300zx

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
uriziel
Маниак
Регистриран: 19 май 2008, 20:34
Автомобил/Car: Terrano R50
Град/City: Планински регион

300zx

Мнениеот uriziel » 22 яну 2012, 03:08

Здравейте колеги!
някои може ли да ми каже нещо за това говедо че утре мисля да мина да го погледна :D
ex Nissan Qashqai
new Nissan terrano 2
Потребителски аватар
skydiver
Парашутист
Парашутист
Регистриран: 17 юни 2009, 00:10
Автомобил/Car: Primera P10
Благодарил (а): 509 пъти
Изпратили благодарности: 376 пъти

Re: 300zx

Мнениеот skydiver » 22 яну 2012, 18:11

Какво по-точно те интересува?
Потребителски аватар
BadAngel
INSANE
Регистриран: 16 мар 2005, 18:22
Град/City: София
Контакти:

Мнениеот BadAngel » 22 яну 2012, 18:52

с обратен волан е брат
Потребителски аватар
454
Редовен
Регистриран: 10 фев 2011, 10:32
Автомобил/Car: 300ZX Z31

Мнениеот 454 » 22 яну 2012, 19:16

uriziel написа:Здравейте колеги!
някои може ли да ми каже нещо за това говедо че утре мисля да мина да го погледна :D

Здравей колега,

Конкретно тази бройка е правена за Японския пазар съдейки по лоста на автомата. Като разлика с бройките пускани за европейския и американския пазар е това, че има активно окачване и активен аеро пакет ( разбирай микро-спойлер в предната броня ). За съжаление точно тези два механизма са едно от първите неща, които се предават при тези автомобили. Другото изнервящо нещо е завиващия заден мост, но той се лекува лесно посредством една хубава масивна скоба, която фиксира задните шенкели. Излишно е да ти казвам да я разгледаш обстойно за ръжди и гнилочи...... още повече като гледам преден ляв калник ;) Принципно не съм срещал много оплаквания за проблеми с електрониката в тези коли, но си провери абсолютно всеки детайл поне по 3 пъти за да се увериш, че работи. Разгледай уплътненията на таргите - дали са сухи и нацепени и дали има липсващи парченца. Всъщност това важи за всички уплътнения по вратите и задния капак - предполагам не искаш да си купуваш аквариум.... Даже за най-сигурно му лисни 2-3 кофи вода на тавана и гледай вътре дали ще прокапе. За двигателя - вземи поне 1-2 души с теб дето да имат понятие от японски моторетки - да я чуят, да я видят и т.н. В смисъл - в еуфорията да не се подведеш от хубавия звук и от приятния вървеж, пък тя да се окаже, че е за основен ремонт. За автоматика - ако не си запознат с автоматиците и техните нрави - имаш няколко часа за да попрочетеш тук-там какво да гледаш като тестваш кола автомат за да не останеш разочарован после от скъпи ремонти. Гледам, че оригиналната музика му я няма - от сега ти казвам, че ако искаш да имаш музика в колата ще ядеш голямо дърво.... но има спасение ;) Абе с две думи - отваряй си очите на 4х4=16

Успех утре и да не забравиш да докладваш после какво ти е мнението от автомобила на живо!

П.П. - Ако имаш някакви въпроси - питай бързо - аз цяла вечер съм онлайн и ще наглеждам темата.
Потребителски аватар
uriziel
Маниак
Регистриран: 19 май 2008, 20:34
Автомобил/Car: Terrano R50
Град/City: Планински регион

Мнениеот uriziel » 22 яну 2012, 21:51

Колата е меко казано отебана по всеки параграф и беше заровена под 100кила боклук :evil: кво ти палене братче то не може да се стигне до нея.Друго-ходих и за джипа,че си харесах едно терано-донор.СЕГА на картинката тераното изглежда чудесно.Даже се зачудих защо го продава на парчета :? оказа се от него не може да се вземе почти нищо-бях си харесал 2 предни седалки бежави и ги спазарих за 150лв и двете.СУПЕР :evil: да ама не-седалките съдрани и направени на г*з.После-калъф за гума-няма вече е купен.От немай када да не се изям от яд си купих двете капачки на джантите-едни такива пластмасови падащи горе долу на всеки по остър завой(не дай боже офроуд у кал).30лв парчето :evil: :evil: :evil: ако искаш.Те 50 са от нисан :( тотална фира :( поне се разходих :(Благодаря за отговорите
ex Nissan Qashqai
new Nissan terrano 2
Потребителски аватар
454
Редовен
Регистриран: 10 фев 2011, 10:32

Мнениеот 454 » 22 яну 2012, 22:15

uriziel написа:Колата е меко казано отебана по всеки параграф и беше заровена под 100кила боклук...

За съжаление доста автомобили от тоя клас приключват жизнения си път точно по тоя начин....
Потребителски аватар
Two Brothers
Регистриран: 14 ное 2011, 17:50

Мнениеот Two Brothers » 30 яну 2012, 22:28

Бива ли такова нещо тцтцтцтц не ги е срам. :(

Върни се в “300 ZX”