Някой сложи ли XcarLink?

In Car Entertainment - яка музика, видео и т.н.
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: Qashqai
Град/City: София
Благодарил (а): 358 пъти
Изпратили благодарности: 918 пъти
Контакти:

Re: Някой сложи ли XcarLink?

Мнениеот dare__devil » 13 фев 2015, 09:40

Афтърмаркет е най-добре. Навигация с безплатни ъпдейти, възможност за камера за заден ход... и т.н. и т.н..
mladeng
Регистриран: 17 мар 2015, 08:20
Автомобил/Car: Almera N15
Град/City: Варна

Re: Някой сложи ли XcarLink?

Мнениеот mladeng » 20 мар 2015, 10:38

Здравейте! Моят плейър е Clarion CY460. Ето снимка:
Изображение
Дали ще поддържа XcarLink? Някой дали е слагал на такъв? Струва ми се трудно разглобяването и ми се иска да поръчам от ebay първо и след това да разглобя веднъж таблото. Та, ако може да ми кажете, ще ви бъда много благодарен. :)
Almera N15, 2000 година
KiLLeR
Редовен
Регистриран: 21 окт 2018, 22:12
Град/City: Plovdiv/Sofia
Благодарил (а): 65 пъти
Изпратили благодарности: 14 пъти

Някой сложи ли XcarLink?

Мнениеот KiLLeR » 19 ное 2018, 16:53

Здравейте, някой успешно монтирал Xcarlink на модел HY01E. До колкото разбрах изхода им за CD чейнджър е фабрично забранен т.като имат вграден CD чейнджър? има ли начин да бъде активиран? И също така необходим ли ми е У кабел, все още не съм свалял самото радио за да видя какви изходи има отзад?
Ex: Toyota Avensis, 2.0 D4d T22 110hp
2 x Nissan Terrano II, 3.0 TDi R20 154hp
Nissan Qashqai, 2.0 DCi J10 MR20DE/M4R 2008
Потребителски аватар
klazarov
Маниак
Регистриран: 05 яну 2007, 00:42
Автомобил/Car: Primera P12
Благодарил (а): 27 пъти
Изпратили благодарности: 170 пъти

Някой сложи ли XcarLink?

Мнениеот klazarov » 20 ное 2018, 06:45

KiLLeR написа:Източник на мнението Здравейте, някой успешно монтирал Xcarlink на модел HY01E. До колкото разбрах изхода им за CD чейнджър е фабрично забранен т.като имат вграден CD чейнджър? има ли начин да бъде активиран? И също така необходим ли ми е У кабел, все още не съм свалял самото радио за да видя какви изходи има отзад?

Мисля, че този модел няма изход за чейджър и съответно няма как да включиш подобно устройство.
Nissan Primera P12, QG18DE, Type Elegance, ГИ Prins VSI
Потребителски аватар
cmk
the way you move
the way you move
Регистриран: 21 мар 2012, 08:31
Автомобил/Car: Almera N16
Град/City: Шумен
Благодарил (а): 30 пъти
Изпратили благодарности: 43 пъти
Контакти:

Някой сложи ли XcarLink?

Мнениеот cmk » 20 ное 2018, 09:55

Прилича ми на радиото на Кашкай, ако е такова, монтирал съм и работи безупречно.
Ex Nissan Almera N16 2001 1.5 90hp blue-green
Ex Nissan 100NX 1993 1.6 102hp bordo
Ex Nissan Almera N16 2002 1.8 114hp bordo
Ex Nissan Primera P11 1997 2.0 131hp silver
Nissan Almera N16 2001 1.5 90hp silver
Dacia Duster 2021 1.3TCe 131hp orange
KiLLeR
Редовен

Някой сложи ли XcarLink?

Мнениеот KiLLeR » 21 ное 2018, 16:05

Точно на Кашкай е.
И аз се замислих, че може би няма да има изведена такава букса, тъй като е с вграден чейнджър, но ще се занимавам тези дни да го разглобя и проверя.

Колега CMK Сигурен ли си, че е било точно на този модел радио? Ако да ще се радвам ако имаш възможност да ми обясниш как точно се случват нещата :thumbs up:
KiLLeR
Редовен

Някой сложи ли XcarLink?

