Огледи на Ниссани - да споделим и помогнем при покупка!

Въпроси относно притежаването и поддържането на автомобил NISSAN.
Потребителски аватар
Ивайло Димов
Маниак
Регистриран: 10 яну 2022, 12:48
Автомобил/Car: Leaf
Град/City: Шумен
Благодарил (а): 75 пъти
Изпратили благодарности: 54 пъти

Мнениеот Ивайло Димов » 11 сеп 2023, 21:42

Карам dci ,това е дуракоустойчив мотор ...проблема при всички дизели е периферията ,която минава в графата "консумативи" Обикновено го отнася втория собственик .Бензиновите ако се обслужват на нормални интервали 7-8 хил градско и до 10 хил при смесен режим имат голям ресурс.Лично аз бих търсил бензинов с ръчна кутия заради опцията АГУ ,като сервизната история е важна дори да се отрази на цената.
От всеки дефект-ефект

Seat Toledo 1.8 20V AGN
Потребителски аватар
PeterP@n
Маниак
Регистриран: 21 мар 2021, 14:48
Автомобил/Car: Interstar X70
Град/City: София
Благодарил (а): 2 пъти
Изпратили благодарности: 70 пъти

Мнениеот PeterP@n » 12 сеп 2023, 21:15

Също съм карал Dacia Logan MCV с такъв 1.5 DCI двигател 68 к.с. и ако маслото се сменя на до 10 000 км, няма грижи. Проблемът е, че на запад по предписание на производителя, маслото се сменя на 30 000 км и от там идват задиранията по лагерите и самия колянов вал, защото няма масово масло, което да издържа такъв пробег, еле пък на дизел, а и с оглед на сравнително малкия обем, който поема двигателя (4.5 литра масло) и малкообемния маслен филтър. Затова казвам да се има това предвид и да се гледа да има достоверна сервизна история.
Отделна тема е и извличането на до 115 к.с. от този двигател, като това определено не спомага за голям ресурс.
Само за срвавнение, обемът на маслото в 2.0 DCI е около 7 литра, което също си е предпоставка за това, че маслото не губи качествата си така бързо, както при обем 4.5 литра в 1.5 DCI.

Понеже се споменават руснаците, ето няколко клипчета в които се споделят точно тези проблеми:
https://www.youtube.com/watch?v=EsURUQE0wH8&pp=ygUb0YfRgtC-INC90LUg0YLQsNC6INGBINC6OdC6
https://www.youtube.com/watch?v=ndJPh6C3zYM
https://www.youtube.com/watch?v=ivnFjjsNRi8
https://www.youtube.com/watch?v=BkrYoChVvVQ
Потребителски аватар
ivorec
INSANE
Регистриран: 25 мар 2007, 20:17
Автомобил/Car: Sunny N14
Град/City: Eлин Пелин
Благодарил (а): 53 пъти
Изпратили благодарности: 86 пъти

Мнениеот ivorec » 13 сеп 2023, 20:34

Аз пък съм продал 3 броя М9R. И 20 броя да имам, ще ги продам. Същото се отнася и за 2.0 бензин, 2.5 бензин, 3.5 бензин. Това защото са много здрави....
Nissan Almera 2001,1.5,90 hp
Nissan Primera 2005,2.2,139 hp
Nissan Pulsar 2017,1.6 Turbo,190 hp
Nissan Murano 2005 3.5/235 hp
Nissan Sentra 2005 2.5/180 hp
Nissan Maxima 2005 3.5/260 hp
Mitsubishi Shogun 2005 2.5 D/115 hp
Renault Scenic 2 1.9 D
Потребителски аватар
PeterP@n
Маниак

