Nissan Almera N16 (2000 - 2006) +/-

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
stanislavv87
Редовен
Регистриран: 30 авг 2014, 16:56
Автомобил/Car: Almera N16
Град/City: София
Благодарил (а): 4 пъти
Изпратили благодарности: 18 пъти

Re: Nissan Almera N16 (2000 - 2006) +/-

Мнениеот stanislavv87 » 09 юни 2015, 23:33

Преди година, когато си купувах алмерата, тази тема ми беше изключително полезна като информация и благодарение на нея успях да се ориентирам кой е най-добрия мотор за мен. Времето, за което изчетох тогава 29-те страници не беше никак малко,но не там е проблемът. Причината, поради която си позволявам да пиша в тази прекрасна тема е, че повече от 50% от нея е някакъв СПАМ, който на места продължава страници. Толкова е разсейващ, че ако не внимаваш и не се връщаш назад да препрочиташ, губиш нишката. Най-простия пример,който мога да дам е, че макар авторът на темата да си е направил труда да редактира първия си пост и да напише с големи букви, че 2.2 дизел е нисанския мотор а 1.5дци е рено, масата хора са объркани и питат пак и пак и пак кой кой е! Молбата ми е администраторите да заключат тази скъпоценна информация и лека полека да я изчистят от огромното количество брак начело с моето мнение. А ако някой наистина има какво да добави по темата, да пише до админите и те да допълват златния фонд на N16
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: Infiniti G35 Sport Sedan
Благодарил (а): 132 пъти
Изпратили благодарности: 441 пъти
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 10 юни 2015, 07:16

Готово :)

Позволявам си да сложа тук и линк към темата си за сравнение между Н15 ГА16ДЕ и Н16 2.2Ди: viewtopic.php?f=40&t=29206&hilit=+%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BE%D1%80
Смея да твърдя, е има полезна информация, свързана с тази тема.

Поздрави на всички!

П.С. Общи приказки, спам и т.н. на тема Алмера Н16: viewtopic.php?f=40&t=43754
Потребителски аватар
wepkid
Oil Expert
Oil Expert
Регистриран: 08 окт 2011, 21:17
Град/City: Разград
Изпратили благодарности: 9 пъти
Контакти:

Мнениеот wepkid » 25 авг 2015, 19:46

c.karadjov написа:Здравейте, извинявам се ако не сам прочел или видял но имам питане за бензиновия двигател на Almera N16 1.5 98hp след 2002г. какво производство е ?

Мотора си е японски колега! Ако не се лъжа QG серията е първият (или един от първите) мотор след съюза с Рено, но в него няма нищо от рено. В самата Н16-ка, като кола има неща от рено, но не и по мотора.
Изображение
Потребителски аватар
wepkid
Oil Expert
Oil Expert
Регистриран: 08 окт 2011, 21:17
Град/City: Разград
Изпратили благодарности: 9 пъти
Контакти:

Мнениеот wepkid » 26 авг 2015, 10:24

dimkaraganchev написа:Да чукна на дърво, досега не съм констатирал нищо от рендетата. :lol:

Аз да кажа какво съм открил в моята на рено:
1. звука на зумера (същият като на рено);
2. микроключетата на оригиналният ключ за централното са на рено;
3. помпичките на чистачките;
4. степените на чистачки, моята е с 30303030303 степени, на меганите съм виждал да са така;
Предполагам че има още неща, но в момента не се сещам ;)
Изображение
Marcus_Robin
Маниак
Регистриран: 19 юли 2015, 14:45
Град/City: Велинград
Изпратили благодарности: 1 път
Контакти:

