Проверка на фишове/актове към КАТ

Тук се говори за всичко...
Потребителски аватар
drukman
Маниак
Регистриран: 09 сеп 2016, 10:33
Автомобил/Car: Titan A60
Град/City: Пловдив
Благодарил (а): 20 пъти
Изпратили благодарности: 39 пъти
Контакти:

Мнениеот drukman » 29 юни 2020, 19:21

Разбрах. Булбанк са кретени.
Загубвам интерес.
Никога не е късно да станеш за резил. Вальо О888 557Ч7Ч.
х'Алогенките за мъгла са начин за преброяване на комплексарите
D22, A60, RX350
vladobate
INSANE
Регистриран: 06 мар 2011, 12:56
Автомобил/Car: Primera Wagon WP11
Благодарил (а): 2 пъти
Изпратили благодарности: 52 пъти

Мнениеот vladobate » 29 юни 2020, 19:23

Светликс нямам идея защо се засягаш никой не иска да те обвинява , ти го правиш 12 години пък аз имам глоби откак съм станал шофьор. Глоби и то няколко ( всичките платени ) най-старите отпреди 5-7 години и повече КАТ си ги искаха отново да им ги плащам или документ . От банката искаха дата на плащане да ме търсят щото не съм им клиент макар да съм плащал през тях . И как ще си спомням дати ? Това преди 15-на години , платих си недоказаните отново като пич и не съм единствен , стотици хора са го правили и това безумие продължава. Недей се коси никой не те обвинява ама системата им е пълен г*з с краставици . Сори , но това е реалност . ПС : А това че някои банки не знаели как се попълва платежно е все едно да не знам какво да правя като видя знак СТОП , моля моля никак не си прав ама даже хич . Все едно има КАТ и КАТ ....
WP11-144 , QG18DE , ГИ
Потребителски аватар
Victoria
Маниак
Регистриран: 26 авг 2012, 22:10
Автомобил/Car: Almera N16
Град/City: София/Стара Загора
Благодарил (а): 176 пъти
Изпратили благодарности: 85 пъти

Мнениеот Victoria » 29 юни 2020, 19:44

Преди 15 години кой я знае каква е била системата... :)
А е факт, че в банките има некомпетентни хора (и все пак това е несравнимо със примера за стопа), но и че много платежни се попълват от самия клиент.

П.П. За по-малко кахъри - спазвайте правилата на пътя. Така всички ще са щастливи. :-D
Pulsar C13 K9K
vladobate
INSANE
Регистриран: 06 мар 2011, 12:56
Автомобил/Car: Primera Wagon WP11
Благодарил (а): 2 пъти
Изпратили благодарности: 52 пъти

Мнениеот vladobate » 29 юни 2020, 21:59

Victoria написа:Източник на мнението Преди 15 години кой я знае каква е била системата... :)
А е факт, че в банките има некомпетентни хора (и все пак това е несравнимо със примера за стопа), но и че много платежни се попълват от самия клиент.

П.П. За по-малко кахъри - спазвайте правилата на пътя. Така всички ще са щастливи. :-D

Нарочно ли не схващате ! Парите са преведени където трябва , КАТ се правят на ощипани , че не им е платено по сметката , искат ти парите втори път и трети път . И това не е всичко отиваш им на крака с платежно , те "уж" го отразяват във уникално добрата им и непогрешима система . После става веселото спират те на пътя и отново си с неотразено плащане по един и същ фиш . Давност по плащане към КАТ има 2години , защо аджеба ми търсят сметка за неплатени глоби сетили се след почти седем лета като законово съм реабилитиран и на всичко отгоре според перфекната им гениална система съм с минус 5 точки и си продължавам да си карам , при все , че съм платил до стотинка за всисчки прегрешения . За какво спорим ?
WP11-144 , QG18DE , ГИ
Потребителски аватар
drukman
Маниак
Регистриран: 09 сеп 2016, 10:33
Автомобил/Car: Titan A60
Благодарил (а): 20 пъти
Изпратили благодарности: 39 пъти
Контакти:

Мнениеот drukman » 01 юли 2020, 00:34

Не съм сигурен, но мисля, че давност има само за не връчени постановления.
Никога не е късно да станеш за резил. Вальо О888 557Ч7Ч.
х'Алогенките за мъгла са начин за преброяване на комплексарите
D22, A60, RX350
Потребителски аватар
desoto77
Маниак
Регистриран: 24 ное 2009, 10:35
Автомобил/Car: X-trail T30
Град/City: Благоевград/St Albans
Благодарил (а): 67 пъти
Изпратили благодарности: 20 пъти

Мнениеот desoto77 » 01 юли 2020, 23:56

Svetlix написа:.....
ПС: Дълбоко съжалявам, че споделих информация с вас. За пореден път се убеждавам, че този форум не заслужава.

Светликс, не изпадай в крайности. Споделил си информация и за някои тя ще е полезна.
Системата, не съм я ползвал, но съм сигурен, че си има съществени пропуски. По мое мнение, ако тази система не може да асоциира плащане трябва да не го приеме изобщо. Ако може да засече плащане след три дни, на фиша трябва да пише платете след три дни. Не трябва да е банкова сметка, която приема всяко плащане в нея. Това е моето мнение.
2001 Nissan X-trail GT
Ex. WP11 SR20DE
Ex. P10 SR20DE+ГИ Bardolini by megatiaga
Ex. P10 GA16DS+LPG
Потребителски аватар
Svetlix
INSANE
Регистриран: 28 мар 2006, 18:38
Автомобил/Car: Almera N15
Благодарил (а): 8 пъти
Изпратили благодарности: 9 пъти
Контакти:

Мнениеот Svetlix » 02 юли 2020, 20:38

Десо, ако платиш някакъв данък и не напишеш правилния код е абсолютно същото. Давам ти за пример община Пловдив, понеже бате Владо е от там ... https://www.plovdiv.bg/item/taxes/%D0%B ... %BD%D0%B5/

Както виждаш сметката е една, а кодовете са няколко. Един грешен реквизит, един интервал в повече или нещо от сорта и плащането не минава. Разберете, че софтуерът не може да гадае. Той търси съвпадение. Това не се прави от човек, защото преводите буквално хиляди на ден и са от повтарящи се суми. И докато за данъците кодовете са определен брой комбинации, при НП и фишовете има милиони комбинации. Същото важи и за плащането на ток, вода, парно, телефон и прочие с банков превод.

Много важна подробност! Всеки фиш или НП задължително се плаща с отделен превод. Няма абсолютно никакъв вариант да платите примерно 4-5 фиша с един превод. Преводът ще замине, но системата на КАТ няма да отрази плащането, защото няма да знае за кои НП е превода.

И все пак обяснете ми като на тъпак: задължение на банката и КАТ ли е да помнят, къде вие сте отишли да платите? Всички българи обичаме да има ясни правила, но не и когато се касае ние, да ги спазваме. Пак прочетете за шаблоните. Спазите ли всичко - няма проблем. Всичко е софтуер. Отдавна мина времето, когато стара мустаката с 5-ти диоптър очила лелка ги отмята на ръка с химикалка за еднократна употреба, докато пуши цигари Арда без филтър ... А защо се плащат след третия ден? Ами докато полицаите са на смяна, няма как фищовете и НП да се появят в системата и да бъдат платени. Обикновено в следващите 1-2 дни се вкарват в системата. Като ги няма в системата, софтуерът няма как да следи за плащането им.
Изображение
N15 SRi, GA16DE (1998)
VW Passat 1.9 TDI AFN (1999)
ex. P10 SLX, CD20 (1993)

Върни се в “Общи приказки”