Покупка на 100nx

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Stefaneo
Регистриран: 17 юни 2013, 20:49

Покупка на 100nx

Мнениеот Stefaneo » 17 юни 2013, 21:12

Здравейте на всички от един фен на колата,

Искам първоначално да се извиня, че правя нова тема, но ми трябва "малко" помощ. Лаик съм при автомобилите, но съм се спрял на 100nx, поради няколко причини:
- Японка, уникален вид, мога да си я позволя(не на последно място за съжаление)
Харесал съм доста този екземпляр : http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=390lwv
Имам няколко питания: освен ръждите и задните амортисьори(все пак четох предишните теми) какво друго е проблемно при този тип кола
- малко ме притесняват годинките на колата - 21. Какво да очаквам от 21 годишен двигател и останалите чарколяци
- има ли сервиз в София, където да ги правят тези коли, има ли такъв, където евентуално да закарам колата, за да я погледне професионалист(аз нищо не разбирам от коли за съжаление)
- лесно ли се намират части
- колко би ми излязло обслужването на колата - масла, ремъци, филтри, свещи, накладки

Благодаря Ви предварително, надявам се да не съм много нахален с новата тема.
Потребителски аватар
adjiq
Маниак
Регистриран: 31 яну 2011, 17:57
Автомобил/Car: Primera P12
Град/City: София
Благодарил (а): 5 пъти
Изпратили благодарности: 7 пъти
Контакти:

Re: Покупка на 100nx

Мнениеот adjiq » 18 юни 2013, 17:18

Тая кола от обявата замина колега .Търсиш да няма ръжда - в тоя случай беше малко и само по веждите.
Ще ти отговоря подробно за нея и ще ти кажа цени:
при нея за смяна бяха гарнитура на капака - около 20лв ; накладки предни и задни - 100лв ; масло поема 4 литра ; ремъците са 28лв двата; горивен филтър към 10лв ; въздушен към 20лв мисля че беше; свещи около 30лв ; тампони. Дистрибуторна капачка с палец и делко , бобина и кабели - 260лв;
Предстои пребоядисване - 900лв + , защото колата не е както е на снимките; нямаше никакви гуми = 300+лв за хубави такива.Няма аларма...други козметични забележки също има разбира се. Като цяло дребни лесно отстраними неща.
Двигателя бе в изключително добро състояние , салона е много запазен.
Ако си от София - се продава още един 2.0 - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11367927190286394&f1=details&slink=398xme
Има повечко ръжда - веждите,праговете са за правене , двигателя е в доста добро състояние. Пак ще имаш да сменяш доста неща,но пък би могло да ти свалят от цената. За части на добри цени можеш да се обърнеш към колегата Станимир. Други части има от колегата ivorec . Имаме и форумни майстори които НЯМА да те излъжат. Т.е да обобщя,ако искаш да си вземеш такава кола и да я стегнеш напълно както технически ,купето ,така и външния вид ще ти стъпи над 3000 Сложи и прехвърляне , в кат 20-30лв ; гражданска,технически и "допълнителни разходи" които винаги излизат при покупка на стар автомобил за 3500 г/д ще ти излезе удоволствието...а такова ИМА,защото този автомобил си е класика - поне в моите очи. Това е,ако искаш да я направиш както трябва. Ако искаш просто да си караш - можеш да я купиш,да смениш основните неща,да ти закърпят малко купето и караш и си свиркаш докато издържи (изненадващо обикновено издържат много)
Ако искаш 1.6 - 102 коня можеш да видиш моята обява : http://forum.nissanbg.com/viewtopic.php?f=64&t=36982 - цената не е твърда. И след това няма да ти се налага да сменяш почти нищо.
Пиши на лично съобщение,ако имаш допълнителни въпроси или имаш нужда от помощ за избор на кола или контакти за части. Наскоро разгледах доста от колите които се продават по обявите и мога да ти спестя някое разкарване поне.Имай под внимание,че колите почти никога не са както изглеждат на снимките по обявите. Снимките са им отпреди няколко години...не на всички разбира се. Но на доста.
Ex.(100NX -1.6 GA16DS 92')
Ex.(100NX - 1.6 GA16DE 93')
100NX - 2.0 SR20DE 91'
Mitsubishi Eclipse - 2.4 4G64 00'
HONDA CRX - 1.6i-vt B16A1 91'

Върни се в “100 NX”