Мнениеот Marcus_Robin » 31 авг 2015, 15:32

:-) Да споделя и аз впечатления, като "пресен" собственик на АлмераN16 2.2Di.
Какво ми харесва:
Дизайнът винаги е въпрос на вкус и не е особено важен, но на мен определено ми харесва визията на Алмера и Нисан изобщо. Много приятно управление, стабилна в завои–върви като по релси. Има страхотни спирачки.
От двигателя за сега съм много доволен. Наистина между 1000 и 1500 об. е малко тегаво, но се свиква. Гледам да държа обороти, когато ще ускорявам от ниски скорости. След 2000 оборота показва едно друго лице колата. Много ми харесва. Хубав климатик и парно. Много приятно усещане за уют. Много удобни седалки и множество шашави и готини жабки и прочее удобства за ежедневието. Още не съм засичал разхода на гориво, но при положение, че карам едва 9 до максимум 10 000км. годишно, няма да ми е толкова важно. И нещо не маловажно– по купето няма никакви ръжди. Никакви!
Минусите:
За сега ме дразни само слабото осветление на таблото. Можеше да е много, много по-добре.
Коланите ми идват малко високо и трябва да измисля нещо по въпроса. Не е много приятно. Не съм висок, но и не се смятам за дребен с ръста ми от 169см.
Като цяло съм адски доволен и щастлив от покупката и съм на път да стана много голям фен на марката и конкретния модел. :-)
Потребителски аватар
1010101010
Регистриран: 14 яну 2016, 19:37
Контакти:

Мнениеот 1010101010 » 24 яну 2016, 17:51

N16 98 коня бензин е за мен най-добрият избор от този модел. Моята е 2003 г. седан, с всички екстри за модела. Сложил съм газов инжекцион ROMANO (двигателят е перфектен за работа на газ). Разход на газ без пътници плюс багаж до 30-35 кг.: зимно градско - 10 л. Лятно градско - 8,5-9 л. Зимно дълго - 7 л. Лятно дълго - 6-6,5 л. Лично на мен ми е много удобна като седалки и интериор, висок съм 1,70. Вратите нямат никакво скърцане при отваряне и затваряне, а звукът при затварянето ѝм е просто мехлем за ухото на фона на това, което чувах години наред от Поло и Пасат. Багажникът е достатъчно голям, подреден и добре осветен. Достатъчни са ми всевъзможните регулировки на фарове, огледала, чистачки, волан и седалка. Осветеността на таблото е перфектна - хем не ти блести нощно време, хем виждаш всичко идеално. Борд-компютърът показва на екрана в средата на предното табло всичко необходимо като информация, без да пречи на видимостта или да отвлича вниманието! В началото изглежда сложно, но като му свикнеш, разбираш, че дава страшно много информация и разполага с доста настройки, което си е вид екстра. Климатроника е добър, тих, "умен" и върши перфектно работата си. Осветление в купето - като ден! Качество на сглобките по интериора - супер (спрямо същото при VW), т.е. няма НИКАКВО скърцане, клатене или хлопане, а колата е над 12 годишна. Ръжда няма никъде, освен по ходовата част, защото е от северната част на Австрия с 4-6 месеца снежна покривка годишно. Брони - много еластични и идеални при леки удари - самовъзстановяват формата си почти без видими белези! Спирачки - чудни! Управление - екстра(сервото на волана е на топ ниво)! Стабилност в завои - идеална (трудно ще я поднесеш и в сухо, и в мокро време, естествено, с добри гуми). Окачване и ходова част - абе не се чупи! Не и не! Двигателят е много тих, хем е с верига. Шум в купето - нисък до 130 км/ч и среден при скорост над 130 км/ч. (можеше и да е по-шумно, както и по-тихо). Ускорение и ряз - достатъчни за мен предвид тежкото купе (при хечбека сигурно е по-добро). Скоростите влизат мазно и безпроблемно. Съединителят не се усеща кога и как го натискаш - мек и плавен. Усещането при каране е като за по-голям, по-горен клас автомобил. Цени на резервни части и консумативи - по-скъпи от на VW, но не много. Поради неголямото разпространение на модела е минимален шанса да попаднеш на менте части, дори и да са по-евтини, докато при VW не е така - ментета да искаш!
Плюсовете са мно-о-ого, но спирам с тях и минавам на минусите, за да прецени всеки потенциален купувач на модела дали ще са проблем за него или не: Много твърдо окачване, т.е. подрусва си при неравности повече и от Полото, което имах за еталон по твърда возия (може би това е цената на ненормално здравата ходова част). Липсва регулиране осветеността на таблото (което, както казах, за мен не е проблем, но за други да е сериозен минус). Малко слабо парно при духане в краката, иначе перфектно при обдухване на предно и странични стъкла. Голям радиус на завой, т.е. слаба маневреност при въртене по малки улички. Поради високият капак на багажника видимостта през вътрешното огледало при маневриране назад е недобра (може би заради ръста ми, а може би не?!). Слаби или чувствителни държачи на предна и задна броня - лесно става разместването на броните, но лесно става и наместването ѝм :-D Малко по-шумен двигател при потегляне докато си на първа, после почти не се чува. Мястото за краката на седящите отзад не е много и по-високи пътници не биха се чувствали комфортно на задната седалка. Осветеността на пътя на къси светлини ми е недостатъчна и в това отношение отстъпва на VW, с които постоянно ги сравнявам поради дългите години каране и опит с тези коли. Друго не се сещам...
С две думи - английският японец е много добра кола в съотношение цена/екстри/качество и определено бих препоръчал Алмера при покупка на кола втора ръка в този клас. :thumbs up:
Последна промяна от 1010101010 на 09 фев 2016, 19:17, променено общо 1 път.
Man.Utd & Insane club Bulgaria
nisaanman
Регистриран: 13 юли 2016, 17:29

