Има ли собственици на вече не толкова новия Нисан Кашкай J11

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
vgc
Маниак
Регистриран: 10 сеп 2014, 10:16
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: София
Благодарил (а): 14 пъти
Изпратили благодарности: 165 пъти

Има ли собственици на новия Нисан Кашкай J11

Мнениеот vgc » 14 окт 2021, 19:50

User1 написа:Източник на мнението Здравейте на всички собственици на J11,
...
Заслужава ли си да се даде такава голяма сума (около 22=23 хиляди + нотариус + каско) и да започна да мисля как да й оправям болезните места ? или още няколко хиляди и да взема нова ?
Гледам обявите в БГ в момента и колите, които седят със седмици в този ценови диапазон не се купуват. Задава се криза и хората може би изчакват в момента. Не ми се иска дачиа дъстър (грозна и гадна), но ако сметнем че колата J11 е 2014 - сега ще сме 2022 - става 8 годишна кола с максимум още 10 години които да е при мен (общо 18 години). Дизел на 16 години карам в момента и не е много приятно за подръжка...

Другият вариант е Киа Sportage бензин смятам да взема с остатъчна гаранция, тъй като са със 7 години гаранция, не откривам проблеми при тях по форумите и дават 7 години или 150к гаранция(което настъпи първо) от дилърите в БГ.

Извинявам се предварително за дългия пост, но няма с кой да се консултирам и затова пускам тема тук.

Благодаря предварително.

Колата на старо си е до някъде на късмет, но независимо от модела и марката формулата в парично изражение е следната, трябва да разполагаш със сума равна на ОФЕРТНА ЦЕНА * 1.3. Въпросните 30 процента ти включват разходи по прехвърляне и застраховки плюс един фонд от една четвърт от цената за ремонти. Никой не си продава колата, когато току що и е сменил всички консумативи и агрегати подлежащи на смяна. На запад обикновено в сервиза като му представят бележка например на германеца колко ще му излезе стягането за получаване на TUV сертификата и той се понася към дилъра на любимата му марка. У нас са подобни причините за продажба.

Ще ти дам една друга идея, която няма да те натовари прекалено финансово или поне ще ти даде възможности - потърси си добър "лизинг с остатъчна стойност" и остатъчната стойност на автомобила да е максимално голяма. Преди няколко години имаше спокойно такива оферти по 30-40% остатъчна стойност за срок от пет години, сега не зная какво предлагат застрахователите.
За какво става въпрос:
- Харесваш си базовото ниво на оборудване на Кашкая или средното ниво на Витарата и двете имат даже прекалено много екстри на тези нива. Те са да кажем на цена 42,000 лв. Получаваш одобрение за лизинг (не е задължително да е през дилъра на автомобила, може и друг да е застрахователя например този на твоята банка) с остатъчна стойност от 30% - т.е. за 5-те години ти трябва да платиш 29,400 лв. по главницата на лизинга плюс някакви лихви и ще имаш остатъчна стойност от 12,600 лв. на автомобила. При приключването на лизинга на петата година ти ще имаш три опции:
- Колата да остане за застрахователя - в този случай все едно си плащал пет години наем на автомобила.
- Да придобиеш колата като платиш в брой 12,600 лв. + такси за прехвърлянето защото през тези пет години тя ще се води на застрахователя
- След придобиването да я запазиш за себе си или да я дадеш на дилъра за оценка и получаване на новия модел, както обикновено правят на запад. В този случай оценката на колата ако не е била удряна ще е някъде равна на една трета от цената на новият модел в същия клас. Т.е. може да повториш упражнението с 2/3 цена за нови пет години.

п.п. За мен е по-удачно да си купиш нов автомобил който да караш 10 години лично ти, вместо да вземеш петгодишен автомобил на старо и да си платиш за стягането му независимо дали е в гаранция или не. Имай в предвид че след третата година тъй наречената гаранция на колите не е гаранция, а е застраховка. Т.е. ти имаш 3 годишна гаранция от самият производител (Нисан, Сузуки, Киа и сие) и след това имаш още 2,3,4,5 години застраховка от роден застраховател която уж прилича на тази на производителя. Акцента в този случай е върху думата УЖ - моята я четох подробно и не ми хареса, затова и не я удължих въпреки, че имах такава опция до колкото си спомням.

