Зимни гуми за Кашкай

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
Georgi471
Маниак
Регистриран: 13 окт 2008, 09:21
Автомобил/Car: Primera P11-144
Град/City: Варна
Благодарил (а): 26 пъти
Изпратили благодарности: 22 пъти

Зимни гуми за Кашкай

Мнениеот Georgi471 » 31 окт 2017, 07:28

dedo pop написа:
Не по темата
Здравей, колега. Понатрупай петдесетина мнения, пък тогаз пускай линкове към магазини.
Направо го разкарай- вчера същия получи БАН от Дачия форума...

Изпратено от моят Redmi 3S с помощта на Tapatalk
PRIMERA P11-144, QG18DE, 09. 2001г.,xenon, LPG AGIS P13, инжектори Hana 1.9 Ω.
Изображение
DACIA LOGAN 2 1.5 DCI 75 FAP Euro 5
Изображение
Изображение
Dessolini
Редовен
Регистриран: 20 юни 2017, 01:29
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: Пловдив
Благодарил (а): 2 пъти
Изпратили благодарности: 13 пъти

Зимни гуми за Кашкай

Мнениеот Dessolini » 01 ное 2017, 22:38

Привет колеги, дойде време и аз да сменям гумите на Кашо. Засега съм се спрял на няколко модела:
- Goodyear UG Performance G1
- Continental Contiwintercontat TS850P
- Kleber Krisalp HP XL
- Nokian WR SUV 3XL
Ще съм благодарен ако някой може да изкаже мнение. Приемам и други предложения ако има такива. Благодаря за отделеното време.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Nissan Qashqai J10 HR16DE
Потребителски аватар
pablo
INSANE
Регистриран: 17 дек 2007, 14:48
Автомобил/Car: Micra K11
Благодарил (а): 530 пъти
Изпратили благодарности: 210 пъти

Зимни гуми за Кашкай

Мнениеот pablo » 02 ное 2017, 07:47

Ще карам трета зима с GY , но модела ми е Ultragrip 8.
Нокиан много ги хвалят, 2015та тъкмо излезе D4 модела.
От GY съм доволен, но не съм катерил Белмекен, да се знае :lol:
`00 Nissan Micra K11 CG13DE - градския микроб - SOLD
`1x Nissan Qashqai J1x - Червения Туч :mrgreen:
`0х Black cauldron Westfalia equipped
дядо Пепи
Редовен
Регистриран: 24 дек 2016, 17:43
Град/City: София
Благодарил (а): 204 пъти
Изпратили благодарности: 16 пъти

Зимни гуми за Кашкай

Мнениеот дядо Пепи » 02 ное 2017, 08:45

Dessolini написа:Източник на мнението Привет колеги, дойде време и аз да сменям гумите на Кашо. Засега съм се спрял на няколко модела:
- Kleber Krisalp HP XL
- Nokian WR SUV 3XL
Ще съм благодарен ако някой може да изкаже мнение. Приемам и други предложения ако има такива. Благодаря за отделеното време.

Купувах зимни гуми за нашия J11 миналата есен.Основно бях се спрял на Нокиан. Но като попрочетох тук-там и попитах тук-там, включително и в този форум накрая поръчах и обух колата с Goodyear UG Performance G1. Напомпах ги с азот забравих всякакви грижи. Колата се държеше много стабилно на пътя.Без да ми поднася каквито и да са изненади. През зимния период доста често пътувам София-Велинград и София-Монтана през Петрохан. Не съм имал никави проблеми. Но сега ако трябва да купувам гуми, каквито и да са ще сляза в по-долния ценови диапазон, защото имайки в предвид годишния ни пробег просто ще използваме много малка част от капацитета на гумите за 4, максимум 5 сезона. Толкова, колкото им е животът. Тъй, че отчитайте и това колко и къде ще шофирате зимата. И успех в избора! :-)
Потребителски аватар
kmonev
Маниак
Регистриран: 21 яну 2013, 20:30
Автомобил/Car: X-trail T32
Град/City: Разград
Благодарил (а): 30 пъти
Изпратили благодарности: 11 пъти

Зимни гуми за Кашкай

Мнениеот kmonev » 02 ное 2017, 08:48

дядо Пепи написа:Източник на мнението
Dessolini написа:Източник на мнението Привет колеги, дойде време и аз да сменям гумите на Кашо. Засега съм се спрял на няколко модела:
- Kleber Krisalp HP XL
- Nokian WR SUV 3XL

