"Z-loster Черното Влечуго"

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
454
Редовен
Регистриран: 10 фев 2011, 10:32
Автомобил/Car: 300ZX Z31
Град/City: София

"Z-loster Черното Влечуго"

Мнениеот 454 » 13 фев 2011, 13:18

Здравейте колеги,

Както всяко дете, така и аз съм искал някаква кола или вещ още от малък...
В зората на 90-те имаше едни дъвки "Турбо", които повечето от вас със сигурност помнят. Не съм сигурен дали там съм я видял или някъде другаде, но когато за пръв път видях 300ZX от второ поколоние си казах: Искам като порастна да имам такава!
Е да де, ама годинките си минават и вероятността да намеря запазен екземпляр, който да си заслужава парите и аз самия да мога да си го позволя намаляваше с всеки изминал ден. И когато един ден разглеждах сайта за размазани екзотични автомобили "wreckedexoticks.com" видях един 300ZX, който беше приключил жизнения си път по доста недостоен начин. Тогава си помислих, че явно никога няма да имам такава и затова преминах на екзотики от американски произход. Минаха няколко бурни години, в които през ръчичките ми минаха доста извратени американци, някои от които пазя и до днес. Но през това време мярках по някой друг 300ZX - на екрана, на списание и 2-3 пъти на улицата, но за разлика от всеки друг автомобил, който като дете "съм искал" - този не ми омръзваше да го гледам, докато другите постепенно бяха заменени от по-съвременните им събратя по визия и технология...... както и да е.
Минаваше си времето и аз продължавах да си късам нервите с "американците". Наскоро попаднах на обява за много странен и рядък Понтиак в Пловдивско. Свързах се с човека и потеглих за Асеновград, където е автомобила. И както всеку друг път, когато обикалям страната за огледи - така и този път си бях направил още няколко срещи за огледи за да ми е по-пълноценен деня. Обаче една от срещите ми пропадна и се наложи да скучая 3-4 часа докато дойде време за следващата. Аз обаче не бях в настроение да чакам и затова спрях на едно OMV, пуснах си лаптоп-а и отворих мобилето за да потърся някоя друга интересна американка в района. Обаче явно в бързината си вместо "Oldsmobil" съм избрал марката непосредствено над него - "Nissan". И когато ми излезнаха резултати от търсенето на Нисан си казах: "Кво ти става беее!".... обаче точно в този момент в съзнанието ми изплува онзи познат силует на 300ZX. Автоматично ограничих търсенето само то 300ZX и за мое най-голямо учудване излезнаха две обяви в моя ценови диапазон с ляв волан. На едната автомобила пишеше, че е в София, но беше с бургаска регистрация, а другия беше със заличени номера, но пишеше, че е в Пловдив. Веднага звъннах на пловдивската обява и се разбрахме с човека да се срещнем след 20 минути на входа на града от към кв.Тракия. Срещнахме се и той ме заведе до автомобила. Огледах го доста обстойно, покарах го, качих го на импровизиран канал за да го разгледам и отдолу. Изкоментирахме цената и си систнахме ръцете на приемлива и за двама ни сума с единствената уговорка на влизане в София да разгледам и другия нисан и да му звънна с окончателно решение. Няколко часа по-късно влизайки вече в София звъннах и на другата обява, но отсреща ми казаха, че буквално 40 минути по-рано едни господа от Гърция са дошли, платили са исканата сума, натоварили са автомобила на платформа и са потеглили обратно към родината си.... :(
Както и да е - веднага звъннах на човека от Пловдив и му казах: Утре сутринта минавам през банката да изтегля парите и тръгвам към теб!
На следващия ден пристигнах в 11:00 в Пловдив, минахме през банката да внесем парите по неговата сметка и от там направо при нотариус за да завършим сделката.
1 час по-късно вече пътувах за София. Като пристигнах веднага събрах приятели за да полеем колата, а на сутринта вече чаках пред каналите на КАТ.

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

В мига, в който я видях на БГ номера и с талон на мое име вече бях напълно хепи и по път за сервиза на мой приятел където я обслужихме се разписах на почти всяко кръстовище и завой.....