п.п.п. Още един съвсем изгоден вариант, ако ти или жена ти имате фирма с право на ползване на ДДС върху автомобил, може да се ползва не финансов, а оперативен лизинг върху колата и в края на лизинга лизингополучателя да има правото да посочи лице на което да се продаде автомобила. В този случай пък се спестява едно ДДС през фирмата, а за остатъчната стойност пък друго физическо лице можеше да придобие автомобила. Не зная в момента как стои въпроса с ползването на ДДС за автомобил. Ако това е опция за вас то говорете например на телефона тук какви са изискванията и дали след края на оперативния лизинг може да придобиете собственост върху колата: https://suzuki.bg/uslugi/operativen-lizing

Както гледам Нисан не предлагат оперативен лизинг, но предлагат все още опцията за "Договор с опция за придобиване": http://promo.nissan.bg/Kalkulator/26/ - това би трябвало да е лизинг с остатъчна стойност на автомобила. В момента в калкулатора предлагат максимален срок 6 години и остатък 20% от цената, но най-добре говори с дилърите какво могат да ти предложат като максимален срок и максимална остатъчна стойност.
J11, 1.5dci 6th gen, 6MT, 2WD
Потребителски аватар
ivanbikov
Маниак
Регистриран: 21 сеп 2017, 15:03
Автомобил/Car: 200SX S14
Благодарил (а): 27 пъти
Изпратили благодарности: 34 пъти

Мнениеот ivanbikov » 14 окт 2021, 20:24

vinse написа:Източник на мнението Колеги, има ли някой с инсталирана афтерматкет мултимедия да сподели къде в София инсталират. Знам, че не е някаква голяма философия да се сложи, но искам и да питам някои неща и предпочитам да има някой човек, който да ми отговори на място.

аз сам си я монтирах моята , с каквото мога ше помагам.
vinse
Маниак
Регистриран: 23 авг 2015, 18:32
Благодарил (а): 32 пъти
Изпратили благодарности: 25 пъти

Мнениеот vinse » 14 окт 2021, 21:16

ivanbikov написа:аз сам си я монтирах моята , с каквото мога ше помагам.

Благодаря колега, като за начало - би ли дал линк с навигацията, която си избрал. Другата питанка - запазва ли се оригиналното hands freeна колата или се добавя микрофон към мултимедията ? Извежда ли се антена на GPS ? Качеството на звука от заводските колони променя ли се ?
White Nissan Qashqai J11B 1.2 DIG-T MT 02/2018
Потребителски аватар
ivanbikov
Маниак

Мнениеот ivanbikov » 14 окт 2021, 21:24

vinse написа:Източник на мнението
ivanbikov написа:аз сам си я монтирах моята , с каквото мога ше помагам.

Благодаря колега, като за начало - би ли дал линк с навигацията, която си избрал. Другата питанка - запазва ли се оригиналното hands freeна колата или се добавя микрофон към мултимедията ? Извежда ли се антена на GPS ? Качеството на звука от заводските колони променя ли се ?

https://www.aliexpress.com/item/4000986 ... 4c4dIBnxhA e това купих преди почти година , дойде с външен микрофон но има и вграден , с DSP e и звука ми се струва малко по добре отколкото с оригиналната. GPS антената пробвах да подвържа оригиналната но не ми се получи преходника , използвам тая дето си дойде с мултимедията като самата антена я скрих под кората на предния прозорец, сигнала е отличен. За сега съм много доволен от мултимедията.
Потребителски аватар
TasmanianDevil
INSANE
Регистриран: 04 ное 2007, 21:29
Автомобил/Car: Primera P12
Град/City: Варна/Ямбол
Благодарил (а): 22 пъти
Изпратили благодарности: 147 пъти
Контакти:

Мнениеот TasmanianDevil » 14 окт 2021, 22:43

Мисля, че заглавието на темата трябва да се преименува. Вече не е новия! Spam
Примера П12 ЯР20ДЕ
Ех.Алмера Н16 ЯГ15ДЕ :)
Примера П11 ГА16ДЕ
Полски Фиат 125П

Дизел само дънки!
User1
Регистриран: 14 окт 2021, 09:42
Благодарил (а): 1 път

Мнениеот User1 » 15 окт 2021, 00:52

vgc написа:Източник на мнението
User1 написа:Източник на мнението Здравейте на всички собственици на J11,
...
Заслужава ли си да се даде такава голяма сума (около 22=23 хиляди + нотариус + каско) и да започна да мисля как да й оправям болезните места ? или още няколко хиляди и да взема нова ?
Гледам обявите в БГ в момента и колите, които седят със седмици в този ценови диапазон не се купуват. Задава се криза и хората може би изчакват в момента. Не ми се иска дачиа дъстър (грозна и гадна), но ако сметнем че колата J11 е 2014 - сега ще сме 2022 - става 8 годишна кола с максимум още 10 години които да е при мен (общо 18 години). Дизел на 16 години карам в момента и не е много приятно за подръжка...