Мнениеот PeterP@n » 13 сеп 2023, 22:04

То като гледам, явно трябва да си мазохист, хем виждаш, че не ти върви с Нисан, хем продължаваш да пробваш. Или тече яка далавера и купуваш на тънко и продаваш на дебело...
;)
Шегата на страна, ама общи фрази без конкретика не хващат много декиш. Ако се купи каквато и да е кола, която е карана до крайния ресурс за който е разчетена и после някой е "вкарал в норми" пробега и я продаде след това, тогава ще излезе, че всички коли са боклуци, защото се чупят.
Затова, когато се търси кола на ниска цена, човек трябва да внимава и да си отваря очите на 10, да се провери сервизната история и дали пробега не е манипулиран. Ако не може да се провери това, по-добре е човек да не си слага главата в торбата и да бяга надалеч. Съвременните коли са така проектирани, че да изкарат десетина годинки или 150 000 - 200 000 км и да грохната, та човек да си купи нова. Та първите собственици са се възползвали от това, че са били първи и после се отървават и идва втория собственик, който или успява да нахендри трети собственик, или се набалбуква той.
Дизелите по принцип се купуват с идеята да се карат много и до грохване, ремонтите са им скъпи, защото освен двигател, имат турбина и горивна апаратура, всяко от което е скъпо да се реновира и е с почти една и съща себестойност като на другите две. Затова е по-добре бензинов автомобил, ако ще е втора ръка.
firefighter
Регистриран: 08 сеп 2023, 10:32
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: ГОРНАОРЯХОВИЦА

Мнениеот firefighter » 14 сеп 2023, 09:33

Може ли някой надежден сайт за проверка на сервизната история на стар автомобил по ВИН. Аз пробвах в automoli.com ,но докладът беше много разочароващ : колата не е издирване, няма информация за катастрофи и май беше това! Това срещу 21 лв. Може ли да се търси информация в представителствата на Нисан и на каква цена?
Потребителски аватар
skydiver
Парашутист
Парашутист
Регистриран: 17 юни 2009, 00:10
Автомобил/Car: Titan A60
Благодарил (а): 842 пъти
Изпратили благодарности: 506 пъти

Мнениеот skydiver » 14 сеп 2023, 22:18

PeterP@n написа:Източник на мнението
Затова, когато се търси кола на ниска цена, човек трябва да внимава и да си отваря очите на 10, да се провери сервизната история и дали пробега не е манипулиран.

A това пък са разкази от Криптата...
Масово колите след изтичане на гаранцията се обслужват в не-оторизирани сервизи.
Потребителски аватар
PeterP@n
Маниак

Мнениеот PeterP@n » 17 сеп 2023, 10:24

skydiver написа:Източник на мнението
PeterP@n написа:Източник на мнението
Затова, когато се търси кола на ниска цена, човек трябва да внимава и да си отваря очите на 10, да се провери сервизната история и дали пробега не е манипулиран.

A това пък са разкази от Криптата...
Масово колите след изтичане на гаранцията се обслужват в не-оторизирани сервизи.

Красноречив е и фактът, ако в гаранционният срок в оторизирания сервиз, смяната на маслото е правена на над 10 000 км, още с първите няколко такива смени, двигателят вече е съсипан.
Това, че се обслужват в неоторизирани сервизи, не значи че колата губи сервизната си история, ако предния собственик се е грижел за колата си и е бил прилежен, то ще има и доказателства за това.
Освен това, сервизна история не се води само в гаражните сервизчета у нас, а по белите държави си издават документи за всяка една дейност по автомобила, дори и неоторизираните сервизи го правят. Акопредният собственик е бил мърляч и е карал душманската и не е полагал грижи за колата си, то тежко на следващия собственик! Ако някой иска да играе на руска рулетка и да се осланя на късмета си, когато купува кола втора употреба, то изборът си е изцяло негов! Само после да няма обобщения от рода на "тези коли са боклуци".
Колкото до приказките от криптата - до сега при изборите на автомобили втора ръка за мен и мои познати съм нямал неприятни изненади, само че стриктно съм се придържал към тези приказки и не са ме подвели. Който слуша повеят на сърцето си, може да се опари!
firefighter
Регистриран: 08 сеп 2023, 10:32
Град/City: ГОРНАОРЯХОВИЦА

Мнениеот firefighter » 25 сеп 2023, 09:55

Колеги , какво ще кажете за този Нисан : https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 6105838393 ? Заслужава ли си да ходя да го гледам? Двигателят1.6 dCi (130 Hp) става ли?
Потребителски аватар
Ивайло Димов
Маниак
Регистриран: 10 яну 2022, 12:48
Автомобил/Car: Leaf
Град/City: Шумен
Благодарил (а): 75 пъти
Изпратили благодарности: 54 пъти

Мнениеот Ивайло Димов » 25 сеп 2023, 17:44

Километрите сигурно са по 2 ,шофьорската седалка е в лошо състояние ,двигателя е измит на автомивка .Задължително оглед в сервиз и диагностика.
От всеки дефект-ефект

Seat Toledo 1.8 20V AGN
Потребителски аватар
PeterP@n
Маниак

Мнениеот PeterP@n » 27 сеп 2023, 00:04

firefighter написа:Източник на мнението Колеги , какво ще кажете за този Нисан : https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 6105838393 ? Заслужава ли си да ходя да го гледам? Двигателят1.6 dCi (130 Hp) става ли?

