Помощ за избор на ГИ.

Газ, Метан, Олио, Ракия и т.н.
Потребителски аватар
drukman
Маниак
Регистриран: 09 сеп 2016, 10:33
Автомобил/Car: Titan A60
Град/City: Пловдив
Благодарил (а): 54 пъти
Изпратили благодарности: 135 пъти
Контакти:

Помощ за избор на ГИ.

Мнениеот drukman » 23 сеп 2021, 09:43

Аз па изобщо нямам опит.
Интересуваха ме общи технически различия и новости на пазара.
Промяната на налягането която ти споменаваш е по вакум. eVP-500 променя по команда от компа. Води се ново поколение. Мести от 0.5 до 5.5... по книга. Теоритично е удобно. За това се интересувах ама ... греда. Никой нищо не казва.

Не съм чак такъв спец да знам и за колектора. Предполагам, че ще се сваля. Иначе стружките пластмаса ще отидат в мУтора. Ама свалянето не е драма. Гарнитура няма. С едни криви гумета е. Има 2-3 маркучета, кабелите на дюзите и един клапан. А и в коша има място да сложиш пералня. Не е набъчкано като немските бегачки. Само майстора трябва да работи на стълба, че е високо.

Има едни дюзи които се слагат като леко се повдигат бензиновите, в същите дупки. Не знам там каква е схемата. Много ли се прецаква работата на бензин.
Никога не е късно да станеш за резил. О888 557Ч7Ч Вальо.
Лесно е да извадиш момчето от селото. Трудно е да му изгасиш фаровете за мъгла.
D22, A60, RX350
Потребителски аватар
alamera
Редовен
Регистриран: 26 окт 2018, 19:13
Автомобил/Car: Almera N16
Град/City: Sofia
Благодарил (а): 6 пъти

Помощ за избор на ГИ.

Мнениеот alamera » 23 сеп 2021, 20:18

Сещам се за тия преходници за дюзите. То си е тръбичка втулка. Не съм слагал такива, но мисля че няма да развалят работата на бензин. Важно е също да работят сондите на колата при настройката на газ.
За тая система eVP500 нямам инфо
Поинтересувай се и от комповете на Стаг, Зенит, ЛПГ Тех, Фобос. Добри са за мен, и са със свободен софт от сайтовете им. Ако се сетя за още неща които биха ти били от полза, пък и за други колеги прочели темата ще драсна :thumbs up:

Върни се в “Алтернативни Горива”