Няколко въпроса за Кашкай j10

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
ivanbikov
Маниак
Регистриран: 21 сеп 2017, 15:03
Автомобил/Car: 200SX S14
Град/City: София
Благодарил (а): 26 пъти
Изпратили благодарности: 28 пъти

Мнениеот ivanbikov » 03 ное 2020, 22:01

Ми руснака си го прави малко по малко, а иначе има доста интересни неща там.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Потребителски аватар
МИНЧО
INSANE
Регистриран: 02 дек 2008, 11:44
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: София-"O.К.-2"
Благодарил (а): 112 пъти
Изпратили благодарности: 100 пъти

Мнениеот МИНЧО » 04 ное 2020, 06:42

KiLLeR написа:Източник на мнението
WishMaster написа:Източник на мнението Супер, ще разгледам предложенията. Гледам доста кашкаи са с дефлектори. Дори един приятел от няколко години си е сложил на кашкая метална решетка на отворите зад предната броня, която спира камъчета да не се набиват в радиатора. Поради някаква причина преди това му се беше наложило да смени радиатор. На мен ми изглежда грозно, но като сравня с моя, определено има ефект.

Дефлектора би вършил работа за предпазване на челното сткло според мен. А иначе муцуната си му е доста голяма и при каране зад ТИР...няма пропуск :pardon:
Не съм обърнал внимание честно казано дали се набиват и задържат камъчета там, но скоро ще имаме възможност да разберем. За да спира камъчета тази мрежа не трябва ли да е доста ситна? не е ли предпоставка за намален въздушен поток и от там проблеми с охлаждането(основно лятото, разбира се :ooops: )

Дефлектора, според мен може да предпази челното стъкло от някои по-дребни мушици. Относно мрежата зад отворите на предната броня, тя по скоро пази от недобросъвестни служители от автомивките, които приближават водоструйката много близо до радиатора и поврежда ламелите.
PRIMERA P11-144-бивша
PRIMERA P10 GA16DE-бивша
Nissan Almera N16 QG18
Nissan Qashqai J10 HR16DE-LPG
И Я МОЖЕМ И ТАТЕ МОЖЕ, НО КОЗАТА СИ САКА ПРЪЧ
МММ
Новак
Регистриран: 14 май 2020, 19:52
Град/City: Ямбол
Благодарил (а): 19 пъти
Изпратили благодарности: 7 пъти

Мнениеот МММ » 04 ное 2020, 21:05

За да спира камъчета тази мрежа не трябва ли да е доста ситна? не е ли предпоставка за намален въздушен поток и от там проблеми с охлаждането(основно лятото, разбира се :ooops: )

Лятото си монтирах такава мрежа с цел предпазване от камъчета. След монтажа не ми е правило впечатление да е вдигала температура повече от нормалното.
Nissan Qashqai +2/ 2013/ 1,6 dci/ 4x4/ 6МТ/
WishMaster
Маниак
Регистриран: 09 сеп 2018, 16:41
Град/City: Варна
Благодарил (а): 16 пъти
Изпратили благодарности: 9 пъти

Мнениеот WishMaster » 12 ное 2020, 12:56

Гледам ваучер за детайлно измиване и нанасяне на керамично покритие за 20лв :lol: То е ясно, че за тази цена покритието общо взето ще е боклук, но като цяло не е ли доста грешна процедурата за защита само след измиване? Обикновено се пастира и се полира, а чак тогава се нанася покритието, за да запечата блясъка.
Щеше ми се за зимата да има макар и някаква минимална защита, но пък да не станат по-зле нещата след процедурата :-D
Nissan Qashqai 2.0/4x4/6MT/2012
Потребителски аватар
Ivanjk
INSANE
Регистриран: 07 юни 2014, 22:24
Град/City: Тел-Авив
Благодарил (а): 350 пъти
Изпратили благодарности: 410 пъти