Трябва задължително много щателен оглед и много читава диагностика. На работещ двигател да се види как е налягането на картерните газове и ако е повишено, това не е добре. Отделно и турбината не е от най-дълговечните. Ангренажната верига е тъничка едноредна и не е с много голям ресурс, а за смяната й се вади мотора и е бая играчка. Маслената помпа е с променлива производителност но и тя е със слаба конструкция и не много голям ресурс, а от нея могат да дойдат много беди за двигателя. Като цяло не е много ремонтопригоден автомобил и е бъкан с повечко системи и електроника. Хубаво е да се види рекламираната сервизна книжка и история и най-малкото, ако е от Италия да се види в Targa-та на колко километра и кога е минала преглед за последно там, за целта трябва да се знае регистрационния номер.
Инак този мотор е страшно икономичен и същевременно с прилична динамика, но ако е стопанисван зле и е каран душманската, за този пробег може да му е свършил животеца.
Лично аз не бих рискувал обаче с автомобил с дизелов двигател втора ръка.
Dz1nk0
Регистриран: 19 окт 2023, 12:49
Град/City: Кърджали

Мнениеот Dz1nk0 » 31 окт 2023, 21:02

Здравейте.
Има ли колеги от гр. Пловдив, които имат някаква информация за автокъща Крис Кар Ауто. От доста време наблюдавам един Кашкай там, който ми допада. Прави ми впечатление, че колите предлагани в автокъщата са подбрани, закупувани от официални български дилъри.
Ето линк към офертата https://m.mobile.bg/details/21668009341565109
Малко ми се виждат множко тези пари, при положение, че в мобилето в момента намирам за малко повече пари и по-големия батко (X-Trail), горе долу същата година и също купувани от България, респ. със сервизна история.
Потребителски аватар
PeterP@n
Маниак

Мнениеот PeterP@n » 01 ное 2023, 18:40

Определено цената е завишена, трябва да е перфектна.
Инак има не лоши алтернативи на по-изгодни цени и с по-малък пробег, пак проверени и със сервизна история:
https://selection.renault.bg/view?model=2310EANK01
https://selection.renault.bg/view?model=2310OARK17
https://selection.renault.bg/view?model=2310EARO01
Каджарът не е по-лош аналог на Кашкая, двата модела се правят на една база и се влагат едни и същи агрегати и модули, такаче са си разнояйчни близнаци.
stefansmail
Регистриран: 18 фев 2024, 21:28
Автомобил/Car: X-trail T32
Град/City: Бургас
Благодарил (а): 3 пъти

Мнениеот stefansmail » 18 фев 2024, 21:48

Здравейте,
нов съм във форума и съжалявам ,че първия ми пост е с искане за съвет ,но ще съм благодарен на всеки който би могъл да ми помогне с покупката на мечтания автомобил :-D
Възнамерявам да купя Nissan Rouge 2,5 бензин и съм загледал ето този:

https://m.mobile.bg/details/21698059829144904

Не съм ходил още на оглед ,че ми е малко далече и исках да се подготвя предварително със информация на какво да обърна внимание , какви могат да са подводните камъни при покупка на такъв , или на точно този автомобил ?

Благодаря преварително за всяко мнение или съвет!
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: 100NX B13
Благодарил (а): 518 пъти
Изпратили благодарности: 1243 пъти
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 19 фев 2024, 09:58

Qashqai J11 1.6dci 4x4 MT
Infiniti FX37S :angel:
stefansmail
Регистриран: 18 фев 2024, 21:28
Автомобил/Car: X-trail T32
Град/City: Бургас
Благодарил (а): 3 пъти

Мнениеот stefansmail » 19 фев 2024, 21:27

Помолих собственика да ми изпрати снимка на документите и вин , също така документ за платено мито и технотест...
https://freeimage.host/i/JEipjff
https://freeimage.host/i/JEsHUxt

Получих тези снимки.
:roll:

Върни се в “Технически въпроси”