На кой колко му гори возилото?

Тук се говори за всичко...
Потребителски аватар
slowtraveler
Маниак
Регистриран: 26 юли 2011, 12:57
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: Варна
Благодарил (а): 12 пъти
Изпратили благодарности: 82 пъти

Мнениеот slowtraveler » 19 май 2020, 22:33

ROUGE написа:Източник на мнението Защо не зареждаш само от Марешки? Там колко е? Или качеството не е същото?

Не съм забелязал разлика в качеството на Марешки или където и да е...Там доколкото си спомням при преминаването покрай бензиностанцията бе 1.35лв/л преди 2-3 дни...
Ти мен не ме мисли - понякога и 130$ не ми стигаха за зареждане на един резервоар - предполагам при вас за толкова ще заредиш резервоарите на камион :)
А относно безработицата - явно си измислил нова математика... В щатите има не нови 20млн, а на общо 23млн... Да, висока безработица, щом е тръгнала от 4% толкова рязко... Скоро ще видиш що е 'мрънкане' - дано не съм лош пророк...
Nissan Qashqai 2.0/4x4/6MT/2008 ; ex: Jeep Grand Cherokee Overland 3.0CRD / 8-AT/ 2014
ROUGE
Маниак
Регистриран: 02 окт 2017, 04:49
Автомобил/Car: X-trail T31
Град/City: Флорида
Благодарил (а): 39 пъти
Изпратили благодарности: 39 пъти

Мнениеот ROUGE » 20 май 2020, 16:37

slowtraveler написа:Източник на мнението
ROUGE написа:Източник на мнението Защо не зареждаш само от Марешки? Там колко е? Или качеството не е същото?

Не съм забелязал разлика в качеството на Марешки или където и да е...Там доколкото си спомням при преминаването покрай бензиностанцията бе 1.35лв/л преди 2-3 дни...
Ти мен не ме мисли - понякога и 130$ не ми стигаха за зареждане на един резервоар - предполагам при вас за толкова ще заредиш резервоарите на камион :)
А относно безработицата - явно си измислил нова математика... В щатите има не нови 20млн, а на общо 23млн... Да, висока безработица, щом е тръгнала от 4% толкова рязко... Скоро ще видиш що е 'мрънкане' - дано не съм лош пророк...

Бавничко. Математиката е била винага една и съща....
1. Преди Короната, САЩ бяха с най-ниската безработица за последните 50г.
2.За Април( САМО ) има нови 20 млн или ОБЩО 36млн......Как се получава? Преди+Март+Април+Май......
3. Не мисли САЩ, доколкото съм запознат парите , които се дадоха , в другите страни ще ги сънуват. ( Жокер....ако имаш фирма с 10човека персонал и НЕ ти е пострадал бизнеса!!! :ooops: ....получаваш като ВСИЧКИ останали по 1к на работник=10к $ ПОМОЩ. + 1200 долара веднъж на калпак, а скоро ще има ( вероятно) и втори път.
4. Обсъжда се :ooops: да дават по 2000 $ , със задна дата , в периода на Короната и 3 месеца след като е приключила.

Та за хора, които в момента ни карат да работим overtime, цената на бензина не е драма......ама мрънкането в България е постоянно.

П.с - на който му е скъп бензина, да кара на газ...цената му е колкото бензина в САЩ . А има и автобуси, колела.
:thumbs up:
Nissan Micra 2003г, K12 1.2 80кс - продаден
Nissan Nоте2006г, Е11 1,6 110 кс - продаден
Nissan Rogue 2017 SV 2,5 бензин CVT - 170кс
Nissan Rogue 2019 S 2,5 бензин CVT - 170кс
Потребителски аватар
slowtraveler
Маниак
Регистриран: 26 юли 2011, 12:57
Град/City: Варна
Благодарил (а): 12 пъти
Изпратили благодарности: 82 пъти