В интерес на истината автомобила е много повече от колкото очаквах, въпреки че е атмосферната версия!
От техническа гледна точка трябва да се сменят задните амортисьори, тръбите преди задните гърнета и да се обслужи автоматика - всичко останало е просто като ново. Имам цялата документация какво е правено по автомобила докато е бил във Флорида, после в Англия и накрая тук. Покрай американските автомобили свикнах да си вадя CARFAX или AutoCheck и за моя автомобил излизат 21 отразени събития и всичко е "зелено", което значи, че екземпляра е сууууууууупер изряден.
От козметична гледна точка - шофьорската седалка има нужда от освежаване на кожата - всичко останало по интериора и екстериора не издава по нищо годините и километрите на автомобила ;)

Еб@си колко е яко.... отивам да се пързалям да хубавото време!

Поздрави!

П.П. - Жена ми като я видя за пръв път на живо каза, че отпред приличала на черно влечуго..... а щото на оригиналните стелки си има избродирано едно голямо "Z" и аз от там се сетих за едноименния сериал "Злостър Черното Влечуго" - затова така си кръстих и колата и темата :)
Потребителски аватар
al.blackstone
Маниак
Регистриран: 08 окт 2009, 14:30
Автомобил/Car: 100NX B13
Град/City: Горна Оряховица
Контакти:

Re: "Z-loster Черното Влечуго"

Мнениеот al.blackstone » 13 фев 2011, 19:16

Честита да ти е.Много ми харесва,че е изчистена,без разни тунинг брони и спойлери.Да и се радваш много.
Изображение
Потребителски аватар
hari_13
INSANE
Регистриран: 09 фев 2010, 11:22
Автомобил/Car: Tino V10M
Град/City: Варна
Благодарил (а): 22 пъти
Изпратили благодарности: 42 пъти

Мнениеот hari_13 » 13 фев 2011, 21:33

Честито колега, многооооооооооооо да те радва и само безаварийни. :beer: :beer: :beer:
Almera Tino V10 QG18DE 5-door hatchback
Almera N16 QG15DE 5-door hatchback - EX
LPG - Tamona - Multipoint Gas Injection system
LPG - Tartarini - eTAgas - EX

Изображение
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: Infiniti G20
Благодарил (а): 214 пъти
Изпратили благодарности: 645 пъти
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 13 фев 2011, 22:12

Welcome :) Със здраве и много радост и кеф да ти носи!
Потребителски аватар
orinis 3
INSANE
Регистриран: 18 юни 2010, 17:31
Автомобил/Car: Stanza T11
Град/City: Varna
Благодарил (а): 2 пъти
Изпратили благодарности: 4 пъти

Мнениеот orinis 3 » 13 фев 2011, 22:50

Честито колега!Колата е страхотна!Много приятни емоции и безаварийни км.
Primera GA16DS-71kw, SLX+Primera GA16DS-66kw, SLX
Потребителски аватар
100NX Golf Destroyer
Маниак
Регистриран: 20 сеп 2004, 23:44
Град/City: Sofia, BULGARIA
Контакти:

Мнениеот 100NX Golf Destroyer » 14 фев 2011, 00:38

Честито за Злостър! :wink: :thumbs up:

Много готино изглежда! 300ZX-а си е класика, неподвластна на времето.
Неуписуем кеф е, когато човек сбъдва детските си мечти! Всъщност не ли хубаво, когато човек остава по нещо детско и истинско в себе си, дори когато е голям и сериозен? :D
Потребителски аватар
W2
INSANE
Регистриран: 27 сеп 2004, 02:36
Автомобил/Car: Primera P10
Град/City: Burgas, BG
Изпратили благодарности: 18 пъти
Контакти:

Мнениеот W2 » 14 фев 2011, 01:13

Честито и от мен! Добре дошъл!!!
Потребителски аватар
Arkadiy
INSANE
Регистриран: 21 авг 2007, 21:29
Автомобил/Car: Primera Wagon WP11
Град/City: Созопол-Стар град
Благодарил (а): 19 пъти
Изпратили благодарности: 12 пъти

Мнениеот Arkadiy » 14 фев 2011, 02:17

Браво, ей това се казва първо мнение във форума ..., а не продавам еди си каква Нокия :bravo: Честито за придобивката и само безаварийни километри !
Nissan Primera P12
Еx Mercedes CLK Cabrio
Ex Nissan Almera N15 1.6 SR
Еx Тоyota Avensis 2.0 D4D
Ех Nissan Almera N15 GTI
Ех Nissan Sunny N14 1.4LX Silver
Ex Nissan Sunny N14 1.4LX Red
Ex Opel Vectra A
Еx Opel Corsa B
Потребителски аватар
valsanik
Нисан Клуб България
Нисан Клуб България
Регистриран: 26 мар 2007, 19:35
Благодарил (а): 6 пъти
Изпратили благодарности: 11 пъти