Мнениеот Ivanjk » 12 ное 2020, 13:52

Най вероятно , ако се нанесе покритие след пастиране , ефекта ще е изключително краткотраен . Идеята на пастирането е да не се задържа мръсотоя в последствие , едва ли покритието ще се захване достатъчно здраво за пастата ( естествено зависи какъв вид са използваните материали) .
Qashqai 1.6i 2013 ex
NV-200 1.5dci 2014
Qashqai 1.6 dci CVT 2017
Потребителски аватар
bambam69
Маниак
Регистриран: 06 апр 2017, 18:31
Град/City: Sofia
Благодарил (а): 15 пъти

Мнениеот bambam69 » 12 ное 2020, 14:10

WishMaster написа:Източник на мнението Гледам ваучер за детайлно измиване и нанасяне на керамично покритие за 20лв :lol: То е ясно, че за тази цена покритието общо взето ще е боклук, но като цяло не е ли доста грешна процедурата за защита само след измиване? Обикновено се пастира и се полира, а чак тогава се нанася покритието, за да запечата блясъка.
Щеше ми се за зимата да има макар и някаква минимална защита, но пък да не станат по-зле нещата след процедурата :-D

Първо добре се измива и подсушава колата.
После се "клейва" с различни типове глина. По този начин се почиства боята от замърсявания.
След това се коригират повредите по боята с различни пасти в зависимост от дълбочината на повредата. Може да се наложи и боядисване на детайл.
После се пастира и полира.
Накрая се нанася керамиката, т.нар. сийлънт.
За перфекционисти като истински финиш може да се постави фолио с което колата добива завършен вид често пъти по добър от заводския.
Това като време отнема около 2 а може и повече дни а като цена достига четирицифрена сума с последната стъпка.
Сега си помисли за 20 лева какво може да получи човек с този ваучер!
Nissan Qashqai+2/2011/2.0 dci/4x4/6МТ/Tekna
WishMaster
Маниак

Мнениеот WishMaster » 12 ное 2020, 15:51

Е аз съм си споделил мнението по въпроса за цената. По-скоро ми е интересно дали някой е пробвал нещо подобно като предложение и съответно какъв е бил ефектът. Няма ли да се запечата с всички дефекти и забележки по боята и в последствие да е проблем, ако реша да я направя като хората с пастиране и полиране.
Към момента целта ми не е да изглежда по-добре а да има поне някаква малка, временна защита от атмосферните условия през зимата. Не са уточнили с какъв препарат ще третират слез измиването, но ето какво включва оферата:
• Измиване на джанти с препарат за премахване на феродови частици;
• Предизмиване с шампоан с неутрално PH Sonax;
• Основно измиване по метода с 2 кофи с микрофибърни ръкавици;
• Нанасяне на защитен керамичен сийлънт с много силен антистатичен и водоотблъскващ ефект, придаващ изключителен блясък на автомобила, с трайност 3 месеца;
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Град/City: София
Благодарил (а): 290 пъти
Изпратили благодарности: 763 пъти
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 12 ное 2020, 16:05

Всичко написано е хубаво, естествено съобразно цената. Само се завърти там и виж как подсушават. Парцал на земята и чистене с водоструйката = бягай далече. Този сийлънт не би трябвало да ти направи беля, защото съдържанието на SiO2 в него е супер минимално. Използва се сийлънт на спрей, който се забърсва. Не го полагат с апликатор, за да пестят време и кинти. В най-добрия случай използват нещо подобно: https://detailingbg.com/produkt/hybrid- ... wax-769ml/

SiO2 де факто е течно стъкло - > от там и името керамично покритие. Хубавите такива покрития струват трицифрени суми... А полагането им иска солидна подготовка.

И те така :)
Потребителски аватар
bambam69
Маниак

Мнениеот bambam69 » 12 ное 2020, 16:24

WishMaster написа:Източник на мнението Към момента целта ми не е да изглежда по-добре а да има поне някаква малка, временна защита от атмосферните условия през зимата. [/i]