Мнениеот slowtraveler » 20 май 2020, 22:46

Малко офтопик, но гледах данните тук, където за Април 2020 дават 23млн... https://tradingeconomics.com/united-sta ... yment-rate
Въобще не мисля САЩ - държава, която сама си печата парите (и смуче каквото може от по-дребните рибки/държави) какво да я мисля :-D
Но такъв подход към въпроса ми се струва, че е мнооогоо далеч от правилния - по същата логика в някои държави автомобилите вече са недостижим лукс за голяма част от населението... Да, може да махат с велосипеди... Пробвай да отидеш с велосипед от Флорида до Бостън например - близко ти е :smiah: А за мрънкането в щатите съм се наслушал - всеки четвъртък имаме митинг - по зле от партийно събрание :-D Дали може малко да се изцедят медицинските разходи на персонала, дали може да се даде по-малко на Майкрософт - общо взето всеки си има 'кусурите' :-D ....
Nissan Qashqai 2.0/4x4/6MT/2008 ; ex: Jeep Grand Cherokee Overland 3.0CRD / 8-AT/ 2014
Потребителски аватар
МИНЧО
INSANE
Регистриран: 02 дек 2008, 11:44
Град/City: София-"O.К.-2"
Благодарил (а): 107 пъти
Изпратили благодарности: 98 пъти

Мнениеот МИНЧО » 21 май 2020, 07:32

Дали пък няма нужда, да се поразчисти темата?
PRIMERA P11-144-бивша
PRIMERA P10 GA16DE-бивша
Nissan Almera N16 QG18
Nissan Qashqai J10 HR16DE-LPG
И Я МОЖЕМ И ТАТЕ МОЖЕ, НО КОЗАТА СИ САКА ПРЪЧ
ROUGE
Маниак
Регистриран: 02 окт 2017, 04:49
Автомобил/Car: X-trail T31
Град/City: Флорида
Благодарил (а): 39 пъти
Изпратили благодарности: 39 пъти

Мнениеот ROUGE » 21 май 2020, 16:19

slowtraveler написа:Източник на мнението Малко офтопик, но гледах данните тук, където за Април 2020 дават 23млн... https://tradingeconomics.com/united-sta ... yment-rate
Въобще не мисля САЩ - държава, която сама си печата парите (и смуче каквото може от по-дребните рибки/държави) какво да я мисля :-D
Но такъв подход към въпроса ми се струва, че е мнооогоо далеч от правилния - по същата логика в някои държави автомобилите вече са недостижим лукс за голяма част от населението... Да, може да махат с велосипеди... Пробвай да отидеш с велосипед от Флорида до Бостън например - близко ти е :smiah: А за мрънкането в щатите съм се наслушал - всеки четвъртък имаме митинг - по зле от партийно събрание :-D Дали може малко да се изцедят медицинските разходи на персонала, дали може да се даде по-малко на Майкрософт - общо взето всеки си има 'кусурите' :-D ....

Правилно гледаш, но има и "др" , които са: самоусигуряващи се,такива които не се класират за обещетения и кандидатстват за държавна помощ.....
Ортака летя Флорида-Чикаго за 17 $ еднопосочен, миналата седмица....закарах го до летището.
Паркинга за ден е 12$. :pardon:
Като няма търсене, цените са такива.
За инфо....ако имаш КК на определена банка, при закупуване на самолетен билет, получаваш 2-ри безплатен :thumbs up:
На който му е скъп бензина, в България има "сравнително добре уреден" градски транспорт в големите градове. Цената на "автомобилната газ" също е 1/2,не е нужно да се кара на бензин.
И за лично твое инфо ---живеех преди.... отдавна в Бостън....хващах влак, след което вървях по около 3км в посока, всеки ден, до работа. :-P.
Nissan Micra 2003г, K12 1.2 80кс - продаден
Nissan Nоте2006г, Е11 1,6 110 кс - продаден
Nissan Rogue 2017 SV 2,5 бензин CVT - 170кс
Nissan Rogue 2019 S 2,5 бензин CVT - 170кс

Върни се в “Общи приказки”