Pulsar - въпроси и информация

alexander79
Регистриран: 23 авг 2017, 23:10
Автомобил/Car: Almera N15
Град/City: Варна

Мнениеот alexander79 » 23 авг 2017, 23:23

Здравейте! Много харесах Нисан Пулсар, но предвид двигателите, които се монтират имам, няколко питания и предвид оскъдната информация се надявам тук да намеря информацията, която ме интересува. Имам притеснения относно малките турбобензинови мотори и по-специално здравината им. Вероятно съм консервативен, но сравнявайки с подобните мотори от VAG групата, не мога да не се запитам за здравината на този мотор, предвид малкия обем. Вероятно динамиката е много прилична, но има ли информация какво се случва с този двигател след определен по-сериозен пробег? За старите атмосферни мотори пробег от порядъка на 200-250 000, че и 300 000 си беше напълно реален без някакъв ремонт. Има ли проблем с разход на масло? Мисля да видя колата на живо и ако е възможно да тествам този двигател ,но нека имам и някакви очаквания, защото в момента ми е пълна мъгла. На хартия не би трябвало да е много различно от сешния ми автомобил, даже по-добре предвид малко по-големия въртящ момент и по-лекото купе. Предварително благодаря, на отзовалите се!
Потребителски аватар
Victoria
Маниак
Регистриран: 26 авг 2012, 22:10
Автомобил/Car: Almera N16
Град/City: София/Стара Загора
Благодарил (а): 163 пъти
Изпратили благодарности: 74 пъти

Мнениеот Victoria » 24 авг 2017, 23:38

Привет.
Пулсарите са доста симпатични.
За здравината на двигателя май е рано да се каже, не е чак толкова стар (от 2014-та се слага в Кашкай, от 2015-та в Пулсар и Джук... поне според Уикипедия). Проблеми с разход на маслото имат определени партиди... Това лично мен ме отказа от покупката на този автомобил. Ако знаеш английски, може да попрочетеш темата в английския кашкайски форум - https://www.qashqaiforums.co.uk/viewtop ... 1e578ccd29
Май вече тоя проблем го няма, но... може да попрочетеш, аз преди половин година не можах да установя за себе си със сигурност какво е положението.
Ако поръчваш нова, разботата е една идея по-сигурно, че ще е окей, но ако вземаш складова или употребявана... попрочети добре и разпитай дилъра (ако купуваш от дилър) какво ще ти каже по въпроса. Няма гаранция, че ще са компетентни, искрени и т.н., но нищо не пречи да зададеш въпроса.
Pulsar C13 K9K
Потребителски аватар
skydiver
Парашутист
Парашутист
Регистриран: 17 юни 2009, 00:10
Автомобил/Car: Primera P11
Благодарил (а): 480 пъти
Изпратили благодарности: 359 пъти

Мнениеот skydiver » 25 авг 2017, 07:23

С MR16DDT досега проблеми не съм чул да има.
Juke е с този двигател от 2010.
alexander79

Мнениеот alexander79 » 25 авг 2017, 08:48

Има разпродажба в момента и май за себе си установих, че дизелът е по-здравия моор, колкото и да предпочитам бензинови коли. Все още обмислям. Посетих представителството и за беглия поглед който хвърлих колата изглежда доста добре. Малък недостатък за мен са лъскавите елементи по средната конзола. Не мисля, че ще е много практично, а и вероятно постоянно мръсно. Относно размерите. Да, за този клас е даже широко, но на мен при най-горно положение на седалката ми опираше главата в свивката на тавана към вратата. При -средно и най-долно е прилично положението и може да създаде дискомфорт при много дълги пътувания от по над 5-6 часа, които при мен са рядкост.
Относно бензиновите мотори и здравината им не ми казаха нищо, не знаели, били много нови. Не съм и очаквал друго де. За сега съм само с добри впечатления, но проблем е липсата на тестов автомобил, а аз без да съм седнал и да покарам една кола не бих я купил. Усещането е важно, динамиката също, а най-важното за мен е обезшумяването при скорости около 130-150км в час. Дизелът предполага по-шумна работа и ако е като баничарките на ситроен, където викаме при 130 за да се чуе от хората на задните седалки, какво искаме да кажем, въпреки добрата оферта може да се откажа.
Много спорна информация намерих относно разхода на този дизел. При различните модели и марки от групата на Рено разходът е различен при сходни тегла. Вероятно челното съпротивление при различните маркие различно, но чак толкова, че разликата в разхода от по 40% едва ли. Какъв е реално разхода? Възможно ли са наистина такива стойности? Единствените дизели, които съм карал са на пежо 307 и Ситроен Берлинго, като Пежото ме впечатли откъм този показател, докато Берлингото не чак толкова, но може би за такъв автомобил е нормално.

