Запушен DPF на Qashqai J11

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
highoctane
Регистриран: 19 ное 2021, 12:47
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: София
Благодарил (а): 3 пъти

Мнениеот highoctane » 23 ное 2021, 18:17

Здравейте, искрено се извинявам за първата публикация в която директно питам за помощ но... парен каша духа.
Усетих разлика в динамиката на мотора и след като я закарах на диагностика ми казаха че DPF-а e тръгнал да се запушва и бил на 85% запушен.

Естествено веднага гаража ме оферира срещу 350 евро да го свалят и да го почистят но ми казаха че може да изкара няколко години а може и година.
Има ли вариант да си поправя прословутия DPF без да олеквам с 350 евро за което дори гаранция не ми дават?
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Благодарил (а): 365 пъти
Изпратили благодарности: 932 пъти
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 23 ное 2021, 18:23

Може, със смяна и повече от 350 евро. Потърси и друга оферта и избягвай само градско да караш...трябва си разтъпкване на 2 седмици извънградско :thumbs up:

1.5 или 1.6 за протокола?
Потребителски аватар
highoctane

Мнениеот highoctane » 23 ное 2021, 19:09

dare__devil написа:Източник на мнението Може, със смяна и повече от 350 евро. Потърси и друга оферта и избягвай само градско да караш...трябва си разтъпкване на 2 седмици извънградско :thumbs up:

Мотора е 1.6dCi 130pk но с чипа в момента е 160 pk 380 Nm
Чудя се дали да я занеса да свалят DPF-а да го почистят и да олекна с 350 евро или да взема някаква добавка от тея дето bri4kata рекламира и съответно да си направя една дълга разходка за да изразходя горивото.
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Благодарил (а): 365 пъти
Изпратили благодарности: 932 пъти
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 23 ное 2021, 20:17

Ам...аз бих пробвал всичко неинвазивно, но нямам директен опит със запушен ДПФ, защото основно карам извънградско.

Разкажи за ремапа, кой, къде, на дино или само наливане в ЕКУ-то, колко км си минал след това...
Потребителски аватар
highoctane

Мнениеот highoctane » 23 ное 2021, 21:40

dare__devil написа:Източник на мнението Ам...аз бих пробвал всичко неинвазивно, но нямам директен опит със запушен ДПФ, защото основно карам извънградско.

Разкажи за ремапа, кой, къде, на дино или само наливане в ЕКУ-то, колко км си минал след това...

То и аз карам основно извънградско че и за капак и между държавите обаче за съжаление не с моята кола .. :-D

Ремапа ми го правиха тука едни момчета в Antwerpen, Белгия като преди ремапа направихме тест на дино и след ремапа пак дино и фини настройки по турбината.
Stage 1 с дино и всичко останало ми излезе около 600 евро и от както съм с чип до сега съм навъртял около 40 000 км за рамките на 6 години като основно я карам градско и тук таме на 10-15 км далече до близките градове.

Когато купих колата беше на 7000 километра и сега е на 47 000км и лека по лека започнаха проблемите... първо се развали мултимедията която я замениха безплатно след това се обади DPF-а и вече не знам какво още да очаквам.
Потребителски аватар
vgc
Маниак
Регистриран: 10 сеп 2014, 10:16
Благодарил (а): 14 пъти
Изпратили благодарности: 165 пъти

Мнениеот vgc » 23 ное 2021, 22:55

highoctane написа:Мотора е 1.6dCi 130pk но с чипа в момента е 160 pk 380 Nm
Чудя се дали да я занеса да свалят DPF-а да го почистят и да олекна с 350 евро или да взема някаква добавка от тея дето bri4kata рекламира и съответно да си направя една дълга разходка за да изразходя горивото.

