Не пали след смяна на горивен филтър-nissan P11 дизел-Проблема бил датчикът на коляновия вал Темата е решена

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
kb_boy
Редовен
Регистриран: 25 окт 2018, 16:21
Автомобил/Car: Primera P11-144
Град/City: Кубрат
Благодарил (а): 20 пъти
Изпратили благодарности: 1 път

Не пали след смяна на горивен филтър-nissan P11 дизел

Мнениеот kb_boy » 06 юни 2021, 12:31

Утре ще му се обадя да смени този филтър ,че вече не се издържа ,всеки бута ,прави каквото си иска......И накрая отговорност не носят и все те не са виновни......

Те тука големи майстори всичките ,каквото им занесеш това ти развалят..... И совалка да им занесеш и нея ще я ремонтират :ooops: Само и само да ти вземат пари ,на думи всички ремонтират.
nissan primera P11 TD
Потребителски аватар
dakata__92
Маниак
Регистриран: 11 фев 2016, 17:40
Автомобил/Car: Primera P10
Благодарил (а): 4 пъти
Изпратили благодарности: 17 пъти

Мнениеот dakata__92 » 07 юни 2021, 09:20

Ако не е пипано по датчиците на ГНП-то малко вероятно ми е от сега за след малко да е помпата. То ако е помпата ще протече, ще ти замирише. Заради кофти поставен горивен филтър при мен колата също се мъчеше да пали, защото връщаше горивото към резервоара. Отделно и ГНП съм сменял, та по думите ти много ми прилича на лошо поставен филтър, като моя случай. Че е погледнал единия ремъка не е лошо, но ги накарай с най-простото да започнат, после ако не се оправи мисли за датчици и помпа.
Изображение
1. Разход:
- 8.40л. / 100км. Градско
- 6.95л. / 100км. Средно
- 5.50л. / 100км. Извънградско

2. Снимки: Предница; Двигател; Салон
Потребителски аватар
kb_boy
Редовен

Мнениеот kb_boy » 07 юни 2021, 13:44

Днес ми звънна въпросния "майстор" всичко гледал ,бутал,мислил и установил ,че горивната помпа не поддава гориво към дюзите. Питах го ,това което ми каза ти ,дали е протекла помпата ,отговора му беше НЕ.

Ходих и на място да видя ,какви ги правят.Разглобили помпата и ми даде два варианта.Единия е да се ремонтира моята помпа ,а другия е ,че имал някаква помпа ,но накрая видял че неговата помпа не пасвала ,а по телефона днес ми каза че щяла да стане,
Решението според него е да се ремонтира,гаранция не давал дали ще е от помпата ,може каза и някоя дюза да направи проблем ,след като се ремонтира помпата..... :oops: :oops:

Казах му да действа ,че не мога да си тръгна без колата за България.Днес щели да я пратят за рециклиране.

Колата по километраж е на 250хиляди ,а реалните не знам колко са.Досега не ми се вярва да е ремонтирана помпата,да е дошло времето ѝ все още не ми се вярва.
nissan primera P11 TD
Потребителски аватар
dakata__92
Маниак
Регистриран: 11 фев 2016, 17:40
Автомобил/Car: Primera P10
Благодарил (а): 4 пъти
Изпратили благодарности: 17 пъти

Не пали след смяна на горивен филтър-nissan P11 дизел-Майстор твърди че ГНП е заминала

Мнениеот dakata__92 » 08 юни 2021, 09:37

Защо не започнахте с най-простото, след това да се занимавате с помпа, датчици и дюзи?
Изображение
1. Разход:
- 8.40л. / 100км. Градско
- 6.95л. / 100км. Средно
- 5.50л. / 100км. Извънградско

2. Снимки: Предница; Двигател; Салон
Потребителски аватар
kb_boy
Редовен

Не пали след смяна на горивен филтър-nissan P11 дизел-Майстор твърди че ГНП е заминала

Мнениеот kb_boy » 08 юни 2021, 10:11

Точно сега звъннах на гръцкия боклук да го питам какво правим,че и нерви нямам и време нямам вече.Питах какво става с помпата ,дали е пратил ,искал да види други неща първо.
Защото този майстор е боклук като другите и си знае неговото.Казва че не виждал да качва гориво към помпата.Аз му казвам виж първо другите работи ,оня боклук си знае неговото. Вече нерви нямам.