Купувах зимни гуми за нашия J11 миналата есен.Основно бях се спрял на Нокиан. Но като попрочетох тук-там и попитах тук-там, включително и в този форум накрая поръчах и обух колата с Goodyear UG Performance G1. Напомпах ги с азот забравих всякакви грижи. Колата се държеше много стабилно на пътя.Без да ми поднася каквито и да са изненади. През зимния период доста често пътувам София-Велинград и София-Монтана през Петрохан. Не съм имал никави проблеми. Но сега ако трябва да купувам гуми, каквито и да са ще сляза в по-долния ценови диапазон, защото имайки в предвид годишния ни пробег просто ще използваме много малка част от капацитета на гумите за 4, максимум 5 сезона. Толкова, колкото им е животът. Тъй, че отчитайте и това колко и къде ще шофирате зимата. И успех в избора! :-)

За Нокиан ми казаха, че са по-"меки" от GY и се препоръчвала смяна на макс 3я сезон, колко е вярно не знам. Аз също си купих GY, бяха по скъпи от Нокиана с 20 лева.
Nissan X-Trail T32
Qashqai J10 before
Потребителски аватар
slowtraveler
Маниак
Регистриран: 26 юли 2011, 12:57
Благодарил (а): 1 път
Изпратили благодарности: 12 пъти

Зимни гуми за Кашкай

Мнениеот slowtraveler » 02 ное 2017, 08:55

Честно казано не виждам каквато и да е сериозна разлика в поведението между GY и Нокиана...
Петрохан е почистен път и рядко има каквито и да е проблеми, така, че не е фактор - също го минавам редовно (днес също ще съм по него :) ) ....
И с GY и с Нокиана съм се катерил по хижите - не успее ли да затъне до корем - си драпа...
С GY веднъж ми се е налагало при дълбок сняг и кал отдолу да изключвам ЕСП, което според книгите включва офроуд ТС - ABLS...
Тъй-като Кашкая не е за офроуд - според мен която и да е гума да избереш от списъка - все ще си доволен :)

За Нокиана - при 3 сезона не съм усетил каквато и да е деградация на WR SUV... Сега с удоволствие ще ги сложа 4-ти сезон на джипката...
Меки били? Че то всяка зимна гума е достатъчно мека... :) Разбира се - внимавайте с моделите гума - преди време вместо WR, който е за нашият климат, ми предлагаха някакви модели за далечния север...
Ами нормално е тези гуми, които са предназначение само за лед и сняг, и много ниски температури, да не се държат добре на сухо и сравнително топло както е при нас...
Nissan Qashqai 2.0/4x4/6MT/2008 ; Jeep Grand Cherokee Overland 3.0CRD / 8-AT/ 2014
Потребителски аватар
ragno
Редовен
Регистриран: 09 ное 2013, 09:59
Благодарил (а): 7 пъти
Изпратили благодарности: 51 пъти

Зимни гуми за Кашкай

Мнениеот ragno » 02 ное 2017, 19:37

С Nokian на J10 буксувах редовно на рампата на подземния гараж, когато не беше изчистена. Сега взех Toyo, чакам да разбера дали следващия не трябва задължително да е 4х4 :mrgreen:
1.6 Dig-T Ultimate
Потребителски аватар
slowtraveler
Маниак

Зимни гуми за Кашкай

Мнениеот slowtraveler » 03 ное 2017, 00:56

Аз имам предвид 4х4 разбира се...
Разликата с 4х2 е ОГРОМНА... Който не вярва - да изключи 4х4 на лед и да пробва да тръгне...
В разликата се убедих преди десеттина години - аз със Авенсис, нови GY Ultragrip и т.н....
Ситуацията - черен път с голям наклон и около 12см сняг, отдолу лед, чакъл и т.н....
С Авенсиса излизам с майсторски умения - засилване, държане на газта на граница на приплъзване и т.н... На границата...
Приятеля - с Мазда 6 4х4, 276к.с. с високоскоростни силно износени летни гуми... На същият участък спирахме посредата на критичните участъци, тръгвахме безпроблемно и т.н....
Nissan Qashqai 2.0/4x4/6MT/2008 ; Jeep Grand Cherokee Overland 3.0CRD / 8-AT/ 2014
Потребителски аватар
pablo
INSANE
Регистриран: 17 дек 2007, 14:48
Автомобил/Car: Micra K11
Благодарил (а): 530 пъти
Изпратили благодарности: 210 пъти

Зимни гуми за Кашкай

Мнениеот pablo » 03 ное 2017, 08:03

slowtraveler написа:Приятеля - с Мазда 6 4х4, 276к.с. с високоскоростни силно износени летни гуми... На същият участък спирахме посредата на критичните участъци, тръгвахме безпроблемно и т.н....