skydiver написа:Източник на мнението С MR16DDT досега проблеми не съм чул да има.
Juke е с този двигател от 2010.

Този мотор ми е много мощен, едва ли ще ползвам тези 190к.с. , а за такъв трябва да се плаща сериозно, само заради това, че го имаш, иначе звучи доста добре.
Потребителски аватар
Victoria
Маниак
Регистриран: 26 авг 2012, 22:10
Град/City: София/Стара Загора
Благодарил (а): 163 пъти
Изпратили благодарности: 74 пъти

Мнениеот Victoria » 26 авг 2017, 16:30

Гледам си от Варна. Ако не ти е проблем да отделиш време за това, може да провериш дали в Русе или Бургас нямат тестови автомобил. Аз също съм на мнение, че човек трябва да седне и да види харесва ли му динамиката на автомобила. Иначе аз моята я взех от Русе и както вече съм писала, съм доста доволна от тамошния представител.

Относно притеснението ти за шума, според мен Пулсарите са доста добре обезшумени.

Разходът е според зависи. До момента не съм успяла да засека само градско каране, но може да видиш какво имам досега тук. Иначе по борд: Русе - Стара Загора го взех с 3,9, Радомир - София и Самоков - София 3,6 по борд. На магистралата обикновено съм около 5 по борд, движа се с около 140 км/ч. Имала съм и по-ниски, и по-високи стойности, зависи от трафика, начина на шофиране... нормално. В града, отново по борд, варира много в зависимост от трафика - от 5 (голямо разстояние вечер с малко трафик) до двуцифрени числа от сорта на 11-12-13 (от вкъщи до работа в трафик), но това са стойности от палене до гасене (т.е. за един курс). Още не съм карала зимен сезон, тогава стойностите вероятно ще са по-високи.

За лъскавите елементи съм съгласна, и за мен са недостатък, но няма как всичко да е каквото ни се иска. Като е много светло не можеш да видиш дали климатроника взема въздух отвън, или не. Също жабката пред пътника не събира А4 лист на широчина, запалката е само една и е на малко кофти място (не мога да си закачам видеорегистратора като возя някого, защото кабелчето трябва да минава през него и да му създава дискомфорт). Резервоарът е малък - 46л. по каталог, в действителност може и по-малко да е. Наскоро ми светна лампата и след 5-10 км заредих (по борд ми даваше, че ми остават <100 км), събра 38 литра в бензиностанцията. Има дреболийки, но дори във високите класове автомобили винаги има какво да не му хареса на човек. А според мен с промоционалните цени колата си е доста на оферта.

Може да видиш и другите теми с Пулсари във форума, за да набавиш още впечатления - моята и на detson. И двете са дизелови. Има и още един потребител с Пулсар тук, с малкия бензинов мотор, buparasofia, не пише, но влиза от време на време и ако имаш въпрос към него, може да пробваш да го зададеш на лично съобщение.
Pulsar C13 K9K
alexander79

Мнениеот alexander79 » 26 авг 2017, 17:41

Изключително полезна информация, благодаря много!
Потребителски аватар
ivorec
INSANE
Регистриран: 25 мар 2007, 20:17
Град/City: Eлин Пелин
Благодарил (а): 36 пъти
Изпратили благодарности: 65 пъти

Мнениеот ivorec » 29 авг 2017, 08:18

И според мен дизела е за предпочитане пред 1.2 бензин.Има си коне добър въртящ момент,харчи малко,и е нов.
Nissan Almera 2001,1.5,90 hp
Nissan Primera 2005,2.2,139 hp
Nissan Pulsar 2017,1.6 Turbo,190 hp
Nissan Murano 2005 3.5/235 hp
Потребителски аватар
dotchko
INSANE
Регистриран: 15 май 2007, 10:43
Град/City: София, Стара Загора
Благодарил (а): 311 пъти
Изпратили благодарности: 70 пъти

Мнениеот dotchko » 30 авг 2017, 08:15

ivorec написа:Източник на мнението И според мен дизела е за предпочитане пред 1.2 бензин.Има си коне добър въртящ момент,харчи малко,и е нов.

