Рисково шофиране!

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
ROUGE
Маниак
Регистриран: 02 окт 2017, 04:49
Автомобил/Car: X-trail T31
Град/City: Флорида
Благодарил (а): 39 пъти
Изпратили благодарности: 39 пъти

Рисково шофиране!

Мнениеот ROUGE » 31 окт 2019, 13:21

vladobate написа:Източник на мнението Ааа качете се на джиБ и ще станете сигурация по-по-най , па и да не е джип по-луксозна марка колица веднага ви се променя мисленето. Това че не било важно и други такива не вървят . Всеки се променя , ама всеки . И да по-лесно е да караш "тежка" кола . Аз също им правя път нямам избор ( поне така съм решил за себе си ) . Тъй че не се заканвайте кой какво бил станал , че си ставаме същите . Ся дали ще засичаме път или просто съзнателно ще се чувстваме по-важни е въпрос до човека , но има го "другото усещане" . Пък че някой карал скъпа кола да го прави джереме не съм съгласен . По-келеши съм виждал шофери с "трошки" ( без никаква умисъл за обида ) точно заради чувството за пренебрегване , което е всъщност комплексарска история . На пътя правилата са важни , всичко останало е в нашата главица .

Младеж, в САЩ карам Х-трайл от магазина, в България Фабия на 10г.дизел 105кс. Къде съм по-ербап? Извинявай....Къде "трябва" да съм по ербап?
Баща ми продължава да има сервиз за "бързащи".....има работа...
България е 500км на дълго .....не го забравяйте.....и бързайте щом искате....
Ако сменя Нисана с BMW, ще ми порасне ли ....нещо ?
Nissan Micra 2003г, K12 1.2 80кс - продаден
Nissan Nоте2006г, Е11 1,6 110 кс - продаден
Nissan Rogue 2017 SV 2,5 бензин CVT - 170кс
Nissan Rogue 2019 S 2,5 бензин CVT - 170кс
Потребителски аватар
slowtraveler
Маниак
Регистриран: 26 юли 2011, 12:57
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: Варна
Благодарил (а): 7 пъти
Изпратили благодарности: 63 пъти

Рисково шофиране!

Мнениеот slowtraveler » 31 окт 2019, 15:32

vladobate написа:Източник на мнението Ааа качете се на джиБ и ще станете сигурация по-по-най , па и да не е джип по-луксозна марка колица веднага ви се променя мисленето. Това че не било важно и други такива не вървят .

Щом казваш... :lol:
Предходният ми автомобил бе точно Джип Гранд Чероки от магазина... Е и?
Както казваше един доста възрастен колега - 'Той г**за си е един и същ независимо дали го сложиш в Мерцедес или на трикрако столче' :lol:
Nissan Qashqai 2.0/4x4/6MT/2008 ; ex: Jeep Grand Cherokee Overland 3.0CRD / 8-AT/ 2014
vladobate
INSANE
Регистриран: 06 мар 2011, 12:56
Автомобил/Car: Primera Wagon W10
Град/City: Пловдив
Благодарил (а): 2 пъти
Изпратили благодарности: 50 пъти

Рисково шофиране!

Мнениеот vladobate » 31 окт 2019, 23:12

Много сте принципни колеги . Ама реално друго става. И не е нужно да ми става по-голям ама кат се кача на бмв ми е по-гот и по-лесно по улиците щото народопсихологията си ни е такава , лично изпитано отпреди повече от 20 години та чак досега . И пак не разбрахте кво се пише , като дойдете на хала на някой дето Наистина бърза няма да ви е до майтапи и принципи това от 'младежа" да го знаете. Плюйте си в пазвате три пъти и погледнете нагоре ....пък после пак наливайте някой сбъркал дет се извини няколко пъти. Писал съм по-горе кой и за какво оправдавам и кога не бих , тъй че не ме цитирайте назидателно . А Щатите не са за сравнение никак даже. Но тъй като ги спомена статистиката сочи по-висока смъртност на глава от населението дори сравнено с БГ , невероятно но факт при все че сме номер едно по този показател в Европа. Още повече , че максимално разрешената им ( на хамериианците) скорост на повечкото им магистрали и дори някои междущатски е 105 км/ч. Та това , че на някой там не му е пораснало нещо от карането на Джиб не води до няква пътна ефективност като вид безопасност . Изразих по-горе мнение и го подкрепих с обяснение от личен опит , няма нужда да ме наливате . И да наблегна , не пропагандирам рисково шофиране , а дадох друг поглед на конкретната ситуация. :thumbs up:
WP11-144 , QG18DE , ГИ
ROUGE
Маниак
Регистриран: 02 окт 2017, 04:49
Автомобил/Car: X-trail T31
Град/City: Флорида
Благодарил (а): 39 пъти
Изпратили благодарности: 39 пъти

