Primera +/- (разяснения за потенциални собственици)

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
nyky
Нисан Клуб България
Нисан Клуб България
Регистриран: 02 окт 2010, 00:26
Автомобил/Car: Primera P11
Град/City: София
Благодарил (а): 61 пъти
Изпратили благодарности: 68 пъти
Контакти:

Re: Primera +/- (разяснения за потенциални собственици)

Мнениеот nyky » 14 фев 2015, 19:36

Не мога да кажа с точност. В града София седем и половина осем.
На дълго към шест.Аз съм доволен.
Nissan Primera CD20T 98г.- червен
Nissan Primera CD20T 97г. сив
BMW X5 01г. 3.0 бензин син
Toyota Yaris VVT-I 1.3 00г., черен
ex. Ford Fiesta MK3 1.3 бензин/газ 93г. червен

Better late than never!
Vladimir Ivanov
Регистриран: 12 фев 2015, 12:11
Град/City: Банкя

Мнениеот Vladimir Ivanov » 15 фев 2015, 18:52

E това е прилично. Благодаря за информацията!!!
Потребителски аватар
Stateff
Регистриран: 06 фев 2012, 21:00
Автомобил/Car: Primera P12
Град/City: Германия

Мнениеот Stateff » 07 ное 2015, 19:45

Здравейте,
карам WP12 2.2 Di, но смятам да го заменя със 1.8 бензин. Доколкото знам QG18DE е произведен за европейския пазар от Аичи Машийн Индъстри в я
Япония. Надежден ли е този агрегат? Дайте ми някакво мнение, моля. Освен това искам да попитам дали има осезаема разлика в пътното поведение на бензиновата примера в сравнение с дизеловата предвид по-ниското тегло (~200 кг) ?
Благодаря ви предварително!
Последна промяна от Stateff на 08 ное 2015, 16:26, променено общо 1 път.
vladobate
INSANE
Регистриран: 06 мар 2011, 12:56
Автомобил/Car: Primera Wagon WP11
Град/City: Пловдив
Благодарил (а): 2 пъти
Изпратили благодарности: 41 пъти

Мнениеот vladobate » 08 ное 2015, 15:13

Stateff написа:Здравейте,
карам P12 2.2 Di, но смятам да го заменя със 1.8 бензин. Доколкото знам QG18DE е произведе за европейския пазар от Аичи Машийн Индъстри в япония. Надежден ли е този агрегат? Дайте ми някакво мнение моля. Освен това искам да попитам дали има осезаема разлика в пътното поведение на бензиновата примера в сравнение с бензиновата предвид по-ниското тегло (~200 кг) ?
Благодаря ви предварително!

Ами според мен е добър други ще го охулят ама това е друга тема. Мое мнение ще е по-лагав и слаб , нютоните са му мъничко , самата истина. По-добрия вариант е 2 литра бензин , с газчица ще си доволен и откъм вървеж и откъм финанси .
WP11-144 , QG18DE , ГИ
valkrem
Регистриран: 10 яну 2016, 17:19

Мнениеот valkrem » 10 яну 2016, 17:44

Здравейте и от мен.На мен много ми харесва Примерата след 2002-ра,поне на външност и искам да си купя.За жалост не съм си имал работа с японски автомобили и съм невежа във всичко относно тях.Примерно нещо подобно http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=c1sk23. Аз съм държавен служител и не мога да отделя повече от 4 000 лв. за кола.Отделно не зная мога ли да я поддържам,че трябва и за това да се мисли.Въпроса ми е мога ли да се включа към вашата каста с такъв автомобил и кой двигател ще ми препоръчате.Благодаря ви предварително.
Потребителски аватар
Fand
INSANE
Регистриран: 31 дек 2008, 01:03
Автомобил/Car: Primera P11-144
Град/City: Пловдив/Айтос
Благодарил (а): 1 път
Изпратили благодарности: 6 пъти
Контакти:

Мнениеот Fand » 13 яну 2016, 21:57

valkrem написа:Здравейте и от мен.На мен много ми харесва Примерата след 2002-ра,поне на външност и искам да си купя.За жалост не съм си имал работа с японски автомобили и съм невежа във всичко относно тях.Примерно нещо подобно http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=c1sk23. Аз съм държавен служител и не мога да отделя повече от 4 000 лв. за кола.Отделно не зная мога ли да я поддържам,че трябва и за това да се мисли.Въпроса ми е мога ли да се включа към вашата каста с такъв автомобил и кой двигател ще ми препоръчате.Благодаря ви предварително.

