QASHQAI 2.0 бензин + газ, възможно ли е?

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
alex0378
Маниак
Регистриран: 16 окт 2011, 19:44
Автомобил/Car: Infiniti EX 35
Град/City: Непостоянен
Благодарил (а): 1 път
Изпратили благодарности: 8 пъти

Re: QASHQAI 2.0 бензин + газ, възможно ли е?

Мнениеот alex0378 » 24 окт 2012, 22:43

Pretor написа:Надига-не надига, окончателния вариант е тънка 40 литрова бутилка, стандартно разположена зад задните седалки.
Един въпрос към тези, които са с газово от по-дълго време: на колко хил.километра сменяте свещите? По моя информация периода на смяна пада драстично (на 30000 км.) при експлоатация на газ.

Надига малко ,а бутилката пречи много ще го разбереш по късно сигурен съм.А за свещите аз вече съм на 40000 км и не съм ги пипал ,но да си призная не съм ги и свалял и не знам в какво състояние са .И един въпрос извън темата.Трябва ми багажник кат твоя от къде го взе ако може инфо.Благодаря
dani_82
Маниак
Регистриран: 16 мар 2012, 19:21
Автомобил/Car: Note
Град/City: ВАРНА

Мнениеот dani_82 » 25 окт 2012, 08:22

Pretor написа:Доколкото си спомням, обема на бутилката, която най-плътно заемаше нишата на рез.гума беше 43 литра. За дразненето, вярно, че дразни, но като наредя нещата, които в момента са в джантата на рез.гума, ще уплътня надигането и отстрани бутилката :).

Сложи ли газовото? Как е ? :pardon:
Note 1.6 110 кс 2006
EX Micra K12 1.2 80кс 2003г.

Изображение
Потребителски аватар
Pretor
Маниак
Регистриран: 26 сеп 2008, 13:03
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: Бургас
Изпратили благодарности: 1 път

Мнениеот Pretor » 25 окт 2012, 14:46

alex0378 написа:[quote="Pretor";p=392557]Надига-не надига, окончателния вариант е тънка 40 литрова бутилка, стандартно разположена зад задните седалки.
Един въпрос към тези, които са с газово от по-дълго време: на колко хил.километра сменяте свещите? По моя информация периода на смяна пада драстично (на 30000 км.) при експлоатация на газ.

Надига малко ,а бутилката пречи много ще го разбереш по късно сигурен съм.А за свещите аз вече съм на 40000 км и не съм ги пипал ,но да си призная не съм ги и свалял и не знам в какво състояние са .И един въпрос извън темата.Трябва ми багажник кат твоя от къде го взе ако може инфо.Благодаря

Пречи - не пречи, това е положението :D . В крайна сметка предпочетох да пътувам с резервна гума, колкото и рядко да се ползва, отколкото да викам неволята. На въпроса ти съм отговорил на лични.

[quote="dani_82";p=393016][quote="Pretor";p=392023]Доколкото си спомням, обема на бутилката, която най-плътно заемаше нишата на рез.гума беше 43 литра. За дразненето, вярно, че дразни, но като наредя нещата, които в момента са в джантата на рез.гума, ще уплътня надигането и отстрани бутилката :).

Сложи ли газовото? Как е ? :pardon:

Сложих го. Като ново е :D . Тия дни ще го пробвам както трябва на long distance. За сега нямам наблюдения, но едно нещо вече не ми харесва - колата пали на бензин и преминава на газ след като достигне определена температура. Та в тази връзка сутрин на път за работа минавам 1/3 от разстоянието на бензин. Като свие студа сигурно ще минавам цялото разстояние на бензин, докато загрее колата :mrgreen: . На времето имах един пасат с газово виали, който прехвърляше на газ щом достигне определени обороти (на практика веднага), а не определена температура, което определено е по-добрия вариант.
QASHQAI 2.0, 4x4, Elegance 6A-CVT
Не може нации, които се напиват с бира да дават акъл на нации, които изтрезняват с бира!
Изображение