Нисан Ноте 1.4

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
mihailov
Регистриран: 12 апр 2009, 14:13
Автомобил/Car: Note
Изпратили благодарности: 1 път

Нисан Ноте 1.4

Мнениеот mihailov » 02 авг 2010, 22:09

Собственик съм на Ноте 1,4 от 2.5 години. Мога да споделя на новите собственици или тези които се двуомят да си купят такъв автомобил следното:
- автомобилът е с ясен поизход на производство Англия, двигател Нисан (не е събери чарк като например някои модели на прехвалената TOYOTA)
- колата е достатъчно комфортна както за градско така и за извънградско шофиране
- достигал съм реален разход на гориво - А-95-"Ромпетрол" до 4.8/100 извънградско 90 -120км/ч
- със своите 88 коня колата е доста пъргъва и динамична във всеки момен - особено когато трябва да се изпревари рисково
- ниско ниво на шум в салона, простор, перфектен обзор на пътя
- моделът с интелигентен ключ е изключително удобство за много разсеяни шофьори
- с оглед на финансите не се подлъгвайте с двигател 1.6 - и 1.4 ще ви върши отлична работа
- колата се кара много леко, едновременно с това стои стабилно на пътя при разумни скорости и съобразяване с пътните условия - естествено това не е спортна кола
- недостатък - лека нестабилност в завои при по висока скорост(характерно за вановете)
Потребителски аватар
Фичо
Маниак
Регистриран: 23 апр 2010, 11:58
Град/City: София

Re: Нисан Ноте 1.4

Мнениеот Фичо » 03 авг 2010, 18:21

mihailov"263889 написа:Собственик съм на Ноте 1,4 от 2.5 години. Мога да споделя на новите собственици или тези които се двуомят да си купят такъв автомобил следното:
...............

Ти, разбира се, имаш много повече опит и впечатления (сравнени с моите 1500км и един месец) и с повечето неща съм съгласен - доволен съм от колата, кефи ме - обаче по някои от точките бих споделил малко по-различно мнение:

- със своите 88 коня колата е доста пъргъва и динамична във всеки момен - особено когато трябва да се изпревари рисково чак пъргава и динамична не бих я нарекъл :wink: , въпреки, че това е относително ...

- ниско ниво на шум в салона, простор, перфектен обзор на пътя да, по отношение на двигателя е добра изолацията (понякога се чудя дали работи мотора :D ), но що се отнася до неравностите по пътя и съответния шум, предаван от ходовата част - има какво да се желае (това може би зависи и от гумите до известна степен - аз съм си с фабричните "Бриджстоун")
По отношение на обзора - да, широко предно стъкло, но аз лично имам известен проблем, когато съм първи на светофар - трябва леко да се навеждам напред за да видя добре. Назад също е малко ограничена видимостта, предвид задните колонки, но пък това се компенсира напълно с големите странични огледала, които много ме радват :yeah: . Просторът вътре наистина е перфектен :bravo:

- моделът с интелигентен ключ е изключително удобство за много разсеяни шофьори нямам тази екстра, но като четох ръководството - строи ми се доста сложно :wink:

- с оглед на финансите не се подлъгвайте с двигател 1.6 - и 1.4 ще ви върши отлична работа - хмммм, мисля все пак, че който е свикнал на по-динамично каране - 1.6 е много добър вариант :) , иначе на мен лично 1.4 ми е напълно достатъчно :thumbs up: .

А пропо - последно време май все повече "Бележки" забелязвам по улиците :D
Nissan Note 1.4MT Acenta
---------------------------------------------
Изображение
Потребителски аватар
pierr4o
Регистриран: 04 юни 2010, 09:30
Град/City: plovdiv

Мнениеот pierr4o » 03 авг 2010, 21:21

фичо, къде ги виждаш тия бележки :shock: аз за 1500 км из Бг през юли- главно черноморието, само една дизелова във Варна срещнах...
а, в пловдив съм виждал още само 2 сини и една бежова... а дано повече бележки, че да има кво да се обсъжда :D ..моите фабрични гуми са континентал, но те са 16-ки...
няма ли друг с 1,6 двигател да сподели как му се струва на това купе...
иначе интелигентният ключ хич не е сложен, само да ти стои в джоба...той пак си има обикновен ключ, който се води авариен и е "скрит"..
и аз нещо още не мога да свикна с обзора, но огледалата са си супер :bravo: на мен лично си ми е много комфортна колата... :bravo:
Nissan Note 1.6, 4 AT, Tekna Connect
Потребителски аватар
Фичо
Маниак
Регистриран: 23 апр 2010, 11:58