Ако това ти е целта може да направиш следното:
1. Измиваш си хубаво колата САМ на автомивка с безконтактна пяна ако трябва и повтаряш.
2. Подсушаваш я добре САМ с гюдерия или памучна кърпа.
3. Напръсваш с вакса (аз ползвам ето това https://detailingstorebg.com/wax/spray- ... s-quik-wax ) и полираш с микрофибърна ръкавица (аз ползвам ето такава https://bauhaus.bg/mikrofibarna-rakavic ... sm/p/30727)
В резултат на това получаваш сравнително качесвено покритие от вакса, която предпазва боята за 2-3 месеца а и при следващо миене мръсотията пада много по лесно.
От опит мога да ти кажа, че посочената вакса държи през зимата около 1-1,5 месеца и затова след миене на колата (основно след дълъг път в снежно време) повтарям ваксирането за да удължа ефекта от него. През лятото се задържа по-дълго.
Ефекта на васката е че създава траен филм който отблъсква водата и не задържа мръсотия.
Потребителски аватар
kriss_bg1977
INSANE
Регистриран: 01 апр 2012, 13:15
Автомобил/Car: Tino V10M
Град/City: Sliven-Varna
Благодарил (а): 87 пъти
Изпратили благодарности: 85 пъти

Мнениеот kriss_bg1977 » 12 ное 2020, 16:46

А в Бг има ли я?
Nissan Almera Tino V10 YD22DDTi 2002
ex Nissan Micra k10 1.2lx 1989
ex VW Transporter 1.6D 1982
ex Lada 1200 1982
Потребителски аватар
slowtraveler
Маниак
Регистриран: 26 юли 2011, 12:57
Благодарил (а): 13 пъти
Изпратили благодарности: 91 пъти

Мнениеот slowtraveler » 12 ное 2020, 17:03

bambam69 написа:Източник на мнението Ефекта на ваксата е че създава траен филм който отблъсква водата и не задържа мръсотия.

Съгласен съм с колегата. На времето си играех да мажа колата - наистина стои по-дълго време чиста заради по-бързото 'стичане' на капките и незадържането на мръсотия...
Ама откакто спря да ми пука за външният вид - спрях да ходя и на автомивки - то дъждът ще я измие :)
Nissan Qashqai 2.0/4x4/6MT/2008 ; ex: Jeep Grand Cherokee Overland 3.0CRD / 8-AT/ 2014
Потребителски аватар
bambam69
Маниак

Мнениеот bambam69 » 12 ное 2020, 17:31

kriss_bg1977 написа:Източник на мнението А в Бг има ли я?

Да. Поръчваш през сайта без проблем. Български е само цените са в евро, но не бива да те притеснява
WishMaster
Маниак

Мнениеот WishMaster » 22 ное 2020, 01:44

WishMaster написа:От доста време наблюдавам едно тракане при работата на мотора. Общо взето няма значение дали е студена или загряла. С нисанско 5W-40 масло съм и съвсем скоро трябва го сменям, защото наближава 10к км. Най-силно се чува от лявата страна, като клекна до гумата.
Видео

Въпросният шум ту изчезва, ту се появява. Ходих 2 пъти до сервиз и естествено мъркаше като коте. Показах им горното клипче, но естерствено нямало как така да открият проблема. Казаха ми, че уж ако било водна помпа нямало да спира да трака... То от тази страна(долу вляво) какво друго може да е?
Потребителски аватар
slowtraveler
Маниак
Регистриран: 26 юли 2011, 12:57
Благодарил (а): 13 пъти
Изпратили благодарности: 91 пъти

Мнениеот slowtraveler » 22 ное 2020, 08:04

Ами там е скоростната кутия... Какво трака - взема се стетоскоп или дълга пръчка и пробваш през 'костния слух' (за да филтрира външните шумове)...
Nissan Qashqai 2.0/4x4/6MT/2008 ; ex: Jeep Grand Cherokee Overland 3.0CRD / 8-AT/ 2014
Потребителски аватар
dagaradin
Редовен
Регистриран: 22 юли 2008, 20:24
Автомобил/Car: Primera P12
Град/City: Бургас
Благодарил (а): 6 пъти

Мнениеот dagaradin » 26 ное 2020, 08:33

Здравейте,
Ползвам темата на колегата понеже и аз имам питане за JJ10.
Възможно ли е да се присади климатроник на JJ10 с климатик и струва ли си процедурата?
Nissan Primera P12 QG18DE

Върни се в “Murano, Qashqai & Juke”