Мнениеот KiLLeR » 28 ное 2018, 19:59

Потвърдено, няма букса за външен CD changer.
Ще се търси китаЕцка навигация.
Благодаря на всички :thumbs up:
Потребителски аватар
Ivan_vdj
Регистриран: 20 ное 2018, 13:18
Автомобил/Car: Tino V10M
Град/City: Пловдив
Благодарил (а): 2 пъти
Контакти:

Някой сложи ли XcarLink?

Мнениеот Ivan_vdj » 28 ное 2018, 20:47

Здравейте колеги. От скоро съм горд собственик на Нисан Алмера Тино 2005 и реших да сменя оригиналното CD. Закупих си мултимедия 1дин, поръчах си преходник по eBay и ги поставих. Всичко си пасна и мултимедията тръгна идеално, но започна да се появява едно SECURE в зелен фон и някой функций на екрана на колата спират да работят.
Въпросът ми е: Ако подам + и – от оригиналната букса в която е включена медията към оригиналното CD да го има само като присъствие ще изчезне ли надписа?
NISSAN ALMERA TINO (V10) 1.8 - 116 к.с. / 85 кв. - Април 2005 - QG18DE
Потребителски аватар
klazarov
Маниак

Някой сложи ли XcarLink?

Мнениеот klazarov » 28 ное 2018, 22:45

Ivan_vdj написа:Източник на мнението Здравейте колеги. От скоро съм горд собственик на Нисан Алмера Тино 2005 и реших да сменя оригиналното CD. Закупих си мултимедия 1дин, поръчах си преходник по eBay и ги поставих. Всичко си пасна и мултимедията тръгна идеално, но започна да се появява едно SECURE в зелен фон и някой функций на екрана на колата спират да работят.
Въпросът ми е: Ако подам + и – от оригиналната букса в която е включена медията към оригиналното CD да го има само като присъствие ще изчезне ли надписа?

Здравей, не съм ровил по схемата на твоя автомобил, но мога да споделя следното(на база споделеното и личен опит с NATS): при стартиране на автомобила, NATS ситемата си прави проверка на наличните компоненти. При липса на някой компонент или при наличието на компонент,който не е запаметен в паметта и, тя показва съобщение за грешка. В твоя случай предполагам, че събщението е поради липса на връзка с оригиналната аудио система на автомобила. Ако оригиналното CD е на мястото си, просто нека окабеляването към него остане както си е било и така не би трябвало да ти дава грешка. Ако подадеш само + и - към оригиналното CD, не мисля че ще ти реши проблема, тъй като комуникацията между устройствата се осъществява по други кабели(не захранващите).
vlayon
Регистриран: 23 юни 2020, 22:30
Автомобил/Car: Pathfinder

Някой сложи ли XcarLink?

Мнениеот vlayon » 18 юли 2020, 19:13

Здравейте,
Не съм сигурен, че улучвам точната тема, надявам се да ме насочите ако не е така.
Имам Pathfinder R51, 2006 набор. Колата има фабрична навигация, bluetooth връзка с телефон(без стриймване на музика), задна камера и cd чейнджър. Чейнджърът не му се работи, не знам какъв му е проблема, но виждам, че и други хора се оплакват от него. Пък и не ми се занимава с дискове.
Колата много ми харесва, но ми липсва стриймването на музика от телефона. Имам и Авенсис, където сложих Yatour, който знаете се връзва към изхода на cd чейнджъра по принцип. Предполагам и с Xcarlink-а е така.
Идеята, която ми се върти, е следната. Не ми се сменя цялата мултимедия. Ако си взема Yatour и за Pathfinder-a, който евентуално да вържа за изхода за cd changer, ще обърка ли нещата? Yatour-a ще има и той bluetooth връзка, която ще се дублира с оригиналния bluetooth на колата. Виждате ли някакви пречки или обърквации, които могат да се получат? Мога ли да изключа фабричния bluetooth безболезнено?
Имате ли по-интелигентно решение(изключвайки цяла мултимедия с навигация, bluetooth, задна камера и пр.)?
Потребителски аватар
klazarov
Маниак

Някой сложи ли XcarLink?