Мнениеот nisaanman » 13 юли 2016, 17:34

Здравейте,

От скоро съм собственик на Алмера N16 бензин 2005-та година. Бихте ли ме упътили към документация за модела? Опитах се да намеря навсякъде, но не успявам.

Никога не съм карал Нисан. Има супер много екстри и от бутоните на таблто се управлява климатик, радио, всичко. Като индианец съм в нея цяла седмица. Нищо не мога да пусна и спра като хората докато съм в движение :)

Поздрави
Потребителски аватар
dimkaraganchev
Нисан Клуб България
Нисан Клуб България
Регистриран: 28 яну 2007, 01:48
Автомобил/Car: Primera P11-144
Град/City: гр.Сопот
Благодарил (а): 47 пъти
Изпратили благодарности: 85 пъти

Мнениеот dimkaraganchev » 14 юли 2016, 12:07

Така е. Не е измислено както трябва. Прекалено много време и внимание се губи, за да управляваш радио и климатик.
Nissan Primera P11-144 GA16DE с ГИ "AG"
Nissan Primera P11-120 GA16DE с ГИ "AG"
Nissan Almera N16 face QG15DE с ГИ "GI"
Ex Nissan Primera P10 GA16DS с АГУ "Сбирщайн"
Изображение
Потребителски аватар
1010101010
Регистриран: 14 яну 2016, 19:37
Контакти:

Мнениеот 1010101010 » 17 юли 2016, 14:28

nisaanman написа:Здравейте,

От скоро съм собственик на Алмера N16 бензин 2005-та година. Бихте ли ме упътили към документация за модела? Опитах се да намеря навсякъде, но не успявам.

Никога не съм карал Нисан. Има супер много екстри и от бутоните на таблто се управлява климатик, радио, всичко. Като индианец съм в нея цяла седмица. Нищо не мога да пусна и спра като хората докато съм в движение :)

Поздрави

А честито! Направил си правилната покупка. Не се плаши от командното табло, не е сложно. Натискаш лявото кръгло копче и си в режим радио. Със стрелките търсиш радиостанция и която ти харесва, я запаметяваш с бутони от 1 до 6 с натискане и задържане. Натискаш дясното кръгло копче и си в режим вентилация на купето. На дисплея ти показва кое копче от 1 до 6 какво регулира, напр. 1 и 4 усилват/намаляват степента на обдухване и т.н. В този режим дясното кръгло копче служи за усилване и намаляване на температурата в купето. Другите копчетии сам ще ги разбереш. На първо време отрепетирай на място тези функции, че да не стане ПТП поради отвличане на вниманието. Айде успех и безаварийно каране. Ако нещо не ти е ясно, пиши на лични. Всеки път се качвам в Алмерата с удоволствие и карам с кеф, защото е страхотна кола за парите си. Дано и с теб да е така :thumbs up:
Man.Utd & Insane club Bulgaria
velinr
Маниак
Регистриран: 14 юни 2007, 21:31
Град/City: Велико Търново
Благодарил (а): 2 пъти
Изпратили благодарности: 4 пъти

