P12 - Програмно CD - сверяване на часовника

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
ralprim
Редовен
Регистриран: 10 апр 2009, 22:38
Автомобил/Car: Primera P12
Град/City: Варна
Контакти:

P12 - Програмно CD - сверяване на часовника

Мнениеот ralprim » 10 апр 2009, 22:57

Здравейте...

Поразгледах форума, но не успях да открия много информация по тази тема и затова искам отново да я отворя, с надеждата най-накрая да се открие решение за тази ситуация...
За какво става въпрос???

От повече от 2 години имам П12 (внесена от Германия) и през цялото това време се опитвам да намеря начин да си сверя часовника - откакто я имам, часовника показва винаги един час назад - т.е. германско време. Проблема е, че в менюто не се позволява ръчна настройка на часа и минутите, а настройката става автоматично през GPS приемника. Би трябвало в момента, в който се активира GPS системата да определи точното местоположение на колата и да свери часовника на съответната часова зона, но за съжаление това не става. Дори и след нулиране на позицията, часовника показва за няколко секунди 0:00 и след няколко метра движение на колата се засича положението и се сверява автоматично с един час назад от нашето (българско) време.
Доста си поиграх да открия някакви скрити менюта освен това, за което повечето вече знаят и което е описано и в сервизния наръчник и все пак успях - има и второ скрито меню с повече настройки и много подробна информация от GPS системата, но за съжаление и там няма възможност да се настрои правилната часова зона, за да може все пак часовника да показва наше време.
Предполагам, че и други коли, внесени от западна Европа са със същия проблем и затова се надявам с общи усилия да се намери начин за тази настройка.
Вече съм питал по сервизите на Нисан и за съжаление никой не е успял да даде решение на ситуацията.
Пишете, ако имате някакви идеи - не се притеснявам от експерименти, стига да имат добър резултат...
Последна промяна от ralprim на 13 май 2009, 21:27, променено общо 2 пъти.
Потребителски аватар
futsy
Редовен
Регистриран: 10 окт 2008, 14:40
Град/City: Плевен
Контакти:

Re: Примера П12 - сверяване на часовник

Мнениеот futsy » 26 апр 2009, 14:06

Колега, аз имам същия проблем и вече се обезверих, че може да се разреши... Къде ли не рових и аз - няма и няма сверяване... а иначе при промяна на лятноІзимно време си се прехвърля сам... Дано някой ни светне как и дали изобщо става.
Веселин Станков, Плевен
Nissan Primera P12, 1.8 кубика, 16V, бензин, 2002г., октомври. Търся активно цветна камера за обратно виждане !!!
Потребителски аватар
ROSKO_4X4
Маниак
Регистриран: 15 фев 2009, 00:51
Автомобил/Car: Primera P10
Град/City: варна
Контакти:

Мнениеот ROSKO_4X4 » 26 апр 2009, 14:19

аз мога да ви дам едно предложение :ooops:
като исключите акумулатора и часовника се занулява
чакате да стане 24ч исключвате включвате акумулатора и го сверявате
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :smiah: :smiah: :smiah:
Потребителски аватар
ralprim
Редовен
Контакти:

Мнениеот ralprim » 26 апр 2009, 19:04

:D Интересно предложение, но за съжаление няма да сработи - часовника може да се нулира и през менюто на навигацията, като се направи инициализация на положението, но веднага, след като тръгне колата навигацията засича времето по GPS сателитите и си сверява часовника както си иска - т.е. пак с 1 час назад в нашия случай. Дори и акумулатора да се откачи за малко, като се включи и като потегли колата часовника отново ще се свери с един час назад... Засега си остава без решение проблема...
Подсказаха ми, че трябва да има все пак някъде настройка на часовата зона, но така и не успявам да я намеря - нито в диска с навигацията, нито в диска за първоначална инсталация на езика.
Очакваме и още идеи :-)
snake
INSANE
Регистриран: 13 апр 2007, 20:51
Изпратили благодарности: 1 път

Мнениеот snake » 26 апр 2009, 20:27

Значи имате някъде настройка да си сверява времето. И всъщност, мен ме съмнява че по-скоро по RDS си сверява часа, отколкото по GPS-а
So long, and thanks for all the fish
Потребителски аватар
iCaKa_P12
Маниак
Регистриран: 18 апр 2009, 23:04
Град/City: Разград

Мнениеот iCaKa_P12 » 26 апр 2009, 21:18

futsy"176098 написа:Колега, аз имам същия проблем и вече се обезверих, че може да се разреши... Къде ли не рових и аз - няма и няма сверяване... а иначе при промяна на лятноІзимно време си се прехвърля сам... Дано някой ни светне как и дали изобщо става.