Рисково шофиране!

Мнениеот ROUGE » 01 ное 2019, 04:47

Ти филмчето видя ли го???
На селяндурите народопсихологията е че, карат ли "нещо" се помислиха са "нещо". Ти не си такъв, нали ?
И да ти кажа....тез БМВ-та дето ми ги говориш са на 200к км и са въртяни, че е.ни....ама е Х нещо си....
По магистралите в моя щат( за другите места не съм компетентен), си караш и това си е....няма свирене, мигане...."знаеш ли кой съм".....
Този дето се извини с неговата Z-ka , тук е никой....щото всеки отива и си купува кола 200кс.
На умните хора им е "гот", като изкарат колите от магазина....."тарикатите" карат "бегачки на малко км" ( хубаво и еФтино-няма) :ooops:

А що се отнася до САЩ...не се пъни...като започнат в БГ 85+ годишни ДАМИ :ooops: да шофират, тогава ще разбереш , какво , защо и как.....

Такива маневри каквито виждах лятото за 1 ден във Варна, не съм виждал тука за 1 година. А пък да не дава господ да те удари F150 или F250....тогава ще тълкуваш статистика.......Затова тук има ограничения...щото ако в БГ те удари пикапа със 140км/час в София, ше те търсят в Бургас.

Никой не коментира хората, който им се "налага" да бързат....Например:
Полицай спира баща ми със 120 при ограничение 90, баща ми продължава да говори по телефона, :!: полицая чува разговора за какво се говори и му казва да продължава,и да внимава повече..... Няма документи, няма ще пишем ли.....
Питай го тоз със Z-ката 15сек дето ги спести какво ще ги прави?
Nissan Micra 2003г, K12 1.2 80кс - продаден
Nissan Nоте2006г, Е11 1,6 110 кс - продаден
Nissan Rogue 2017 SV 2,5 бензин CVT - 170кс
Nissan Rogue 2019 S 2,5 бензин CVT - 170кс
Потребителски аватар
slowtraveler
Маниак

Рисково шофиране!

Мнениеот slowtraveler » 01 ное 2019, 08:42

vladobate написа:Източник на мнението ама кат се кача на бмв ми е по-гот и по-лесно по улиците щото народопсихологията си ни е такава

