Шум необясним

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
ivoshaklev
Регистриран: 15 апр 2019, 18:25
Автомобил/Car: Primera Wagon WP11
Град/City: Радомир

Шум необясним

Мнениеот ivoshaklev » 19 яну 2020, 10:54

Здравейте колата е Примера p12 2.0 Бензин. Има шум който се чува по осезаемо когато завивам на ляво има го когато се кара и на право и изчезва почти при десен завой.
Шума не е като тракане от каре а по скоро е че нещо опира нкъде и при въртенето на гумата се чува нещо от рода на ( шък-шък-шък).
Сменил съм накладки , дискове на четрите колелелта , лагера от дясно 2 пъти щото последния майстро се кълнеше че е той отново , ходил съм на баланс няколко пъти
и шума не изчезва . Майсторите дето съм ходил казват че няма причина. Волана ми тресе като спирам от висока скорост. (дисковете са на 2000км.) Имам чувството че когато шуми го усещам на педалите или вече изкуфявам. Дайте някакви съвети че се дразня много .
Потребителски аватар
mbun
Маниак
Регистриран: 16 фев 2007, 12:27
Град/City: София
Изпратили благодарности: 4 пъти

Шум необясним

Мнениеот mbun » 04 фев 2020, 16:33

Само да отбележа, че щом имаш тресене при спиране от висока скорост...или си изкривил вече новите дискове..или си с кофти накладки, които вместо да спират ти загряват дисковете ..или дисковете са ти от кофти материал...С какви накладки и дискове караш.
P10 eGT ; micra 1.3 super s ; P11 GT
niksan_vn
Маниак
Регистриран: 21 ное 2015, 21:32
Автомобил/Car: Primera Wagon WP11
Благодарил (а): 11 пъти
Изпратили благодарности: 11 пъти

Шум необясним

Мнениеот niksan_vn » 12 апр 2020, 13:10

Това със спирането и тресенето, освен накладки, дискове като причина, има още една, която често се "пренебрегва", а тя е кофти предни гуми. Казвам го от опит.
Nissan primera P12 QG18DE

Върни се в “Primera”