Помогнете да си избера нова кола

Тук се говори за всичко...
Потребителски аватар
GattaNegra
Маниак
Регистриран: 07 авг 2016, 18:52
Автомобил/Car: Micra K11
Град/City: София
Благодарил (а): 140 пъти
Изпратили благодарности: 61 пъти
Контакти:

Мнениеот GattaNegra » 24 авг 2020, 14:45

Да, така е, няма хубаво и евтино - или е евтино за каране, или е евтино за поддръжка, или е комфортно - това са трите страни на триъгълника.
Не искам кола за къра, искам да не ме е страх да вляза на черен път - с микрата където съм искала - там ме е откарала. Но тя не е на 5 см от асфалта.
Новите коли са изключително грозни, огромни и изобщо явно производителите никога не са минавали през кв. лозенец или през Созопол през лятото.
Отказах се да взимам дръгел на 20+ години.Румен така ми направи микрата, че щеше да изкара още 10 години - нямам намерение обаче да вложа същото усилие, просто няма да се получи като първия път.
Отказах се и от хонда - хубавички са, но няма да има смисъл да го търкалям тоя камион из града.
Лада Нива, Рав4, Джимни ... не са и те моето. Зная какво искам, но не зная кой го произвежда.
Имам още едно две хрумвания, ако не ме очароват - ще си купя една нова дачия на лизинг и приключвам това мъчение.
Надявам се в някакъв момент отново да се върна в клуба - с някой джип Ниссан.
На сбирки - надявам се да ме приемете на масата си. Не искам да напускам форума. И клуба.
Страхотни сте!!! :bravo: :bravo: :bravo:
Good girls go to heaven. Bad girls go wherever. Cats would find you everywhere.
Fiat Sedici 4x4 1.6i '06
ex Micra K11 - 1.0i 16v - '96г. | CG10DE
vili_vili
Регистриран: 24 сеп 2017, 18:15
Автомобил/Car: Micra K12
Град/City: В.Търново
Благодарил (а): 6 пъти

Мнениеот vili_vili » 24 авг 2020, 15:13

GattaNegra написа:Източник на мнението ако не ме очароват - ще си купя една нова дачия на лизинг и приключвам това мъчение.

Най правилното решение - според мен де.
От две години, в къщи сме с две нови коли на лизинг. И да са Ви сигурни доходите за периода на лизинга.
Новото си е ново.
Успех
Потребителски аватар
Georgi471
Маниак
Регистриран: 13 окт 2008, 09:21
Автомобил/Car: Primera P11
Град/City: Варна
Благодарил (а): 55 пъти
Изпратили благодарности: 45 пъти

Мнениеот Georgi471 » 24 авг 2020, 15:37

GattaNegra написа:Източник на мнението Имам още едно две хрумвания, ако не ме очароват - ще си купя една нова дачия на лизинг и приключвам това мъчение.

Няма да сбъркаш- виж ми темата...
viewtopic.php?t=43750
5 години минават бързо, аз плащах около 260 лв месечно, при първоначална вноска 10%
Може да е дървена Дачията, но я вземаш нова, сваляш си найлона от седалката и караш.
PRIMERA P11-144, QG18DE, 09. 2001г.,xenon, LPG AGIS P13, инжектори Hana 1.9 Ω.
Изображение
DACIA LOGAN 2 1.5 DCI 75 FAP Euro 5
Изображение
Изображение
Потребителски аватар
GattaNegra
Маниак
Контакти:

Мнениеот GattaNegra » 24 авг 2020, 16:29

Факт, ама като се знам как карам...
За втора кола ми трябва нещо, дето не е чисто ново. Просто нямам нерви да треперя И на ламарините.
Може би ще се замисля за такава за трета кола - или ако ми затрябва голяма кола.
Fiat Sedici 4x4 1.6i '06
Потребителски аватар
bambam69
Маниак
Регистриран: 06 апр 2017, 18:31
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: Sofia
Благодарил (а): 18 пъти
Изпратили благодарности: 40 пъти

Мнениеот bambam69 » 24 авг 2020, 16:44

Най-добрата коле е НОВАТА!
Успех!
Nissan Qashqai+2/2011/2.0 dci/4x4/6МТ/Tekna
Потребителски аватар
Victoria
Маниак
Регистриран: 26 авг 2012, 22:10
Автомобил/Car: Almera N16
Град/City: София/Стара Загора
Благодарил (а): 199 пъти
Изпратили благодарности: 97 пъти

Мнениеот Victoria » 24 авг 2020, 18:03

ОФТОПИК
bambam69 написа:Източник на мнението Най-добрата коле е НОВАТА!
Успех!