Другият вариант е Киа Sportage бензин смятам да взема с остатъчна гаранция, тъй като са със 7 години гаранция, не откривам проблеми при тях по форумите и дават 7 години или 150к гаранция(което настъпи първо) от дилърите в БГ.

Извинявам се предварително за дългия пост, но няма с кой да се консултирам и затова пускам тема тук.

Благодаря предварително.

Колата на старо си е до някъде на късмет, но независимо от модела и марката формулата в парично изражение е следната, трябва да разполагаш със сума равна на ОФЕРТНА ЦЕНА * 1.3. Въпросните 30 процента ти включват разходи по прехвърляне и застраховки плюс един фонд от една четвърт от цената за ремонти. Никой не си продава колата, когато току що и е сменил всички консумативи и агрегати подлежащи на смяна. На запад обикновено в сервиза като му представят бележка например на германеца колко ще му излезе стягането за получаване на TUV сертификата и той се понася към дилъра на любимата му марка. У нас са подобни причините за продажба.

Ще ти дам една друга идея, която няма да те натовари прекалено финансово или поне ще ти даде възможности - потърси си добър "лизинг с остатъчна стойност" и остатъчната стойност на автомобила да е максимално голяма. Преди няколко години имаше спокойно такива оферти по 30-40% остатъчна стойност за срок от пет години, сега не зная какво предлагат застрахователите.
За какво става въпрос:
- Харесваш си базовото ниво на оборудване на Кашкая или средното ниво на Витарата и двете имат даже прекалено много екстри на тези нива. Те са да кажем на цена 42,000 лв. Получаваш одобрение за лизинг (не е задължително да е през дилъра на автомобила, може и друг да е застрахователя например този на твоята банка) с остатъчна стойност от 30% - т.е. за 5-те години ти трябва да платиш 29,400 лв. по главницата на лизинга плюс някакви лихви и ще имаш остатъчна стойност от 12,600 лв. на автомобила. При приключването на лизинга на петата година ти ще имаш три опции:
- Колата да остане за застрахователя - в този случай все едно си плащал пет години наем на автомобила.
- Да придобиеш колата като платиш в брой 12,600 лв. + такси за прехвърлянето защото през тези пет години тя ще се води на застрахователя
- След придобиването да я запазиш за себе си или да я дадеш на дилъра за оценка и получаване на новия модел, както обикновено правят на запад. В този случай оценката на колата ако не е била удряна ще е някъде равна на една трета от цената на новият модел в същия клас. Т.е. може да повториш упражнението с 2/3 цена за нови пет години.

п.п. За мен е по-удачно да си купиш нов автомобил който да караш 10 години лично ти, вместо да вземеш петгодишен автомобил на старо и да си платиш за стягането му независимо дали е в гаранция или не. Имай в предвид че след третата година тъй наречената гаранция на колите не е гаранция, а е застраховка. Т.е. ти имаш 3 годишна гаранция от самият производител (Нисан, Сузуки, Киа и сие) и след това имаш още 2,3,4,5 години застраховка от роден застраховател която уж прилича на тази на производителя. Акцента в този случай е върху думата УЖ - моята я четох подробно и не ми хареса, затова и не я удължих въпреки, че имах такава опция до колкото си спомням.

п.п.п. Още един съвсем изгоден вариант, ако ти или жена ти имате фирма с право на ползване на ДДС върху автомобил, може да се ползва не финансов, а оперативен лизинг върху колата и в края на лизинга лизингополучателя да има правото да посочи лице на което да се продаде автомобила. В този случай пък се спестява едно ДДС през фирмата, а за остатъчната стойност пък друго физическо лице можеше да придобие автомобила. Не зная в момента как стои въпроса с ползването на ДДС за автомобил. Ако това е опция за вас то говорете например на телефона тук какви са изискванията и дали след края на оперативния лизинг може да придобиете собственост върху колата: https://suzuki.bg/uslugi/operativen-lizing

Както гледам Нисан не предлагат оперативен лизинг, но предлагат все още опцията за "Договор с опция за придобиване": http://promo.nissan.bg/Kalkulator/26/ - това би трябвало да е лизинг с остатъчна стойност на автомобила. В момента в калкулатора предлагат максимален срок 6 години и остатък 20% от цената, но най-добре говори с дилърите какво могат да ти предложат като максимален срок и максимална остатъчна стойност.