:shock: :shock:
Това съм готов да го играя тази зима, но имам съмнение в НОВИТЕ летни гуми на 4х4-то, но за науката се мятам в експеримента.
Проблема е, кой ще издърпа 2та тона желязо от преспата после :mrgreen: :-P
`00 Nissan Micra K11 CG13DE - градския микроб - SOLD
`1x Nissan Qashqai J1x - Червения Туч :mrgreen:
`0х Black cauldron Westfalia equipped
Потребителски аватар
ВикторПавлов
Новак
Регистриран: 29 яну 2016, 22:06
Автомобил/Car: Primera P11-144
Град/City: София
Изпратили благодарности: 4 пъти

Зимни гуми за Кашкай

Мнениеот ВикторПавлов » 03 ное 2017, 11:23

Не трябва да имаш никакви съмнения. Едно време карахме с гуми каквито "пусне" баба Вида, това е! :-)
QG18DE - бензин
Потребителски аватар
ragno
Редовен

Зимни гуми за Кашкай

Мнениеот ragno » 03 ное 2017, 18:50

slowtraveler написа:Източник на мнението Аз имам предвид 4х4 разбира се...

Аз пък имах предвид колко зле е този Нокиан, сравнявайки го с Йокохамата на другата ми кола, с която жена ми си излизаше без проблем на същата рампа. Еднакво предаване, различни гуми ...
1.6 Dig-T Ultimate
Потребителски аватар
slowtraveler
Маниак

Зимни гуми за Кашкай

Мнениеот slowtraveler » 03 ное 2017, 19:46

pablo, не ти го препоръчвам :) Колегата го игра този номер с тръгването и дълго време мърмореше колко съм 'плашлив' да слагам зимни гуми, до момента в който не успя да спре с летните :) Да, без поражения, ама явно се уплаши, и вече 5-6 зима си е със зимните гуми :)

ragno, зимна Йокохама не съм карал и не мога да сравня... Но за Нокияна мога да кажа само суперлативи...
За експеримента 4х2 - Кашкая става като крава на лед с GoodYear-а - все едно се качвам в коренно различен автомобил. Едвам успяваше да тръгне по лед.. По Балкана със същия GoodYear (и същото пътуване) влизах в дълбок сняг отстрани на пътя докато избутваме автомобил (при което всички мърмореха, че после и мен трябвало да бутат), дърпах изхвъкнали в канавката автомобили, докато аз съм стъпил на леда... И нито за секунда не се притесних, че ще заседна - гумите се държаха достойно.
Различните автомобили се представят по различен начин... Например една от най-проходимите на лед и сняг коли ми бе една Таврия, с оригиналните 'дъбови' украински тънки летни гуми... Ако щеш вярвай - при една огромна 'полирана' поледица, при която джипове се свличаха по баира, с Таврийката ги изчаквах да се свлекат встрани до бордюра, колкото да мога да мина.. Включвах първа (дори не и втора, за по-успешно тръгване по лед ), и се изстрелваше нагоре по баира без каквито и да е притеснения... Калоса на жената също бе 'снегорина' на паркинга с Debica Frigo II... Само веднъж се уплаши да прави партината при 30см сняг, та изчака да излезе един Ленд Крузър, и по неговите следи си излезе безпроблемно... Изпитвам големи съмнения, че Кашкая само с предно ще е толкова безпроблемен с каквито и да е гуми...
Потребителски аватар
ragno
Редовен

Зимни гуми за Кашкай

Мнениеот ragno » 03 ное 2017, 20:33

Не очаквам чудеса, но поне от гаража да мога да излизам баси. С две други коли и гуми на предно съм го правил без ядове, с Нокиан трябваше да чистя предварително. Нарочно търсих шарка, различна от Нокиан. На Тойо ламелите са само с "червейчета", за разлика от Нокиан. Като завали, ще разбера дали това е от значение :-)
1.6 Dig-T Ultimate
Потребителски аватар
slowtraveler
Маниак

Зимни гуми за Кашкай

Мнениеот slowtraveler » 03 ное 2017, 21:03

Да, ще е интересно да споделиш...
Без намерение да те обиждам - за мен е безмислено да се взема автомобил тип Кашкай само с предно... Наистина разликата в поведението е ОГРОМНА :tz:

Нокиана, който ползвам и от който съм доволен вече няколко сезона е този:
Изображение

Дори сега обмислям да взема и летен комплект Нокиан (с арамид, че Джипа е доста тежък)..
Потребителски аватар
ragno
Редовен

Зимни гуми за Кашкай

Мнениеот ragno » 03 ное 2017, 21:15

Точно тази гума няма сила на света, която да ме накара да я купя пак. А Кашкай има достатъчно предимства пред други коли на предно, за да ми харесва. Ако на 1.6 Dig-T слагаха и 4х4, вероятно щях да го взема. В случая предпочетох двигателя пред задвижването, надявам се с новите гуми липсата на 4х4 да престане да ме вълнува изобщо.
Ето я новата ми гума https://www.toyotires.eu/tire/pattern/snowprox-s954
1.6 Dig-T Ultimate

Върни се в “Murano, Qashqai & Juke”