Pulsar - въпроси и информация

Лилит
Регистриран: 03 дек 2017, 12:33
Автомобил/Car: Micra K11
Град/City: София
Благодарил (а): 5 пъти

Мнениеот Лилит » 04 дек 2017, 15:59

Привет на всички, благодаря за бързите и изчерпателни отговори.
Victoria, безкрайно съм ти задължена за съвета. Току що се прибирам от Омникар. Видях всичко, което ме интересуваше, даже ще ми дадат оферта за червен Нисан 1,6. :-D Дължа почерпка!
Yo.yonchev, както споделих- аз от коли не разбирам. Държа, основно, на 2 неща- да е бензин, и да е с механична скоростна кутия. Стажът ми като водач на МПС пък ми е доказал, че е хубаво, карайки по нашите пътища, да имаш възможност бързо и сигурно да излезеш от ситуация. За което ти трябва голям мотор с повечко коне. И още по-добре е всичките коне да са си “живи”, а не добро пожелание, написано в неактуализирана сервизна книжка.
В клас малка кола за жена, с прилично голям салон, в който спокойно да може да седне да кара и мъж, висок 196 см. и около 120 кг. се състезаваха три марки. След сблъсък с търговци, изчитане на мнения, сравнение на цени/качество на сервизна поддръжка, ниво на комфорт и ... всъщност дали ми харесва на външен вид, и дали ще ми е удобна за каране, победител се оказа точно Нисан Пулсар.
Въпроси ще имам много, но ще ги задавам по-натам. Сега отивам до козметичния магазин отсреща, имат лак за нокти и червило в Нисан Пулсарско червено.
Усмихнат и успешен ден от мен!
Потребителски аватар
ivorec
INSANE
Регистриран: 25 мар 2007, 20:17
Автомобил/Car: Almera N16
Град/City: Eлин Пелин
Благодарил (а): 36 пъти
Изпратили благодарности: 65 пъти

Мнениеот ivorec » 04 дек 2017, 17:54

pablo написа:Източник на мнението
Victoria написа:Източник на мнението 1,ъ 1,6 ли трябва да е?

Ти кажи как видя този пост преди мен, защото ми беше като изтрел в нищото на сред темата :smiah: :smiah:
Не ВЕДНЪЖ съм казвал - 1,6 турбо НАЙ - ВЕРОЯТНО ще има само на някой Джук Нисмо.
Да не кажа невъзможно е да се намери такъв демо автомобил.
Моя съвет е - карате каквото има, харесвате се с автомобила и обстановката, а двигателя ще ви отговори на всички потребности в ежедневието.
При нас имаше проба на Текна 1,5dCi, даже за малко същия да стане форумен автомобил, но не се сработихме със седалката на водача.
Аз също, както и всички останали с Кашкай, сме си взели 1,6 без да сме направили и 1м тестово каране на този двигател.
Просто НЯМАШЕ :pardon:

И при мен така се случи.Платих,и отидох да си я взема.Това ти е колата,и толкоз.
Nissan Almera 2001,1.5,90 hp
Nissan Primera 2005,2.2,139 hp
Nissan Pulsar 2017,1.6 Turbo,190 hp
Nissan Murano 2005 3.5/235 hp
Потребителски аватар
Victoria
Маниак
Регистриран: 26 авг 2012, 22:10
Град/City: София/Стара Загора
Благодарил (а): 163 пъти
Изпратили благодарности: 74 пъти

Мнениеот Victoria » 04 дек 2017, 18:38

Victoria написа:Източник на мнението 1,ъ 1,6 ли трябва да е?

Ти кажи как видя този пост преди мен, защото ми беше като изтрел в нищото на сред темата :smiah: :smiah:

Който си го може, си го може. :P

Иначе - нямам идея, според мен просто не си видял горното мнение. Понякога тия, които се одобряват от модератор, не излизат на "виж новите мнения" и се пропускат. :-(
При нас имаше проба на Текна 1,5dCi, даже за малко същия да стане форумен автомобил,

