Може ли да се обърне волана на 350z

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
lukov
Регистриран: 11 фев 2012, 23:30

Може ли да се обърне волана на 350z

Мнениеот lukov » 11 фев 2012, 23:43

Здравейте, сега се регистрирах във форума понеже искам да си купя 350z. Намерих си евтин обаче с десен волан - пълно самоубийство си е с тая кола. Въпроса ми е може ли да се обърне дирекцията и колко ще струва това? Много е евтин щото от едната страна е усуркан и си трябва изчукване и пребоядисване но това не е кой знае какво. Проблема е с тоя десен волан
Много ще се радвам да ми отговорите и най-много ще се радвам и аз да се сдобия с 350z
Потребителски аватар
skydiver
Парашутист
Парашутист
Регистриран: 17 юни 2009, 00:10
Автомобил/Car: Primera P11
Град/City: София
Благодарил (а): 685 пъти
Изпратили благодарности: 468 пъти

Re: Може ли да се обърне волана на 350z

Мнениеот skydiver » 12 фев 2012, 02:06

Добре дошъл във форума.
Обръщането на волан на подобен клас коли е особена работа.
Аз не съм го правил,но имай предвид следните неща:
1. Ще ти трябва цялата маска под предния прозорец.
2. Евентуално спирачна помпа и нови пътища,дано ABS модула да може да се използва.
3. Кормилна рейка и други около нея.
4. Табло.
5. Наставяне по спомен от един приятел,който обръща волан на една бегачка, на трицифрен брой проводници.
6. Остават педали,въздуховоди на парно евентуално,нови фарове,преместване на конзоли за управление и куп други неща,които ще излезнат в самия процес ...

Ако си приготвил една сума ,то я умножи по 1,5 при най-оптимистичния вариант.
Ако се хвърлиш в тази авантюра,направи тема тук, и ни дръж в течение.
Ще бъде от полза за форума.
С каквото може ще се помага.
Нямам за цел да те откажа,пожелавам успех!
lukov
Регистриран: 11 фев 2012, 23:30

Re: Може ли да се обърне волана на 350z

Мнениеот lukov » 12 фев 2012, 13:32

Благодаря но май се отказах.
Колата ще я пазаря от разстояние и докато я докарам предполагам ще дойде излезе около 5000лв. Като се замислих тая кола не ми е много по джоба - ще си я купя ама храненето и подръжката ... не се знае мотора в какво състояние е, нищо че е на около 50 000км.
Отстрани ламарината е огъната, не изглежда нещо кой знае какво ама по снимки никога не се знае, омачкатаното петно е колкото половината дължина на колата. Не и знам на тая къде и стоят греди и дали се суче лесно купето.
Мога да я взема, да я пооправя, да я потъркалям една година и после да я разпродам на части ама пак не става щото в България са малко тия коли и се пазят като цяло...

Върни се в “350 Z”