Проблем с индикатора на газта

Газ, Метан, Олио, Ракия и т.н.
plmen88
Регистриран: 11 мар 2020, 14:42
Автомобил/Car: Almera N16
Град/City: София
Благодарил (а): 2 пъти

Мнениеот plmen88 » 11 мар 2020, 15:08

Здравейте,

От една седмица имам Нисан Алмера N16 1.8 114 к.с. с газов инжекцион Ловато (поне така пише на компютъра за газта под предния капак). Колата върви добре, както на бензин, така и на газ. Пали добре, не гасне, когато е студена или при ниски обороти. Превключва на газ, когато двигателя достигне работна температура от порядъка на 30-40 градуса. Като цяло всичко е ОК с изключение на едно нещо:
- Колата вече е превключила на газ, карам да речем с 3000 оборота, натискам съединителя и стрелката на оборотомера пада под първото разделение на оборотомера (това е под 500 оборота, ако не греша) и достига почти до нулата. Колата НЕ гасне, но тогава превключва на бензин. Това се случва независимо дали е загряла добре или не. Но в същото време датчика за газта (този със зелените светодиоди) показва, че продължавам да карам на газ, а не е така, защото след някой друг километър вече виждам как стрелката на бензина пада. За да предотвратя карането на бензин спирам на място, превключвам ръчно на бензин (за да го отчете датчика) - изфорсирам, после превключвам на газ, отново я изфорсирам (това с изфорсирането аз съм си го измислил, не знам дали е правилно или не). След тази процедура проблема с превключването не се появява, колкото и дълго да карам, колкото и да натискам съединителя, колкото и да спирам.
Това с превключването не ме притеснява. Яд ме е, че когато превключи първия път на бензин на датчика не го отчита и ако приемем, че не го чуя ще карам постоянно на бензин. Идеята ми е, когато превключи на бензин наистина да го отчита за да мога да отреагирам с навременно превключване на газ.
Да упомена, че не съм разбирач по колите, така че ще помоля за по-обикновени обяснения. Благодаря.

Поздрави
Потребителски аватар
drukman
Маниак
Регистриран: 09 сеп 2016, 10:33
Автомобил/Car: Titan A60
Град/City: Пловдив
Благодарил (а): 18 пъти
Изпратили благодарности: 35 пъти
Контакти:

Мнениеот drukman » 11 мар 2020, 19:57

Иди на газаджия, да ти оправи инсталацията. Лаватото е позната система. Разбират и.
Никога не е късно да станеш за резил. Вальо О888 557Ч7Ч.
х'Алогенките за мъгла са начин за преброяване на комплексарите
D22, A60, RX350

Върни се в “Алтернативни Горива”