Благодаря vgc за отделеното време и отговора. Много ми харесва модела като визия, возия и модел, но явно няма да го бъде изглежда. Твърде висока сума явно идва за тази кола и все пак не спирам да си мечтая :)
vinse
Маниак

Мнениеот vinse » 15 окт 2021, 04:40

ivanbikov написа:https://www.aliexpress.com/item/4000986 ... 4c4dIBnxhA e това купих преди почти година , дойде с външен микрофон но има и вграден , с DSP e и звука ми се струва малко по добре отколкото с оригиналната. GPS антената пробвах да подвържа оригиналната но не ми се получи преходника , използвам тая дето си дойде с мултимедията като самата антена я скрих под кората на предния прозорец, сигнала е отличен. За сега съм много доволен от мултимедията.

Като казваш "вграден микрофон" предполагам имаш предвид вграден в мултимедията микрофон а не заводския на колата, така ли ? Инсталацията лесна ли е, откачаш ли акумулатора на колата докато трае имсталацията, не съм вързан в ръцете, но не съм сменял мултимедия на кола та ме е шубе леко :ooops:
Потребителски аватар
ivanbikov
Маниак

Мнениеот ivanbikov » 15 окт 2021, 18:53

ivanbikov написа:https://www.aliexpress.com/item/4000986 ... 4c4dIBnxhA e това купих преди почти година , дойде с външен микрофон но има и вграден , с DSP e и звука ми се струва малко по добре отколкото с оригиналната. GPS антената пробвах да подвържа оригиналната но не ми се получи преходника , използвам тая дето си дойде с мултимедията като самата антена я скрих под кората на предния прозорец, сигнала е отличен. За сега съм много доволен от мултимедията.

Като казваш "вграден микрофон" предполагам имаш предвид вграден в мултимедията микрофон а не заводския на колата, така ли ? Инсталацията лесна ли е, откачаш ли акумулатора на колата докато трае имсталацията, не съм вързан в ръцете, но не съм сменял мултимедия на кола та ме е шубе леко :ooops:

да , има си вграден в самата медия, акумулатора го откачи и в никъв случай не давай на контакт докато ти е откачен панела на климатика че там е и сигналната лампа на еърбега и набива една грешка и трябва да ходиш да я чистиш, чакай да видя едни линкове из руските форуми , там има доста писано по въпроса.
https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=976371
http://www.nissan-club.org/board/forumd ... id=qashqai
vinse
Маниак

Мнениеот vinse » 17 окт 2021, 09:27

ivanbikov написа:да , има си вграден в самата медия, акумулатора го откачи и в никъв случай не давай на контакт докато ти е откачен панела на климатика че там е и сигналната лампа на еърбега и набива една грешка и трябва да ходиш да я чистиш, чакай да видя едни линкове из руските форуми , там има доста писано по въпроса.

Откачането на батерията задължителна процедура ли е, защото попаднах на някакво клипче, за замяна на батерията на кашкай в което се казва, че след премахване на батерията, някои коли може да се нуждаят от препрограмиране на стъклото от страната на водача, за код за радио знам, че може да иска ама това е нещо дето не го бях чувал :ooops:
Потребителски аватар
ivanbikov
Маниак

Мнениеот ivanbikov » 17 окт 2021, 10:48

ivanbikov написа:да , има си вграден в самата медия, акумулатора го откачи и в никъв случай не давай на контакт докато ти е откачен панела на климатика че там е и сигналната лампа на еърбега и набива една грешка и трябва да ходиш да я чистиш, чакай да видя едни линкове из руските форуми , там има доста писано по въпроса.