Мнениеот velinr » 17 авг 2016, 14:06

Айде и аз да напиша, че май никой не е споменал преди това.
Всички модификации с 2.2D двигател имат проблеми с веригата на вакумната помпа. По-точно с водача й. Не е страшно, ремонта не е скъп, не е труден, но ако се пренебрегне, води до фатални щети.
2.2DCi е по-добрия вариант спрямо 2.2Di - изглежда по-надеждна откъм проблеми с помпата. Отделно е по-мощен и има по-добре динамика (което вероятно се дължи и на разлики в турбото).
На модификациите след 2003, след известно време се появяват проблеми със говорителчетата и CD плеара.
Кормилните рейки също са слабо място - протичат. Моята я карам така вече 40х км, все още няма дразнещи чукания или луфтове.
Проблеми имах с плафона - общо взето копчетата не са надеждни.
Окачването - след смяна на предните пружини (едната беше счупена незнайно защо) и всички амортисьори (все пак беше на 200 000км) - засега проблеми няма.
Противно на други мнения - зимата загрява бавно, трябва да мина поне 10-на км за да почне да се усеща парното. По надолнище изстива. Това донякъде се компенсира с кашон наврян пред радиатора (само да не забравя да се махне пролетта). Опитах да сложа печка, не успях да намеря място (такова че да влезе без особени премеждия).
Шумна е вътре. И двигателя не е от най-тихите. (2.2DCi).
Проблем ако трябва да се направи копие на ключ - оригиналните са ужасно скъпи, ключарите не правят копие със дистанционно. Донякъде има надежда - ключ от друга кола може да се програмира да работи, стига да е съвместим - имат модификации (така де, програмира се колата, не ключа).
Няма самодиагностика на ECU, трябва си кабел и компютър.
На втория ред седалки е тясно за краката, трябва да сядат по-дребни хора.

Това се сещам като типични проблеми.
Almera N16 YD22DDTi, 100kW
Marcus_Robin
Маниак
Регистриран: 19 юли 2015, 14:45
Град/City: Велинград
Изпратили благодарности: 1 път
Контакти:

Мнениеот Marcus_Robin » 27 сеп 2016, 16:19

:-) Вече година и няколко месеца си карам алмерата и само добри думи мога да кажа.
Септември ходих на море и ми даде разход 5,8 л. на 100 с климатик и скорости от 120 до 140 км./ч. с най-обикновен дизел от ЕКО. Имаше и планинско– моя си район Велинград, и след Бургас нагоре към Варна.
И не на последно място– поздрави на Нисан за спирачките. "Извадиха" ме от критична ситуация с един тираджия камикадзе...
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 09 ное 2016, 09:18

viewtopic.php?f=40&t=43754

Тази тема има заглавие и произтичащо от него съдържание. Останалото или в нова тема, или в тази от линка горе. Мерси :thumbs up:
Павлин Проданов
Регистриран: 16 фев 2017, 13:33
Град/City: Ямбол

Мнениеот Павлин Проданов » 06 юли 2017, 15:43

Presko написа:Източник на мнението Nissan Almera 2.2 Di Comfort 5

Къде се намира поставката за чадър?
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 06 юли 2017, 18:01

Пред задната седалка.
Потребителски аватар
CakeS
Регистриран: 17 мар 2016, 11:08

Мнениеот CakeS » 12 окт 2017, 21:18

И аз да споделя. Ще се радвам да съм полезен на някого.

Година и половина каране на Алмера 2000г. 1.5i 90к.с. и около 20 000 км. Мога да кажа, че автомобилът е прекрасен за цената си. Хубав, стабилен и здрав мотор, става да се кара на газ.
За това време смених само дискове, накладки, свещи и 1 бобина. Препоръчвам го. Ако някой си търси да гледа да няма ръжда и мотора да работи равномерно без да се клати много.

Поздрави!
Nissan Almera 2000 1.5i 16V 90hp

Върни се в “Almera & Tino”