Мнениеот Фичо » 04 авг 2010, 10:19

pierr4o"264051 написа:фичо, къде ги виждаш тия бележки

Е из София главно, и не е защото сега повече се оглеждам, аз още преди да я взема мойта доста се оглеждах за Нотки :D
Миналата неделя и до Мальовица ходих - по пътя също 3-4 видях :)

няма ли друг с Acenta , да ми каже чете ли му свирката MP3 :mrgreen: , а предполагам, че 1.6 много добре пасва на туй купе :thumbs up: :wink:

а дано повече бележки, че да има кво да се обсъжда
айде наистина :thumbs up: , че да си направим и една сбирка на нотковците :yeah: :beer:
Nissan Note 1.4MT Acenta
---------------------------------------------
Изображение
Потребителски аватар
kuker
Регистриран: 26 юни 2010, 23:07
Град/City: Бургас

Мнениеот kuker » 08 авг 2010, 17:22

Аз имам tekna 1,6 от около година и половина и бих казал че единствения "проблем", поне за мен е че при по-висока скорост е малко по-шумно в купето! Говоря за скорост над 120км/ч. А автомобила за този двигател е прилично пъргав и имам чувството че над 130км/ч набира скорост по-лесно. На магистралата за Бургас автомобила си държеше 180км/ч без проблем. А пък разхода при малко "по-агресивно" шофиране включен климатик трима човека (с багаж) - 6,3л/100км. - мисля че е доста добре! Ако човек иска да прави икономия на бензин - автомобила го позволява. На дълъг път съм свалял разхода на 5,1л/100км.
Потребителски аватар
asko11
Регистриран: 27 дек 2009, 13:09
Град/City: Шумен
Изпратили благодарности: 1 път

Мнениеот asko11 » 09 авг 2010, 19:24

Здравейте!
Преди да си купя Нота, правих тестдрайф на 1.6 двигател и ми хареса поведението и ускорението на колата,но поради факта че жена ми също ще я кара , а тя е без никакъв опит реших да е с двигадел 1.4.
И съм доволен за сега събирам всичко което ни е нужно в нея, и се движи по пътищата отлично, окачването е малко твърдо в сравнение с алмерата, но хората не са знаели че ще се кара по такива разбити пътища.
За разхода зависи от карането - за извън градско свалял съм разхода до 4.7, но съм стигал и до 6.5 поне така показва уреда, но при нормално каране е около 5.1- 5.5 с двама възрастни и две деца.
Моята нотка е ниво ексклузив 1.4 - доволен съм от колата, нова е ще видим след някоя година как ще е.
NISSAN NOTE 1.4 EXCLUSIVE
emdles4
Регистриран: 22 мар 2010, 12:18

Мнениеот emdles4 » 22 авг 2010, 12:52

Фи"264119 написа:ot;]
pierr4o";p="264051 написа:фичо, къде ги виждаш тия бележки

Е из София главно, и не е защото сега повече се оглеждам, аз още преди да я взема мойта доста се оглеждах за Нотки :D
Миналата неделя и до Мальовица ходих - по пътя също 3-4 видях :)

няма ли друг с Acenta , да ми каже чете ли му свирката MP3 :mrgreen: , а предполагам, че 1.6 много добре пасва на туй купе :thumbs up: :wink:

а дано повече бележки, че да има кво да се обсъжда
айде наистина :thumbs up: , че да си направим и една сбирка на нотковците :yeah: :beer:

айде честит подфорум!

