Загряване на двигателя на Pathfinder 2.5 dci

Посочете в заглавието Модел/Двигател/Проблем(въпрос)
Ицо Минчев
Регистриран: 04 май 2016, 10:43
Автомобил/Car: Pathfinder
Град/City: Бургас
Благодарил (а): 2 пъти

Мнениеот Ицо Минчев » 04 май 2016, 11:32

Здравейте! Имам Патфайндър 2007 г., автоматик, на около 165 хил км. Преди 7-8 месеца му смених EGR-а, но не с оригинален, сега след постоянно шофиране около 300-400 км започва да хвърля вода/антифриз през разширителния съд и да загрява двигателя, доливам около 1,5 л. Дали е възможно това да е от НЕоригиналността на EGR-a.... В Бургас сервиза не ми се видяха много компетентни, мисля да закарам колата в София, ама къде? Дайте препоръки, моля ви! Благодаря!
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: Infiniti G35 Sport Sedan
Град/City: София
Благодарил (а): 129 пъти
Изпратили благодарности: 329 пъти
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 04 май 2016, 12:17

Не ми звучи на ЕГР, а на гарнирура....глава....водна помпа....радиатор...
Остави един вестник под колата след каране и виж на следващия ден дали е омазнен/влажен...
Ицо Минчев
Регистриран: 04 май 2016, 10:43
Град/City: Бургас
Благодарил (а): 2 пъти

Мнениеот Ицо Минчев » 04 май 2016, 14:36

dare__devil написа:Източник на мнението Не ми звучи на ЕГР, а на гарнирура....глава....водна помпа....радиатор...
Остави един вестник под колата след каране и виж на следващия ден дали е омазнен/влажен...

В тукашния сервиз ми натякваха за главата, ама я надуваха два пъти на различни места и беше ОК, но пък два пъти сменяха гарнитури....Дано не са прецакали нещо с гарнитурите. Карам я в Митвас, да се надявам, че ще се диагностицира и ремонтира правилно, хич не ми се продава (нито пари ще й взема, нито ще намеря нещо кой знае колко по-добро на подобна цена). Благодаря!
Потребителски аватар
dare__devil
Голямата секира
Голямата секира
Регистриран: 20 яну 2007, 11:22
Автомобил/Car: Infiniti G35 Sport Sedan
Благодарил (а): 129 пъти
Изпратили благодарности: 329 пъти
Контакти:

Мнениеот dare__devil » 05 май 2016, 00:16

Стискам палци!
r51
Новак
Регистриран: 13 юли 2015, 10:39
Изпратили благодарности: 2 пъти

Мнениеот r51 » 05 май 2016, 11:14

Ако новият EGR е скапан и стои постоянно отворен ще се вкарват постоянно изгорели газове, които са с висока температура, за доизгаряне. Теоретично това ще повиши температурата на двигателя. На практика едва ли EGR-ът е скапан и едва ли повишението на температурата е фрапантно.

Аз съм имал подобен проблем с моя Патфайндер веднага след като го купих. След каране известно време хвърляше антифриз през разширителния съд. Проблемът се оказа разменени места на капачките на водния радиатор и разширителния съд. Отворената капачка трябва да е на водния радиатор, а тази с клапана трябва да е на разширителния съд. При мен бяха на обратно и системата не държеше налягане - антифризът се разширяваше и излизаше.

Като са сменяни 2 пъти гарнитурите на главата самата глава проверявана ли е за пукнатини(скенер)?

Щом изхвърля водата през разширителния съд, значи налягането в него се покачва - т.е. или антифризът кипва (лошо охлаждане и температурата става доста над 100 градуса) или охладителната система се пълни с въздух(изгорели газове, които навлизат от цилиндъра във водната риза). Термостатът и водната помпа проверявани/подменяни ли са? Има химически тестове за изгорели газове в антифриза, в повечето сервизи имат такива. Не е на 100% верен тест, но е ориентировъчен.
Потребителски аватар
N_Petrov
VP44 Expert
VP44 Expert
Регистриран: 02 ное 2008, 17:53
Град/City: София (и тук там Варна)
Благодарил (а): 1 път
Изпратили благодарности: 59 пъти

Мнениеот N_Petrov » 07 май 2016, 10:35

Тук няаква грешка има, капачката на радиатора е с клапани, а тази на разширителния съд и като от ... Минерална вода - просто капапчка, а той е свободно отворен към атмосферата. В него налягане няма.

ПС. Подобно изливане се случва като спре да работи някой от клапаните или изтърве гарнитурата на капачката. Почни със смяната и първо.
Almera N16 YD22DDT

Всеки автомобил е екипиран с 2 вида пътепоказатели (мигача) - ЛЯВ и ДЕСЕН. Използвайте ги ПО ОТДЕЛНО!!!
Няма дума в българския език, която в мн. ч. да за вършва на "Й"!!!
Потребителски аватар
stani
Точното Око
Регистриран: 15 юни 2008, 12:06
Автомобил/Car: Sunny N14
Град/City: София, ж.к. Надежда 2
Благодарил (а): 21 пъти
Изпратили благодарности: 194 пъти
Контакти:

Мнениеот stani » 07 май 2016, 10:59

N_Petrov написа:Източник на мнението Тук няаква грешка има

Няма грешка Ники, при 2.5дци на Патфайндър Р51/Навара Д40 е точно така системата, както я е описал Росен (r51).

Ето и нагледно:
1.Радиатора с капачката:
http://nissan4u.com/parts/pathfinder/el ... tration_1/

2.Разширителният съд:
http://nissan4u.com/parts/pathfinder/el ... tration_3/

Ето и една снимка на двете капачки, тази в ляво е на разш.съд с клапан, а тази вдясно е на радиатора без клапан (плоска):
Бавен като оФлюФ, тъ-дъ-дъ-дъ-дъ-дъм,
но завива като ЕВО.Изображение
Кара си на гаССС, тъ-дъ-дъ-дъ-дъ-дъм,
но заделя мъни-та за ДЗВЕРО!Изображение
Потребителски аватар
N_Petrov
VP44 Expert
VP44 Expert
Регистриран: 02 ное 2008, 17:53
Град/City: София (и тук там Варна)
Благодарил (а): 1 път
Изпратили благодарности: 59 пъти

Мнениеот N_Petrov » 07 май 2016, 11:24

Екскюземоа, моя грешка, неподготвен се изцепих, вярно са така, модерна европейска работа това :ooops: и как са ги направили - аха да ги объркаш
Almera N16 YD22DDT

Всеки автомобил е екипиран с 2 вида пътепоказатели (мигача) - ЛЯВ и ДЕСЕН. Използвайте ги ПО ОТДЕЛНО!!!
Няма дума в българския език, която в мн. ч. да за вършва на "Й"!!!

Върни се в “Navara & Pathfinder”