(Отговор) на Черното влечуго.

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
Two Brothers
Регистриран: 14 ное 2011, 17:50
Автомобил/Car: 300ZX Z31

(Отговор) на Черното влечуго.

Мнениеот Two Brothers » 07 дек 2011, 00:37

Здравейте колеги и специално ти колега 454 :D ,
Пиша тази тема ,защото нямам какво друго да правя в момента.А вие ако искате я четете :-P .Та да започна от далечната 1997година , бях на 13 и баща ми незнайно от къде ми донеси плакат на червен 300зх (голям и то).Естествено веднага на стената до главата ми , всяка вечер гледах ли гледах и точно като 454 си казвах един ден ще имам такава.Е минаха още 14 години и вече имам.До преди това имах какви ли не коли ,но последно имах 3 Хюндайа (не ме е срам да го кажа).Последния го купих за брат ми ,понеже претърпя много лоша катастрофа и едва оцеля ,но остана без кола.Та решихме и взехме едно Скупе 1.5турбо в безупречно състояние.До момента ,в който го изкарах от автокъщата не бях карал кола турбо бензин (возил да но не и карал)След първите 300-400метра си казах ,че от сега нататък кола ако не е турбо бензин няма смисал да я гледам.Такъв КЕФ ми правеше това малкото ,черно самолетче ,че оставих на брат си другото доста по ново купе.И преди около месец се случиха някои неща в личния ми живот и една сутрин станах ,и с кафето и лаптопа се загледах в Пистонхеадс за фаирлейди.Цените ,които бяха там и в ибей бяха повече от приемливи.Набързо записах към 15 номера изчаках да стане поне обяд ,че те милите нали са 2 часа назад в Англия и взех да звъня.Спрях се на няколко и хората взеха да ми пращат допълнително снимки и тн.Бях твърдо решен да е от Англия с изрядна техническа документация.И така спрях се на един черен ,много леко моднат и започнахме да се уговаряме с човека.Аз през това време звъня на хора като луд търся автовози ,пътни помощи (колата беше без МОТ) кой да занесе парите за капаро самолетни билети и какво ли още не.И все греди.А и времето ми изтича понеже работата ми е в чужбина, и след по малко от седмица трябваше да заминавам.И тогава се сетих за моя познат който има 300зх и го продава.Неговата е точно такава ,каквато аз бих искал да направя от моята бъдеща :D (Все едно ,че двамата сме ги мислили нещата това беше моята визия за Нисана) е естествено знаех и колко е вложил и колко ще е цената. :shock: И си викам то поне моята няма да стане сега ,ама поне да отида да го видя на живо отново.Искам да отбележа ,че НИКОГА не сам се возил в колата преди това.Видяхме се седнах в колата и я запалих.Какво почуствах в този момент ,ще си го запазя за себе си.На следващия ден станах с ясната представа ,че трябва да продам двете купета и да взема Нисана ,нямаше друго решение на болеста.Успях да ги продам и 2 те по какъв начин само аз си знам.И понеже и 2те ги платиха по банков път Скупето даже на приятел от Унгария без да я виждал на живо колата прати парите , и беше Четвъртак и преводи и прочие и парите не можах да ги изтегля.А трябваше да летя за Германия в Понеделник.И така отидох и оставих капаро и на 4.01.2012 като се прибера ,ще взема колата.Приятелят ми предложи да я пробвам ,но ОТКАЗАХ!!!Ако сега ме питате защо ,няма да мога да ви отговоря ,просто тогава това ми се струваше правилно.И така купих колата на мечтите си без дори да съм се возил в нея. :D а ето я и нея.
3391247o.jpg
3391209o.jpg
3391210o.jpg
3391220o.jpg

Колега 454 имам няколко въпроса свързани с колата моля те прати ми номера си на Лично съобщение.Обещавам да не те притеснявам в късни чесове или по работно време. :angel: Ами това е колеги моята история за 300zx FAIRLADY twin turbo.