Разбира се, че тук има 'ганьовска народопсихология'.... И наистина се усеща... С черната Мазда6 или с черният Джип всеки ти дава път, докато с Кашкая всеки се опитва да те засече.... :pardon:
Но това не означава, че с Маздата или Джипа трябва да се кара като идиот...
Учудва ме, че смяташ,че в живота 'хала на някой, който наистина бърза' е нещо рядко срещано - за съжаление сме го изпитвали многократно . И то не бързане 'за кафето', дето за някои е 'жизнено важно', а и за животоспасяващи ситуации (включително и служебно)... Само че когато си в такава ситуация нямаш време да спираш да си говориш с изпреварвания...
И да - много често 'бързаците' са в такава ситуация заради лошо планиране на обикновени дневни задачи или сгрешени приоритети.
Такива 'селски' изпреварвания влияят пряко и косвено на безопасността, защото освен че предоставят повишена вероятност за ПТП, но и изнервят трафика - някой '**** решава, че той бърза повече от другите, които също бързат, но си стоят кротко в колоната, защото когато се движи колоната равномерно, трафикът ще се изниже по-бързо, отколкото когато някой решава да 'нацепва' движението с допълнителни необмислени маневри...
И да, нормалното действие в чужда държава би било засеченият колега да се обади на 112, и ти да бъдеш спрян след 2-3 километра (например там, където свършва задръстването, защото в чуждата държава на това 'тясно' място би имало полиция). Поне за предупреждение... Приятел го е играл точно този номер в споменатата от теб хАмерика - 'ама изтървал презокеански полет' - полицая спокойно му обяснил, че това съвсем не го интересува - трябвало е приятеля да тръгне по-рано за летището, а не да се прави на тарикат....
Коментирам само видяното и реакциите на участниците... Добре е, че си се извинил. Но поне според мен не е добре, че продължаваш да смяташ, че пишещите тук не са прави в обвиненията спрямо твоите действия :thumbs up: ...
А целта е да се извлече поука и при следващи подобни ситуации да се действа по-разумно...
П.С. има клипчета на един руснак, който с едно 'прежалено' (или с усилени брони) май Мицубиши пикап съвсем умишлено забавя леко удрянето на спирачката при такива случаи. И има сигурно над 20 клипчета как разни бързащи тарикати се чудят що така са ги ударили странично и ще трябва да губят сума ти време - да пренаредят приоритетите за деня и в повечето случаи да се окаже, че това, за което 'много си бързал' няма да стане така... Че и да си платят глобата, защото те са си виновни (човекът си чака техният КАТ чинно - :-D )...
Nissan Qashqai 2.0/4x4/6MT/2008 ; ex: Jeep Grand Cherokee Overland 3.0CRD / 8-AT/ 2014
vladobate
INSANE

Рисково шофиране!

Мнениеот vladobate » 01 ное 2019, 20:25

Колега slowtraveler не си чел темата внимателно и продължаваш с поучителния тон . Не го насочвай към мен , нямам нужда. Целта не е да се извежда никаква поука щото тя е твоята не моята . А аз сметка не диря никому просто спооделих друга гледна точка .
WP11-144 , QG18DE , ГИ
Потребителски аватар
slowtraveler
Маниак

Рисково шофиране!

Мнениеот slowtraveler » 01 ное 2019, 20:41

Коригирано мнение....
Извинявам се на колегата vladobate - защитата на действието ме подведе, че той е колегата, направил 'интересното изпреварване' :oops:
Последна промяна от slowtraveler на 01 ное 2019, 23:11, променено общо 1 път.
vladobate
INSANE

Рисково шофиране!

Мнениеот vladobate » 01 ное 2019, 22:44

slowtraveler написа:Източник на мнението То остава да дириш сметка на някого, при условие, че ти си направил простотията, а не друг (не че няма и такива образи де - на които все друг им е виновен)...
Но да, точно това имах предвид - явно е, че ти си инициатора на тази простотия, и продължаваш да твърдиш, че няма нужда да си вземеш поука....
Ами - добре... Всеки си прави изводите...

Излагаш се колега . Нищо не схаващаш пък и идея си нямаш по коя тема пишеш. Прескочи границата на добрия тон още повече , че ме припозна невярно .
WP11-144 , QG18DE , ГИ
Потребителски аватар
slowtraveler
Маниак

Рисково шофиране!

Мнениеот slowtraveler » 01 ное 2019, 23:07

Прав си колега - припознах се, за което се извинявам... Имах предвидMad350z... :thumbs up:
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: Infiniti G20
Град/City: София
Благодарил (а): 218 пъти
Изпратили благодарности: 658 пъти
Контакти:

Рисково шофиране!

Мнениеот dare__devil » 01 ное 2019, 23:11

Някак се надявах темата да си потъне след извинението било то искрено или не. Обаче взе да излиза от добрия тон и мисля, че е време да закичим с катинарче. Спазвайте правилата, когато не ги спазвате, поне не бъдете нагли в реакциите си. Никой не ви е длъжен.

Върни се в “350 Z”