Аз си мислех, че е служебната. :mrgreen: :-D :-D :-D

ОНТОПИК - при нова кола имай наум и допълнителния разход за каското.
Pulsar C13 K9K
Потребителски аватар
krasi-mir
Маниак
Регистриран: 28 апр 2012, 20:17
Град/City: Момин Проход-Сф и Willand-UK
Благодарил (а): 1 път

Мнениеот krasi-mir » 24 авг 2020, 21:50

Малиииийййййй, не бях чел темата, ама сега разбирам, защо се регна в Хонда форума. Голяма хвалба е паднала тук. И аз не бих се справил по-добре (след 11 Хонди в семейния гараж).

Тааа, гледам, че се отказваш от HR-V (дърти ръждилници) и от CR-V (не те кефи размера).
По едно време спомена Toyota RAV4. Препоръчвам го се едно е Хонда. Говори се, че 2-ра генерация - 2000-2005, е с най-добро 4х4 от всичко монтирано в модела. Не знам, дали влиза в бюджета, и не знам как е на гнилоч, ама хОди хвърли едно око на някое. За Авенсиса от подписа ме е срам да кажа, колко гори, хем е автомат. Верно, срам ме е и да кажа, колко масло гори, ама сме на 340К км към момента, а и аз си я юркам яко. Гледам, че и Рав-ката се предлага с такъв двг.

п.п. Един въпрос (преди да започна с хвалбите) - Защо така категорично отхвърляш автоматика?
Honda CR-V II K20A4 i-vtec auto
Toyota Avensis T25 1.8 auto
Потребителски аватар
GattaNegra
Маниак
Контакти:

Мнениеот GattaNegra » 25 авг 2020, 10:20

Старата рав4 е като микрата - шефът ми имаше такава и я мразех. Това, разбира се, не изключва да се сдобия и аз с някоя такава джапанка - нищо не се знае, но просто е малка.
    Новата рав4 - прилича ми на фиат мултипла на анаболи. Тук чисто субективно казвам - на външен вид изобщо не ми допада.

Не съм гледала ни една тойота - вероятно и до там ще стигна, но само ако се убедя, че читав Suzuki sx4 на бензин няма да намеря. От малките паркетници това най-много ме грабна, па и е от тоя век някак. Жалко е обаче, че коли 2008 г може да са толкова ръждясали - една видях вчера - даже скобите по маркучите бяха на буци

Харвитата са страхотни. И да - повечето, които огледах бяха дръгляви ръжделници. Представата ми за "няма грам ръжда" явно е различна - едното имаше дупка на пода. Предимство е, че детските болести са минали, ако е читава ще изкара още няколко години и ще се пенсионира достойно. Те имали били проблеми с цилиндрите обаче, когато имали газ - трябвало да се наместват. И като ми е известно тук как караме и хвърляме и се сипва наливно масло от лев и се спестяват 5 лв за оригинална част от тарикатщина, вода вместо антифриз и тнт мизерии - просто ми се струва, че пак ще се "оженя" ако взема нещо преди 2005 г. и непрекъснато ще е тичане по майстори. "качваш се и караш" е малко като "ще пийна само една бира".
    Не съм автомеханик и нямам работилница в гаража, нито приятели, които с това се занимават, освен разните, с които се запознах покрай Михаил. Обикновено се навиват да я правят, превивайки се от смях какво лилаво чудо е па тва. Никога не съм се съмнявала, че ще ме остави някъде - при всяко тропване и скръцване веднага е влизала в сервиз. Но при някоя по-голяма авария винаги ме е било страх да не откажат да я правят. Всичко има някакв граници на разумното все пак. Ако си взема пак толкова стара кола, че и голяма, ще се наложи отново да развия такива сложни отношения с нея, тоя път ми се иска - поне не и в тая степен.