Мнениеот klazarov » 19 юли 2020, 08:04

vlayon написа:Източник на мнението Здравейте,
Не съм сигурен, че улучвам точната тема, надявам се да ме насочите ако не е така.
Имам Pathfinder R51, 2006 набор. Колата има фабрична навигация, bluetooth връзка с телефон(без стриймване на музика), задна камера и cd чейнджър. Чейнджърът не му се работи, не знам какъв му е проблема, но виждам, че и други хора се оплакват от него. Пък и не ми се занимава с дискове.
Колата много ми харесва, но ми липсва стриймването на музика от телефона. Имам и Авенсис, където сложих Yatour, който знаете се връзва към изхода на cd чейнджъра по принцип. Предполагам и с Xcarlink-а е така.
Идеята, която ми се върти, е следната. Не ми се сменя цялата мултимедия. Ако си взема Yatour и за Pathfinder-a, който евентуално да вържа за изхода за cd changer, ще обърка ли нещата? Yatour-a ще има и той bluetooth връзка, която ще се дублира с оригиналния bluetooth на колата. Виждате ли някакви пречки или обърквации, които могат да се получат? Мога ли да изключа фабричния bluetooth безболезнено?
Имате ли по-интелигентно решение(изключвайки цяла мултимедия с навигация, bluetooth, задна камера и пр.)?

Здравей, не си споделил какъв точно е плеъра, но ако чейнджъра е вграден в него, няма да може да свържеш устройство като Yatour. Просто няма къде да го включиш. Ако чейнджъра е отделен, най вероятно ще стане да го подмениш с дигитален такъв (Yatour, Xcarlink или друг подобен). Има и други вариянти за AUX. Ако сегашния чейнджър е работещ до толкова, че да можеш да преквлючиш на сорс CD changer, просто подменяш аудио сигнала на чейджъра с външен такъв и готово. Друг вариянт е AUX през тунера или по-точно с реле се подменя аудио сигнала когато е на АМ честота и пак получаваш вход за външен източник. Ето линк с подробна информация за идеята през тунера:
https://www.drive2.ru/l/6856008/
Аз съм го направил така на моята Примера. :ooops:
Ако имаш вход за чейнджър и монтираш Yatour например, Bluetooth-а няма по никакъв начин да ти пречи или да се бърка с този на колата.
vlayon

Някой сложи ли XcarLink?

Мнениеот vlayon » 19 юли 2020, 10:54

Чейнджърът ми вярвам е отделно, защото се намира в долната част на конзолата и си изглежда като отделно тяло. Намира се над врътката за режимите на движение и бутоните за заключване... Управлението на радиото е в горната част, под дисплея на навигацията. Май премахването на чейнджъра, замяната му физически с конзола с място за съхранение и връзване на Yatour на негово място изглежда най-лесно и добро решение.

Това е централната ми конзола, не знам къде да видя какво ми е радиото точно:
radioAndCDChanger_small.jpg
Потребителски аватар
klazarov
Маниак

Някой сложи ли XcarLink?

Мнениеот klazarov » 24 юли 2020, 07:50

При теб дигитален чейнджър няма да може да го свържеш, защото плеъра и чейнджъра са в едно тяло. Горе са изнесени само контролите на плеъра. Плеъра ти изглежда така:
s-l400.jpg
s-l400.jpg (18.46 KБ) Видяна 325 пъти

Сваляш пластмасата пред скоростния лост и ще може да достъпиш плеъра и да видиш точния модел. Сваляш си сервизното ръководство за твоя автомобил и от него може да разбереш какво е окабеляването на плеъра и какви са вариантите за извеждане на AUX.
vlayon

Някой сложи ли XcarLink?

Мнениеот vlayon » 24 юли 2020, 08:43

Така е, благодаря.
vlayon

Някой сложи ли XcarLink?

Мнениеот vlayon » 24 яну 2021, 10:24

Смъкнах радиото и за мое голямо учудване отзад намерих една букса, която беше свободна и много прилича на вход за външен cd чейнджър :).
Говоря за тази, която е в вдясно, над другите букси.
Прикачени файлове
pn-2715N.jpg

Върни се в “I.C.E.”