... на два пъти му се размина. :lol:
Лилит написа:Източник на мнението Привет на всички, благодаря за бързите и изчерпателни отговори.
Victoria, безкрайно съм ти задължена за съвета. Току що се прибирам от Омникар. Видях всичко, което ме интересуваше, даже ще ми дадат оферта за червен Нисан 1,6. :-D Дължа почерпка!
Yo.yonchev, както споделих- аз от коли не разбирам. Държа, основно, на 2 неща- да е бензин, и да е с механична скоростна кутия. Стажът ми като водач на МПС пък ми е доказал, че е хубаво, карайки по нашите пътища, да имаш възможност бързо и сигурно да излезеш от ситуация. За което ти трябва голям мотор с повечко коне. И още по-добре е всичките коне да са си “живи”, а не добро пожелание, написано в неактуализирана сервизна книжка.
В клас малка кола за жена, с прилично голям салон, в който спокойно да може да седне да кара и мъж, висок 196 см. и около 120 кг. се състезаваха три марки. След сблъсък с търговци, изчитане на мнения, сравнение на цени/качество на сервизна поддръжка, ниво на комфорт и ... всъщност дали ми харесва на външен вид, и дали ще ми е удобна за каране, победител се оказа точно Нисан Пулсар.
Въпроси ще имам много, но ще ги задавам по-натам. Сега отивам до козметичния магазин отсреща, имат лак за нокти и червило в Нисан Пулсарско червено.
Усмихнат и успешен ден от мен!

Радвам се, че си намерила своя автомобил. Надявам се да останеш доволна! :-D
Ще чакаме снимки като дойде колата.
Pulsar C13 K9K
Потребителски аватар
Ivanjk
INSANE
Регистриран: 07 юни 2014, 22:24
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: Тел-Авив
Благодарил (а): 291 пъти
Изпратили благодарности: 304 пъти

Мнениеот Ivanjk » 04 дек 2017, 21:27

Раздела , "Pulsar" . започва да расте :bravo:

Лилит написа:Източник на мнението победител се оказа точно Нисан Пулсар.

Поздравления за чудесния избор !! :thumbs up:
Qashqai 1.6i 2013 ex
NV-200 1.5dci 2014
Qashqai 1.6 dci CVT 2017
Потребителски аватар
NQ.Roz
Маниак
Регистриран: 21 юни 2016, 21:29
Град/City: Няма значение
Благодарил (а): 302 пъти
Изпратили благодарности: 308 пъти

Мнениеот NQ.Roz » 04 дек 2017, 22:27

:-(...
Последна промяна от NQ.Roz на 18 фев 2018, 23:46, променено общо 1 път.
Лилит

Мнениеот Лилит » 05 дек 2017, 14:10

NQ.Roz написа:
Само да добавя две неща:
- ако ще поръчваш колата, имай едано на ум, че поръчката ти ще се позабави заради празниците, т.е. може да я чакаш да дойде към началото на март;
- нали си видяла колко е данък МПС за София на тези коне, че да не се изненадваш после :wink:

Автомобилът е тук, но мисля да го регистрирам след нова година. Не мога да го сложа под елхата просто. :-D

Що се отнася до сметките- сметнала съм даже колко ще ми излязат ароматизаторите за 5 години. И да, не изгарям от желание да плащам толкова големи данъци, но, от друга страна, все пак съм кифла с претенции.
В момента, в който се появя на пистата, ще приложа снимков материал. Предварително моля всички ви:
Ако ме засечете някъде по пътищата прашни на България- отбийте в дясно и ме изчакайте да се скрия зад хоризонта. Пазете се, щото аз не гарантирам, че мога да го правя. :-)

С пожелание за успешен ден на всички:

Лилит
Потребителски аватар
Victoria
Маниак

Мнениеот Victoria » 05 дек 2017, 15:16

Лилит написа:Източник на мнението
Автомобилът е тук, но мисля да го регистрирам след нова година.

Това май е добър избор на база това, което съм чувала за опашките в КАТ. :-)
Pulsar C13 K9K
Потребителски аватар
NQ.Roz
Маниак
Регистриран: 21 юни 2016, 21:29
Град/City: Няма значение
Благодарил (а): 302 пъти
Изпратили благодарности: 308 пъти

Мнениеот NQ.Roz » 05 дек 2017, 18:47

:-(...
Последна промяна от NQ.Roz на 18 фев 2018, 23:45, променено общо 1 път.
muko
Регистриран: 02 юни 2013, 22:34
Благодарил (а): 1 път
Изпратили благодарности: 1 път

Мнениеот muko » 05 дек 2017, 21:04

NQ.Roz написа:Източник на мнението Кифла е една съвсем друга категория същества, които даже не биха се загледали в Пулсар, просто понеже не е с три букви :ooops:

Като Audi
Лилит

Мнениеот Лилит » 05 дек 2017, 21:13

Лафът е хубаво нещо, само да не измодерират за оффтопици... :-D

Относно кифлата- такава съм си и не отстъпвам! Вярно, не го докарвам на екстеншъни, обаче, от време на време, правя такива глупости, че всяка уважаваща себе си кифла може записки да си води...