Предполагам че проблемите с ДПФ-а ти идват от чипирането или от инжекторите. Преди колко хиляди километра препрограмира ECU-то?
За инжекторите и ДПФ-а потърси назад в темата, описал съм сагата с моя DPF филтър. DPF-филтъра си се "запушва" от само себе си на всеки 100-300 километра, а след това се и самоотпушва :-D чрез регенерация по време на движение :-)
За оправяне на инжекторите - SТP 5in1 или Bardahl 6in1 за комънрейл двигатели. За DPF-а вместо "пране" за 350 евро, може да използваш Wynn's DPF Cleaner в следващият резервоар след като приключиш с почистването на инжекторите и ще свърши същата работа като прането, т.е. почти никаква но все пак може и да помогне. А да и разкарай чип тунинга, туй да чипираш нафтова печка оборудвана с недоразумението DPF е изключително безразсъдна постъпка ...
J11, 1.5dci 6th gen, 6MT, 2WD
Потребителски аватар
highoctane

Мнениеот highoctane » 24 ное 2021, 11:01

Наистина силно ме съмнява причината да е в чипа защото преди да я чипирам колата беше на 7 000 км т.е почти нова а сега е на 47 000 и чак сега се появи проблема с DPF и то сигурно защото я карам максимум 2 пъти в седмица за супер кратки разстояния като например от вкъщи до магазина и така.
Просто работата ми е такава че 99% от времето карам служебният бус и постоянно пътувам до Германия да зареждам на моите хамави шефове текстилно фолио...
vili_vili
Регистриран: 24 сеп 2017, 18:15
Автомобил/Car: Micra K12
Град/City: В.Търново
Благодарил (а): 6 пъти
Изпратили благодарности: 1 път

Мнениеот vili_vili » 24 ное 2021, 16:52

highoctane написа:Източник на мнението проблема с DPF и то сигурно защото я карам максимум 2 пъти в седмица за супер кратки разстояния като например от вкъщи до магазина и така.

Точно това е причината за бързото задръстване на DPF-а.
Къси разстояния, студен двигател, много гориво - всичко това води до невъзможност, говната насъбрали се в DPF-а да изгорят и той да се самопочиства.
А за това, е нужна висока температура и по-голямо натоварване на двигателя.
iliyankostov
Регистриран: 27 юни 2017, 00:01
Автомобил/Car: Infiniti Q60 Convertible
Благодарил (а): 9 пъти
Изпратили благодарности: 2 пъти

Мнениеот iliyankostov » 24 ное 2021, 17:39

highoctane написа:Източник на мнението
dare__devil написа:Източник на мнението Може, със смяна и повече от 350 евро. Потърси и друга оферта и избягвай само градско да караш...трябва си разтъпкване на 2 седмици извънградско :thumbs up:

Мотора е 1.6dCi 130pk но с чипа в момента е 160 pk 380 Nm

Потърси в нето, има и други фирми, като цената е около 300 лв и с гаранция.
iliyankostov
Регистриран: 27 юни 2017, 00:01
Автомобил/Car: Infiniti Q60 Convertible
Благодарил (а): 9 пъти
Изпратили благодарности: 2 пъти

Мнениеот iliyankostov » 24 ное 2021, 17:40

Ето ти една такава http://dpfcenter.bg/
Потребителски аватар
highoctane

Мнениеот highoctane » 25 ное 2021, 12:55

Благодаря на всички че се отзовахте! Реших да шибна тези 2 добавки - Bardahl почистване на горивна система 6в1 и Bardahl почистване на DPF

п.с. не гледайте цената която пише в сайта защото се засякох с шофьора който им внася стоката и като ги купих директно от него ми направи 15% отстъпка от цената която е в сайта.

Но задължително лятото като се добера до България ще я занеса да и почистят DPF-а и да видим колко време ще изкара. :smiah:
Потребителски аватар
bambam69
Маниак
Регистриран: 06 апр 2017, 18:31
Град/City: Sofia
Благодарил (а): 19 пъти
Изпратили благодарности: 43 пъти

Мнениеот bambam69 » 25 ное 2021, 15:02

highoctane написа:Източник на мнението Благодаря на всички че се отзовахте! Реших да шибна тези 2 добавки - Bardahl почистване на горивна система 6в1 и Bardahl почистване на DPF

п.с. не гледайте цената която пише в сайта защото се засякох с шофьора който им внася стоката и като ги купих директно от него ми направи 15% отстъпка от цената която е в сайта.

Но задължително лятото като се добера до България ще я занеса да и почистят DPF-а и да видим колко време ще изкара. :smiah:

Само да знаеш че е добре след използване на такъв тип добавки да се смени горивния филтър защото в зависимост от качеството му тези добавки може да нарушат работата му
Nissan Qashqai+2/2011/2.0 dci/4x4/6МТ/Tekna

Върни се в “Murano, Qashqai & Juke”