Тогава, най-добре преди 2002 г. за 3000 лв. и да знаеш, че каквото и да й стане ще го оправиш за 1000 лв. :thumbs up:
По ред на номерата: P11-144,QG18DE,ГИ / Renault Twingo - 1995, АГУ / Мазда 6 комби - 2005, 2.3, 4х4, ГИ
Потребителски аватар
stani
Точното Око
Регистриран: 15 юни 2008, 12:06
Автомобил/Car: Sunny N14
Град/City: София, ж.к. Надежда 2
Благодарил (а): 29 пъти
Изпратили благодарности: 272 пъти
Контакти:

Мнениеот stani » 13 яну 2016, 22:39

Подсказка - само маховика на 2.2 мотора в магазина е над 1000лв.
Бавен като оФлюФ, тъ-дъ-дъ-дъ-дъ-дъм,
но завива като ЕВО.Изображение
Кара си на гаССС, тъ-дъ-дъ-дъ-дъ-дъм,
но заделя мъни-та за ДЗВЕРО!Изображение
Потребителски аватар
sAm
Регистриран: 05 мар 2016, 10:01
Автомобил/Car: Primera P11

Мнениеот sAm » 05 мар 2016, 11:41

Aleks написа:Източник на мнението
niki_sap написа:... Автоматик. Това е изрично мое изискване, всичко друго не е толкова важно, но автоматик задължително.
Та въпросите са ми следните - какъв разход мога да очаквам от тази кола. Става дума най-вече за градско, защото от София излизам веднъж годишно.

Защо ти е задължително автоматик? Особено след като те притеснява разхода! Не знам Нисаните как са, но като знам другите автоматици какви дълги скорости имат!

Имам примера п11, 2,0 бензин 140 коня! Разхода около 12 литра през зимата ама и рез лятото също)))) кутията не е точно автоматик! CVT - 6-степенен вариатор! Общо взето не можеш да осетиш как превключва! Това много ме кефи!)))) И за динамика много доволно да се движиш в потока, и ако трябва да натиснеш - изстрелва се без проблем!
Synnyzter
Регистриран: 08 юни 2017, 22:13
Автомобил/Car: Micra K11
Град/City: Добрич

Мнениеот Synnyzter » 08 юни 2017, 22:28

Здравейте, колеги. Решил съм да сменя сегашния си автомобил като за това имам скромните 1500-1700лв. Спрял съм се главно на няколко марки/модели, въпреки че в този ценови клас марката като цяло не е от значение, но за тази сума Примера П10 определено ми прави впечатление разнообразието от обяви, а оборудването им в сравнение с други автомобили в този ценови диапазон определено е много над. До сега съм карал бмв 316и, рено 19 и в момента рено клио. От нисан имам преки впечатления единствено от Нисан Микра к11, която карах като служебна 7-8месеца и останах изключително доволен. Прочетох доста от изписаното тук, но не видях много скорошни мнения и съвети относно закупуването на П10 предполагам понеже вече са на възраст и има доста по-нови модели. За сега съм си харесал п10 газ бензин 2.0и верига за 1200лв, п10 1.6и за 1300 и два броя п10 с 2.0 ТД за 1500 и 1700лв , какви са основните проблеми с тези автомобили - все пак на вече преклонна възраст от над 15год. и за какво главно да се оглеждам при оглед? Пределно ясно ми е, че за тази сума, която съм приготвил няма как да закупя автомобил в перфектно състояние, но поне ремонтът да не ми излезе колкото покупната цена.
Потребителски аватар
desoto77
Маниак
Регистриран: 24 ное 2009, 10:35
Автомобил/Car: Primera P10
Град/City: Благоевград
Благодарил (а): 30 пъти
Изпратили благодарности: 10 пъти

Мнениеот desoto77 » 09 юни 2017, 20:58

Добре дошъл!
Имал съм П10 1.6 и 2.0 бензин. По-големия мотор върви повече, но и консумира повече. Като цяло разликите са дотук. Аз лично предпочитам по-големия мотор, 1.6 е оправдан само ако се търси някаква икономия на гориво на дълъг път. Доколко съм доволен? Ами купих си П11 2.0 бензин. Като цяло са здрави автомобили и двигатели, но възрастта вече им е голяма, ако попаднеш на поддържан автомобил( като моя*) ще си доволен.
*Тук ме озари идеята да си продам нисана, относно което ще продължа на ЛС.
WP11 SR20DE
P10 SR20DE+ГИ Bardolini by megatiaga
Ex. P10 GA16DS+LPG
Потребителски аватар
maxpin
Новак
Регистриран: 13 яну 2016, 09:44
Автомобил/Car: Primera P11-144
Град/City: София
Благодарил (а): 3 пъти
Изпратили благодарности: 5 пъти
Контакти:

Мнениеот maxpin » 30 юни 2017, 07:02

Важна разлика между П11 и П11-144, както вчера установих! Дясното ми огледало е пукнато, реших да сменя само стъклото, лесно става! Огледалото донор е от 97г. И двете огледала имат еднакви номера, всичко им е еднакво с изключение на самото стъкло. На 144 видимостта е много, много по-голяма, на П11 по-скоро прилича на лупа и прближава образа и той е много по-ограничен. От тук идва и много голяма мъртва точка! Ще покарам така, може би ще свикна. Ще опитам да направя снимки.

mirrorP11.jpg
"новото" огледало
mirrorP11.jpg (63.89 KБ) Видяна 1861 пъти

mirrorp11-144.jpg
оригинално огледало
mirrorp11-144.jpg (64.77 KБ) Видяна 1861 пъти

mirrors.jpg
сравнение
mirrors.jpg (64.58 KБ) Видяна 1861 пъти

Разликата ясно се вижда, дали не съм попаднал на дефектно огледало?
P11-144 Traveller. SR20DE - CVT-M6 + lpg Lovato
Don't be a zombie, drive like a human!
badjo
Новак
Регистриран: 03 юли 2008, 00:39
Автомобил/Car: Primera Wagon WP11
Град/City: раднево
Изпратили благодарности: 1 път

Мнениеот badjo » 01 юли 2017, 11:36

maxpin написа:Важна разлика между П11 и П11-144, както вчера установих! Дясното ми огледало е пукнато, реших да сменя само стъклото, лесно става! Огледалото донор е от 97г. И двете огледала имат еднакви номера, всичко им е еднакво с изключение на самото стъкло. На 144 видимостта е много, много по-голяма, на П11 по-скоро прилича на лупа и прближава образа и той е много по-ограничен. От тук идва и много голяма мъртва точка! Ще покарам така, може би ще свикна. Ще опитам да направя снимки.

mirrorP11.jpg

mirrorp11-144.jpg

mirrors.jpg

Разликата ясно се вижда, дали не съм попаднал на дефектно огледало?

Дали пък не е от англичанка

Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk
proofy
Новак
Регистриран: 11 юли 2017, 22:05
Град/City: Pavlikeni

Мнениеот proofy » 11 авг 2017, 16:08

Няколко въпроса към собствениците на P12
Моята е комби 1.8 2004 година с монохромен дисплей и на копчетата ми няма телефон.
1. Има ли вариант да се сложи цветен дисплей? Дали ще ми показва каквото си показва и на другите или трябва да се сменя и модул/компютър който го управлява. Предполагам че не е главния компютър.
2. Същия въпрос важи и за копчетата, ако си сложа с такива които имат телефон, дали всичко е 6+? Както и ако може някой да ми даде някакви инструкции за менюто. В интернет откривам менюто за цветен дисплей, но не и за монохромен.
3. CD-то може ли да чете mp3 дискове или само стандартни(тези, които събират до 20-тина песни)? Понеже моето не работи и дали има смисъл да си вземам ново.
Потребителски аватар
carnival
Маниак
Регистриран: 24 дек 2007, 09:27
Град/City: Бургас
Изпратили благодарности: 5 пъти

Мнениеот carnival » 12 авг 2017, 18:35

Здравей колега,
Дисплея ти е цветен, просто софтуера е по-стар.
Дай на контакт натисни сетинг и инфо едновременно с едната ръка, а с другата завърти копчето за усилване на радиото.
Така се влиза в сервизното меню. Там има диагностика на дисплей и ще видиш ,че е цветен. Също и други работи.
Моят телефон го махнах умишлено. Има много по съвременни варианти.
СД-то не чете мп3 ,а подмяната му е свързана с ходене до сервиз. Всяко СД- е за колата си и е необходимо препрограмиране.
Nissan Primera P12 2.2 93кв.
proofy
Новак
Регистриран: 11 юли 2017, 22:05
Град/City: Pavlikeni

Мнениеот proofy » 12 авг 2017, 21:14

Последна промяна от proofy на 13 авг 2017, 14:17, променено общо 1 път.

Върни се в “Primera”