Проблем със съединителя.

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
vipboy_
Маниак
Регистриран: 23 ное 2010, 02:05
Автомобил/Car: Primera P11
Град/City: Стара Загора
Благодарил (а): 1 път
Изпратили благодарности: 2 пъти

Проблем със съединителя.

Мнениеот vipboy_ » 08 юни 2018, 13:18

Преди няколко дни ми се скъса жилото на съединителя. Подмених го с ново и регулирах хода на педала. Всичко беше наред за около 5км. и след това при натискане на педала на съединитял се чу някакво изпукване и педала спря да се връща и остана в крайно долно положение. Помислих, че пак съм скъсал жило, но беше здраво. Забелязах обаче, че вилката на съединителя се е разхлабила и даже успях да извадя жилото с ръка от нея. Самият съединител е Valeo комплект сменян преди 20хил км. Въпроса ми е къде може да е проблема? Видях на снимките, които съм правил по време на смяната, че има една пружина на тази вилка, възможно ли е тя да е счупена и от къде евентуално бих могъл да купя такава? Другото за което се сещам е притискателния диск нещо да се е повредило. Какво е Вашето мнение и опит с тези проблеми. Скоростите не мога да ги сменям дори и при натиснат докрай педал на съединителя.
Nissan Primera - P11 Hatch, GA16DE, 99hp, 1997
Потребителски аватар
dody
INSANE
Регистриран: 13 дек 2007, 21:50
Автомобил/Car: Primera P11
Град/City: Стара Загора/Г.О.
Изпратили благодарности: 7 пъти

Проблем със съединителя.

Мнениеот dody » 08 юни 2018, 13:33

Единственото, което можеш да провериш е дали е станало нещо на самия педал в купето??? А пружинката дори и да се скъса няма да я чуеш.
P10, SLX, GA16DE, 102hp, ГИ
P11, SE, SR20DE, 131hp, ГИ

Върни се в “Primera”