Против автомата нямам много - ако 99% карам автомат, в единия процент, когато ми се наложи да се кача на друго ще ми е смотано.
Вероятно автомата и темпомата са много готини глезотии, но са ми липсвали по-малко от хладилна жабка. :-D
Fiat Sedici 4x4 1.6i '06
Потребителски аватар
stani
Точното Око
Регистриран: 15 юни 2008, 12:06
Автомобил/Car: Sunny N14
Град/City: София, ж.к. Надежда 2
Благодарил (а): 93 пъти
Изпратили благодарности: 514 пъти
Контакти:

Мнениеот stani » 25 авг 2020, 16:05

Аз реших, че поне в тази вселена няма такава кола на такава цена, каквато ти искаш. :-P

Я виж, на Мишо братчето близнак у Видин. :angel:
https://www.auto.bg/obiava/63410578/nissan-micra
Бавен като оФлюФ, тъ-дъ-дъ-дъ-дъ-дъм,
но завива като ЕВО.Изображение
Кара си на гаССС, тъ-дъ-дъ-дъ-дъ-дъм,
но заделя мъни-та за ДЗВЕРО!Изображение
Потребителски аватар
desoto77
Маниак
Регистриран: 24 ное 2009, 10:35
Автомобил/Car: X-trail T30
Град/City: Благоевград/St Albans
Благодарил (а): 92 пъти
Изпратили благодарности: 25 пъти

Мнениеот desoto77 » 25 авг 2020, 17:31

Дойде ми и на мен вдъхновение да се изкажа.
Погледни Hyundai Getz. Само суперлативи мога да изкажа към този модел. Аз съм карал 1.4 бензин. Вярно беше почти нов, но като знам какво е видяла и къде е била тази кола за първите 60к км. съм сигурен че всяка друга бройка няма да има проблеми до към 180к км със окачване и ходова част. И не е единична бройка защото имахме поне 7-8 служебни и всички се караха по поля и планини. Там където лека кола не ходи, ама работа, трябва да се свърши - в количество и срок.
Иначе има Фиат Панда като Сузуки SX4. Колеги които са карали Хюндая и Фиата, казваха че няма особено предимство фиата откъм офроуд, ама аз все пак не го приемам като чиста монета.
2001 Nissan Stagea AR-X Four
2001 Nissan X-trail GT
Ex. WP11 SR20DE
Ex. P10 SR20DE+ГИ Bardolini by megatiaga
Ex. P10 GA16DS+LPG
Потребителски аватар
akxel
Маниак
Регистриран: 08 апр 2008, 01:27
Автомобил/Car: 100NX B13
Град/City: Асеновград
Благодарил (а): 3 пъти
Изпратили благодарности: 18 пъти

Мнениеот akxel » 25 авг 2020, 21:47

krasi-mir написа:Източник на мнението
По едно време спомена Toyota RAV4. Препоръчвам го се едно е Хонда. Говори се, че 2-ра генерация - 2000-2005, е с най-добро 4х4 от всичко монтирано в модела.

Тук не мога да се съглася с теб макар ,че статистиките представяха същите лъжи.Тук се показва реалноста https://www.youtube.com/watch?v=GR7kHC6yiQI
1991 nissan 200sx
1999 nissan almera n15 1.4-продаден
2000 terrano 2 2.7tdi-продаден
1999 nissan primera p11 1.6 wagon
Потребителски аватар
krasi-mir
Маниак
Регистриран: 28 апр 2012, 20:17
Град/City: Момин Проход-Сф и Willand-UK
Благодарил (а): 1 път

Мнениеот krasi-mir » 25 авг 2020, 21:55

Не сравнявам различни марки SUV, говоря само за RAV4.
На 2-ра ген Равка 4х4 било по-добро от това на другите генерации.
Не съм пробвал, така чух.
Honda CR-V II K20A4 i-vtec auto
Toyota Avensis T25 1.8 auto
Потребителски аватар
Ivanjk
INSANE
Регистриран: 07 юни 2014, 22:24
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: Тел-Авив
Благодарил (а): 390 пъти
Изпратили благодарности: 454 пъти

Мнениеот Ivanjk » 25 авг 2020, 22:57

desoto77 написа:Източник на мнението Hyundai Getz.