1.6 мотора е екстра, поне за мен, а и автоматика само с него го дават

а МП3 нема.... :mrgreen: води се че има вход за мп3 :-P :mrgreen: :mrgreen:
Потребителски аватар
bdyakov
Регистриран: 27 мар 2010, 18:55

Мнениеот bdyakov » 08 сеп 2010, 13:43

Колата е ОК и рядко стигам разход 5л/100км с 1.4 бензин. Дразни ме малко това че аудиото показва само номера на телефона, който те търси, но не и името, а когато набираш дори и това не виждаш. Не смея да държа документи в климатизираната жабка, заради евентуалния конденз- не знам дали съм прав... :pardon:
Потребителски аватар
pierr4o
Регистриран: 04 юни 2010, 09:30
Град/City: plovdiv

Мнениеот pierr4o » 08 сеп 2010, 19:51

bdyakov"269312 написа: Не смея да държа документи в климатизираната жабка, заради евентуалния конденз- не знам дали съм прав... :pardon:

Духалката в жабката може да се изключва, просто се завърта джаджата в самата жабка.
Nissan Note 1.6, 4 AT, Tekna Connect
wess
Регистриран: 14 юни 2017, 21:38
Град/City: Бургас

Нисан Ноте 1.4

Мнениеот wess » 28 юли 2017, 22:15

Здравейте колеги !
Нисан ноут 1.4 - 2007 г.,механична кутия .Двигателят, изведнъж /при задръстване/губи мощност -даваш газ ,а моторът не кача повече от 2000 оборота -70-80 км/час.
Четох тук -там -вариантни причини :1.лош бензин 2.свещи /сменени са преди 2 месеца с маслото и всички филтри - пробег около 2000км./3.Четох за някакво самоспиране на спирачната с-ма.4.Проблем с датчика за въздух ,омаслени дросели/като следствие / и т.н.Без чек индикации на дисплей!
Известен ли ви е такъв проблем като разбирачи!Благодаря предварително за мнението ви!
нафетс
Регистриран: 01 окт 2017, 20:22
Град/City: Бъргас

Нисан Ноте 1.4

Мнениеот нафетс » 24 окт 2017, 12:38

bdyakov написа:Източник на мнението Колата е ОК и рядко стигам разход 5л/100км с 1.4 бензин. Дразни ме малко това че аудиото показва само номера на телефона, който те търси, но не и името, а когато набираш дори и това не виждаш. Не смея да държа документи в климатизираната жабка, заради евентуалния конденз- не знам дали съм прав... :pardon:

поразрови се малко в менюто и ще разбереш, че имената излизат САМО ако са вкарани в телефона на латиница :thumbs up:
am_ivanov
Регистриран: 15 юни 2017, 21:39

Нисан Ноте 1.4

Мнениеот am_ivanov » 28 ное 2017, 07:37

Здравейте, от няколко дена забелязвам че като старгирам на таблото ми изписва PS. Въпросът ми е някой знаели какво е това и от какво се дължи?
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: Infiniti G35 Sport Sedan
Благодарил (а): 145 пъти
Изпратили благодарности: 469 пъти
Контакти:

Нисан Ноте 1.4

Мнениеот dare__devil » 28 ное 2017, 11:31

Power Steering...разваля се :(
Потребителски аватар
Ivanjk
INSANE
Регистриран: 07 юни 2014, 22:24
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: Тел-Авив
Благодарил (а): 246 пъти
Изпратили благодарности: 245 пъти

Нисан Ноте 1.4

Мнениеот Ivanjk » 28 ное 2017, 15:43

Мда , ще трябва да погледнете серво-усилвателя. Не знам дали подлежи на ремонт.
Qashqai 1.6i 2013 ex
NV-200 1.5dci 2014
Qashqai 1.6 dci CVT 2017
Потребителски аватар
stani
Точното Око
Регистриран: 15 юни 2008, 12:06
Автомобил/Car: Sunny N14
Град/City: София, ж.к. Надежда 2
Благодарил (а): 30 пъти
Изпратили благодарности: 277 пъти
Контакти:

Нисан Ноте 1.4

Мнениеот stani » 28 ное 2017, 16:19

Започни с проверка и почистване с контактен спрей на всички букси на ел. сервото (под волана)
Бавен като оФлюФ, тъ-дъ-дъ-дъ-дъ-дъм,
но завива като ЕВО.Изображение
Кара си на гаССС, тъ-дъ-дъ-дъ-дъ-дъм,
но заделя мъни-та за ДЗВЕРО!Изображение

Върни се в “Tiida & Note”