Откъде е внос твоята примера? Защо не пробваш да извадиш диска с картите, който е под шофьорската седалка! Пробвай, аз не разбирам кой знае колко, но поне малко мога да помогна. Опитай и чакам резултати. Поздрави!
Гаражче:
Nissan Primera 2.0 16V `03г.
Опел Вектра 1.7D `95г.
Peugeot Partner 1.9D `00г.
http://forums.hondabg.com/index.php?sho ... 28147&st=0
Потребителски аватар
ROSKO_4X4
Маниак
Регистриран: 15 фев 2009, 00:51
Автомобил/Car: Primera P10
Град/City: варна
Контакти:

Мнениеот ROSKO_4X4 » 26 апр 2009, 21:37

е значи тогава намирате каде е в настроиките да смените часовата зона и така ще си оправите часовника това е проблема сигурен съм на 100% че е от там часовата зона е настроена за друга държава и затова е с 1ч назад
успех друго не се сещам за сега :thumbs up:
Потребителски аватар
ralprim
Редовен
Контакти:

Мнениеот ralprim » 26 апр 2009, 23:43

Моята е внос от Германия, iCaKa. При мен навигацията е отпред под CD плайъра, но принципа е същия - с DVD диск се слага картата. Там обаче няма никакви настройки - слагаш диска и той си тръгва - само те пита за езика, който предварително си инсталирал от другия диск.
Наистина щеше да е лесно, ако някъде в менютата имаше настройка за часовата зона, но за съжаление, при моя модел поне, никъде няма такава настройка - преравял съм менюто хиляди пъти и в двете скрити менюта съм гледал и нищо подобно няма.
А относно автоматичното сверяване на часа - все пак мисля, че е през GPS сателитите - в едното от скритите менюта извличам пълна информация от сателитите, в която на живо се променят данните от системата и там се вижда часа, но е дадено централно време по Гринуич. Има и много други данни, като координати и подобни неща, които не съм разглеждал подробно, но все пак няма никаква настройка на часовата зона... А все пак трябва да има настройка, защото системата възприема часа по Гринуич (-2 часа от нашето време), а след това, в нормален режим на работя, го показва като за централна Европа (-1 час) - значи все пак някъде е указана зоната... Въпроса е да се намери къде... :?:
Потребителски аватар
iCaKa_P12
Маниак
Регистриран: 18 апр 2009, 23:04
Град/City: Разград

Мнениеот iCaKa_P12 » 27 апр 2009, 07:40

Колега незнам в този случай как да ти помогна, ако има нещо друго по колата питай!!! :thumbs up:
Гаражче:
Nissan Primera 2.0 16V `03г.
Опел Вектра 1.7D `95г.
Peugeot Partner 1.9D `00г.
http://forums.hondabg.com/index.php?sho ... 28147&st=0
Потребителски аватар
Landi
Нисан Клуб България
Нисан Клуб България
Регистриран: 11 май 2006, 08:22
Град/City: София
Благодарил (а): 101 пъти
Изпратили благодарности: 45 пъти
Контакти:

Мнениеот Landi » 27 апр 2009, 08:26

@palprim - прочети 7-мото мнение и ако искаш опитай.

http://www.club-nissan.ru/forums/showthread.php?t=44459
Primera P12 Sport, QR20DE, 12/02, Landi-LSI-ONE Изображение
Micra K12 , 5HB, CR12DE, 12/04, Landi-LSI-ONE Изображение

NISSAN cars, INSANE drivers, DE engines INSIDE
ex K12 Sport- CR14DE+LPG
ex P10 SLX- GA16DE+LPG
ex K11 SLX - CG10DE+LPG
Потребителски аватар
ralprim
Редовен
Контакти:

Мнениеот ralprim » 27 апр 2009, 12:01

Благодаря, Landi! В интерес на истината това вече съм го правил - аз си имам с колата оригиналните два диска - CD-то за инсталация на езика и DVD-то с картата. Преинсталирал съм всичко няколко пъти и въпреки това в менюто за часа не се появява възможност да се настройва часа - само формата (12-24 часа) и дали да се вижда часовника или не... Нямам представа защо така на моята е токова менюто и дали и при други е така...
Аз преди доста време си изтеглих тази навигация версия 6 от 2006-та - тя също върви добре и има някои подобредия по картата, но за западна Европа - България, естествено, пак я няма, а и дори след като я поставих вместо оригиналния диск (който ми е от 2002 г.), пак не се появи меню за настройка на часа и никъде не ме пита в коя зона съм...
За съжаление проблема остава... :pardon:
Потребителски аватар
ralprim
Редовен
Контакти:

Мнениеот ralprim » 27 апр 2009, 12:29

Направих една сверка и се оказва, че версията на моя софтуер (на CD-то) е различна и по-стара от тази, която предлага колегата в другия форум - това ми вдъхва малко надежда, че все пак може да има подобрение - сега се опитвам да изтегля новия софт и веднага ще го пробвам - дано стане и да се появи възможност за настройка на часа...
Ще пиша за резултатите...
Потребителски аватар
ralprim
Редовен
Контакти:

Мнениеот ralprim » 27 апр 2009, 12:58

:cry:
За съжаление линка е правилиен, но файла не се шерва и не мога да го изтегля целия..

Колеги, моля ви, ако някой разполага с програмното CD Nissan Navigation 25920 BA00B VUR-X6050B (EU) да го сподели - това може да се окаже решението напроблема със сверяването на часовника...
:sos:
Потребителски аватар
lovjiata
Регистриран: 13 апр 2009, 19:29

Мнениеот lovjiata » 12 май 2009, 20:10

От бутона Settings на таблото влизате в менюто, там има графа clock влизате вътре и настройвате часовника поне при мен е така
Потребителски аватар
FALKONETTI
Маниак
Регистриран: 03 май 2007, 00:39
Град/City: Габрово

Мнениеот FALKONETTI » 12 май 2009, 23:20

и при мен е така - даже като прочетох във форума - специално проверих колата ми е модел 2002 година а CD-то със софтуера от 2003година
HONDA CR-V 2.2 2007
P12 2.0 2002
BMW 318i 92

Върни се в “Primera”