Светещ АБС

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
uplifted
Регистриран: 11 юни 2015, 23:20
Автомобил/Car: Primera P10

Светещ АБС

Мнениеот uplifted » 26 юли 2020, 14:33

Здравейте колеги :-P
Наскоро ми светна абс-а и тъй като не съм много наясно ходих при моя майстор и след като прегледа колата ми каза че нищо и няма и мога да я карам и така.Спомена ми,че най-вероятно грешка която трябва да се изчисти но нямал апаратура. Колата я имам от близо 6 години и това е първият и проблем който ме дразни и искам да го оправя :-D Колата е нисан примера п10 2.0 мотор 16v invitation(115кс) и много ми харесва въпреки че има тук там ръжда. Ако знаете някой добър майстор в Русе или региона или някакво мнение ще съм благодарен.
badjo
Новак
Регистриран: 03 юли 2008, 00:39
Автомобил/Car: Primera Wagon W10
Град/City: раднево
Изпратили благодарности: 1 път

Светещ АБС

Мнениеот badjo » 27 юли 2020, 10:21

Просто провери съпротивлението на датчиците за абс с мултцет, буксите са на калниците в двигателният отсек. Трябва да са в порядъка на 1,7- 2,2 К.ома. Обикновено е почнал да се прекъсва някой кабел, на моята подмених парчето от датчика до буксата на предно ляво колело и 10г.нямам проблем.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk
Потребителски аватар
SUB-ZERO
INSANE
Регистриран: 07 апр 2008, 20:56
Автомобил/Car: Micra K11
Град/City: София
Благодарил (а): 43 пъти
Изпратили благодарности: 46 пъти

Светещ АБС

Мнениеот SUB-ZERO » 28 юли 2020, 11:39

Ако пък е от буксите на задните датчици, иди на канал и ще ги видиш отдолу по купето около резервоара са. Понякога и те правят проблем. Грешка на тази кола не се трие. Ако не оправиш проблема лампата свети, ако го оправиш ще си изгасне сама. Диагностика и да намериш, в което се съмнявам тя изобщо не ти върши работа, тази кола няма такава за ABS, има само лампа. Модула си прави сам проверки при всяко тръгване и ако има проблем пали лампата, това е.
Volvo V70 2.5Turbo
К11 1.4 CGA3DE
P10 2.0eGT SR20DE Low port + LPG -> вече не
Аварийни мигачи НЕ СЛУЖАТ за ПРОИЗВОЛНО спиране на пътя !!!
vanni
Регистриран: 07 сеп 2020, 20:38
Автомобил/Car: Primera P12
Град/City: Dupniza

Светещ АБС

Мнениеот vanni » 07 сеп 2020, 20:49

Здравей! Преди време и на мен ми светна abs-a... Нулирах,, грешката", но пак се показваше.. След контрол от свестен майстор се оказа, че при смяна на филтъра в жабката не са ми развивали винтчетата а с отверка са отваряли капачето и по някакъв начин са разместили клемата до филтъра!!! Съвета на майстора бе да се разкачи буксата, издуха и закачи отново! Но ПРЕДИ ТОВА ДА СЕ РАЗКАЧИ "Явно и така не се пише"!
Потребителски аватар
TasmanianDevil
INSANE
Регистриран: 04 ное 2007, 21:29
Автомобил/Car: Primera P12
Град/City: Варна/Ямбол
Благодарил (а): 17 пъти
Изпратили благодарности: 130 пъти
Контакти:

Светещ АБС

Мнениеот TasmanianDevil » 07 сеп 2020, 21:33

vanni написа:Източник на мнението Здравей! Преди време и на мен ми светна abs-a... Нулирах,, грешката", но пак се показваше.. След контрол от свестен майстор се оказа, че при смяна на филтъра в жабката не са ми развивали винтчетата а с отверка са отваряли капачето и по някакъв начин са разместили клемата до филтъра!!! Съвета на майстора бе да се разкачи буксата, издуха и закачи отново! Но ПРЕДИ ТОВА ДА СЕ РАЗКАЧИ "Явно и така не се пише"!

Какво общо има еърбега с абс-а?
Примера П12 ЯР20ДЕ
Ех.Алмера Н16 ЯГ15ДЕ :)
Примера П11 ГА16ДЕ
Полски Фиат 125П
Потребителски аватар
sttekata
Маниак
Регистриран: 23 апр 2014, 21:07
Автомобил/Car: Patrol 260
Град/City: Sofia
Благодарил (а): 3 пъти
Изпратили благодарности: 14 пъти

Светещ АБС

Мнениеот sttekata » 14 сеп 2020, 10:55

Колега, виж отиди в някой сервиз в Русе и поисках да направят диагностика, за да не сменяш напразно части.

успех!
uplifted
Регистриран: 11 юни 2015, 23:20
Автомобил/Car: Primera P10

Светещ АБС

Мнениеот uplifted » 11 ное 2020, 23:50

Благодя за отговорите колеги :thumbs up: :thumbs up: Причината за проблема,се е оказала датчик на предния ляв калник.По-смешното, е че бях оставил колата на баща ми и той минал през някаква неравност и гумата на подкалника е нарушила формата си и той срязал малко парченце : D Както и да може да заключите темата и благодаря отново за всички съвети както и личните съобщения Spam :thumbs up: :thumbs up:

Върни се в “Primera”