Аз бих препоръчал твоя избор. Я сподели как е поведението в завоите, колко твърдо е окачването. Ей такива дребни радости :)
Суни Тийм Надежда
Ex N15 GTI SR20DE
Ex N14 1.6 SR GA16DE
N14 1.6 SLX GA16DS benzin/gaz +JetSpark.
Потребителски аватар
ivorec
INSANE

Мнениеот ivorec » 30 авг 2017, 08:32

За момента стегната возия,доста твърдо окачване.В пред вид че е висока като купе,в завой ще се накланя.Върви добре с 98 бензин на Лук Ойл,гори също добре,в същност по-добър разход от Алмера Н16 с 1.5 мотор...
Потребителски аватар
pablo
INSANE
Регистриран: 17 дек 2007, 14:48
Автомобил/Car: Micra K11
Благодарил (а): 568 пъти
Изпратили благодарности: 226 пъти

Мнениеот pablo » 30 авг 2017, 12:11

ivorec написа:Източник на мнението гори също добре,в същност по-добър разход от Алмера Н16 с 1.5 мотор...

:bravo: :bravo:
`00 Nissan Micra K11 CG13DE - градския микроб - SOLD
`1x Nissan Qashqai J1x - Червения Туч :mrgreen:
`0х Black cauldron Westfalia equipped
muko
Регистриран: 02 юни 2013, 22:34
Автомобил/Car: Qashqai
Благодарил (а): 1 път
Изпратили благодарности: 1 път

Мнениеот muko » 01 сеп 2017, 20:15

Потребителски аватар
ivorec
INSANE

Мнениеот ivorec » 03 сеп 2017, 12:28

Хубави снимки,но го няма 1.6 мотора.
Потребителски аватар
pablo
INSANE
Регистриран: 17 дек 2007, 14:48
Автомобил/Car: Micra K11
Благодарил (а): 568 пъти
Изпратили благодарности: 226 пъти

Мнениеот pablo » 03 сеп 2017, 16:42

Когато пуснаха "Черната серия" при Кашкай, двигателите бяха същите.
Малкия бензин и дизел.
Явно целта е да се харесат на повече клиенти в достъпния ценови клас, чрез добавяне на някоя друга екстра и по- примамлива цена.
`00 Nissan Micra K11 CG13DE - градския микроб - SOLD
`1x Nissan Qashqai J1x - Червения Туч :mrgreen:
`0х Black cauldron Westfalia equipped
muko
Регистриран: 02 юни 2013, 22:34
Автомобил/Car: Qashqai
Благодарил (а): 1 път
Изпратили благодарности: 1 път

Мнениеот muko » 03 сеп 2017, 17:15

Очаквам утре или вдругиден да подпишем лизинговия договор за Пулсар 1,2 DIG-T CVT Acenta.Тъмно сивият металик е като Сара. Като го взема ще споделям впечатления. :-D
Потребителски аватар
dotchko
INSANE
Регистриран: 15 май 2007, 10:43
Град/City: София, Стара Загора
Благодарил (а): 311 пъти
Изпратили благодарности: 70 пъти

Мнениеот dotchko » 06 сеп 2017, 22:29

Честито! Бая се чудех и аз дали не искам точно такъв. За сега клоня към 1.6.
Иво, я сравни стегнатостта с някоя стара ГТИ версия.
Суни Тийм Надежда
Ex N15 GTI SR20DE
Ex N14 1.6 SR GA16DE
N14 1.6 SLX GA16DS benzin/gaz +JetSpark.

Върни се в “Pulsar”