Сега като се замисля ,може и стартера да прави проблем,но тука големите "майстори" се хващат за там,откъдето може да изкарат повече пари.....
nissan primera P11 TD
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: София
Благодарил (а): 338 пъти
Изпратили благодарности: 845 пъти
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 08 юни 2021, 13:03

Добре де... Сам не можеш ли да смениш филтъра? Не се изискват много инструменти...
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 08 юни 2021, 13:04

Стартърът няма да прави проблеми на запален двигател...
Потребителски аватар
kb_boy
Редовен

Мнениеот kb_boy » 08 юни 2021, 20:22

Какъв бил проблема :) И аз не бях се сетил.Дал фира датчика на коляновия вал ,сменил го и сега колата е пушка.
nissan primera P11 TD
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Контакти:

Не пали след смяна на горивен филтър-nissan P11 дизел-Проблема бил датчикът на коляновия вал

Мнениеот dare__devil » 08 юни 2021, 21:04

Добре че не може да прочете какво си писал за него (майстора) :P
Потребителски аватар
megatiaga
Маниак
Регистриран: 15 дек 2010, 17:41
Автомобил/Car: 100NX B13
Град/City: Plovdiv
Благодарил (а): 3 пъти
Изпратили благодарности: 28 пъти

Не пали след смяна на горивен филтър-nissan P11 дизел-Проблема бил датчикът на коляновия вал

Мнениеот megatiaga » 08 юни 2021, 22:05

Силно си неграмотен . Като ти чета постовете само ЗЛОБА. Нали щеше да ходиш в Нисан сервиз .Какво стана.
пулсар GTIR, ,200 сх. бмв545, бмв М3 Турбо.бмв 532 М.Лотус Кортина 1960год, Форд .Пежо 307SW. Honda CRV. Акорд Таип С.
Турбото е задължително а големия надув препоръчителен.Кола под 200 коня не е кола
Потребителски аватар
kb_boy
Редовен

Мнениеот kb_boy » 08 юни 2021, 23:15

dare__devil написа:Източник на мнението Добре че не може да прочете какво си писал за него (майстора) :P

Мислиш ,че е нямало хора ,където са им го казвали какви са от близо ли?

megatiaga написа:Източник на мнението Силно си неграмотен . Като ти чета постовете само ЗЛОБА. Нали щеше да ходиш в Нисан сервиз .Какво стана.

Радвам се ,че съм неграмотен,а ти си грамотен. Казал съм ,че съм ходил при такъв ,където твърди че се занимава с марката и твърди че е оторизиран сервиз ,просто не знаеше къде и какво да гледа и веднага ми каза ,че бил проблема от ГНП. Бъди радостен ,че ти отделих време за твоя излишен коментар.
nissan primera P11 TD
Потребителски аватар
HristoHristov
Маниак
Регистриран: 18 май 2008, 11:39
Автомобил/Car: Primera P12
Град/City: Варна-кв.Цветния
Благодарил (а): 81 пъти
Изпратили благодарности: 21 пъти

Мнениеот HristoHristov » 09 юни 2021, 00:56

Ако мислиш, че диагностика на автомобили е лесна работа, защо не се заемеш сам. Намираш си апаратура, помещение и атака. Не познавам сервизите в района ви, но тук, в тази тема, не остана някой посетен от теб такъв, неоплют и неос..н. А пък с отношението ти към Митака направо ме изгуби. И не само мен.
осветен NISSAN-джия, Primera P12 седан YD22DDTI, Primera P11 седан, GA16DE, 97г, LPG BSM-Cargas
Mazda Demio 1.5, LPG TamonaGas by krdonev

Върни се в “Primera”