П.п.Много ама много се извинявам за правописни грешки и колкото и да ме е срам ще си го призная от 5 години не ми се налага да пиша на Български и затова .... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: (А преди бях почти отличник по БЕЛ малеии ,ако ме види Йорданова)
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: Infiniti G20
Град/City: София
Благодарил (а): 214 пъти
Изпратили благодарности: 645 пъти
Контакти:

Re: (Отговор) на Черното влечуго.

Мнениеот dare__devil » 07 дек 2011, 06:27

Колата е меко казано уникална! Със здраве да си я караш и онова, което си изпитал при първото палене....дано винаги е същото :) Добре дошъл :bravo:
Потребителски аватар
454
Редовен
Регистриран: 10 фев 2011, 10:32

Мнениеот 454 » 07 дек 2011, 09:25

На снимките изглежда страхотен екземпляр и от все сърце ти пожелавам и в действителност да е такъв, за да те радва хиляди километри!!!
Номера съм ти го пратил на лични - не се притеснявай да звъниш - ако телефона ми е включен, значи съм буден и ще ти вдигна.
Потребителски аватар
hari_13
INSANE
Регистриран: 09 фев 2010, 11:22
Автомобил/Car: Tino V10M
Град/City: Варна
Благодарил (а): 22 пъти
Изпратили благодарности: 42 пъти

Мнениеот hari_13 » 07 дек 2011, 09:46

Браво колега, страхотна кола. Със здраве да си я караш и много, много безаварийни. :thumbs up:
Almera Tino V10 QG18DE 5-door hatchback
Almera N16 QG15DE 5-door hatchback - EX
LPG - Tamona - Multipoint Gas Injection system
LPG - Tartarini - eTAgas - EX

Изображение
Потребителски аватар
Two Brothers

Мнениеот Two Brothers » 07 дек 2011, 23:57

Мерси за пожеланията на всички , а за колата съм убеден ,че е в много добро състояние , познавам момчето както казах и той е доста педантичен откъм поддръжка.А пък аз си имам едно мото даже са две де "Кола от газ не се чупи ,а от немърливост" и второто е "Да не е ставало кола" или мотор ,че преди основно мотор карах :)
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: Infiniti G20
Благодарил (а): 214 пъти
Изпратили благодарности: 645 пъти
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 08 дек 2011, 06:36

Поздрав :)
[video]http://www.youtube.com/watch?v=e1Req9MCCOw[/video]
Потребителски аватар
Svetlix
INSANE
Регистриран: 28 мар 2006, 18:38
Автомобил/Car: Almera N15
Благодарил (а): 7 пъти
Изпратили благодарности: 8 пъти
Контакти:

Мнениеот Svetlix » 08 дек 2011, 10:27

Винаги като прочета, че някой се е сдобил с такъва автомобил и нещо в мен потрепва. Адски ми харесва! На мен също ми е детска мечта и се надявам, че един ден (дай боже) ще се докосна до този автомобил. Поздравления колега и със здраве да си я караш! Нека тази тръпка която си изпитал при първото качване, никога да не умира!
Изображение
N15 SRi, GA16DE (1998)
VW Passat 1.9 TDI AFN (1999)
ex. P10 SLX, CD20 (1993)
Потребителски аватар
kombak
INSANE
Регистриран: 19 май 2008, 16:17
Автомобил/Car: Micra K11
Контакти:

Мнениеот kombak » 08 дек 2011, 11:13

Честито колега, със здраве да си я караш и да се кефиш на тази красавица. :bravo:
Изображение
Потребителски аватар
Two Brothers

Мнениеот Two Brothers » 31 дек 2011, 12:36

Момчета и момичета 4 дена останаха и дай Боже всичко да е наред ,ще си взема колата. :D .Весело посрещане на Новата 2012год.

