Победител Декември 2015 - krdonev

Това е раздел, в който ще има публикации посветени на конкурса "Автомобил на месеца"
Потребителски аватар
lord_darth_vader
Нисан Клуб България
Нисан Клуб България
Регистриран: 08 окт 2004, 12:46
Автомобил/Car: Primera P10
Град/City: Кюстендил/София
Изпратили благодарности: 66 пъти
Контакти:

Мнениеот lord_darth_vader » 19 дек 2015, 09:41

Победил в конкурса "Автомобил на месеца" за месец Декември 2015 е krdonev.
Тук поместваме представянето му и традиционното интервю.
May The Force Be With You
-Primera P10 1,6SLX седан, GA16DS, NGK Iridium BKR6EIX, филтър K&N E-9192, колектор 4-2-1
Kayaba Ultra SR + пружини от eGT, 280мм дискове + 23.81мм помпа, LPG BRC AT90E (Electro-assisted) + JetSpark
-350Z Z33 base 214kW
Потребителски аватар
krdonev
Маниак
Регистриран: 10 окт 2006, 01:17
Автомобил/Car: Primera P11
Град/City: Провадия
Благодарил (а): 1 път
Изпратили благодарности: 3 пъти

Re: Победител Декември 2015 - krdonev

Мнениеот krdonev » 19 дек 2015, 09:43

Здравейте казвам се Красимир Донев. Автомобила който представям е Nissan Primera P11 с GA16DE мотор. Всичко започна през септември 2006 година, когато си продадох старата кола Opel Kadett 1600 90 k.c. и започнах да си търся японски автомобил. Разглеждах Хонди, Мазди и Митсубишита, но не намирах моята кола. Един приятел ме посъветва да разгледам и малко Нисани, а той беше собственик на Примера П10. В края на септември 2006 година станах собственик на Нисан Примера П11.

Изображение Всичко тръгна от тук.

След покупката започнах да търся в интернет кой какво е правил по колата си, като визия, интериор и екстериор, и един ден попаднах на Нисан форум. Длъжен бях да се регистрирам и започнах да чета с интерес до късно вечер. Малко по-малко започнахме да се сприятеляваме, помагахме си един на друг,кой с каквото може, а когато се видяхме и на първата ми национална среща всичко беше "уникално". Благодарение на форума познавам истински и големи хора, който с гордо вдигната глава наричам "приятели"!

Модификации:
- Първата модификация, която направих беше 15" алуминиеви джанти петолъчка. След това колата си смени няколко пъти джантите, докато не мирясах и направих два комплекта алуминиеви джанти. За лятото 17" Fox Racing с гуми 225/45/17, а за зимата 15" от 200 SX S13.
- Друга модификация са така наречените горни носачи, които всеки собственик на Примера знае. Въпросните носачи ги модифицирах с лагери вместо с втулки както е оригинално, и дори още трябва да се търкалят снимки и схеми на творението ми във форума.
- 2009 година се появиха на пазара ксеноновите системи, а пътувах доста често по тъмно, така че се сдобих и с такова чудо.
- След това трябваше да и пипна спирачната система и замених старите дискове и апарати с по-големи 280 милиметрови от GT, ревизия на спирачната помпа с нови уплътнения и нова спирачна течност.
- Много ме дразнеше колко е висока колата отпред, затова я снижих малко и добавих нови двойно действащи амортисьори Kayaba.
- Дълго си търсех разпънка за отпред, но или не намирах или цената и ми беше непосилна, затова си направих.
- След обща поръчка от форума се сдобих и DRL дневни светлини.
- Прагове и спойлер от GT
- Преден лип (мустак) от Лагуна
- Задни червени мигачи
- Черни фарове за мъгла
- Затъмнени стъкла
- Ветрoбрани Heko
- Пръскалки на стъкломиещото от Волво
- Триъгълни основи за чистачките от П10 (метални)
- По интериора: волана е тапициран с естествена телешка кожа, и всички крушки са заменени със светодиодни, тук там карбоново фолио. Подобрено осветление в багажника.
- Аудио системата е изцяло сменена. Предна и задна линия Hertz, CD плеър Pioneer, и за уплътняване на баса активна туба Pioneer.
- Модификации по мотора не съм правил, само съм и почистил карантиите и съм премахнал катализаторите, за да диша по дълбоко.
- Свещи Brisk Racing
- Усилени запалителни силиконови кабели.
- Манометър за налягането в бензиновата рейка
- Монтиран е и газов инжекцион, модификацията която прави удоволствието от карането по евтино :ooops:

Ето и малко снимчоци
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Primera P11 GA16DE ex.
Honda CRV
Audi A4 B6 1.8T
Потребителски аватар
skydiver
Парашутист
Парашутист
Регистриран: 17 юни 2009, 00:10
Благодарил (а): 392 пъти
Изпратили благодарности: 279 пъти

Мнениеот skydiver » 19 дек 2015, 09:58

Честито, Краси!
Една перфектно поддържана и изглеждаща кола!
Заслужена победа!
Потребителски аватар
desoto77
Маниак
Регистриран: 24 ное 2009, 10:35
Автомобил/Car: Primera P10
Град/City: Благоевград
Благодарил (а): 30 пъти
Изпратили благодарности: 10 пъти

Мнениеот desoto77 » 19 дек 2015, 10:12

Честито!

posted via Mobile
WP11 SR20DE
P10 SR20DE+ГИ Bardolini by megatiaga
Ex. P10 GA16DS+LPG
Потребителски аватар
bronko
INSANE
Регистриран: 15 май 2010, 07:22
Автомобил/Car: Almera N15
Благодарил (а): 162 пъти
Изпратили благодарности: 73 пъти

Мнениеот bronko » 22 дек 2015, 05:34

Имаме удоволствието да ви представим интервюто на последния победител за 2015, но първия за месец декември – krdonev.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

В: Здравей :-) Последен като участник за отминаващата 2015 година, но безапелационно печелиш с 56 точки и поставен 17 пъти в класацията на първо място. Какво си помисли като видя резултатите и как се почуства?
О: До известна степен бях изненадан.

В: Мощен месец на Primera в конкурса – печелиш ти обаче, на какво отдаваш тази силно изразена победа?
О: Доста хора ме познават, познават и колата ми и в какво състояние е.

В: Битува мнение, че Форумът ни е със силно застъпено влияние на Primera, какво е твоето мнение, Primera ли е хегемона?
О: Да, Примера е по-масов автомобил, но все повече Алмери и Алмера Тино започват да се появяват.

В: Има ли нещо, което искаш да кажеш на останалите участници или бъдещите такива?
О: Не се предавайте, продължавайте в същия дух.

В: Тук имаш възможност да зададеш своите въпроси към останалите участници от месеца.
О: Въпроси нямам, но мога да им пожелая само безаварийни километри!

В: Някакви мнения и препоръки, относно конкурса? Какво би искал да се промени и какви са твоите виждания въобще?
О: Всичко ми изглежда наред.

В: Регламентът, който е установен в момента как ти се струва – удачен ли е, или - не?
О: Да, удачен е. Колкото по просто се отговаря, толкова по добре.

В: Какъв автомобил би искал да видиш в по-нататъшната надпревара?
О: 200sx, 350z, R33, R34

В: Има ли нещо, което си забравил да ни кажеш при представянето на автомобила? Разкажи ни за някоя случка или нещо, което ти е направило впечатление, когато си бил с нея.
О: За 9 години ми е служил вярно, возил ме е до много хубави места. Мисля че не съм пропуснал нищо

В: Разкажи ни малко повече за себе си, голяма част от хората не те познават. С какво се занимаваш и как минава един твой ден?
О: От както се помня се занимавам с автомобили. Те са моята страст. А работния ми ден минава в автосервиза ми пак покрай автомобилите.

В: Би ли ни разказал малко повече за Opel-а, колата преди да се срещнете с Primera-та през далечната 2006 година? Opel-а ли беше първата ти кола?
О: Опела ми беше първата кола, която претърпя сериозни външни промени. Няколко месеца Опелчето му раздувах калниците и на външен вид доста приличаше на Ланча Делта Интеграле. Добра машинка беше, в идеално здраве, но морално остаряла и реших да я сменя с нещо по младо и модерно. Винаги съм харесвал Японските автомобили и реших и аз да си взема, въпреки митовете и легендите за скъпите части.