Колата ще е бронзова, макар да се чудя как ще я разкрасявам. Такава имат. А ще я регистрирам след Нова година, за да мога с чиста съвест да я продам след време за кола от 2018, произведена била ноември 2017.

Като заговорих за разкрасяване- някой пазарувал ли е аксесоари? Търговците нямат готови ценови листи, а ми е любопитно какви са, горе-долу,цените.
Не, че ще остане много мегдан за глезотии, след като почерпя държавата по случай колата... :twisted:
Primera.RT
Маниак
Регистриран: 03 окт 2016, 15:30
Автомобил/Car: Primera P12
Град/City: Ройтлинген
Изпратили благодарности: 46 пъти

Мнениеот Primera.RT » 05 дек 2017, 21:18

Абсолютно... същите мисли и на мен ми минаха през главата. Лилито е направо с мъжки добродетели ;) Но, както е казал нихилистът Ницше, стойте по-далече от жени които имат мъжки добродетели. Ако ги нямат, те сами ще се махнат от вас.
На късмет да е Пулсара, дано сделката да протече без усложнения, и колата да е правена м/у вторник и неделя.
Primera Traveller WP12 | Двигател 2.2 dci (100 KW/139 PS)
Производство: 10/2003 | Километраж: 142.500 км
Потребителски аватар
Victoria
Маниак

Мнениеот Victoria » 05 дек 2017, 22:08

Ех, червена щеше да е по, ама нищо де. Единственият цвят, за който съм твърдо против, е черен и то по чисто практични причини.

Аксесоари не съм пазарувала, но преди около година в Омникар ми бяха дали следните цени:
Преден и заден парктроник – 499 лв. (всъщност излъгах, парктроници слагах, но в Митвас и ми излязоха по-дебело; вметка, тая цена сто процента е за неоригинални)
Аларма – 350 лв.
Имобилайзер – 360 лв
Стелки за багажник – гумена – 215,69 лв, велурена – 57,53 лв. - моята я взех с велурена
Гумени стелки к-кт – 191,72 лв. - моята я взех с такива. Малко съм недоволна от шофьорската, че не покрива частта под педалите
Мрежа за багажник, хоризонтална – 83,02 лв.

А, и секретен болт взех (не знам броим ли го за аксесоар, ама май да), 72-3-4 лв по спомен.
Pulsar C13 K9K
Потребителски аватар
jet
Маниак
Регистриран: 13 юли 2005, 14:50
Благодарил (а): 8 пъти
Изпратили благодарности: 37 пъти
Контакти:

Мнениеот jet » 05 дек 2017, 22:32

Лилит написа:Като заговорих за разкрасяване- някой пазарувал ли е аксесоари? Търговците нямат готови ценови листи, а ми е любопитно какви са, горе-долу,цените.
Не, че ще остане много мегдан за глезотии, след като почерпя държавата по случай колата... :twisted:

Брошура с аксесоари можеш да изтеглиш от тук, а актуалните им цени можеш да провериш тук.
J11[MR16]
ex J11[K9K]
ex Almera N15 [GA14DE]
Потребителски аватар
Victoria
Маниак

Мнениеот Victoria » 05 дек 2017, 23:48

jet написа:Източник на мнението
Лилит написа:Като заговорих за разкрасяване- някой пазарувал ли е аксесоари? Търговците нямат готови ценови листи, а ми е любопитно какви са, горе-долу,цените.

Брошура с аксесоари можеш да изтеглиш от тук, а актуалните им цени можеш да провериш тук.

Пробвах няколко, но все "номерът не е намерен".
Pulsar C13 K9K
Потребителски аватар
klazarov
Маниак
Регистриран: 05 яну 2007, 00:42
Автомобил/Car: Primera P12
Благодарил (а): 14 пъти
Изпратили благодарности: 96 пъти

Мнениеот klazarov » 06 дек 2017, 06:40

Victoria написа:Източник на мнението

Пробвах няколко, но все "номерът не е намерен".

Парт номера се пише без тирето. Например, номер KE734-380BK, го изписваш KE734380BK.
Nissan Primera P12, QG18DE, Type Elegance, ГИ Prins VSI

Върни се в “Pulsar”