Мнениеот valsanik » 14 фев 2011, 06:08

Честито Баце.Мноооого да те радва колата и по полеко на завоите да не жулнем боята.Всъщност.....газ, газ и само газ, щото тия коли за това са създадени.
Nissan Primera-97г P11-CD20TD 66kw Pioneer DEH-600BT+Tunder+bass Pioneer
Ex-Nissan Sunny-85г B11-CD17 44.9 kw 2 door sedan
VW MULTIVAN-87г-за екскурзии.
VW CARAVELLE 16 C Allrad-91г-за гората.
Потребителски аватар
MITA6KIQ
INSANE
Регистриран: 18 окт 2006, 18:08
Автомобил/Car: Stanza T11
Град/City: В.Търново
Благодарил (а): 3 пъти
Изпратили благодарности: 22 пъти

Мнениеот MITA6KIQ » 14 фев 2011, 08:01

Страхотия батка :twisted: ..... Честито и от мен :bravo:
2.0 eGT
Потребителски аватар
kadraviat
Маниак
Регистриран: 12 мар 2009, 00:01
Град/City: гр. София, кв. Княжево
Благодарил (а): 3 пъти

Мнениеот kadraviat » 14 фев 2011, 09:26

Отлично представяне...превъзходен Нисан...Само хубави моменти и безавариини колометри да минаваш с него ;). Честито и Добре дошъл във форума :ooops: :bravo:
ex P10 SR20Di - crashed into an old tree,
Up to now P11 GT, SR20DE, 1998:)
Потребителски аватар
kombak
INSANE
Регистриран: 19 май 2008, 16:17
Автомобил/Car: Micra K11
Контакти:

Мнениеот kombak » 14 фев 2011, 09:56

Наистина един прекрасен Злостър. Честито и много да и се радваш и със здраве да си я караш. Забелязвам и по себе си, че сбъднатите мечти носят невероятно удоволствие. :bravo: Надявам се и да я доведеш на някоя среща да я видим на живо. :ooops:
Изображение
Потребителски аватар
454
Редовен
Регистриран: 10 фев 2011, 10:32
Автомобил/Car: 300ZX Z31

Мнениеот 454 » 14 фев 2011, 10:43

Благодаря на всички за хубавото посрещане и за добрите пожелания!
Със сигурност ще се присъединя на някоя от срещите.
Потребителски аватар
ilkahilka
Маниак
Регистриран: 02 юли 2009, 18:07
Автомобил/Car: Maxima J30
Град/City: Бургас
Изпратили благодарности: 1 път

Мнениеот ilkahilka » 15 фев 2011, 10:06

Страхотно изглежда,а и явно е такава колата :bravo: :bravo: :bravo: Пожелавам ти много,много безаварийни и да се слушкате.
п.п.Добре дошъл във форума :thumbs up:
Nissan Datsun Violet 83г R.I.P.
Nissan Maxima QX V6 24v 11.96 (отново в бокса)
Honda Accord 2,2 ivtec (почти продадена)
Потребителски аватар
Landi
Нисан Клуб България
Нисан Клуб България
Регистриран: 11 май 2006, 08:22
Автомобил/Car: Primera Wagon WP11
Благодарил (а): 126 пъти
Изпратили благодарности: 57 пъти
Контакти:

Мнениеот Landi » 15 фев 2011, 11:18

Welcome :thumbs up: И честито. Остава и да я видим на някоя среща, и на националната разбира се.

П.С. От един фен на американски автомобили, който също мечтаеше за 300ZX си купих микрата, дали не се познаваме?
Primera P12 Sport, QR20DE, 12/02, Landi-LSI-ONE Изображение
Micra K12 , 5HB, CR12DE, 12/04, Landi-LSI-ONE Изображение

NISSAN cars, INSANE drivers, DE engines INSIDE
ex K12 Sport- CR14DE+LPG
ex P10 SLX- GA16DE+LPG
ex K11 SLX - CG10DE+LPG

Върни се в “300 ZX”