото се намираха в основният фар (не са дългите :lol: ) и гледам през прозрачното стъкло, че има крушки там. При едно обслужване в Пежо сервиз (СФА) ги попитах как се палят тези крушки и онзи ми каза, че трябва да имам допълнителна функция на лостчето, каквато тази кола не разполагаше, беше допълнителна екстра. Смешното в случая е, че освен кабелите, имаше и поставени крушки :-D
Потребителски аватар
klazarov
Маниак
Регистриран: 05 яну 2007, 00:42
Автомобил/Car: Primera P12
Град/City: София
Благодарил (а): 14 пъти
Изпратили благодарности: 96 пъти

Мнениеот klazarov » 12 юли 2017, 14:04

Е.Димитров написа:Източник на мнението Ами би трябвало да ги има. На моят нисан примерно, нямам халогенни фарове, но окабеляването си е там, трябва ми само лостчето и халогени разбира се...
Това не е точно така. Това, че има кабел с букса за халоген не значи, че имаш необходимото окабеляване. Този кабел най-вероятно свършва в кутията с релетата. Трябва ти реле, което най-вероятно липсва, окабеляване от релетата до таблото с бушони и до лоста в купето. На предишната ми Примера (P11-144) например имаше касетофон с Changer control, както и букса за changer в багажника, но нямаше никакви кабели от касетофона до конектора по средата на трасето от багажника до таблото.
Nissan Primera P12, QG18DE, Type Elegance, ГИ Prins VSI
Потребителски аватар
N_Petrov
VP44 Expert
VP44 Expert
Регистриран: 02 ное 2008, 17:53
Град/City: София (и тук там Варна)
Изпратили благодарности: 92 пъти

Мнениеот N_Petrov » 12 юли 2017, 15:01

Е.Димитров написа:Ами би трябвало да ги има. На моят нисан примерно, нямам халогенни фарове, но окабеляването си е там, трябва ми само лостчето и халогени разбира се. На жената бившата и кола, пежо 307 пък имаше някакви псевдо халогени, казвам псевдо, защото се намираха в основният фар (не са дългите :lol: ) и гледам през прозрачното стъкло, че има крушки там. При едно обслужване в Пежо сервиз (СФА) ги попитах как се палят тези крушки и онзи ми каза, че трябва да имам допълнителна функция на лостчето, каквато тази кола не разполагаше, беше допълнителна екстра. Смешното в случая е, че освен кабелите, имаше и поставени крушки :-D

Оптимистично заключение, но не винаги вярно. П11 примерно няма пълната инсталация за халогени, нищо че има букси. На моята алмера от инсталацията за пидгрев на огледалата имаше само окабеляването в снопа в самата врата, а на един юнак със същата с няколко месеца разлика нямаше и това дори. Така че е напълно възможно и да не е толкова просто.
Almera N16 YD22DDT

Всеки автомобил е екипиран с 2 вида пътепоказатели (мигача) - ЛЯВ и ДЕСЕН. Използвайте ги ПО ОТДЕЛНО!!!
Няма дума в българския език, която в мн. ч. да за вършва на "Й"!!!
Потребителски аватар
Е.Димитров
Маниак
Контакти:

Мнениеот Е.Димитров » 12 юли 2017, 15:42

За това, първата стъпка е да свали волана и да види как стои въпроса с лентовият кабел.

П/п
Сетих се, да попита експертите от Нисан, нали имаме такава тема и там колегите са много готини, компетентни и отзивчиви
Потребителски аватар
Dessolini
Маниак
Регистриран: 20 юни 2017, 01:29
Град/City: Пловдив
Изпратили благодарности: 16 пъти

Мнениеот Dessolini » 03 дек 2017, 20:05

Здравейте, тъй като не намерих отговор, извинявам се ако има но не съм видял. Още не съм погледнал на моя дали имам лентов кабел пуснат, но ако има трябва ли да се активира функцията или е само plug and play?

П.С. След сваляне на еърбега излезна, че няма възможност само да мина само с копчетата, а трябва и лентовия кабел да сменя. Тъй като не съм запознат, искам да попитам. Лентовия кабел заедно с копчетата трябва да са от J10 или може и от фейслифта да са?Защото моят е преди фейслифта.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Последна промяна от Dessolini на 03 дек 2017, 20:05, променено общо 1 път.
Nissan Qashqai J10 HR16DE

Върни се в “Murano, Qashqai & Juke”