В: Опитай да ни кажеш и пресъздадеш емоцията и усещането, когато си избра Primera-та? Какво почуства, когато си я избра, седна вътре, запали я и й чу гласа за първи път? Имаше ли момент на разочарование?
О: Направи ми впечатление, че е просторен автомобил, вози нито твърдо, нито меко, а стегнато и разхода на гориво е по много приличен. Никога не съм съжалявал, че съм взел Нисана. Само положителни емоции.

В: Как разбра за Форума, какво в него те привлече и какво беше първото нещо, което направи след като се регистрира?
О: Форума го намерих случайно, докато си ровя в нета, регистрирах се и започнах да чета с интерес.

В: А какво те кара да го посещаваш?
О: Главно от любопитство, и да помогна ако имам такава възможност. Доста съм научил и от него.

В: Би ли препоръчал това място на други хора - познати, приятели?
О: Винаги съм го препоръчвал и продължавам да го правя.

В: Ако трябва да си избереш автомобил от друга марка, какъв би бил той?
О: Може би Тойота, но нека да му дойде времето, тогава ще му мисля.

В: Ще останеш ли част от Форума, след като или ако се наложи да смениш марката?
О: Разбира се че ще остана, и на срещите ще идвам. Винаги ще се радвам да се видя с приятели от цяла България!

В: В кое виждаш повече чар, поддържането на автомобила в добро, но стоково състояние или тунингът е твоята страст?
О: И двете. Винаги може да подобриш нещо по автомобила си. Никога няма съвършенство.

В: Кой елемент от автомобила си, който си модифицирал ти е донесъл най-голямо удовлетворение?
О: Може би окачването и джантите.

В: Ако намериш на улицата 500 лева, които трябва да похарчиш за автомобила си, как би ги оползотворил?
О: Ако ви кажа трябва да ви "убия" :-D

В: А ако парите не бяха фактор и можеше да правиш каквото искаш с колата си, по какъв път би поел?
О: Ще обиколя Европа по подробно.

В: Ако се наложи да се прави нещо по колата ти, какво правиш обикновено - обичаш да работиш сам или предпочиташ да гледаш отстрани? Ако трябва да се оцениш като майстор от 1 до 5, как би го направил?
О: Аз сам си работя по колата. Това ми доставя удоволствие. Няма да си дам оценка да не се урочасам. По същата причина избягвам да правя и планове, защото винаги се объркват :-D

В: Ако можеше тихомълком и без последствия да вземеш колата на някой друг от форума за един ден, към коя би се насочил?
О: Бих взел 200sx Митко (megatiaga).

В: Ако имаше възможност да избереш дестинация, която да посетиш (там където нe си ходил, а много искаш да отидеш) – коя би била тя?
О: Много бих искал да отида в Япония.

В: Ако имаш право на едно лично облагодетелстващо те желание към президента на Нисан, какво би било то?
О: Бих приел един GT-R R35 като подарък.

В: Смяташ ли, че създаването на Алианса - обединението на Nissan и Renault доведе до по-голямото популяризиране на марката? Какво е твоето мнение за това въобще?
О: Нисан стана по популярен благодарение на GT-R, не на Рено. Съдружието между двете марки не ми харесва.

В: Има ли нещо, с което би искал да посъветваш управата на Нисан Клуб България? Искаш ли нещо да се промени и ако да - какво е то?
О: Не мога да ги виня или съветвам за нищо. Мога да им пожелая да са живи и здрави, всичко друго е поправимо.

В: Благодарности за отделеното от теб време. Тук можеш да кажеш всичко каквото искаш, на когото искаш и така, както го чувстваш.
О: Благодаря на всички за отделеното време и доверие. Карайте я безаварийно във всяко начинание!
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: Infiniti G35 Sport Sedan
Град/City: София
Благодарил (а): 140 пъти
Изпратили благодарности: 451 пъти
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 22 дек 2015, 06:21

Супер си, Краси!
hristomir
Редовен
Регистриран: 10 окт 2015, 18:48
Град/City: Sofia
Изпратили благодарности: 2 пъти

Мнениеот hristomir » 21 май 2018, 14:35

Поздравления и имаш ли актуални снимки на колата?
Потребителски аватар
skydiver
Парашутист
Парашутист
Регистриран: 17 юни 2009, 00:10
Благодарил (а): 392 пъти
Изпратили благодарности: 279 пъти

Мнениеот skydiver » 21 май 2018, 15:08

По спомен колата е продадена, и за жалост Краси отдавна не е писал във форума...

Върни се в “Автомобил на месеца”