Регулиране на фаровете

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Потребителски аватар
va4eto
Маниак
Регистриран: 22 яну 2009, 21:09
Автомобил/Car: Almera N15
Град/City: Габрово

Регулиране на фаровете

Мнениеот va4eto » 22 мар 2014, 00:58

Марка: Нисан
Модел: 100НХ
Двигател (по възможност код): GA16DS

Проблем/въпрос: Фаровете са с ел. регулиране. По-принцип ги държа на най-горно положение, но ако реша да ги смъкна и после да върна позицията фаровете, остават да светят ниско. Единственият вариант за да ги вдигна, е да хвана крушката с куплунга и ръчно да вдигна рефлектора.

Предишни манипулации, свързани с проблема/въпроса: По фаровете са сменяни крушките. Имам съмнения, че колата е претърпявала удар отдолу по пода и предно окачване, преди аз да я закупя. Предната маска също мисля, че е бутана. Някой ми казва че имам проблем с някакви ябълки на фара, но незнам къде се намират.
Нисан Алмера 1.4, GA14DE, 98Г.
Потребителски аватар
bobynfs
Маниак
Регистриран: 02 апр 2009, 09:38
Автомобил/Car: Primera P12
Град/City: Белене

Re: Регулиране на фаровете

Мнениеот bobynfs » 22 мар 2014, 16:12

Според мен имаш някакъв проблем с моторчето или по токовете които управляват моторчето за да ти качи фаровете на горе. Като сваляш на долу моторчето мъчи ли се? и като опитваш да ги дигнеш на горе чува ли се нещо дали изобщо моторчето се мъчи да ги вдига! Аз имах проблем с единия фар преди време. Рефлектора беше излезнал от ябълката (тя се намира вътре в фара) обаче всичко си работеше "нагоре - надолу" проблема беше в хода на двете посоки беше доста ограничен спрямо другия фар.
Subaru Legacy IV 2006
Nissan 100 NX 1993
Opel Kadett D 1980
http://www.vbox7.com/play:fc247cf5
Потребителски аватар
va4eto
Маниак

Мнениеот va4eto » 22 мар 2014, 16:18

Моторчето е ок не се мъчи, съмняваме и при мене рефлектора да е излязъл от ябълката, защото и ръчно от винта за регулирането също не мога да ги вдигам. Ако може да обясниш, как се разглабя и как се намества рефлектора в ябълката.

posted via Mobile
Потребителски аватар
bobynfs
Маниак
Регистриран: 02 апр 2009, 09:38
Град/City: Белене

Мнениеот bobynfs » 22 мар 2014, 17:30

Разглобяването е големия зор..... Първо махаш бронята, след това се маха и фара, после електромотора на фара, след това с пистолет за горещ въздух започваш да нагряваш стъклото около пластмасата където е залепен но наблягай повече да грееш стъклото защото пластмасата започва да омеква много бързо и с голяма права отвертка започваш полека да мушкаш между стъклото и пластмасата за да се отлепи. Но внимателно и не бързай да не спукаш стъклото. После като го отвориш ще видиш вътре как е и всичко ще ти стане ясно. НО първо махни крушката и огледай хубаво вътре. При мен беше излязла долната ябълка и се виждаше от вън, че рефлектора е провиснал и излезнал леко на пред а от вътре като го погледнах се виждаше, че е излезнал от долната ябълка. Обаче леко ме съмнява при теб да имаш един и същи проблем с ябълките и на двата фара. При мен като разглобихме фара ябълката много трудно влезна в гнездото си после я дърпахме и много трудно излезна. Не знам какъв зор е видяла за да излезне но така си беше при мен още като взех колата. Изчакай още някои от форума може да получиш и някои друг съвет или идея какво да погледнеш или да направиш..... Не бързай в тоя раздел малко бавно пишат :)
Subaru Legacy IV 2006
Nissan 100 NX 1993
Opel Kadett D 1980
http://www.vbox7.com/play:fc247cf5
Потребителски аватар
TasmanianDevil
INSANE
Регистриран: 04 ное 2007, 21:29
Град/City: Варна/Ямбол
Благодарил (а): 22 пъти
Изпратили благодарности: 148 пъти
Контакти:

Мнениеот TasmanianDevil » 22 мар 2014, 17:40

За сваляне на стъклото на фара, най-лесно е във фурна на 60-70градуса за 12-15 мин (с вентилатор :ooops: ), ако няма вентилатор 50-60градуса. Фара се слага по-надолу във фурната, защото иначе се стапя пластмасата от горните нагреватели. След като се извади, стъклото пада само (трябва да се работи с ръкавици, че пари!). Вършите си работата, за която сте отворили фара, след което пак намествате горе долу стъклото и слагате пак във фурната за 10-15мин. След което фара се вади, стъклото се намества и притиска, след което за още 3-4 мин във фурната и накрая се слагат металните скоби (ако има такива). Лепилото не се пипа!
И рефлектора не се пипа изобщо, ако се налага да се пипа, обезателно с латексови ръкавици, но риска да падне покритието е голям. Ако е прашен рефлектора, може да се измие с вестник, направен като четчица и минерална вода. После не се суши, а трябва сам да изсъхне. :thumbs up:

п.п. Ако е излезнал фара от която и да е ябълка (те са 3 на брой), самия рефлектор ще се мърда много свободно във фара. Рефлектора има 1 статична ябълка и 2, които се регулират (една за нагоре надолу (съвпада с моторчето, ако има) и една за наляво надясно). Това, което може да провериш е дали рефлектора се клати (т.е. не е стабилен) и да извадиш самото моторче и да провериш мърда ли то, навън/навътре, когато сменяш позициите от копчето. :thumbs up:
Примера П12 ЯР20ДЕ
Ех.Алмера Н16 ЯГ15ДЕ :)
Примера П11 ГА16ДЕ
Полски Фиат 125П

Дизел само дънки!
Потребителски аватар
va4eto
Маниак

Мнениеот va4eto » 22 мар 2014, 18:07

Ще го проверя моторчето. Иначе като си наглася позицията на рефлектора, както писах по-горе с карането не се променя стига да не бутна ел.регулирането.

Върни се в “100 NX”