Това има почти същия разход като 3.5Л мотор , карах почти 3 месеца 1.6 , американски пикап от към разход , „запорожец“ от към возия , по-зле дори от КИА Пиканто :tz:

SX4 на Сузуки е доста добър вариант , 1.6 бензин , ръчка , прави около 9 градско , до 9.5 лятото с климатик , извън града .... 6 , до .. колкото го натискаш. Доста здрави автомобили , при нас се ползват с добро име.

Между другото , идеята за нова кола на лизинг , ми се струва най удачна , съдейки по всичко прочетено до тук. Само да предупредя , веднъж качиш ли се на нов автомобил , после трудно да купиш употребяван .... вътрешно нещата стоят по различен начин :pardon:
Qashqai 1.6i 2013 ex
NV-200 1.5dci 2014
Qashqai 1.6 dci CVT 2017
Потребителски аватар
akxel
Маниак
Регистриран: 08 апр 2008, 01:27
Автомобил/Car: 100NX B13
Град/City: Асеновград
Благодарил (а): 3 пъти
Изпратили благодарности: 18 пъти

Мнениеот akxel » 25 авг 2020, 23:45

Без да искам да засягам никой да изкажа и по различно мнение относно Дачия-та.
Монтьор съм и в Асеновград ни се носи име като не лицензиран сервиз на Дачия,като казвам това имайте предвид че 90% от дачиите в града минават през нас даже и от други градове,НЕ ГО КАЗВАМ С ЦЕЛ РЕКЛАМА.И 90% от такситата също са Дачия.
Като цяло наистина за парите си човек получава здрав автомобил.За масовия потребител който средно изминава между 10к и 20к км от към разход за подръжка ще остане много доволен,обаче от към комфорт и сигурност ЛИЧНО АЗ мисля че е под задоволително.При сравнително не силен удар търпят големи поражения по купето от към комфорт също е зле евтината изработка си личи особено ако се пътува на дълги разстояния.Не искам да изпадам в подробности да не се засегне някой.
Аз лично не бих си взел Дачия по скоро автомобил на старо
1991 nissan 200sx
1999 nissan almera n15 1.4-продаден
2000 terrano 2 2.7tdi-продаден
1999 nissan primera p11 1.6 wagon
Потребителски аватар
desoto77
Маниак
Регистриран: 24 ное 2009, 10:35
Автомобил/Car: X-trail T30
Град/City: Благоевград/St Albans
Благодарил (а): 92 пъти
Изпратили благодарности: 25 пъти

Мнениеот desoto77 » 26 авг 2020, 01:05

Ivanjk написа:Източник на мнението
desoto77 написа:Източник на мнението Hyundai Getz.

Това има почти същия разход като 3.5Л мотор , карах почти 3 месеца 1.6 , американски пикап от към разход , „запорожец“ от към возия , по-зле дори от КИА Пиканто :tz:

За разхода има как да е по-икономична, но си зависи и от шофирането. Благоевград-Котел даде около 5.5 л. /100 км. Това ми е личното постижение, но колата, с изключение на това пътуване, не е карана икиномично. То няма как с 50 км/ч в житото да търсиш икономия.
Та хиперболата в сравнението с пикапа, мисля е неуместна в случая.
2001 Nissan Stagea AR-X Four
2001 Nissan X-trail GT
Ex. WP11 SR20DE
Ex. P10 SR20DE+ГИ Bardolini by megatiaga
Ex. P10 GA16DS+LPG

Върни се в “Общи приказки”