П.П. Аз ще работя,така че празнуването го оставам ,на вас.
Потребителски аватар
Two Brothers

Мнениеот Two Brothers » 30 яну 2012, 22:56

Здравейте колеги :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Отдавна трябваше да пиша ,но се налага да ми влезете в положението. :D
На 4.01.2012 Я взех ЕБ@ХТИ КОЛАТА АЗ ЧЕСНО.
Надмина АБСОЛЮТНО всичките ми очаквания.Първите ми впечатления баха как да кажа леко плашещи, когато ми направи камшик на Булевард Левски посока ХЕЙ при набиване на КИКДОУН с малко над 100км/ч , а беше слънчево и даже бях махнал таргата.След това имаше няколко дъждовни дни ,в които се кара без газ ,защотото ....... и после пак пекна :D .Имаше малък проблем ,беше с оригиналната генерация и пре-катализаторите (подобно на катализатор поставени точно след турбините) и веднага при Доктор Владо от турбините до края на 63мм вътрешно Фи и стана работата.А звука като е сухо и мина на мъжката газ през подлеза на ФК после излизам "Вдървен" извинявам се за сръвнението ама си е така .......
Има още много ,но да не ви дразня.Дай Боже всеки му да изпитва това ,което аз изпитвам всяка сутрин като се кача в нея и я запаля!!!! :D
Само малко цифри да речем относителни.Разход първите няколко дена ОКОЛО 35 литра за 100км (да правилно 35литра) После се понаучих и сега е към 22-25 литра на 100км ,което е супер Кара се само с Ромпетролски бензин 100 октанов . На километраж направих 270 ама имаше сила за още ,(излезе кола) посока Аксаково , а там си е лек байр нагоре.Пробвах летящ старт от 50 с М5 не го знам какво Е60 и не6то се води ама е 2002-03 година.След 160 Бмв -то остана назад.(Осезаемо) пробвах се и с М3 е92 там кантар работата ,ама мойта ми удари прекъсвач от 2към3 а след прекъсвача има някакво замисляне ,Чичо Тони обеща да го излекува на лято това.Но на лято живот и здраве влиза при бати Наско за някои подобрения,и профилактики все пак е 20 годишна ,а последното гадже дето нали .... беше по младо :D
Успех на всички и умната.
Потребителски аватар
454
Редовен

Мнениеот 454 » 31 яну 2012, 15:11

Това същата кола ли е?
http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=66&t=171037
Потребителски аватар
ResistBody
INSANE
Регистриран: 18 дек 2007, 16:05
Автомобил/Car: Almera N15
Град/City: Първомай
Контакти:

Мнениеот ResistBody » 31 яну 2012, 15:30

Би трябвало, малко са колите с хидогени :)
Или е продадена музикта на бялата или е боядисана бяла..
Потребителски аватар
454
Редовен

Мнениеот 454 » 31 яну 2012, 16:08

ResistBody написа:Би трябвало, малко са колите с хидогени :)
Или е продадена музикта на бялата или е боядисана бяла..

Ми съдейки по това, че дори лепенките на предното стъкло са еднакво разположени, както и факта, че джантите са еднакви и крайни гърнета са идентични........ едва ли има друга бройка, която е с абсолютно същата окомплектовка ;)
Колата е супер.... и бялото и отива много повече :thumbs up:
Потребителски аватар
naskoradew
Маниак
Регистриран: 08 май 2010, 19:20
Автомобил/Car: 100NX B13
Град/City: Варна
Изпратили благодарности: 1 път

Мнениеот naskoradew » 31 яну 2012, 20:35

Същата кола е да :thumbs up: . И аз мисля, че и ходи повече :).
Потребителски аватар
Two Brothers

Мнениеот Two Brothers » 16 фев 2012, 20:48

Колеги извинете за отсъствието ,но тук в Холандия или по скоро на мен ми е трудно да намирам интернет.Колата си е тя просто това е правено от предния собственик.Аз не сам голям меломан.Харесва ми да слушам музика в колата си ,но предпочитам звука на двигателя и ауспуха пред музиката , а и да ви кажа в тази кола слушането на силна и въздеистваща музика си е направо ОПАСНО.Говоря от опит.Продиджи + 300ЗХ =беля на главата.

Върни се в “300 ZX”