Картер и полируетанови тампони

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
tink000
Маниак
Регистриран: 01 мар 2014, 17:54
Автомобил/Car: 100NX B13
Град/City: София
Благодарил (а): 1 път
Изпратили благодарности: 4 пъти

Мнениеот tink000 » 05 ное 2018, 15:21

Тук ще ми трябва малко съвети - по-сериозни,няма да влизам в подробности,накратко имам оферта за полируетанови тампони,на 1 място има и то е пред задните гуми отдолу(ако сложиш крик може да вдигаш на тампоните),та въпроса ми е къде другаде ще ме посъветвате да сложа,(отпред или отзад)и на кое място с какво ще помогне,за да не отварям 2 теми другия въпрос ми е за картера...3-4 пъти го свалям и качвам защото тече,даже взех друг,почиствам го хубаво,също и блока,двете гумени уплътнения отпред и отзад са нови,слагам ги на блока даже с малко силикон,намазвам картера или блока със силикон тъй като гарнитура фабрично няма,но миналите пъти все протича,обмислях да си изрежа 2 гарнитурки от клингерит,дайте идея :roll: S13 е колата.
Потребителски аватар
m17ch
Редовен
Регистриран: 07 авг 2010, 22:31
Град/City: BE
Изпратили благодарности: 9 пъти

Мнениеот m17ch » 08 ное 2018, 15:47

Ето ти къде имаш тампони по шасито. Аз ти препоръчвам да смениш тия на събфрейма (9 на илюстрацията(4 броя)), задната реактивна щанга (6(2 броя) и 8(8 броя)). Отпред сменяй на носачите (1 (2 броя)) и на предната реактивна щанга (2(2 броя) и 8(8 броя)). Всичко друго слагаш раздвижни щанги с унибали и си чук :lol: Ако ли не: 3-ката също е препоръчително да се смени с полиуретан.

За картера аз следвах FSM-а и от първия път не ми е текал. Използвах Нисански liquid gasket червен.
Потребителски аватар
tink000
Маниак
Регистриран: 01 мар 2014, 17:54
Град/City: София
Изпратили благодарности: 4 пъти

Мнениеот tink000 » 08 ное 2018, 22:55

m17ch написа:Източник на мнението

Ето ти къде имаш тампони по шасито. Аз ти препоръчвам да смениш тия на събфрейма (9 на илюстрацията(4 броя)), задната реактивна щанга (6(2 броя) и 8(8 броя)). Отпред сменяй на носачите (1 (2 броя)) и на предната реактивна щанга (2(2 броя) и 8(8 броя)). Всичко друго слагаш раздвижни щанги с унибали и си чук :lol: Ако ли не: 3-ката също е препоръчително да се смени с полиуретан.

За картера аз следвах FSM-а и от първия път не ми е текал. Използвах Нисански liquid gasket червен.

Много благодаря,илюстрацията е супер,точно на 9 имам,за картера се сетих къде сбърках и ще го оправя :thumbs up:

Върни се в “200 SX”