Откачането на батерията задължителна процедура ли е, защото попаднах на някакво клипче, за замяна на батерията на кашкай в което се казва, че след премахване на батерията, някои коли може да се нуждаят от препрограмиране на стъклото от страната на водача, за код за радио знам, че може да иска ама това е нещо дето не го бях чувал :ooops:

ами казвам ти го от собствен опит, откачи акуту да ти е мирна главата . Ше ти се нулира средния разход и емисиите на въглерод, нищо страшно.
Потребителски аватар
Ivanjk
INSANE
Регистриран: 07 юни 2014, 22:24
Град/City: Тел-Авив
Благодарил (а): 390 пъти
Изпратили благодарности: 453 пъти

Мнениеот Ivanjk » 17 окт 2021, 12:40

vinse написа:Източник на мнението препрограмиране на стъклото от страната на водача,

Сменякх батерия .... не се наложи.
vinse написа:Източник на мнението код за радио

Така или иначе ще го сменяш :-)
Qashqai 1.6i 2013 ex
NV-200 1.5dci 2014
Qashqai 1.6 dci CVT 2017
Потребителски аватар
YoKK
Маниак
Регистриран: 05 яну 2017, 10:19
Град/City: Plovdiv
Благодарил (а): 18 пъти

Мнениеот YoKK » 17 окт 2021, 16:03

И за радиото не ми е искало код като сменях акумулатора. Единствено беше изгубил запаметените станции, трип А и В и данните за среден разход, но всичко това си се знае по подразбиране :)
Nissan Qashqai J11 Acenta, 1.2 DiG-T, MT, 2014
Krassi D-r
Регистриран: 03 юни 2021, 07:03
Град/City: Plovdiv
Благодарил (а): 9 пъти

Мнениеот Krassi D-r » 18 окт 2021, 21:40

Здравейте отново! Сефтосах автокаското, дай Боже да не ми се случва скоро пак - смениха веждата и боядисаха драскотините, всичко изглежда добре.
Но май идва периода когато трябва да се замислям да купувам комплект зимни гуми. Аз ви следя и чета какво пишете, имаше пост за зимни гуми преди няколко страници. Препоръчаха се две марки, но тъй като сега новичката ми кола е с датчици за гумите, а преди това нямах такова чудо , питането ми е какво трябва да купя, 4 гуми с датчици ли, или само гуми и прехвърлят датчиците и джантите. Знам, че е най-добре да се въртят гуми с джанти направо, ама засега не искам да си го слагам като разход. Като финанси имате ли идея на око какво трябва да отделя? И да питам ли сервиза на Нисан дали имат някакви промоции или да си ходя в някой сервиз за гуми и да си искам оферта какво ще ми предложат и за колко?
E40o0o
Регистриран: 18 окт 2021, 22:26
Град/City: Плевен

Мнениеот E40o0o » 18 окт 2021, 22:51

Здравейте, преди седмица си купих Нисан кашкай 1,5 дизел , 2020год. Преди няколко дни ми свтна чек лампта и на следващият ден след нея ми излезе надпис за проблем с adblue-то. Помислих, че в на привършване и долях до горе на резервоара. Но лампата не изгасна и продължи да свети. Отидох при един приятел в сервиз и закачи колата за диагнотика, но на нея не излиза нищо. След няколко паления и гасения колата спря да пали изобщо.. някой с подобен проблем и съвети за решаване?
Прикачени файлове
49F9A95E-B39F-4956-902F-58BF7F3D9CC2.jpeg
Потребителски аватар
vgc
Маниак
Регистриран: 10 сеп 2014, 10:16
Благодарил (а): 14 пъти
Изпратили благодарности: 165 пъти

Мнениеот vgc » 19 окт 2021, 15:26

Явно и адблу са сложили на последните dci-та. В книжката на колата би трябвало да имаш инструкция за адблуто. Иначе тук пише, че като спре да пали колата трябва да сипеш поне 4.5 литра адблу:
https://www.qashqaiforums.co.uk/viewtop ... =32&t=7338
Виж и дали през менюто Settings/Maintenance/AdBlue Status можеш чрез натискане на Ок бутона от волана да нулираш статуса. Ако не мине номера - уговаряш преглед в официален сервиз и им я караш. Колата все пак ти е още във фабрична гаранция. На мен ми светва подобно предупреждение за смяна на маслото когато забравя след смяната му да нулирам брояча за километрите до ново поддръжка. Моят двигател е без адблу система - една беля по-малко.

Изображение
J11, 1.5dci 6th gen, 6MT, 2WD

Върни се в “Murano, Qashqai & Juke”