Метан разход оптимизации

Газ, Метан, Олио, Ракия и т.н.
Almera-n16
Регистриран: 19 ное 2019, 10:28
Автомобил/Car: Almera N16
Град/City: Варна

Метан разход оптимизации

Мнениеот Almera-n16 » 19 ное 2019, 10:53

Здравейте от скоро карам Nissan Almera N16 с метанова уредба със смесител с отвор ф30
на първо време направих отвора ф24 колата заработи на метан предполагам ф30 е с пропан бутан " предстоят проби в диапазона ф25-ф30
с цел намиране на подходящ смесител

Въпрос 1 - ако колеги имат резултати от определени диаметри моля да споделят опит

другото нужно е корекция на запалителния аванс който според моите резултати от елм wifi са обикновено на празен ход около 10 градуса до 30-35 градуса на 2500-3500 оборота нагоре не съм карал за да споделя, което се извършва от компютъра на автомобила чрез програма за оптимизация спрямо октана на бензина и предполагам обратна връзка от кнок сензора температура натоварване
Извод: за пропан бутан май няма смисъл от авансатор моя опит с него обикновено води в диапазона 10-12 на празен ход
за метан май ми трябва повече аванс за качествена работа максимално изгаряне на сместа
Справка монтажна схема от АЕБ 511instalation manual - се дава аванс на две места 1 то е датчик колянов вал 2 то е датчик разпределителен вал

Въпрос 2 - с какъв авансатор са колегите който имат и какъв аванс са задали

разхода не е много точен ще го коригирам и напиша за различните диаметри във времето разбира се
за сега около 5кг метан
да се има пред вид мотора е износен за ремонт е, на пролет сегменти и ...........
грешка ми дава на бензин преди монтаж на метана във катализатора най вероятно заради повишен разход на масло
трия я след около 100км пак
след монтажа на метана дава грешка ту прекалено високо ниво на сонда 1 ту прекалено ниско

Ако бъркам във въпроси съждения моля за мнения корекция

Върни се в “Алтернативни Горива”